Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

trajekty

Autor brumi 
Re: trajekty
01. 03. 2021 18:15
Minulý týden v pondělí jsem sledoval na ČT2 díl Britského dokumentárního cyklu Velké stroje zblízka o super Katamaranu (trajektu), který pendluje mezi Maltou a Sicílii.
Krilo v Chorvatsku je proti němu pramička na nákup.

Právě teď od 18:00 hod. na ČT2 opakují. !!!

Není to tedy o Chorvatsku, ale trajekty velká část z nás na dovolené využívá a tohle je neskutečný stroj.

Je možno vidět i v archívu ČT:

[www.ceskatelevize.cz]
Re: trajekty
06. 06. 2021 13:14
Dnes pendlují z Drveniku na Hvar Ston i Laslovo. smiling smiley
Re: trajekty
06. 06. 2021 18:33
V Drveniku v přístavu teď plave nějaký bordel !
avatar Re: trajekty
06. 06. 2021 19:12
Miro, hoď sem prosím Tě odkaz na kameru.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: trajekty
06. 06. 2021 19:54
[www2.hak.hr]



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Mirus (06. 06. 2021 19:59).
avatar Re: trajekty
21. 07. 2021 18:02
Jadrolinija zrušila možnost rezervace na trajekt Ploče - Trpanj, protože kvůli stavebním pracím na rekonstrukci přístaviště není místo na řazení vozidel s rezervací na trajekt, a součsně pro ty, kterými se trajekt doplní. Práce na přístavišti mají být hotové do konce letošního září, takže během letošní hlavní sezóny bude místo na trajektu pokládáno za výhru v loterii, jak napsal Jutarnji.hr.
Už aby ten most byl...
avatar Re: trajekty
05. 08. 2021 20:42
... nevím jak na jiných linkách, ale na trrasu Split/Stari Grad a Stari Grad/Split ... se bez rezervace (zakoupení lodních lístků) nedostanete ... leda, že by vás vzali mezi náhradníky, když někdo vypadne ... vyjímkou byla linka ze Splitu v sobotu v 01,30, kdy přijelo málo zájemců o plavbu ... při nákupu lístků (pokud máte své vozidlo) ... požadují techničák od auta ... pokud máte loď, tak chtějí i techničák od podvozku ...

smileys with beer
avatar Re: trajekty
05. 08. 2021 21:36
Peťo, záleží také v jakém termínu, my jsme nekupovali...v ne 4.7. v 17 ze Splitu, půl trajektu...v pá 16.7. z SG v 7:45 vzali všechny,..... ale je pravda, že trajekt v 11:30 (?) byl už ráno vyprodaný

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: trajekty
05. 08. 2021 21:59
Tak to jsem zvědavá...budeme řešit cestou, podle toho, zda budeme stíhat poslední z Drveniku nebo ten noční ze Splitu..oni to na stránkách píšou
Re: trajekty
05. 08. 2021 22:01
Třeba v Drveniku přijedeš, postavíš auto do fronty, v budce koupíš lístek a jak na tebe vyjde řada, tak se nalodíš. Stejně tak zpět v Sucuraji. Obdobně je to i v Prizne cestou na Pag. V Makarské směrem na Brač to asi nebude jinak.
avatar Re: trajekty
06. 08. 2021 02:30
V době našeho odjezdu z Hvaru 24.7. se v Sučuraji nějaký nařvanec s Tuaregem snažil procpat na trajekt s tím, že má rezervaci. Handrkoval se s pracovníkem přístavu a po delší debatě byl nekompromisně odeslán na konec řady a pěkně si zacouval. Takový klasický týpek, vyžraný, holohlavý, zlato kolem hrdla a zlatokopku vedle sebe. RZ byla z naší vlasti, kraj neuvádím.

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: trajekty
06. 08. 2021 09:43
... i když máte rezervaci na trajekt, ze Stari Gradu, doporučují u pokladny příjezd k závoře do přístavu ... hodinu předem ...

