Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dálnice Slovinsko 2010

Autor Vlada 
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
07. 05. 2010 08:13
mack napsal(a):
-------------------------------------------------------
> co se škádlívá, rádo se mívá....

Tak potom je vše v naprostém pořádku ... smileys with beer
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
07. 05. 2010 16:53
Kdyby se Macek navážel jen do Učitelky......
Já myslím, že má rád každého....
Re: Dálnice Slovinsko 2010
09. 05. 2010 18:31
To mack: Pumpy jsou hotové na obou stranách dálnice, jsou to zmiňované OMV. Jmenují se Počivališče Dravsko Polje a je to zhruba v půlce A4. Kupoval jsem tam známky už někdy v prosinci 2009. Co není hotovo je Počivališče Maribor na obchvatu Mariboru. (Dle mého názoru asi ani dlouho nebude). Jinak za poslední dvě cesty (duben, květen) mně dvakrát zaměstnanci DARSu kontrolovali na Šentilju známku. Šťastnou cestu.
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
17. 05. 2010 17:12
Tak teď jsem si je přinesl domů. Měsíční Slovinská 840,- desetidení Rakouská 250,-

Turistcentrum Mladá Boleslav
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
17. 05. 2010 19:22
Taktéž mě Slovinská pozítří čeká, jen ty Rakousky musím koupit dvě, nevejdu se o dva dny smiling smiley
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
18. 05. 2010 05:19
Takže se tu už Slovinské známky prodávají?????
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
18. 05. 2010 06:47
Re: Dálnice Slovinsko 2010
18. 05. 2010 07:50
Slovinská dálniční známka
měsíční (do 3,5t) 840,- Kč


Slovinská dálniční známka
týdenní (do 3,5t) 420,- Kč .rozdíl oproti zakoupení na místě ve slovinsku cca30kč

