Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

trajekty

Autor brumi 
Re: trajekty
18. 06. 2016 20:04
ajax napsal(a):
-------------------------------------------------------
> No a co když se zamotají a nastoupí na jiný
> trajekt? Kde je budu potom hledat. Takže pěkně
> pohromadě.

Tak pokud si spletou loď (když je většinou jediná u daného mola) tak bych je už ani nehledal smiling bouncing smileysmiling bouncing smiley
Re: trajekty
19. 06. 2016 12:25
Ma niekto skusenost s trajektom Vela Luka - Ubli (Lastovo), respektive s jeho obsadenostou ? Mam v plane ist trajektom, ktory ide o 9:00 z Vela Luky, aby som bol na Lastove okolo obeda.

Vdaka.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil atraid (19. 06. 2016 12:26).
Re: trajekty
19. 06. 2016 13:04
Ano přesně na toto se ptám... zda je řidič v ceně vozidla.... :-D
Ale jak vidím, tak je na to i tady více názorů....mě to tak právě tvrdila známá, že manžel=řidič měl lístek pro vozidlo a jeho součástí byl právě on, dokupovali pak už jen pro ni=maminku a dvě děti....

Jiný názor je, že se musí koupit 2 dospělí, dvě děti a jedno auto....asi se doptáme až na místě :-D
Re: trajekty
19. 06. 2016 16:13
to KatkaV:
u Jadrolinie urcite auto+2dospeli+2deti.
Jedu sam, prodavacce reknu "jedno auto" a dostanu listek, na kterem je auto+1osoba (napr. linka Split-St. Grad 318+47 Kn). Trajekt jine spolecnosti na Hvar nejezdi, takze jestli maji jine spolecnosti ridice v cene, nevim



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jorgos (19. 06. 2016 16:33).
avatar Re: trajekty
19. 06. 2016 19:21
... tohle je ceník pro letošní sezonu ... [www.jadrolinija.hr]
a protože jsme dva dospělí, dítě do 12 let a auto ... v pokladně česky řeknu ... dva dospělí, dítě do 12 let a auto ...
... v pokladně česky rozumí dobře ...

... v roce 2009 jsem v pokladně řekl ... 3 dospělí, 1 dítě do 3 let a auto ... a tohle jsou lodní lístky z roku 2009
[www.rajce.net]
( dítě platí polovinu od 3 do 12 roků ... dítě do 3 let neplatí nic ... )
smileys with beer
Re: trajekty
19. 06. 2016 20:26
Zdravím, rád bych se zeptal, co zadat do navigace, aby mě to dovedlo k trajektu ve Slitu? Trajekt SPLIT -STARI GRAD.Díky za reakce. Na stránkách JADROLINIJA jsem to nenašel.
Re: trajekty
19. 06. 2016 20:30
Pokud to jde,doporučuji projít ve streetview v google maps. Chystáme se za 30dní. Prošla jsem si to a naprosto pohodová cesta. Značení na silnici ok na cedulích. Nebudu mit ani mapu a ani navigaci.

A tuším Bessy tu vkládal průjezd Splitem v noci video.

Ps: sice teorie, ale věřiím si. Zatím jsem podobně cestovala všude a v poho. Jen tedy jsou nějaká omezení přímo tam cestou k přístavu. To budu sledovat zde,do konce měsíce by to mělo být ok



Upraveno 1krát. Naposledy upravil pagam (19. 06. 2016 20:33).
Re: trajekty
19. 06. 2016 20:40
Díky za reakci, budu věřit značení. Ale do map kouknu taky. Přeji pohodovou cestu!
avatar Re: trajekty
19. 06. 2016 20:58
... po zaplacení mýtného a sjetí z dálnice ... jedeš stále směr Split, resp. Split centar ...
od obr. 7, 8 už všude vidíš na ukazatelích parník ... pojedeš do kopce a nahoře do prava ...
... pak už jen po hlavní ... rovno z kopce a všude vidíš obrázek parníku ...
[www.rajce.net]
smileys with beer
Re: trajekty
20. 06. 2016 08:51
Ještě doplním, že je na cedulích u parníku napsáno FERRY. Někde obrázek parníku i chybí, takže se držet tohoto slova.
Re: trajekty
20. 06. 2016 09:45
To "jorgos":

