Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dálnice Slovinsko 2010

Autor Vlada 
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
02. 03. 2010 08:11
Asi to bere podle toho jak kdo tady píše kudy jede,a já jsem si taky plánoval jak to objedu a nakonec jsem cestu jel po Dálnici a koupil pulroční známku která se mě vyplatila.Nejsem onasis ,ale 800-900kč to je jeden dlbej nákup v Globusu to je jako si sebou vést 30litrů nafty ,že ušetřím.Přiznám se že jsem si poprve vezl konzervy s gulášem tam a zase zpět protože jsem stejně jedl v hospůdkách.Kdo chce jezdit po dálnici at jezdí kdo objíždět jeho věc.Tady taky občas raději jedu mimo dálnici jen z toho že se kocham krajinou.Vláda to myslel asi že to tak rozumově vychází na dálnici určitě nečekal až tě bude započítávat do bloku že jedeš tudy a tady Martin
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
02. 03. 2010 08:24
Pani učitelka tomu všemu rozumněla,ale to byla taková malá od ní ironie.No co je to paní učitelka a ta má vždy pravdu.
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
02. 03. 2010 08:51
pro mě bude pojem Slovinská dálnica znamenat až se bude projet od Šentilja po Gruškovje celá jinak nevím co to jesmoking smiley
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
02. 03. 2010 09:20
Na kole na dálnici nemůžeš thumbs up smiley ,tak to klidně vem přes Rakousko,Maďarsko po ciklostezkách,mají je lepší neš naše D1 thumbs up

MirekŠi
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
02. 03. 2010 15:12
nemate nekdo prehled kolik procent lidi objizdi a kolik jede po dalnici? Jen pro zajimavost....
Re: Dálnice Slovinsko 2010
02. 03. 2010 15:27
valeri napsal(a):
-------------------------------------------------------
> nemate nekdo prehled kolik procent lidi objizdi a
> kolik jede po dalnici? Jen pro zajimavost....


Pošli SZ Vladovi, ten to ví ...
Re: Dálnice Slovinsko 2010
03. 03. 2010 04:54
Nejsem statistik a nepočítám procenta. Vycházím z toho, co vidím a slyším. Cestou mezi Ptují a Gruškovje (hranice HR) vidím řady aut CZ, ale neviděl jsem, že by někdo před A4 odbočoval nebo se za A4 připojoval. Možná jsem neměl to štěstí nebo se to opravdu objíždí zdaleka...A z okruhu lidí, se kterými jsem hovořil, jen velmi malá část volí objížďku. Ostatně i zde na fóru se vyprofilovali "objížděči a neobjížděči". A já přece nikomu nevnucuji trasu, jen říkám svůj názor a respektuji názor jiných. A jak říká Dr.Vlach v Saturninovi "názory jsou tu od toho, aby se různily".
Anonymní uživatel
Re: Dálnice Slovinsko 2010
03. 03. 2010 05:06
vasnivykolista napsal(a):
-------------------------------------------------------
> pro mě bude pojem Slovinská dálnica znamenat až se
> bude projet od Šentilja po Gruškovje celá jinak
> nevím co to jesmoking smiley


Toto je velmi správný názor. Co mi je platné, že pojedu dejme, tomu 60 km po nové dálnici celých 30 minut, a potom se budu rovnat ve frontě a za 2 hod ujedu 12 km. Jenom toto se mi zdá nelogické. A pochopielně i ta cena - na 7 dní pobytu 30 E - to je skutečně dost.
Souhlasím s kolistou.thumbs up
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
03. 03. 2010 08:04
co já sem počítal odhadem.. tak od exitu 226 po Ptuj kolem půlnoci cestou do HR z neděle na pondělí sem doprotivky napočítal kolem 35 aut z českou SPZ předloni z pondělí na útery to bylo asi nastejno...opačným směrem kolem 18hod to bylo méně asi byl blbej čas... kdo vyjížděl z domu ráno tak už byl v HR a kdo večer tak ještě nedojel...ale němců, rakušáku a poláků bylo taky dost
Re: Dálnice Slovinsko 2010
03. 03. 2010 15:56
Protože stále panují nejasnosti ohledně krátkých úseků, které navazují na dálnici A4 u Ptuje a na hranici s HR (Gruškovje), zeptal jsem se ještě jednou na DARS konkretně na tyto úseky a to i ve vztahu k mapce, která je na jejich stránkách. A zde je jejich odpověď. Myslím, že dost důležitá i pro objížděče. Je totiž teď už jasné a potvrzené, že přechodové úseky A4/9 u Ptuje i u hranic HR jsou bez vinjety.