... tři dny, před odjezdem dcery s rodinou ze Stari Gradu na Hvaru do Splitu, jsem jim byl dopoledne koupit lodní lístky na 17,30 ... při prodeji samozřejmě chtěli vidět jejich techničák od auta, který jsem měl po zkušenostech s sebou ...
... u sousedního okénka chtěla na ten den na odpoledne do Splitu, koupit lodní lístky, včetně lístku na auto, nějaká žena mluvící jižnějším slovanským jazykem ... "billetář" ji odmítl, že už je obsazeno ... to pak začala přes dveře srdcervoucí debata se zbytkem (asi její) rodiny, která stála venku ... když takto zablokovali provoz prodeje, tak jim nějaký pracovník prodeje poradil, ať si koupí lístky a zkusí to tak, že se hodinu před odjezdem trajektu postaví u závory a počkají (jako náhradníci) pokud náhodou někdo z rezervovaných na uvedený trajekt nepřijede ...

... když jsem přijel na svůj sobotní odjezd ze Hvaru,(v 07,45) jako první turista k závoře do přístavu ... (měl jsem totiž dost velkou časovou rezervu) ... z Ivan Dolace jsem odjížděl v 05,30, jelikož jsem si nebyl jistý, jak dlouho mi bude za už za denního světla, s 12 metrovou soupravou trvat průjezd serpentinami od Zavaly k tunelu a přes krkolomné Pitve ... tak z vestibulu Jadrolinije vyběhla obsluha v domnění, že jedu tak brzy, protože asi nemám koupen lístek s rezervací a začal mě lifrovat na parkoviště mimo přístav ... tak jsem vytáhl lístek a ihned došlo k obratu se slovy, abych jel do první řady u palem a tam počkal na nalodění ...

smileys with beer
avatar Re: trajekty
06. 08. 2021 10:14
V pondelok poobede okolo piatej bola fronta áut v Drveniku až hore na magistrále po zákrutu,takže cez víkend asi ešte viac .
Info pre tých,čo plánujú ísť na Hvar.smiling smiley
Re: trajekty
06. 08. 2021 11:03
No musím říci. že toho 31.7 jsme odjížděli prvním ranním trajektem v 5.30 ze Stari Gradu a byli jsme tam i s rezervovaným lístkem 40 minut před odjezdem a již jsme byli ke konci druhé řady. Ale trajekt nebyl ve finále plný. Byly tam i volné místa. Jinak nás netěšila ta cena jelikož jezdíme Drvenikem ale chtěli jsme časový náskok ale to úplně tak nezafungovalo. yawning smileyZajímalo by mě jestli si někdo rezervoval lístky v Drveniku jelikož nevím jak by to tam fungovalo. Jen tak pro zajímavost.
Re: trajekty
07. 08. 2021 15:38
na lince drvenik-sucuraj nejde rezervovat listek na konkretni trajekt
avatar Re: trajekty
07. 08. 2021 19:16
Chápu to správně že lístek na trajekt (Split to Starý grad) si můžu koupit online (z CR) předem?
avatar Re: trajekty
08. 08. 2021 03:00
Uplně správně.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: trajekty
18. 08. 2021 11:30
Také si letos budu kupovat poprvé lístek on-line předem, stáhl jsem si i apku jadrolinije. Co ale píšete do kolonky k vozidlu s názvem Registracija? Zemi registrace nebo snad registrační značku? Je tam vysvětlivka, že pokud je auto půjčené, tak se má napsat pronájem. Asi na tom moc záležet nebude, klidně napíšu RZ, ale nemusím být přece pro jadrolinije hned za blbce. spinning smiley sticking its tongue out