Třeba to bude tím, že to auto na trajekt samo nenajede, tak u pokladny rovnou předpokládají, že v tom autě pojede i řidič. Jedině, že by si ho na druhým břehu někdo zase vyzvedl.
Re: trajekty
20. 06. 2016 11:30
to KatkaV: Jadrolinija má vždy auto bez řidiče, tj.auto samostatně + posádka. Vím, že některý z provozovatelů trajektový linek měl řidiče již v ceně auta, ale taky tomu cena odpovídala. Podívej se, kdo trajektovou linku, kterou chceš využít, provozuje a pak na jejich webovkách se dovíš, jak to je.
to Petr B.: I s tím jsem se již setkal, kdy auto bylo předáno obsluze trajektu a na "druhém břehu" si auto zase nekdo vyzvedl.
Re: trajekty
20. 06. 2016 12:58
Co se týká trajektu Vela Luka - Lastovo, neměla bych obavy. Na Lastovo jezdí z Korčuly jen málo lidí, do trajektu se dostanete určitě. Horší bývá situace Vela Luka - Split. Přestože jezdí velký trajekt, tak jsme 2x zažili, že se část čekajících na trajekt nedostala a vzhledem k četosti jízd na této trase /2x denně/ je to potom dost stres. Kdo nechce půldne čekat na další spoj, musí přes Pelješac, což jsme též absolvovali. A musím říct, že to bylo ve větším klidu, neboť zde jezdí trajekty často. Přeju krásnou dovolenou na Lastovu !
Re: trajekty
20. 06. 2016 17:45
Tak jsem našel lístky z roku 2014 + 2015 linka Split-Stari Grad a pak Sučuraj-Drvenik. Pokaždé jsem platil za sebe jen cenu vozidla a pak manželka a dítě. I na lístcích je jen cena za auto a pak jedna dospělá osoba a dítě. Vím,že jsem se poprvé ve Splitu u okýnka ještě ptal ,že mám lístky jen pro jednu dospělou osobu a dítě.Slečna mi vysvětlila,že řidič je v ceně auta. Za auto jsem platil tolik kolik bylo v ceníku,nic navíc.

Zdeněk
avatar Re: trajekty
21. 06. 2016 07:53
... Panďák ... ceny Jadrolinije [www.jadrolinija.hr] jsou oficiální ... a uvedené ceníkové sazby za vozidla jsou bez řidiče, který se připočítává svou sazbou a měl by být připsán na LL k sazbě za vozidlo ...
... své lodní lístky ( LL ), které jsou na fotce viz. výše mám za více let a vždy byly pro trasu Split / Stari Grad resp. Stari Grad / Split vystaveny tak, že osoby mimo vozidlo měly své lodní lístky a na lodním lístku pro vozidlo byla vždy sazba za řidiče a dále sazba za vozidlo ...
... můžeš prosím na Forum nahodit lístek za vozidlo, jak to bylo ve Tvém případě ... ?
P.S. ... pokud Ti tedy nenaúčtovali jednu osobu ( řidiče ), buď rád ...
pokud bys ho ovšem zaplatil ( mimo zápis na lodním lístku ) ... pak by to byl dobrý fígl do kapsy " převozního systému " ...
smileys with beer
Re: trajekty
21. 06. 2016 08:50
Panďáku, teď ještě, jakou máš uvedenou cenu na lístku. Jak jsem psal již výše, dříve byly lístky co kus, to lístek, tj.auto lístek, osoba lístek. Dostal si dlouhou nudli. Teď již nějaký pátek asi šetří a lístky jsou stručnější. Rozhodující je cena. Pokud si platil za auto plus dva dospělé 140kn z Drveniku plus dítě 8 nebo 16kn (dle stáří), tj.celkem 148 nebo 156kn, je to správně. Ze Splitu by to pak bylo 412 plus 23,50 nebo 47, tj.435,50 nebo 459kn. Ale řidič rozhodně v ceně auta u Jadrolinije není!!!! Pokud si opravdu za jednu dospělou osobu neplatil, buď rád, ušetřil si.
Re: trajekty
21. 06. 2016 09:44
Díval jsem se i na ceník. Pokaždé jak předloni tak i v loni jsem dostal tři lístky 1 auto cena za auto jako v ceníku 2 jedna dospělá osoba a 3 jedno dítě. Platil jsem tolik kolik bylo uvedeno na lístcích. A to jak ve Splitu tak v Sučuraji. Jedině mne napadlo,že jezdíme dodávkou,která má jen tři místa a berou ji jako nákladní vozidlo do 3t. Tak jestli u nákladních vozidel to není jinak. Vždy po mně chtěli malý techničák.

