Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Brno-Vídeň-Jadran v roce 2017 - od str. 16

Autor Vlada 
avatar Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2010
18. 06. 2010 08:55
No jo ale na to jsem už dávno zapoměl. Prostě jsem tím chtěl jen říct, že nemám nic společného s motorkama a autama už vůbec ne, jsem jen běžný řidič uživatel.
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2010
18. 06. 2010 15:35
já nevím jak vy,ale s manželkou jedeme vždy před vánocemi autobusem do Vídně na trhy (trasa Prostějov- Brno-Mikulov-Poysdorf-Víden) a je to naprostá katastrofa.Úsek od Poysdorfu až do Vídně se skládá z objížděk,omezení,dočasně zprovozněných úseků a špatně značených kruháčů.Během dvou let se tato situace téměř nezměnila a z velkou slávou otevřený 3 km úsek dálnice od Vídně na Mikulov to nezachrání.Do chorvatska jezdím zásadně přes madarsko a z Brna až do Zagrebu to se dá sjet za cca 6 hod. Ale ten pocit "JEL SEM PŘES RAKOUSKO" je asi pro mnohé silnější.
Výše uvedené samozřejmě neplatí pro ty jedoucí z Čech,ti přes rakousko musí.
avatar Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2010
18. 06. 2010 15:50
darko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... a z velkou slávou otevřený 3 km úsek dálnice
> od Vídně na Mikulov to nezachrání.

Tak a teď ještě tu o Budulínkovi ...yawning smiley
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2010
18. 06. 2010 17:29
učitelka napsal(a):
-------------------------------------------------------
> darko napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > ... a z velkou slávou otevřený 3 km úsek dálnice
>
> > od Vídně na Mikulov to nezachrání.
>
> Tak a teď ještě tu o Budulínkovi ...yawning smiley

myslel jsem samozřejmě NOVÉ 3 km dálnice.Až budete něco vykládat o Budulínkovi,doporučuji vám si tuto trasu alespon jednou projet ve špičce.Mimochodem celá první strana tohoto vlákna je o problematickém úseku mezi Mikulovem a Vídní, takže na tom něco bude...
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2010
18. 06. 2010 17:50
ještě šikovný odkaz s dálničními webkamerami v rakousku [www.asfinag.at]
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2010
18. 06. 2010 21:58
Milý Darko, já bych prosil ještě tu o Sněhurce a pak se třeba projít s kocourem Mikešem po trase do Vídně. A zjistil by jsi, že tam není žádná objížďka, žádné špatně značené kruháče a další nesmysly. Místo toho že tam je v úseku Schrick - Eibesbrunn (předměstí Vídně) naprosto perfektní dálnice v délce 22,7 km, která dále pokračuje jako S1, S2 a A23 okolo Vídně a napojí se na A2 na Graz. Takže než napíšeš něco, za co se pak budeš stydět, raději se přesvědč a přečti si něco poučného třeba i na tomto fóru. Tak a teď tu o Karkulce.....
Jo a názvy států Chorvatsko, Rakousko se píší s velkým písmenem na začátku....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Vlada (18. 06. 2010 22:00).
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2010
19. 06. 2010 10:18
Vlada napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Milý Darko, já bych prosil ještě tu o Sněhurce a
> pak se třeba projít s kocourem Mikešem po trase do
> Vídně. A zjistil by jsi, že tam není žádná
> objížďka, žádné špatně značené kruháče a další
> nesmysly. Místo toho že tam je v úseku Schrick -
> Eibesbrunn (předměstí Vídně) naprosto perfektní
> dálnice v délce 22,7 km, která dále pokračuje jako
> S1, S2 a A23 okolo Vídně a napojí se na A2 na
> Graz. Takže než napíšeš něco, za co se pak budeš
> stydět, raději se přesvědč a přečti si něco
> poučného třeba i na tomto fóru. Tak a teď tu o
> Karkulce.....
> Jo a názvy států Chorvatsko, Rakousko se píší s
> velkým písmenem na začátku....


jenže od Poysdorfu až do té zminované dálnice to není žádná výhra.Jel jsem tam několikrát autem i autobusem.Pravdou je,že naposled v březnu,takže se možná něco změnilo od té doby.
Pohádku o Sněhurce a o Mikešovi najdeš v nejbližší knihovně.
Co se týče pravopisu,jsme na volné diskusi a ne ve škole na slohovém cvičení.Mnozí píšou ještě hůř.
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2010
19. 06. 2010 14:49
4. 6. jsem zkusil jet z Prahy přes Brno a Mikulov. Když pominu omezení na Vídeňské ven z Brna, zdálo se mi to celkem rychlekší než přes Znojmo. V Rakousku jsem vyzkoušel nový obchvat, jeli jsme tam okolo půlnoci sami. Zpět přes Znojmo, hned ve Znojmě objížďka a pak ještě 2x řízený provoz na semafor. Naštěstí v 5 ráno hned na první zelenou. Myslím že než počáteční nuda přes Poysdorf mi vadil víc šicí stroj na D1 mezi Jihlavou a Brnem..
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2010
19. 06. 2010 18:28
darko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> jenže od Poysdorfu až do té zminované dálnice to
> není žádná výhra...

