Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

A je to tady - cestovatelská sezóna spinning smiley sticking its tongue out2010 a dopravní novinky

Autor Rero 
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna spinning smiley sticking its tongue out2010 a dopravní novinky
28. 01. 2010 22:18


...třičtvrtě roku už je napojena maďarská M 7 na chorvatskou A 4 ... pokud by tam maďarské a chorvatské hlavní autostrády Slovinci nechtěli ...tak by tam nebyly vůbec... ( tak, jak je na Šatavově mapě.prostě tam na jeho mapě nejsou a není je třeba aktualizovat ) ale ty původní tam na Tvé mapě Slovinci uvádí...smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (28. 01. 2010 22:23).
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna spinning smiley sticking its tongue out2010 a dopravní novinky
29. 01. 2010 09:32
novější mapku Tvého oblíbeného Letenye najdeš třeba zde
[telepuleskereso.hu]
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna spinning smiley sticking its tongue out2010 a dopravní novinky
30. 01. 2010 11:52
Ahoj všem. Teď probíhá na ČT 24 zpráva, že ode dneška je otevřena dálnice A5 od Schricku po Vídeň. Jedu zpět kolem 8.2. tak jsem zvědav. Předpokládám další ušetřenou půlhodinu.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna spinning smiley sticking its tongue out2010 a dopravní novinky
30. 01. 2010 13:57
Zaplaťpánbůh za to. Bohužel na naší straně se díky ekozmrdům ještě dlouho nedočkáme.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna spinning smiley sticking its tongue out2010 a dopravní novinky
30. 01. 2010 18:56
Rero zkus Těšín,F.Místek pak na Ostravu to asi 15km a v Ostravě najedeš v Porubě na dálnici a jedešOlomouc Brno Bratislava
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna spinning smiley sticking its tongue out2010 a dopravní novinky
31. 01. 2010 00:07
A je to opravdu tady. Rakušáci otevírají dálnici A5 Schrick-Vídeň s připojením na okružní S1 na trase Mikulov-Vídeň v délce cca 25km. Takže od Brna na Graz už zcela mimo Vídeň (jedeme po A5, S1, S2, A23, A2). Část nepříjemného průjezdu rakouskými obcemi a klikatými silnicemi odpadá. Pro cestu na Jadran to znamená docela významnou úsporu času (odhaduju tak min. půl hodiny) i šetření nervů. Po nedálnici zbývá malý úsek Pohořelice-Mikulov (21km) na naší straně, Drasenhofen-Schrick (27km) na straně rakouské plus 13 km ve Slovinsku (Ptuj-hranice HR). Trasy z Brna přes Znojmo, Bratislavu, Maďarsko apod. tak asi z pohledu vzdálenosti, rychlosti a pohody cestování ztrácejí smysl. Uvidíme, kdy tuto změnu zaregistrují navigace GPS. Do té doby je třeba sledovat směrovky a nenechat se zmást.
Mapky lze nalézt zde
[www.asfinag.at]
[www.asfinag.at]
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna spinning smiley sticking its tongue out2010 a dopravní novinky
31. 01. 2010 11:46
Není problém,navigace již tuto cestu znají / Mio a iGO/ ve všech mapách,tedy TeleAtlas,CEDA,NVQ. Jen je třeba provést aktualizaci z jejich stránek.Jedná se o mapy 2009.09 . Včetně dálnice ve Slovinsku /Ptuj/ a Chorvatsku /Ravča/ .

MirekŠi
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna spinning smiley sticking its tongue out2010 a dopravní novinky
01. 02. 2010 07:40
tunel sv Ilja byl proražen