Zdeněk
Re: trajekty
21. 06. 2016 09:57
Tak to potom asi jo. Já přijdu k pokladně, řeknu jedno auto, dvě osoby a jedno dítě a mám to z Drveniku za 148. Domů většinou pak do Splitu. Již několik let stejně.
Re: trajekty
21. 06. 2016 11:20
Panďák napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Díval jsem se i na ceník. Pokaždé jak předloni tak
> i v loni jsem dostal tři lístky 1 auto cena za
> auto jako v ceníku 2 jedna dospělá osoba a 3 jedno
> dítě. Platil jsem tolik kolik bylo uvedeno na
> lístcích. A to jak ve Splitu tak v Sučuraji.
> Jedině mne napadlo,že jezdíme dodávkou,která má
> jen tři místa a berou ji jako nákladní vozidlo do
> 3t. Tak jestli u nákladních vozidel to není jinak.
> Vždy po mně chtěli malý techničák.
>
> Zdeněk


Já jsem sama zvědavá, pojedeme Jadrolinií, ale souhlas se Zdeňkem, kamarádka mi právě tvrdila to samé a měli osobáka.... kupovali si to zvlášt pro manžela s autem a zvlášt pro ni a děti, protože chtěli jít na trajekt mimo auto a tak aby měli lístky u sebe pro jistotu...tak se rozdělili, manžel si koupil pro sebe a auto a dostal lístek jen pro to auto (že prý je řidič součástí auta), ona si koupila 1+2děti....
Tak uvidíme jak dopadnem :-D
Re: trajekty
21. 06. 2016 11:35
Pořád dokola. A pořád špatně. Ano, u Jadrolinije řidič je součástí auta, ale jeho cena je připočítána k ceně auta. Takže pokud je cena za auto 100, osoba 50, tak řidič dostane lístek na 150. Probůh, jezdím trajektem již několik let a chcete mi říci, že pokaždé, ať jedu z Drveniku do Sučuraje či opačně, nebo ze Stari Gradu do Splitu, mi účtují špatně cenu? Jenom mě?
Takže rekapitulace. Řidič dostane lístek, na lístku je cena, cena je za auto plus osoba(řidič).
A ti co tomu nevěří, tak ať nevěří, hlavně když kamarádka povídala......
Re: trajekty
21. 06. 2016 11:57
Říkám jen to co vím jistě o mém cestování. Jak jsem psal výše poprvé ve Splitu jsem se ještě k okýnku vracel,že mám lístek jen pro jednoho dospělého a jedno dítě,ale že jsme dva dospělí. Slečna v budce mi řekla,že já řidič jsem v ceně auta. Něco mi vysvětlovala v tom smyslu,že mám hlásit auto plus počet spolujezdců. Pokud nahlásím i sebe tak oni automaticky započítají všechny. Ale neumím Chorvatsky tak to nemohu tvrdit na 100%. Za auto jsem platil cenu která je v ceníku,nic navíc. Proběhlo to tak celkem čtyřikrát.
Zdeněk
avatar Re: trajekty
21. 06. 2016 12:17
... a teď ještě jednou k věci:
na parníku jely 3 dospělé osoby, 1 vozidlo ... [www.rajce.net]
a na fotce je co ? ... jsou to lodní lístky ( LL ) pro 2 dospělé osoby a jeden LL pro 1 dospělou osobu a 1 osobní vozidlo ...
... Panďák, pošli prosím taky fotku s Tvými lodními lístky ... ať je jasně vidět, za kolik trajekty vozí ... teretna vozila ... yawning smiley

... Michale, doplňující otázka zní: jak daleko je ze splitské tržnice, kolem budovy Jadrolije ke stadionu Hajduk Split ?
... tama bude trenér Čačič honit fotbalisty, pokud dneska nepostoupí ...
smileys with beer
avatar Re: trajekty
21. 06. 2016 12:49
Ahojtesmiling smileyR.