Dear!
For the part part of route on border Gruškovje you don't need a vignette.
If you go from Ptuj in direction to Croatia you must pay a vignette for using motorway from the first junction towards Maribor. From the junction Ptuj to the route 9 you don't need a vignette. So, for 400 m of motorway from Ptuj to Gruškovje (Croatia) you don't need a vignette.
With best regards!
Romana Duša
Corporate Communications Department DARS, Motorway company in the Republic of Slovenia
headquarters: Celje, Ulica XIV. divizije 4
branch: Ljubljana, Dunajska 7
tel.: +386 1 300-99-20, fax: + 386 1 300-99-33web: [www.dars.si]

Vážený,
pro úsek silnice u Gruškovje NEPOTŘEBUJETE vinjetu.
Jedete-li z Ptuj ve směru do Chorvatska, musíte platit dálniční známku za použití dálnice od první křižovatky směrem k Mariboru. Od křižovatky Ptuj na trase 9 nepotřebujete dálniční známku. Takže pro 400 m od dálnice na Ptuj Gruškovje (Chorvatsko), NEPOTŘEBUJETE dálniční známku.
S pozdravem!
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
03. 03. 2010 16:08
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
03. 03. 2010 17:47
Konečně jasná odpověď, díky. I když nechápu proč se v tom Vlada tak angažoval, když sám je proti objíždění - viz příspěvek z 1.3.
Re: Dálnice Slovinsko 2010
03. 03. 2010 19:26
Kudu, to, že sám neobjíždím neznamená, že odsuzuji ty druhé. Každý dle své chuti a možností. Někdo stan - někdo 5* hotel, někdo kolo - někdo letadlo, někdo dálnici - někdo okresku. Ale když vidím, že někdo tápe a dopouští se chybných závěrů, jako tomu bylo s A4, rád pomohu, když mohu.
Re: Dálnice Slovinsko 2010
03. 03. 2010 22:12
Konečně tolerantní člověk co lidem nezištně pomůže i když nemusí---šup s ním do porlamentu ať se nám tam pořádně počecháčkuje...
Re: Dálnice Slovinsko 2010
03. 03. 2010 23:11
Máro, jen to ne!!! To by byla Vlada škoda.

Jsem objížděč, ale chápu i neobjížděče (mám na mysli dálnici). Jsou asi tři hlavní argumenty, proč zvolit SLO dálnici: 1. Jsem zvyklý tudy jezdit, tak tam pojedu opět, 2. Hodně chvátám (hlavně ne do neštěstí, že), 3. 30 € je pro mě pakatel, je mi to celkem jedno.
Nepatřím mezi žádnou z těchto tří kategorií, ani nepřepočítávám mýtné na pivo. A jsem rád, že jsou zde na fóru i rozumní a tolerantní jak objížděči tak neobjížděči.

