Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

trajekty

Autor brumi 
avatar Re: trajekty
20. 07. 2020 08:26
... po cestě z Vyškova na odbočku Dugopolje / Split (dálnice A1) je to pro mě ještě hodinu a půl do Drveniku ... a pak ještě víc jak hodinu přes ostrov Hvar ...
... když máte přívěs, a s malou tolerancí celou cestu dodržujete max. rychlost ... tak je to docela náročné ...
... jenže pro mě jsou 2 cesty trajektem ze Splitu na Hvar o 5000 CZK dražší než přes Drvenik ...
takže kvůli únavě udělám kompromis ... na ostrov přes Split a domů, dokud člověk ještě není unaven ... přes Drvenik

smileys with beer
Re: trajekty
20. 07. 2020 10:18
to Bomiňo: presne tak, mám na háku kochačku cc 180 km navyše a po toľkých hodinách na ceste mi to isto nestojí tých pár drobných... prdlajz sadnem na trajekt a odpočívam, presne tak....
Re: trajekty
20. 07. 2020 11:57
dá sa kúpiť lístok na trajekt na rab Stinica- Mišnjak? Pôjdem prvý krát trajektom tak radšej si zisťujem info dopredu, ceny platia mimosezonne moody smiley
Re: trajekty
21. 07. 2020 17:37
Laco: nedá. Musíš na Krk.
Re: trajekty
21. 07. 2020 18:48
Ale trajekt jazdí aj zo Stinice nie? KRK sa moc neoplatí cenovo a asi aj časovo keď tam treba isť cez most a bývajú zápchy.
Re: trajekty
21. 07. 2020 19:20
Podle mých info si myslím, že taky musíš přes Krk.
Re: trajekty
21. 07. 2020 19:53
A most na Krk je letos zadara.
Re: trajekty
21. 07. 2020 22:26
Domáci mi pisal že stinica funguje, pozeral som aj webkamery. Ferryrab.com
avatar
mdr
Re: trajekty
22. 07. 2020 07:40
Trajekt ze Stinice jsme použili před několika lety, neprovozuje to Jadrolinija ale Rapska plovidba, nedalo se platit kartou.
Re: trajekty
08. 08. 2020 14:24
Pouze takové info, za dva dny končíme pobyt v Gradaci, během toho času jsme využili trajekty na výlety a musím říct, že letos to je poměrně složité. Trajekt z Makarské směr Sumartin na Brači, nemožné se tam dostat. Prvni trajekt jede v 8:00, byli jsme tam v 6:45 a nevešli jsme se a bylo mi řečeno, že plný je i ten další spoj! Takže odjezd směr Split a z tama do Supetaru. Tam jsme byli opět hodinu a půl předem, vešli jsme se, ale trajekt byl jako Noemova archa! Totálně naplněný, nebylo kde sedět, lidu tolik, že jsem to nikdy na trajektu neviděl! Roušky nikde, všichni namačkaní na sobě. Totéž cesta zpět, hodinu a půl předem v přístavišti, byli jsme mezi posledními 5 auty, co tak tak ještě vzali na palubu. V dalších dnech trajekt Ploče směr Trpanj, totéž, spousta aut a lidí. Takže doporučuji velkou časovou rezervu, abyste pak nebyli překvapení. Naše zkušenosti jsou s odjezdy trajektů ráno a na večer, možná, že během dne to je lepší, ale myslím si, že asi moc ne.
Re: trajekty
08. 08. 2020 15:33
Mě zase překvapila velká díra u trajektu ze Sučuraje do Drveniku. Jede v 18 a pak až ve 21,30. Býval tam ještě jeden. Musel jsem 2,5 hodiny poslouchat povykující Poláky. Asi by se měli raději držet svého Baltu.
Re: trajekty
10. 08. 2020 14:52
Zdravím, chcem sa spýtať ako to funguje pri kúpe listkov na trajekt cez aplikaciu Jadrolinije treba ich mať vytlačené alebo stačí sa pri nástupe na trajekt ukazať mobil.Ďakujem
Re: trajekty
10. 08. 2020 16:59
Ja som to mal pre istotu vytlačené pri sebe, ale na otázku, že či to stačí aj v mobil, obsluha pri vjazde na trajekt povedala že áno, zoskenoval však radšej papier. Asi záleží na tom ako dobre sa to dá z obrazovky mobilu zoskenovať.
avatar
mdr
Re: trajekty
10. 08. 2020 17:07
A má to nejakú výhodu? Prednostné nalodenie?
Re: trajekty
10. 08. 2020 22:29
Nemá, lístky na trajekt si člověk může koupit na každé pobočce Jadrolinije kamkoliv, ale tento nákup neznamená rezervaci místa v konkrétní hodinu! Pozor na to. Zkrátka až se vejde, tak se vejde. A proto si myslím, že je tato možnost téměř zbytečná.
Re: trajekty
12. 08. 2020 21:02
aktuální info k trajektům,
jako každý rok , jsme letos přijeli do přístaviště Split s dostatečným časovým předstihem cca 2 hodiny před odjezdem trajektu v 9.00 hod ( Split - Vis ) , zařadili se do fronty a jaké však bylo naše nemilé překvapení, když mi pracovnice Jadrolinije nabídla pouze lístek na trajekt s odjezdem v 15,00 hod s tím,že trajekt v 9.00 hod, je již obsazen, no nic líná huba holé neštěstí, a tak jsem se šel zeptat pracovníka ( námořníka) provádějího nalodění ,ten mi řekl nechť vyčkám, před najetím na trajekt nás poslali stranou, mezi další adepty na odjezd, nakonec jsme se na trajekt dostali,ale jen tak tak...., zpáteční cestu jsem již zakoupil lístek na e shopu Jadrolinie a vše bylo ok..., výhoda je určitě časová, můžete přijet až před odplutím trajektu a nemáte problém s naloděním
letošní sezona je specifická i pro cestování trajektem, platí, že na trajekt se dostanete s lístkem zakoupeným v kanceláři Jadrolinije a to s uvedeným časem odjezdu trajektu, nebo dopředu zakoupeným lístkem prostřednictvím E shopu Jadrolinie , v takovém případě stačí ukázat mobil s čárovým kodem,neplatí tedy, že na trajekt se dostane ten, kdo je na řadě v přístavišti..
hezkou dovolenou přeje Honza