Jasně že se platí za řidiče i auto - a dále pak další osoby dle obsazení auta. Správně tady dal Bessy ty lístky nafocené a Zahajskej psal... Taky tak vždy platíme - i za řidiče auta. Ostatně u pokladny si můžeš říct cokoliv, co řekneš - to ti prodají. Asi to prošlo proto, že kontroly při vjezdu na trajekt pak bývají většinou rychlé - a tím pádem i trošku laxní...

Ale pro jistotu jsem zaslala dotaz na Jadroliniu do Splitu - a během 5 minut mi přišla odpověď.

Cituji: Dobra dan,
ako sam vas dobro razumjela, vi želite znati da li vozač osobnog automobila plaća kartu. Plaća.
Izda se jedna karta za vozača i auto, a na njoj je vidljiva cijena za vozača i za automobil.
Lijep pozdrav
Re: trajekty
21. 06. 2016 13:03
Jak budu mít čas tak sem vložím fotky lístků. Teď jen krátká poznámka a znovu opakuji,že jsem se k pokladně schválně vracel s tím,že mě neúčtovali. V pokladně mi řekli,že jako řidič jsem v ceně vozidla. Platil jsem ze Splitu do St.Gradu za Renaul Master - 258 kun. Nic navíc. Pak za manželku a syna.

Zdeněk
Re: trajekty
21. 06. 2016 13:10
Odpověď je to sice hezká, ale týká se osobního automobilu a Panďák jezdí náklaďákem, tam je řidič "zdarma" v ceně auta.

"Nárok na bezplatnou přepravu platí na následující osoby: děti do 3 let, řidiči autobusů, cestující v autobuse, řidič kamionu do 10 tun, řidič a doprovodných kamionů nad 10 tun studenti, kteří pobývají na ostrově (pokud jsou vzděláváni na pevnině), důchodci do 65 let a osoby starší 65 let, kteří mají bydliště na ostrově (na expresních linek pouze na trasách do az ostrovy Lastovo a všechny ostrovy v této oblasti Zadar)."
avatar Re: trajekty
21. 06. 2016 14:25
... takže, pokud Panďák zaplatil za " teretne vozilo " 258,- HRK ...
tak je to levnější než osobák o 60 HRK a o dalších 47,- HRK za řidiče ...
... zůstává otázkou, zda jsou za teretna vozila ( která mají na některých trajektech přednost před osobními ) považovány i vozidla cizinců, kteří nezajišťují zásobování na ostrovech ... ale asi ano, což nám, s osobáky může být jedno ...
smileys with beer
Re: trajekty
21. 06. 2016 16:16
Nebojte se pánové. Já jim to zase vrátím na dálnici za mýto.

Zdeněk
avatar Re: trajekty
22. 06. 2016 08:22
... Panďák ... nebylo to myšleno nepřejícně, pouze jsme dvě stránky diskutovali v dohadech, jak je to možné ... než se objevila informace, že se jedná o vozidlo hodnocené z hlediska Jadrolinije jako teretne vozidlo ( Renault Master ) ... a nevšimli jsme si na tomto vláknu Tvou informaci z roku 2014, kde ses o typu Vašeho vozidla zmiňoval ... teď je to jasné, stejně jako i to, že víc jak 99 % turistů přijíždí v automobilech hodnocených jako osobní ... a samozřejmě s tou dálnicí pravdu máš ...
smileys with beer
Re: trajekty
22. 06. 2016 08:22
[www.rajce.net]

Napište mi jestli odkaz funguje. Dělám to poprvé. Já to zkusil a fungoval.

Zdeněk



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Panďák (22. 06. 2016 09:32).
avatar Re: trajekty
22. 06. 2016 08:35
Panďák odkaz jde jinak postup vkládání z rajčete je zde.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 183
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.