[translate.google.cz]
Faktem ale zůstává, že jezdím po paměti. Ta navigace je opravdu v mém případě jenom pro zlost. Když jsem vloni přijel před Vídeň, tak se mi obrazovka rozdělila na dvě části, jedna byla taková celková a ta druhá byla dětailní, včetně odbočovacích pruhů atd. To mne tak vykolejilo že jsem udělal cvak a hotovo. Jel jsem podle značek a po paměti. Sledovat cestu, poslouchat vnučku, z DVD Dádu, máminy proslovy typu - určitě jedeme špatně, čučet po okolních autech abych někoho neodřel, jednu půlku navigace a k tomu druhou půlku navigace, .....! Ne, to není pro mne !!!smileys with beer
Už vidím jak někteří oponují : .... když ale zadám adresu tak mne to dovede až na místo. V tomto případě mají pravdu. Já ale nejsem poštovní doručovatel nebo DHL. Já jedu na dovolenou. hot smiley
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna spinning smiley sticking its tongue out2010 a dopravní novinky
01. 02. 2010 12:53
Šatavo, souhlasím, i já jedu po paměti a podle šipek. Možná je to tím, že jako součást dovolené preferuji dálnice a ne okresky. Na navigaci mám rád, že vím, kolik mi ještě zbývá do cíle a kdy tam asi budu. TomTom to počítá docela přesně. Prostředí v autě Ti nezávidím, já mám naštěstí klid a samotu ve dvou...
Je zajímavé, že mapy.google ještě obchvat Vídně nezná a tvrdošíjně plánuje o víc než 60km delší a mnohem pomalejší trasu přes Bratislavu. A co horšího, on nezná ještě ani dálnici A4 ve Slovinsku a posílá nás po okreskách přes Lenárt. A stejně je na tom plánovač skoda-auto. Ten nás posílá přes centrum Vídně a ve Slovinsku přes centrum Mariboru. Další jsem ani nehledal. Zřejmě pánové a mistři světa v Googlu i Škodě něco zaspali.
A zabudované navigace v autech, ty mají staré mapy standardně a člověk si musí zaplatit drahý upgrade.
Vášnivýkolisto, tunel je sice proražen, ale údajně se má na něm pokračovat později s uvedením do provozu 2012.
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna spinning smiley sticking its tongue out2010 a dopravní novinky
01. 02. 2010 19:48
Ahoj to mě se povedlo když jsem jel poprve do Chorvatska v červnu 2009 tak mě kamarád nahrál tomtom do telefonu kde jsem měl starší verzi no a po přejezdu do rakouska se mě stratil kamarád kterej jel napřed a pak tomtom až do Slovinska jen černo a noční obloha nakonec se zasekl i telefon.takže jsem si zajel asi 40km když jsem blbě odbočil druhá cesta v srpnu jeden nav.systém tomtom vše ok.Nejlepší je dobrá mapa a hlavně sledovat odbočky.Taky se mě stalo,že děti něco chtěly a já jsem se otočil u Zadaru a pak koukam,že míjim totem kde je SPLIT,ale odbočka byla vpravo ode mě a o podlaží dole,takže jsem si zajel asi 20km na mýtnici otočka a zpět.Martin
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna spinning smiley sticking its tongue out2010 a dopravní novinky
02. 02. 2010 08:19
Vlada..no já sem zase kdesi četl, že zakonzervování nepřichází v úvahu..prej k vůli temu, že by se to zbortilo a práce by byla vniveč
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna spinning smiley sticking its tongue out2010 a dopravní novinky
02. 02. 2010 09:06
Sice peníze nejsou nikde,ale pokračuje se jak u nás tak asi i v zahraničí.Jen sice pomalejším tempem,ale zastavení by bylo asi dražší než pomalé pokračování.U nás by to rozradli,a mohlo by se začít od začátku. thumbs down Navíc totálním zastavením prací by se nic nevyřešilo,jen by se krize prohlubovala,je to asi jen dočasné přibrždění a hledání investorů.Místo letošního roku to prostě otevřou až v roce 2012,ale otevřou,to je hlavní. Do té doby to dostaví na hranice s HR i Slovinci a pofrčíme jen po dálnici. thumbs up

MirekŠi



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tvsat (02. 02. 2010 09:07).
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna spinning smiley sticking its tongue out2010 a dopravní novinky
02. 02. 2010 09:40
..jezdím taky od Kolína a myslím, že jezdíš tou správnou trasou. Jen uhýbám z dálnice před Grazem a pokračuji na Gornja Radgona - Ljutomer - Ormož sm. Varaždin a Zagreb z druhé strany ( tato trasa je dokonce do Zagrebu o cca 25 km kratší než všechny ostatní)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil milošhr (02. 02. 2010 10:18).
avatar Re: A je to tady - cestovatelská sezóna spinning smiley sticking its tongue out2010 a dopravní novinky
02. 02. 2010 10:18
..to Miloshr:

