Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

trajekty

Autor brumi 
Re: trajekty
22. 07. 2022 22:58
Malý trajekt dnes odpoledne plul podél Hvaru od Sucuraje směr Split. Jsem si říkal kam se teď před víkendem válí a oni koupili nový.
avatar Re: trajekty
23. 07. 2022 22:15
Zahajskej: Že by nějaká pozornost od stavitelů Pelješackého mostu?
Re: trajekty
24. 07. 2022 12:34
Nejspíše, asi to bo levnější, než loď sešrotovatsmiling smiley
Jednalo se o tuhle kocábku [hr-cro.com]
avatar Re: trajekty
24. 07. 2022 12:39
Každopádně zajímavá informace. Od zítřka to budu pozorovat na místě yawning smiley
avatar Re: trajekty
24. 07. 2022 22:58
[forum.ihvar.cz]
Zkušenost s lístky k odjezdu ze Hvaru.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
avatar Re: trajekty
24. 07. 2022 23:04
Ten TRAJEKT JE STARÁ Záležitost japonský kus z roku 85 a bude jezdit Sučuraj - Drvenik jednalo se o otevření nového přistaviště a byl tam i snad předseda a vlády Plenković a tv . trajekt přijel poprvé a byla velká sláva . Když jsme se nalodili na Lastovo trajekt tak ten velký uklízeli po jízdě .

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
avatar Re: trajekty
26. 07. 2022 18:47
Martas74: Ten druhý trajekt Ston z Drvenické linky je zřejmě na opravě. Na Wiki stránce Jadrolinie je poznámka Remont. Takže usuzuji že ten nový trajekt bude jen záskok po dobu opravy.
avatar Re: trajekty
26. 07. 2022 18:51
Dnes z Živogošće odpoledne spatřen mně neznámý trajekt jak si to šine někde směrem od Makarské směrem k Trpanji. Byl to trajekt "Hrvat" který jel povozit lidi na dnešní večerní slavnostní otevření Pelješackého mostu.
Info na stránkách Jadrolinie.
Re: trajekty
28. 07. 2022 14:43
Mana(CZ) napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Martas74: Ten druhý trajekt Ston z Drvenické linky
> je zřejmě na opravě. Na Wiki stránce Jadrolinie je
> poznámka Remont. Takže usuzuji že ten nový trajekt
> bude jen záskok po dobu opravy.

