Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

trajekty

Autor brumi 
avatar Re: trajekty
23. 05. 2011 09:27
Mana..tož se hned nerozčiluj...asi letos fakt nebude jezdit..problémy s touto trasou sou každoročně napíšu nebo brnknu našemu domácímu ať se poptá
Re: trajekty
24. 05. 2011 17:33
Trajekt z Drveniku na Korculu jsem nasla,potrebujem se dostat bez auta na Orebic,ale nevim kde.Ceny tam nebyly,pry az na zacatku sezony.
avatar Re: trajekty
01. 06. 2011 09:23
SEZONSKI ŠOK Trajektne karte do Lastova koštaju kao odmor u Grčkoj
vice zde
avatar Re: trajekty
01. 06. 2011 10:03
našiel by sa niekto kto by zhruba popísal o čo tam ide? google translate spravil takú hatlaninu že som len pochopil ze hostitelia na ostrovoch sa búria asi proti dvihnutiu cien trajektov a to v kombinácii s drahým benzínom znamená že vela dovolenkárov radšej ostane na pevnine... ?
Re: trajekty
01. 06. 2011 17:40
Je to kritika cen trajektů. Před lety se ceny trajektů měnily až někdy v polovině (?) června, nyní již pár let jsou sezonní (tedy vyšší) ceny v období 1.6.-30.9. Toto období nekoresponduje s křivkou cen ubytování, resp.je delší, než je délka vysoké sezony. Autor článku se snaží vytvořit dojem, že je to na velkou škodu ostrovních hotelierů, protože před- a posezonní hosté kvůli tomu raději zůstanou na pevnině. A cenu trajektu dává na roveň ceně dovolené v Řecku nebo Tunisku. 200 € za 4člennou rodinu. No, škoda, že se do Řecka nebo do Tuniska nechystám. Poslal bych autoru článku 200 € a požadoval po něm voucher pro 4 osoby. A do Řecka a Tuniska je asi doprava bezplatná... Prostě tendenční článek. Co oceňuju, je poznámka, že ceny se nehly od loňska, byť podražila nafta. To mě přivádí k myšlence, že ceny vnitrostátní lodné dopravy možná neurčuje dopravce (jak je v článku uvedeno), ale ministerstvo
Re: trajekty
01. 06. 2011 22:40
Niekto zabudol napisat, že cena je aj pobyt na trajekte, okružna plavba, čiže viac dni. Netreba čitat iba nazvy člankov.
Re: trajekty
01. 06. 2011 23:00
separ napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Niekto zabudol napisat, že cena je aj pobyt na
> trajekte, okružna plavba, čiže viac dni. Netreba
> čitat iba nazvy člankov.
Mohl bys prosím laskavě, když píšeš příspěvek, napsat ho trochu konkrétněji a srozumitelněji?
Niekto je kto? Autor článku nebo já? V druhém případě - zkopíruj mi text, který máš na mysli. V prvním případě - můžeš objasnit svoji poslední větu?
No a pokud jde o Tvojí námitku: v článku se mluví o cenách trajektů mezi pevninou a ostrovy. Ty se plaví jen několik hodin. Pobyt na trajektu někoho zajímá, někoho ne. Někdo je už velmi unaven a chce být co nejdříve na místě, tedy čas na trajektu není atraktivní, ale nepříjemný. V případě běžného dopravního prostředku platí - čím rychlejší, tím lépší; čas v něm strávený není pozitivní, ale negativní.
Re: trajekty
09. 06. 2011 18:22
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (14. 01. 2013 20:36).
avatar Re: trajekty
13. 06. 2011 09:35
thumbs up dobrej odkaz, díky thumbs up
Re: trajekty
13. 06. 2011 11:03
Tak to je fakt nátěr.Konkrétně třeba to Lastovo mě dráždí už dlouho,nebyl jsem tam ještě.Ale tohle je už přeháňka.