jestli jedes na Zagreb od Ilz pres Varazdin.... tak je to o 19 km kratsi,ale casove o 40 minut delsi,tak je to presne podle navigace,takze se touto "ZKRATKOU" vubec nic neresi!!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fanky (02. 02. 2010 10:28).
Chlapci,
na Mureck se jistě dostanete a dolů potom na Lenart (č.433) a dále na Ptuj po 229. V Ptuju na č.2 a asi po 10 km přesně nevím - vesnička Spuhlja. Těsně před koncem Spuhlje odbočka ne 228 směr Markovci, Bukovci a Zavrč - hranice s HR a dále pokračuj na Cesticu, Vratno Gornje a stále po hlavní silnici směr Majerje, Petrjanec, Sračinec a Hraščica ! Tam odboč doprava směr A4 - Donji Knjeginec tam najedu a zastavím až v Gradacu.
Za celou trasu je to skutečně rozumná cesta a jezdím tudy vždy.Provoz minimální - nebo alespoň dle mého úsudku. Na Ljutomer ? Asi ne! Je to dost zajížďka a stejně z Ormože potom musíš do Gornjeho Vratna.
To je má trasa.drinking smiley
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna spinning smiley sticking its tongue out2010 a dopravní novinky
02. 02. 2010 16:25
Přes Ilz, Radgonu, Ormož a kolem Varaždinu jezdíme taky, je to taková pohodovka, žádnej provoz. Výdaje za cestu nijak přesně nesleduju, ale už podvakrát se mi zdálo že za dálnici od Varaždinu po Záhřeb mýto tam stálo jinou cenu než cesta zpět. Šlo o pár lasiček, tak to nijak neřeším, spíš by mě zajímalo čím to. Má někdo podobnou zkušenost? Jinak dokud nebude celá dálnice přes Slovinsko, tak jim nedám ani ečko. Jestli je to tudy o hodinku delší, tak mít za hodinu 15 eur to není zlý.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna spinning smiley sticking its tongue out2010 a dopravní novinky
02. 02. 2010 16:59
Je to tym, ze na mytnici Sveta Helena pracuju zlodeji.
Este nikdy sa mi tam nestalo, ze by sa ma nesnazili obtiahnut.
Raz mi vydal o 10kn menej, druhyraz mi uctoval celu cenu od Goricanu, aj ked som siel iba z Varazdinu - a to este ani nezadal do pocitaca, takze celych 36kn by mu islo do vrecka.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna spinning smiley sticking its tongue out2010 a dopravní novinky
02. 02. 2010 17:11
Mám takový dojem, že papírově bylo vše OK, (vjezd a výjezd) ale cena rozdílná. Každopádně to letos prosonduju.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna spinning smiley sticking its tongue out2010 a dopravní novinky
02. 02. 2010 19:11
Pension @#$%& se nachází v blízkosti dálnice k Jadranu, jen 20 km od hraničního přechodu se Slovinskem (Macelj). Nabízíme ubytování ve dvoulůžkových pokojích a apartmánech se snídaní. Pension @#$%& je ideálním místem pro krátkou přestávku či přespání během cesty na moři. Nabízíme ubytování ve dvoulůžkových pokojích a apartmánech se snídaní. Naše restaurace nabízí speciality z regionu a vinný sklep, kde můžete ochutnat naše vína, dále je blízko tenis nebo fotbal, jízda na koni pro děti.

Maribor - Macelj - Krapina - Zagreb - Split

www.@#$%&.hr
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna spinning smiley sticking its tongue out2010 a dopravní novinky
02. 02. 2010 19:13
Pension @#$%& se nachází v blízkosti dálnice k Jadranu, jen 20 km od hraničního přechodu se Slovinskem (Macelj). Nabízíme ubytování ve dvoulůžkových pokojích a apartmánech se snídaní. Pension @#$%& je ideálním místem pro krátkou přestávku či přespání během cesty na moři. Nabízíme ubytování ve dvoulůžkových pokojích a apartmánech se snídaní. Naše restaurace nabízí speciality z regionu a vinný sklep, kde můžete ochutnat naše vína, dále je blízko tenis nebo fotbal, jízda na koni pro děti.

Maribor - Krapina - Zagreb - Split

www.@#$%&.hr
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna spinning smiley sticking its tongue out2010 a dopravní novinky
02. 02. 2010 21:32
...