Zdravím osobně si myslím že Slovinci to trochu s cenou na dálnici přehnali., ale co se dá dělat, přece nebudu litat po okrskách s plně naloženým autem. Zvažoval jsem kterou koupit a jak vidim a počítam ta měsiční bude nejidealnější a popř. ji prodam za polovic. no začatkem července razíme tak se těším jak na dálnici ve slovinsku tak i na chorvatskou (kde už asi jsou s výstavbou.)
Re: Dálnice Slovinsko 2010
18. 05. 2010 09:33
To plpetr: jak říkáš, ta měsíční je drahá jak potvora, ale když už jedeš do Chorvatska tak s tím musíš počítat a zaplatit. Po okrskách sem se trmácel jednou a stačilo.
Re: Dálnice Slovinsko 2010
18. 05. 2010 09:45
To karyon: Máš pravdu - pokud se to jede na jeden zátah - v tom případě platí co nejvíc po dálnici.. Ale zase, pokud si cestu rozložíš na 2dny, tak je ti to fuk... Kocháš se vůkol krajinou smiling smiley, pohoda, klídek...
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
18. 05. 2010 14:15
Já jí koupil protože jedem na Istrii. Tak využiju celou jejich dálnici a nebudu už muset platit na HR dálnici. Ale pokud bych jel na jih tak jim ty prachy nedám. Jel bych přes HU takzvanou Bessyho cestu.
Re: Dálnice Slovinsko 2010
19. 05. 2010 17:53
Slovinsku jsem se chtěl vyhnout, ale vzpoměl jsem si jak jsem jel před 2 lety přes Maďarsko, a tu dalnici raději zaplatim ikdyž mi to bude trhat srdce a peněženka mi nafackuje za zbytečně vyhozené penize. No ale za pohodlí se platí, a jak psal Martim 77 : rozložit cestu na 2 dny a užívat poklidne jizdy, ale? 2 male děti a pod stan? ktomu žena? to by mi neprošlo.
Re: Dálnice Slovinsko 2010
19. 05. 2010 18:04
To plpetr: Máš pravdu, ale do stanu nemusíš, dá se sehnat i privát za velmi rozumný peníz. Já sice děti nemám, ale myslím si, že putovat mnohdy víc jak 1000 km na jeden zátah je hazard (pokud tedy řídíš sám - což je můj případ). Do toho nejdu i když nepovezu děti nebo rodinu. Vím co je mikro spánek bez tragických následků, takže nechci ještě zažít ty následky...
Re: Dálnice Slovinsko 2010
19. 05. 2010 18:16
souhlasím, četl jsem zde tipy na ubytováni v soukromí a jak to spočítam tak mne to vyjde stejně jako znamka ve slovinsku.
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
19. 05. 2010 18:42
Já počítám s obojím, známku i přenocování.Dřív bych to jel na jeden zátah, ale dneska raději víc přestávek a pohodu než se hnát 20 hodin nebo kolik by to nakonec vyšlo. Před třemi roky jsem se vracel od Zadaru a jel jsem to 20 hodin, protože v noci zašpuntovaná hranice se Slovinskem a popojíždeli jsem 4 hodiny a pak už únava po každých 100 km jsem odpadnul. Takže už na noc nikdy.
Re: Dálnice Slovinsko 2010
19. 05. 2010 20:31
Proto nejezdím přes Slovinsko.
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
19. 05. 2010 20:59
Tak po vzoru stenly.stenlyho jsem si dnes v Mladé Boleslavi též zakoupil DZ. 2x esterajch a měsíční slovinskou. Kašlu na objíždění.
Re: Dálnice Slovinsko 2010
19. 05. 2010 21:01
Zítra se tam chystám také, ale zatim zjistit info jedem až koncem června. Tak nevim zdali ji koupit už nyní nebo to nechat až před odjezdem.
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
19. 05. 2010 21:10
Dnes jsem tam kupoval poslední slovinskou, rakouskejch maj dost, lepší je předem zavolat, na odkazu najdeš seznam poboček. Paní mi je chtěla hnedle proděravět ale přemluvil jsem ji a dírky udělám sám. To kdyby náhodou něco do dovolené vlezlo.spinning smiley sticking its tongue out
www.tourist-centrum.cz
Re: Dálnice Slovinsko 2010
19. 05. 2010 21:24
Mě ji loni proděravěli v ÚAMK že jí prý bez toho neprodají.No bylo mi to divný ale vzal jsem ji.Za hodinu volala žena,že jeden ze synů je marod.Posouvali jsme dovču o týden.Byl jsem naštvanej,ale stala se neuvěřitelná věc.V ÚAMK mi ji po týdnu vzali známku nazpět a dali novou.
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
20. 05. 2010 10:07
trevlboj napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dnes jsem tam kupoval poslední slovinskou,
> rakouskejch maj dost, lepší je předem zavolat, na
> odkazu najdeš seznam poboček. Paní mi je chtěla
> hnedle proděravět ale přemluvil jsem ji a dírky
> udělám sám. To kdyby náhodou něco do dovolené
> vlezlo.spinning smiley sticking its tongue out
> www.tourist-centrum.cz