Split - Lastovo,5 lidí+auto tam i zpět,Jadrolinija 6000CZK

oproti tomu např:
Livorno - Olbia (Sardinie),5 lidí+auto tam i zpět,Corsica ferries 289Euro,bookováno v únoru.
O rozdílu kvality cestování na chorvatských vracích (Petar Hektorovič výjimka) a jiných se nebudu bavit.

Holt,tohle jim vždy šlo,jde a půjde dobře.Natáhnout ruku pro prachy.

"Odmor načinajet sa na brodu" :-))

Re: trajekty
13. 06. 2011 22:52
PetrPV napsal
"Odmor načinajet sa na brodu" :-))

Dobre. Akú rečú ste terazky hovorili grinning smiley
Re: trajekty
13. 06. 2011 22:59
Zapoměl pak k tomu napsat "konec hlášení v chorvatskoruském jazyce" thumbs up smiley
Re: trajekty
14. 06. 2011 07:43
Vidím,že pánové jsou znalci.Ano mělo tam být "počinaje".Ani to tam nebudu vkládat a opravovat.
Psal jsem o tom,že chorvati už neví,co by chtěli.A neplatí to jen na trajekty.
Re: trajekty
14. 06. 2011 19:17
to PetrPV:
"počinaje" asi taky ne, to uz spíš "počinje".
jinak si myslím, že v HR (a i v jiných turistických destinacích) mohou chtít za služby pouze tolik, kolik jsou lidé ochotni zaplatit a veř, že letos těch lidi v HR (diky situaci v Egyptě, Řecku atd.) bude (slušně řečeno) víc nez dost.
ty ceny na Lastovo jsou stejné jako loni. nárust je oproti roku 2009 u auta cca 23% a u osoby cca 9%
trajektem na Lastovo jsem nejel, takže nemohu posoudit, ale jezdim tak 6x ročne na Hvar trajektem Ston nebo Laslovo na lince Drvenik-Sučuraj a nemám z toho pocit, že bych plul na vraku. vždy presně dle jízdniho řádu a pokud je "gužva" tak to toči dokola bez ohledu na řád.
Re: trajekty
14. 06. 2011 22:37
jj, necky (to přece nemůžete při nejlepší vůli počítat jako lodě) Ston,Lastovo was build in 1997,mlady lodě.Oproti jinejm na Jadranu.Ale můj příspěvek byl o ceně.Mám tři piraně,s ženou je nás pět.Ze Splitu na Lastovo a zpět za 6 litrů-sorry.Jak je to daleko?80 km?Psal jsem o neporovnatelnosti 300km cesty na lodi,kde je kino,bazen,x-hospod,x-obchodů,vs. cena,vs. 80km na Lastovo.Zdá se mi to nepoměr a neskutečná židovina.Je to ale můj názor,a netýká se jen trajektů,nataženou ruku v HR vidím všude.To nic nezmění na tom,že to tam mám rád a rád se tam vrátím.Ale asi občas nejni na škodu vypadnout někam jinam a porovnat.