neni na zadnym remontu. jezdi na lince makarska-sumartin, tak jako celou mimosezonu, kdy do sucurja staci jen laslovo
avatar Re: trajekty
29. 07. 2022 09:17
Ano, včera na Makarské jsem STON taky viděl.
avatar Re: trajekty
10. 08. 2022 09:02
Ahojte,nemáte skúsenosť s trajektom Makarska-Sumartin?
Je potrebné kupovať lístky vopred,či stačí byť cca hodinu pre odchodom v prístave a kúpiť kartou priamo tam?
Plánujeme sa plaviť 4.9....
Re: trajekty
10. 08. 2022 23:40
Dopředu určitě koupit jdou, ale první pojede ten, kdo bude v řadě. Určitě bych přijel minimálně tu hodinu dopředu, postavil auto do řady a hotovo. Přeci jen to bude začátek září a už to bude asi lepší, než přelom červenec/srpen.
avatar Re: trajekty
11. 08. 2022 08:50
Vďaka,urobíme to tak smiling smiley
Keď sa odubytujeme o 10.00. hod z apartmánu v Igrane,tak o pol jedenástej už budeme stáť v rade na trajekt o 12.30. hod yawning smiley
avatar Re: trajekty
12. 08. 2022 14:56
Nevíte někdo, jestli je možné v aplikaci koupený lístek na trajek posunout na jiný datum/čas?
avatar Re: trajekty
13. 08. 2022 11:35
Poradí mi někdo prosím?: Když mám koupený lístek na trajekt předem (na konkrétní hodinu, ze Splitu do StariGrad), postavím se do stejné fronty jako všichni ostatní, nebo jak to tam funguje? Koukám na google mapy a vidím, že fronta může sahat až několik několik set metrů, předpokládám, že ve frontě budou i ti co si ještě jen chtějí lístek zakoupit...
Re: trajekty
13. 08. 2022 21:12
@patrikHR
áno
avatar Re: trajekty
14. 08. 2022 23:27
Pokud budeš hodinu před odjezdem na molu kdekoliv ve frontě, zašel bych za regulovčíkem v bílém a ukázal mu lístek. Pak už je to na něm jak to udělá aby ses plavil ve správný čas.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
avatar Re: trajekty
27. 08. 2022 13:34
Odpovím si sám na otázku jestli je možné v aplikaci Jadrolinija změnit čas ojezdu: Není to možné. Je nutné fyzicky zajít do kanceláře Jadrolinije a tam to za poplatek 10% změnit. Nebo samozrřejmě je možné se postavit do fronty bez změny času, no tam platí pravidlo, že nejdřív se dostanou na řad posádky s lístkem přímo na ten daný čas a když zbyde místo, tak asi podle toho kdo kdy přijel, se berou další do naplnění trajektu.
avatar Re: trajekty
08. 09. 2022 13:08
Malé upozornenie -v nedeľu sme sa plavili trajektom z Makarskej do Sumartinu. V prístave sme boli o 10.00.hod a chceli sme ísť trajektom o 12.30.hod.Bol už vypredaný, tak sme museli čakať na trajekt o 17.00 hod.Isť do Splitu sa nám nechcelo, strávili sme deň v Makarskej
Aj náš priateľ Tonči, ktorý tam býva a nepovažoval za potrebné lístky rezervovať bol prekvapený, že je v septembri vypredané. Táto sezóna je očividne výnimočná yawning smiley
Re: trajekty
08. 09. 2022 21:25
V Sučuraji už druhý nebo třetí večer sleduji zde zakotvené tři trajekty.
Jestli se ale všechny plaví na trase do Drveniku nevím, během dne nemám čas sledovat.
Re: trajekty
12. 10. 2022 15:23
patrik HR:
Máš pravdu. V srpnu jsme jeli na Hvar a měl jsem lístek na 11.00. Byli jsme ve Splitu v přístavu v 8.00 a poslali nás normálně do fronty. Před trajektem nás borec postavil bokem a najeli ti co měli lístek na čas. Pak si vysílačkou zjistil jestli si někdo koupil lístek na poslední chvíli a když ne, tak nás nalodili. Byli jsme tak asi pět aut. To, že lze změnit čas za poplatek jsem netušil, ale ani když jsem se byl ptát na pokladně mi to nenabídli. Tak, že buď zaplatit změnu a nebo zkusit štěstí.
avatar Re: trajekty
12. 10. 2022 15:41
Panďák, jeli jste tedy dřívějším ( v 8:30)než jsi měl zaplaceno.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: trajekty
14. 10. 2022 10:45
Ano, jeli jsme dřívějším v 8.30. Měli volné místo, tak s tím neměl problém. Zřejmě to po načtení do systému, systém odečte s rezervace na 11.00 hodinu a tím se jim zase uvolní místo pro případné další auto. Předpokládám, že i kdyby se čas odjezdu nestihl, tak by v případě volného místa vzali i později. Tam by bylo ovšem zřejmě riziko , že i když bych přijel a v tu dobu by bylo místo, tak by někdo kdo přijede po mně a koupí si jízdenku na čas měl přednost a tudíž bych čekal na další trajekt. Pokud bych tedy si za poplatek nezměnil čas odjezdu. Je to taková sázka do loterie.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Panďák (14. 10. 2022 10:51).
Re: trajekty
29. 03. 2023 23:48
Neví někdo z cestovatelů, jestli se ještě před hlavní sezónou, třeba už teď na Velikonoce může člověk dostat ze Splitu do Trogiru nějakým způsobem lodí? Během sezóny pluje ferry, ale teď?
Re: trajekty
17. 05. 2023 11:12
...Tak ještě jednou - omlouvám se -Přesouvám dotaz sem.
Zdravím , kupujete lístek na trajekt až na místě nebo si ho kupujete online ?Jedem až od 11.6, tak myslím že ještě nebude takový provoz ale jde mi o vaši zkušenost jestli už někdo kupuje lístky online a když jo berete si zrovna i zpáteční?
Díky
To- Zahajskej
Je na to vlákno Doprava - Trajekty. Nemá smysl kupovat dopředu z Drveniku, máš to na konkrétní čas a pokud nestihneš, změna je 10% z ceny. V Drveniku dojedeš buď ke kase a koupíš a pak do fronty, nebo se zařadíš na konec fronty a dojdeš zpět ke kase lístek koupit.