Jednak je to jen 16 km a pokud Ti to tak moc vadí, co Ti brání jet přes Břeclav. Zkrátíš si ten "problematický úsek na polovinu.

> Co se týče pravopisu,jsme na volné diskusi a ne ve
> škole na slohovém cvičení.Mnozí píšou ještě hůř.

mas naprostou pravdu nejlepsi bude kdyz budeme psat vsechno stejnym pismem bez hacku bez carek a bez velkych pismen a jeste zkratkama bude to uzasne srozumitelne

BTW, za interpunkčním znaménkem se dělá mezera, že?
avatar Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2010
19. 06. 2010 20:22
Ale no tak, já se snažím psát spisovně a správně, ale také občas třeba když píšu večr v leže na jedné ruce jsem líný zvednout druhou a stisknout Shift a napíšu název malým písmenem. Předci k vůli tomu nebudeme na sebo bububu.
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2010
19. 06. 2010 22:37
Nevíte, zda je po vjezdu do Rakouska od Mikulova nějaká benzinka s non-stop provozem, kde prodávají (a mají 10ti denní) rakouské dálniční známky?
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2010
19. 06. 2010 23:09
Kousek před dálnicí je po pravé straně OMV.
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2010
19. 06. 2010 23:37
Dík, a jsi si jistý, že funguje non-stop?
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2010
20. 06. 2010 01:40
Asi ve tři ráno jsme tam kupovali známku takže se domnívám, že ano smiling smiley
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2010
20. 06. 2010 20:13
Je to ta vté levotočivé zatačce?
avatar Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2010
20. 06. 2010 20:30
Zrovna včera jsem si projel nový úsek z Vídně na Shrick a nemělo to chybu,do Mikulova je to kousek,silnice dobrá a široká,a z Mikulova do Pohořelic to taky ujde.
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2010
20. 06. 2010 22:29
Patak: Jasně, díky smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil VeronikaF. (20. 06. 2010 22:30).
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2010
05. 07. 2010 18:40
Zdravím všechny z Živogošće. V sobotu 3.7. jsem jel trasu Břeclav (v ca 3:30) - Vídeň - Graz - Maribor (mimo H2) - Ptuj - Macelj...Živogošće
Protože si myslím, že podobné to bude každou sobotu o prázdninách, pár postřehů. Až po Maribor naprostá pohoda (kruhák, průjezd centrem, Ptujska cesta). Za Mariborem je několik kruháků, které si z předloňska nepamatuju. Ty je potřeba projet rovně. Kolem Ptuje je nově udělaný kousek silnice, která propojuje původní silnici č. 9 (dnes č. 1) se Zagrebašskou cestou, takže není potřeba nějak složitě hledat cestu. Pro ty, kteří jedou po dálnici, mám jedno malé doporučení. Na konci dálnice u Ptuje byla, podle slovinského rádia, fronta dlouhá 7 km. Pokud pojedete v takto exponovaný den (pravděpodobně každá sobota v době prázdnin), zkuste tedy sjet z dálnice dřív, abyste se tomu vyhnuli.
Přechod SLO/HR byl na slovinské straně celkem v pohodě - před námi bylo asi 20 aut (odbavovalo se ve čtyřech proudech). Chorvatská už byla podstatně horší. Sice se taky odbavovalo ve čtyřech proudech, ale Chorvatům to šlo podstatně pomaleji. Těch přibližně 700 m mezi oběma celnicemi jsme projeli za ca 55 minut.
Placení před Zagrebem bylo v pohodě. Platil jsem kartou, byla předemnou tři auta. Před budkami, kde se platilo v hotovosti, bylo ca 8-10 aut.
Horší situace byla před Lučkem. Tam se to zaseklo někde na úrovni sjezdu/křižovatky Zagreb-zapad (podle mapy ca 8-9 km před Lučkem). Mně se na tomto sjezdu ještě podařiko sjet a tak jsem to vzal přes centrum Zagrebu. Je to celkem jednoduché. Jede se stále rovně do centra až do okamžiku, kdy se objeví cedule se směrem k dálnici na Split, Rijeku atd. Ačkoliv to bylo o ca 9 km delší a nájezd na mýtnici byl z tohoto směru stažen do jednoho pruhu, myslím, že jsem na tom byl podstatně líp, než ti, kteří jeli po dálnici. Možná to šlo ještě vylepšit objetím mýtnice Lučko a najetím na dálnici v Jastrebarsku, ale poslední odbočku, která se k tomu dala použít, jsem minul v době, kdy to ještě na nějaký problém nevypadalo. Bohužel ani po projetí Lučkem nebylo vyhráno. Prakticky hned za mýtnicí se všechno zaseklo a několik km se jelo prakticky krokem (kdybych použil ten nájezd v Jastrebarsku, vyhnul bych se tomu). Toto se opakovalo ještě jednou po křižovatku dálnic za Karlovacem a ještě jednou kousek za ní. Důvod? Drobné nehody. Pak už bylo vše celkem v pohodě...
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2010
05. 07. 2010 22:05
Uf, ještě že jezdím v září.
Anonymní uživatel
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2010
06. 07. 2010 12:20
Jako Mello, sice ne v září, to bude možná až letos ale určitě pro změnu nejezdím pátek, sobota. Tam jedeme ve čtvrtek a zpátky vždy v pondělí nebo až v úterý. A nemohu si to vynachválit. Silnice nejsou tak plné a vůbec, od Splitu by se jeden v té samotě bál. Nikde nikdo.thumbs up smiley
A ty pláže - vždyť to ví každý kdo tak jezdí. Plně respektuji ty rodiny kde jsou dítka školou povinné. Ale uvidíte až pojedete v budoucnu bez této, bohužel, pro dovolenou otravné povinnosti.
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2010
06. 07. 2010 13:18
mello: Ale zase tam seš s německýma důchodkyněma...angry smiley
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2010
06. 07. 2010 13:34
Já už si tak nějak zvyknul grinning smiley
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2010
06. 07. 2010 13:35
Takže tenhle rok autobusem s němcama? hot smiley
avatar Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2010
12. 07. 2010 14:34
... aktuálně ... situace na objížďce Vídeňské ulice v Brně ... po D2 ( směr Bratislava ) kolem obchodního centra Olympia přes Modřice ...
podle Drahoslava ... tudy nejezděte
... dříve uvedená fialová objížďka po 152ce ( viz mapka )... je dále na Modřice ve směru na Vídeň uzavřena a vrátilo by Vás to zpět do centra Brna ...