Ale stejně mi není jasné, proč slovinci uvádí v mapce zeleně (a tudíž jako zpoplatněný) úsek u hranic s HR, pokud tam pak podle vyjádření (viz výše) nakonec známku nevyžadují.
Re: Dálnice Slovinsko 2010
04. 03. 2010 04:59
To som70:
Souhlasím, jen k výčtu důvodů, proč použít slovinskou dálnici, bych ve srovnání s objížďkami přidal pohodlí, komfort a bezpečnost, které dle mého názoru taky k dovolené patří. Vysoký poplatek mne samozřejmě štve taky, ale na druhé straně třeba Rakousko si k dálniční známce přidává nemalé poplatky za průjezd přes některé tunely a průsmyky a taky to musíme akceptovat.
DARS má úsek u hranic opravdu značen zeleně, ale na jiném místě ho má vyjmutý z placených dálnic a kategorizovaný jako G1-9. Odkaz [www.dars.si]. Takže ve spojitosti s jejich e-mailovým vyjádřením je to pro mne jasné.
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
04. 03. 2010 09:31
Kluci,kde koupím kdyžtak měsíční SLO známku?
Re: Dálnice Slovinsko 2010
04. 03. 2010 09:37
Jo, tak ten čtvrtý důvod mě při psaní příspěvku nějak nepřišel na mysl - v tu dobu pro mě pojem pohodlí znamenal spíše přesunout se od PC do postele smiling smiley A co se týče objíždění, tak pro mě má význam pouze za předpokladu, že jedu do jižnějších částí HR (tj. na přechod Macelj) a pouze jednou tam a zpět. Pak mi 30 € přijde docela dost za malé využití dálnice. No a když je objízdná trasa relativně dobrá a nechvátám, je jasné, co si zvolím. Ovšem pokud bych jel třeba na Istrii, tak není co řešit a SLO známku si koupím.
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
04. 03. 2010 09:41
Na první benzince za bývalým přechodem,teď bez celníků,jen se projíždí.To samé je možné zakoupit i Rakouskou.Dokonce sami nabízí např. při tankování.Neměl by být problém,tyto /PETROL/ bývají otevřeny 24 hodin.

MirekŠi
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
04. 03. 2010 09:56
tvsat:děkuji
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
04. 03. 2010 10:12
Da se letost koupit pulrocni SLO znamka ?
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
04. 03. 2010 10:16
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
04. 03. 2010 10:26
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
04. 03. 2010 10:34
Škoda, že letos není půlroční známka - mají to ti Slovinci dobře spočítané. yawning smiley No, ale když si uvědomíme, že 1 cesta z Macelj do Záhřebu nás vyjde cca 6 Euro......spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
04. 03. 2010 12:35
No vzhledem k tomu že letos jedem do HR 2x po 14 dnech tak by se nám taky šikla ta půlroční.
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
04. 03. 2010 13:39
Jo, loni jsme půlroční taky využili na dvě cesty.
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
04. 03. 2010 14:32
jo, těch 35€ za půlroční se zdálo moc, tak se to projednávalo v EU...
pak udělali 30€/ měsíc....
a já se jim nedivím, tu dálnici musí nutně dodělat, aby se cca tisíce a tisíce turistů vyhnuly vesnicím, kde se dříve pro domorodce nedalo ani přejít ve smradu na druhou stranu sillnice....... a co dalšího, nikdo si tam z nás u nich nekoupil ani rohlík..
čili, chcete jet v pohodě, tak za tu dálnici zaplaťte..... je stavěna pro vás....my ji nepotřebujeme...
edit: mluvím o směru šentilj maceljyawning smiley
Re: Dálnice Slovinsko 2010
04. 03. 2010 15:02
mack: Máš v podstatě pravdu. Jen před tím, než SLO přešlo na euro, jsme tam hromadně kupovali PHM. Pak ale dost podstatně zdražili a jejich jediná možnost, jak z turistů něco dostat, je právě dálniční známka. Ale nesouhlasím s tím, že onu dálnici nepotřebují, jde přece o jejich vesnice, města a hlavně občany - voliče. A v neposlední řadě o výdělek z provozu dálnic (2 × 70 centů a 30€ je fakt rozdíl - cena za SLO dálnici pro většinu jadranských turistů).
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
07. 03. 2010 17:28
To Slofik:
Kluci,kde koupím kdyžtak měsíční SLO známku?

Pokud platíš v Rakousku nějaký tunel - tak tam známky také mají a prodávají. Honza
Re: Dálnice Slovinsko 2010
07. 03. 2010 19:11
honza plzen napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To Slofik:
> Kluci,kde koupím kdyžtak měsíční SLO známku?
>
> Pokud platíš v Rakousku nějaký tunel - tak tam
> známky také mají a prodávají. Honza


SLO dál.známku koupíš na benzínkách již před Vídní.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 172
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.