...tak sem to asi blbě pochopil ale Jadrolinia píše že lístek online nezaručuje nalodění v zakoupeném čase ale je platný po celý den na jakýkoliv trajekt na trase Drvenik-Sučuraj - jde mi o to, že jsme tam nikdy nebyli a znám přístav jen z fotek tak nevím jestli nebudu někoho omezovat když zastavím na ulici a půjdu pro lístek nebo na konec ale musím tam nechat auto stát a jít si ho dopředu koupit...chci jen vědět jak to praktikujete vy když jste jen jeden řidič.
Re: trajekty
17. 05. 2023 13:24
Já tedy využívám jen ty pidi trajekty na Pag, ale před loni jsem si koupil poprvé on-line přes aplikaci a nikdy již jinak kupovat nebudu, pokud to tedy bude fungovat. Také mi nevyšel ten čas co jsem odhadl při cestě tam, ale to vůbec nikdo neřešil. Zpáteční jsem nebral, koupil jsem si zpět znova a také pohoda. Určitě je to super v tom, že si to v klidu vyklikáš, počet osoba ceny dle věku, auto atd., platba kartou jako vždy fofr, nemám proti tomu vůbec žádnou výhradu.
Re: trajekty
17. 05. 2023 13:47
thumbs up myslel sem si to...yawning smiley
Re: trajekty
17. 05. 2023 14:23
my jsme prvně přes apku brali loni, když jsme jeli ze Stari Gradu do Splitu.
V Drveniku se zařadíte do fronty a můžete si dojít pro lístek (nebo nás manžel vyhodí u kasy a sám jede do fronty).
Letos nemáme páru, jak to bude vypadat, takže budu kupovat až cestou podle toho, jestli stihneme Split, nebo budem mastit do Drveniku.
Zpáteční neberem, sleva na to stejně není (navíc teda loni jsme kupovali den dopředu lístek, když padlo rozhodnutí, že domů jedem delším trajektem a na námi preferovaný čas lístek už ani nebyl...)
Re: trajekty
17. 05. 2023 19:16
Drvenik tu byl popsán tisíckrát. Sjedeš dolů z magistrály na nábřeží, po levé straně je kasa. Buď u ní zastavíš, nikoho neomezuješ, koupíš lístek, teda pokud už je otevřená, obvykle otevírá cca 15-20 minut před odjezdem, v sezóně hlavně v sobotu jede furt, pak se přesuneš na konec kolony, tj.k točně, tam se otočíš do protisměru a zařadíš se na konec fronty. V sezóně v sobotu může stát fronta až k magistrále.
Nebo zajedeš na konec fronty, tam necháš auto, kolona se nepohne do okamžiku, než začnou pouštět na trajekt, vrátíš se k pokladně a koupíš lístek. Pak můžeš dát zmrzku, pivo, kafe, projít se kolem, záleží na tom, kolik času máš do odjezdu. Nebo se poskládat na lavičku a dospat. Možností je mnoho. Ve špičkách se nedostaneš stejně na první trajekt. Posilují a jezdí kyvadlově, mimo jízdní řád, prostě naplní a jedou. Dokud se to zase neuklidní. Nic na tom není, dělej totéž, co ostatní.
Dobrá rada...po výjezdu z trajektu v Sučuraji se odkliď stranou a počkej, až to všechno odjede. Pak teprve vyraž. Nepojedeš ve vláčku s ostatními, ale svým tempem. Jinak by tě tlačil někdo zezadu, ty budeš zase hlídat toho před sebou a vůbec nebudeš vědět, kudy jedeš a budeš toho mít plný brejle. Když zpomalíš, začnou tě ostatní předjíždět v těch nejnemožnéjších místech. To unavenému řidiči taky moc nepřidá. Když si pojedeš sám, budeš se kochat, cestou je mnoho nádherných výhledů, podél cesty je mnoho plácků, kde se dá zastavit a čučet.
A abych odpověděl na to, zda koupit předem, zde to nemá smysl.
Re: trajekty
17. 05. 2023 19:55
Tu zastávku v Sučuraji vřele doporučuji. Moje první návštěva v Ivan Dolac před deseti lety proběhla tak jak píše Michal. Další již cafíčko v hospudce a jak se začal blížit trajekt od Drveníku šup do auta a tradá v klidu do Ivan Dolac.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 58
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.