Upraveno 5krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 21:50).
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna spinning smiley sticking its tongue out2010 a dopravní novinky
03. 02. 2010 06:41
@#$%&: Asi jsi nečetl pravidla tohoto fóra. Fajn, ale úplně každý při přihlášení vidí toto upozornění: "Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail..."
E-mail zveřejněný nemáš. Pokud už chceš používat toto fórum k zviditelnění své živnosti, stačí napsat něco ve smyslu: "Pokud potřebujete poradit, kde se v HR ubytovat poblíž přechodu Macelj, ozvěte se mi (soukromá zpráva)." To by podle mě bylo ještě tak na hranici pravidel. Jiní na to ovšem mohou mít odlišný názor.
A hlavně napsat dva čistě reklamní příspěvky ohledně ubytování do vlákna Doprava - A je to tady - cestovatelská sezóna 2010 a dopravní novinky, je opravdu nevhodné.
Docela mě zajímá, co na to admin.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna spinning smiley sticking its tongue out2010 a dopravní novinky
04. 02. 2010 21:27
38 EUR ??? to je teda levné :-)
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna spinning smiley sticking its tongue out2010 a dopravní novinky
07. 02. 2010 10:29
som70:Já to zase jako velkou reklamu nevidím.Jestli je ta cena taková jakou jí uvádí JirkaD tak to tam zase tak plno nebude.smiling bouncing smileysmiling bouncing smiley
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna spinning smiley sticking its tongue out2010 a dopravní novinky
07. 02. 2010 11:23
Jura Klásek: thumbs up Ale i tak...
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna spinning smiley sticking its tongue out2010 a dopravní novinky
07. 02. 2010 20:27
Máš naprostou pravdu.Já jdu vždy na forum s tím,že si zlepším náladu a tak si ho nenecháme zaneřádit pochybnejma nabídkama at´ jsou jakýkoliv.thumbs up
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna spinning smiley sticking its tongue out2010 a dopravní novinky
14. 02. 2010 19:14
Momentálně sedím na horách. A už se fakt těším na teplo smiling smiley
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna spinning smiley sticking its tongue out2010 a dopravní novinky
17. 02. 2010 18:49
Ahoj vážení,
protože se na různých vláknech vedou diskuze o zpoplatnění krátkého úseku dálnice Gruškovje - Macelj na slovinsko-chorvatské hranici, učinil jsem dotaz u kováře (dars.si). Zároveň jsem se zeptal, kdy bude úsek Ptuj (Draženci) - hranice HR dokončen. Zde vizte odpověď.

Dear!
Use of vignettes is obligatory only on motorways and expressways. From Ptuj to border with Croatia (Gruškovje) you don't need a vignette. We send you also a map with Motorway sections with compulsory use of vignettes.
The construction of the "Additional programme" (of the National motorway construction programme), which part is motorway section Draženci – Gruškovje, is planned in the period after the year 2013.

With best regards!
Corporate Communications Department
DARS, Motorway company in the Republic of Slovenia

Volný překlad:
Vážený,
použití viněty je povinné na dálnicích a silnicích pro motorová vozidla. Od Ptuje po hranice s Chorvatskem (Gruškovje) vinětu nepotřebujete. Posíláme také mapu s dálničními úseky, kde je vigněta povinná.
Stavba z "Doplňkového programu", jejíž část je dálnice Draženci-Gruškovje se plánuje v období po roce 2013.
S pozdravem
DARS

Mapa je ve formátu pdf, zatím se mi ji nepodařilo sem přenést. Ale je k dispozici na www.dars.si
Předpokládám, že diskuze o tomto úseku se tímto stanou bezpředmětné.
Re: A je to tady - cestovatelská sezóna spinning smiley sticking its tongue out2010 a dopravní novinky
17. 02. 2010 20:52
Děkuji, určitě i za osatatní fo'risty, za dobrou zprávu.Snad 3 roky můžeme klidně spát a nemít nerva kudy ten krátký úsek z naší cesty objet.Jsem jeden z těch kterému je líto dát 30 éček.Na tržnici za ně koupím Orády které si ugriluju podle své chuti a s manželkou máme minimálně na 3x večeři.Už se těším jak malý kluk,zatím nevím kam ale určitě ve druhé polovině Srpna jedu k Jadranu.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 179
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.