Mě řekla že mi jí musí štípnout, tak jsem to dál nezkoumal a nechal jsem jí. To mě v tu chvíly nenapadlo. No nic příště si jí také nenechám štípnout. Jestli to teda půjde.
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
20. 05. 2010 12:38
Martin_77 mimo jiné napsal(a): ....že putovat mnohdy víc, jak 1000 km, na jeden zátah je hazard (pokud tedy řídíš sám - což je můj případ)....
-------------------------------------------------------
Můj případ je to taky, ale v plné sezóně lze očekávat kdekoli na cestě zdržení, takže 1200 km může trvat 16 hodin, ale taky 26 hodin. I těch pár veršíčků schrupnutých na parkovišti (pokud hned vedle nezaparkuje hodinu na sebe štěkající posádka, i takové štěstí mě už potkalo) je pořád lepší, než se to pokoušet dojet za každou cenu.
Mimo sezónu (nejlepší zkušenosti mám s druhou půlkou září až začátkem října) se stejná vzdálenost dá ujet přes den: vyjedu krátce po čtvrté ráno, tři hodinky na Hatě, Vídeň projíždím kolem osmé hladce, u Ilzu opustím dálnici na Riegersburg. Přes Feldbach, Radkersburg, Lenart a Ptuj minu slovinskou dálnici (i když váhám, protože na hranicích žádná kolona, tak by snad ta známka by dostala smysl). No a pak už se dá i bez překračování rychlostních limitů jet po dálnici, kde si můžu na odmorišti vybrat kterékoli místo a, když už tam potkám někoho dalšího, pozdravíme se. A kolem šesté Ravča, do devíti Pelješac i s pauzami.
Re: Dálnice Slovinsko 2010
20. 05. 2010 16:07
Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Martin_77 mimo jiné napsal(a): ....že putovat
> mnohdy víc, jak 1000 km, na jeden zátah je hazard
> (pokud tedy řídíš sám - což je můj případ)....
> --------------------------------------------------
> -----
> Můj případ je to taky, ale v plné sezóně lze
> očekávat kdekoli na cestě zdržení, takže 1200 km
> může trvat 16 hodin, ale taky 26 hodin. I těch pár
> veršíčků schrupnutých na parkovišti (pokud hned
> vedle nezaparkuje hodinu na sebe štěkající
> posádka, i takové štěstí mě už potkalo) je pořád
> lepší, než se to pokoušet dojet za každou cenu.
> Mimo sezónu (nejlepší zkušenosti mám s druhou
> půlkou září až začátkem října) se stejná
> vzdálenost dá ujet přes den: vyjedu krátce po
> čtvrté ráno, tři hodinky na Hatě, Vídeň projíždím
> kolem osmé hladce, u Ilzu opustím dálnici na
> Riegersburg. Přes Feldbach, Radkersburg, Lenart a
> Ptuj minu slovinskou dálnici (i když váhám,
> protože na hranicích žádná kolona, tak by snad ta
> známka by dostala smysl). No a pak už se dá i bez
> překračování rychlostních limitů jet po dálnici,
> kde si můžu na odmorišti vybrat kterékoli místo a,
> když už tam potkám někoho dalšího, pozdravíme se.
> A kolem šesté Ravča, do devíti Pelješac i s
> pauzami.


Tuto trasu jsem zvažoval také ale ve Feldbachu odbočit na Murskou Sobotu a čakovec tam na Chor. dalnici.
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
20. 05. 2010 16:12
to se nevyplati, co usetris za dalnici ve SLO, das chorvatum za mytny plus si zajedes par desitek km navic
Re: Dálnice Slovinsko 2010
23. 05. 2010 09:08
Ahoj nejsem v obraze nemůžu najít nové info o dálnici jak postoupili od loňska ve Slovinsku ,oni asi moc nepospíchají ,mají jistotu že projet musíme ,že?
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
23. 05. 2010 09:52
Ahoj

končí cca 15 km před chorvat. hranicemi, je nový přechod,
Maribor je celý na obchvatu, takže jedeš téměř vše po dalnici až k moři...
vše super a jen se zlepší počasí a jedeme...

bob
Re: Dálnice Slovinsko 2010
23. 05. 2010 11:11
info pro zájemce dálničních známek A a SLO v Královéhradeckém kraji.
Mají je ve Směnárna FUTURUM Hradec Králové - hned vlevo u vchodu.
Už je mám nalepené a zkusíme to oproti plánu přes HU přejet zase jako dříve.
Snad se nesekneme v zácpě těch pár km ve Slovinsku.
Dnes za 13.
Karel
Re: Dálnice Slovinsko 2010
23. 05. 2010 22:29
Slovinskou dáln.známku koupíte hned na první benzince při vjezdu do SLovinska. Určitě vyjde levněji, zvláště pokud budete platit PK (a ty tam akceptují). Non-stop.
Re: Dálnice Slovinsko 2010
25. 05. 2010 15:21
Já jel předloni do HR, tam přes Maďary a zpět přes Slovinsko a Rakousko. Komu by se zpět po dovolené chtělo přes Maďarské vesnice. Průjezd Slovinskem, ten kousek dálnice byl OK, do doby, než nás předjela v BMW dálniční kontrola, říkají ji Cestnica. Připadlo mi, že jeli na jisto, asi kamery. Konverzace byla strohá: nemáš známku, nerozumíš, tvůj problém, zaplať. Nemáš peníze, tak jedem na stanici, dostaneš kauci. Nemáš na kauci, vezmeme si auto, náklady platíš ty a zítra tě čeká přestupkový soud. Myslí to vážně, nesmlouvají, složenku neznají, na dluh nedávají. Cena za jízdu bez známky byla 300.-Eu.
avatar Re: Dálnice Slovinsko 2010
25. 05. 2010 16:08
Tak to vyloženě potěšilo, co moody smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 108
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.