Tak doplním, že jsem tam napsal CZ a RZ auta a už jsem na Pagu! Při objednání jsem tipnul čas 11:30, ale ten jsem o deset minut nestihnul, možná byl i plný, to nevím, takže jsem jel tím dalším. Zpátky to taky vezmu online, když jsem viděl tu frontu na lístky!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil KaJe (20. 08. 2021 13:41).
Re: trajekty
24. 08. 2021 13:08
Sakra vy mne děsíte. Jedu poprvé na ostrov a netušil jsem že je kapacita tak vytížená. Jedu v půlce září z Drveniku na Hvar tak snad nebude takový nával.
Re: trajekty
24. 08. 2021 13:40
Klídek, cca v půlce září jezdíme několik let a v Drveniku je to v pohodě smiling smiley
Sobota je možná horší, ale tu strategicky vynechávámeyawning smiley
Re: trajekty
24. 08. 2021 13:41
Z drveniku na hvar jsme jeli 15.8. a nakonec jsme nerezervovali nic s tim,ze uvidime. Trosku me strasilo,ze bloknu listky a nevejdem se a aby to pak nebyl problem. Dojeli jsme,pockali jsme na dalsi trajekt nevesli jsme se,ale listek jsme koupili jste pred vyplutim toho plneho. Bylo to v pohode. Co jsem pochopila tak rezervace hlavne ze Splitu. Zitra se vracime a neblokuju nic. Max pockame na dalsi
avatar Re: trajekty
24. 08. 2021 13:51
Pisu, mozna se to bude hodit i nekomu jinemu: trajekt z Drveniku si jezdi jak chce :-) Prijeli jsme na trajekt ve 13:45, na ten jsme se nevedli, dalsi mel podle jizdniho radu prijet o 2 hodiny, no prijel driv, takze v cca 14:15 jme uz vyplouvali.
Re: trajekty
24. 08. 2021 13:58
to patrikHR: ve špičkách, hlavně v sobotu, jezdí trajekt podle toho, jak se naplní. Obvykle je trasa posilována další lodí. Takže přijede, vyloží, naloží, pokud má plno, frčí. Pendlují mimo jizdní řád. Jinak by se čekalo několik hodin a kolona by byla v Drveniku daleko na magistrálu, v Sučuraji do půlky ostrova.
Re: trajekty
24. 08. 2021 16:56
Piráti z trajektů tak mi poraďte jak koupit lístek a jak to vlastně v Drveniku chodí. Já jedu trajektem poprvé tak ať mám alespoň trochu přehled a neběhám tak jak vyplašená veverka. V Drveniku jsem byl na vycházce že Zaostrogu ale nenapadlo mne se po něčem takovém pidit. Pevninu mám křížem krážem tak se stěhují na ostrovy.
Re: trajekty
24. 08. 2021 18:35
Pri prijezdu dolu do Drveniku k mori je navedeno na seradiste. Tam se zaradit.
Listky se kupuji v kase hned dole,kdyz kdyz sjedete k mori,tak nalevo.
Obvykle kupujem,kdyz se muz zaradi,ale letos uz tam trajekt stal, tak mi pribrzdil hned u kasy.
Kdyz pujdete od seradiste tak se jakoby vracite..napravo...kavarnicky,kus zdi,dalsi prodejny a zmrzka...dobre znacene. Nekdy je zrovna zavreno,kdyz odfrci trajekt,tak kdyztak nebat,oni pred prijezdem dalsiho doraziyawning smiley
Neni se treba obavat
Re: trajekty
24. 08. 2021 18:37
Jeli jsme z Drveníku tuto neděli. Normálně jsme přijeli, zařadili se do fronty a šli koupit lístek. Žádná rezervace není potřeba a ani si nejsem jist, jak to tam s tou rezervací funguje, protože tam je prostor pouze na jednu frontu. A stejně tak to bylo i v loňském roce. Stresovat se není potřeba.
Re: trajekty
24. 08. 2021 19:27
Takže žádná věda. Díla za rady. Odpaním se trajektem už sám. Nejhorší bude prevekslovat hubu na chorvatštinu. 4 roky jsem teď byl v Bulharsku a to je hodně podobný jazyk. Ale 12 let se nedá zapomenout. Dík za rady.
Re: trajekty
24. 08. 2021 19:39
Až vyjedeš v Sučuraji z trajektu, odstav to hned vpravo u stánku a počkej, až všechna auta odjedou. Dej jim ještě trochu fóra a jeď. Pojedeš pak v klidu svým tempem a ne uprostřed vláčku aut z trajektu.
Re: trajekty
24. 08. 2021 20:49
[mapy.cz]

2) kancelář Jadrolinije
cíl - otočit se a postavit na konec řady
Re: trajekty
24. 08. 2021 21:30
Jak píše Zahajda. My si dáme cafíčko a za pul hodky vyrážíme. Až to pojedeš po desáté tak to pojedeš s usměvem.thumbs up smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 63
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.