... tzn. komunikaci 152 na Modřice nyní k cestě na jih nepoužívejte ... až bude průjezdná ...budeme informovat ...
... buďto se budete zdržovat jedním pruhem po Vídeňské ( tzn. na horní mapě červená ) ... nebo jeďte po D2 do Hustopečí ... pak po 420ce přes Strachotín, Horní ... Dolní Věstonice ( spodní mapa )

a před Mikulovem ( u Perné ) se bez problému opět napojíte ... na komunikaci E 461 ... směr Mikulov ( pokud nepojedete jinak ) ... smiling smiley



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Bessy (12. 07. 2010 18:00).
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2010
12. 07. 2010 20:54
Je také jiné řešení - sjet za odbočkou na Modřice cca o 6,5 km dále na Blučinu, Židlochovice a napojíte se u Pohořelic zpět na cetu Brno - Mikulov. Je to pouze o 6 km dále jako po Vídeňské směr Brno, Pohořelice, Mikulov.
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2010
12. 07. 2010 21:07
jfk.j napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Je také jiné řešení - sjet za odbočkou na Modřice
> cca o 6,5 km dále na Blučinu, Židlochovice a
> napojíte se u Pohořelic zpět na cetu Brno -
> Mikulov. Je to pouze o 6 km dále jako po Vídeňské
> směr Brno, Pohořelice, Mikulov.

Nedoporučuju. Cesta přes Hustopeče je podstatně lepší (míň zatáček, lepší povrch).
avatar Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2010
13. 07. 2010 17:17
... nechápu ... dnes jsem jel z centra Brna na Vídeňskou a přes to, že se na ní stále pracuje byl kupodivu průjezd krom zpomalení dobrý ...
... za to, jak jsem najel na vjezd dálnice směr Olomouc ... stála D1čka už od Bohunic až na odbočku na Bratislavu ... a taky i D2ka na Bratislavu ... kam jsem dohlédl z D1čky ... sumasumárum 5 kilometrů ... eye rolling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (13. 07. 2010 18:00).
avatar Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2010
13. 07. 2010 20:24
krystova noho..co se v tom Brně dějeeye popping smiley...kurňa, že to veznu na Poštornougrinning smiley
avatar Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2010
13. 07. 2010 20:53
Trochu mě šturmuje jestli jet přes Brno na Mik. nebo klasiku přes Znojmo na Ha.Tak rádcové raďte.....Razíme začátkem srpence.

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
Re: Brno-Vídeň-Jadran v roce 2010
13. 07. 2010 21:08
vasnivykolista napsal(a):
-------------------------------------------------------
> krystova noho..co se v tom Brně dějeeye popping smiley...kurňa,
> že to veznu na Poštornougrinning smiley

A co Ti brání? Když nepojedeš přes Břeclav v pracovní den ve špičce, je to celkem pohoda. Jsou tu taky ještě varianty Hustopeče-Mikulov a Podivín-Lednice-Valtice-Schrattenberg-Poysdorf
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 158
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.