Pokud by Vás zajímalo zjištění,že mezi HR ostrovy pendlují 40let staré lodě,nebo cokoliv o všech trajektech světa:
simplonpc.co.uk vlevo kliknout na "ferry galleries" a pak už jen dle abecedy vyhledat Jadrolinija.Doporučuji pro rozšíření obzorů,super stránky,sám jsem se divil,kde až se některé lodě pro jadran staví.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil PetrPV (14. 06. 2011 23:13).
Re: trajekty
15. 06. 2011 09:02
Ok. cena je vysoka to jo, ale na Lastovo se na rozdil od Sardinie jinak, např.letecky clovek nedostane. zatim pasazery maji nevidel jsem v sezone nikde prazdny trajekt. (1.kvetna t.r.-mimo sezonu! jsem pri navratu do CR byl v Sucurju 1/2 hod pred odjezdem a na trajekt v 9.45 jsem najel predposledni, cca 7 aut se neveslo) az nebude zajem o prepravu, pripadne se ostrovane zacnou bourit, ze nemaji turisty, tak uvidime co bude.
avatar Re: trajekty
18. 06. 2011 21:31
Článek o trajektech
[www.vecernji.hr]
avatar Re: trajekty
13. 07. 2011 12:52
Pozor,kdo se chystá na trajekt
[www.dalmacijanews.com]
Re: trajekty
13. 07. 2011 22:29
to znamená, že bude "husto".
hlavně aby se to nepotopilo, jako v rusku.
avatar Re: trajekty
13. 07. 2011 23:02
No som zvedavý.
avatar Re: trajekty
14. 07. 2011 13:59
Blokáda ve Splitu zatím odložena
[www.dalmacijanews.com]
avatar Re: trajekty
17. 07. 2011 22:28
Na trajektu hořelo auto
[www.dalmacijanews.com]
avatar Re: trajekty
10. 08. 2011 13:03
To MAXATINA: Předevčírem jsme dorazili do Drveniku a můžu potvrdit, že trajekt na Korčulu jezdí. Dle toho jak trajekt vypadá, tak bych ti vřele doporučil v případě deště si vzít sebou dobré pláštěnky i na zavazadla, protože na trajektu jsem neviděl žádnou krytou kajutu. Pouze pár laviček, a zbytek turistů jel "na stojáka". Vzhledem k tomu, že trajekt jede 2 a čtvrt hodiny......
P.S.: Možná později pošlu i foto.
avatar Re: trajekty
11. 08. 2011 11:26
A ještě jeden postřeh z Drveniku - Všiml jsem si, že na Sučuraj (Hvar) jezdí současně (předpokládám že dočasně v sezoně) oba trajekty, takže čekací doba je kratší oproti oficiálnímu "plovebnimu radu".
Re: trajekty
11. 08. 2011 12:38
Tak jest, ve špičkách jezdí kyvadlově nepřetržitě, naplnit, odvízt. Jen co špička opadne, vrací se k jízdímu řádu.
Re: trajekty
20. 08. 2011 01:20
Zdravím. Ještě jsem nebyl na trajektu. "Prý" jsou po přepravě všechny auta obouchané, lítají nárazníky....
A teď havárie trajektu na Rabu....Nevíte někdo, jak to tam vypadá? Mám nové a ne zrovna levné auto...
Re: trajekty
20. 08. 2011 06:24
Vitej na foru. Kdo Ti takovou kravinu nakukal?
avatar Re: trajekty
20. 08. 2011 09:28
avatar Re: trajekty
20. 08. 2011 11:14
alesim napsal(a):
-------------------------------------------------------
> [www.dalmacijanews.com]
> 7/ID/64399/Trajektu-otkazale-kontrole-u-Drveniku-n
> esreca-izbjegnuta.aspx

Tak to mám smůlu... Já odjel 18.8 kolem poledne.... Mohla to být zajímavá podívaná. Hlavně že nenajel na pláž. To by bylo moooc špatné.
avatar Re: trajekty
20. 08. 2011 11:26
To Georg50:
Trajektem jsem sice jel jenom jako "pěší turista" z Drveniku na Sućuraj, ale můžu říci, že k žádnému poškození aut nedochází. Při vjezdu na trajekt tě obsluha navede kde máš zaparkovat, a při výjezdu stačí být trpělivý a disciplinovaný (každý chce vyjet co nejrychleji a výjezd je jen jeden...). Samozřejmě jsou tam ty auta naskládané jak sardinky v plechovce, ale žádný problém jsem neviděl. Jedině se může stát, že ti někdo otluče dveře, když vystupuje nebo nastupuje do svého auta. Mezi auty je tak max 50 cm místa. Ale to je čistě závislé na inteligenci těch lidí. Když vedle tebe zaparkuje někdo v širokém offradu a z něj se neřízeně vyvalí celá rodina, tak asi budou otlučené všechna auta vlevo i vpravo.
P.S.: Nikdy jsem v Itálii nebyl, ale co jsem slyšel jak se tam jezdí, tak bych se tvým obavám nedivil...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mana(CZ) (20. 08. 2011 11:26).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 214
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.