Upraveno 1krát. Naposledy upravil best (12. 08. 2020 21:04).
avatar Re: trajekty
12. 08. 2020 21:40
Tak to je pane best top informace, děkujeme.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: trajekty
13. 08. 2020 08:10
Předpokládám,že na Hvar to bude ze Splitu podobné. Mám v plánu nalodit se v pondělí v 11.00.
Má někdo čerstvou zkušenost s cestou Split - Stari Grad?
Best: Jak rozlišily při příjezdu kdo má lístek a kdo ne?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Panďák (13. 08. 2020 14:24).
Re: trajekty
13. 08. 2020 21:07
Ja som zo Splitu išiel pred 2,5 týždňami v pondelok 27.7.2020 s plánovaným odchodom o 11:00. Dorazil som o 09:53, pri príchode do prístavu som ukázal obsluhe v búdke vytlačený lístok , chlapík zdvihol závoru a išiel som na mólo, bol som v druhej rade, takže bez problémov som vošiel. Trajekt meškal s odchodom ca pol hodiny a nezmestilo sa ca 10 áut ktoré ostali stáť na móle.

Príchod do prístavu mám nahratý na kamere tu : [www.youtube.com]
(netreba sa nechať pomýliť časom na kamere, tá ho má stále zimný)
avatar Re: trajekty
13. 08. 2020 21:23
RadoG napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... Príchod do prístavu mám nahratý na kamere tu :
> [www.youtube.com]

OT, docela masakr těch cca 45 minut "pocukávání" na (starém) Goričanu eye popping smiley
Re: trajekty
13. 08. 2020 21:33
Bola to sobota o 9:15, takže som s tým viac menej počítal smiling smiley
Re: trajekty
14. 08. 2020 07:30
RadoG pokud jsem s videa pochopil tak na molo bez lístku nepustí? Poku ano, jak rozlišují ty co mají koupený přes net na určitý čas od těch co si koupili lístek až na místě? Jistě vědí kolik aut se jim vejde a kolik prodali lístků.
Re: trajekty
14. 08. 2020 08:26
Na toto neviem presne odpovedať, posledné roky si už kupujem lístky cez internet , takže už ich nekupujem v prístave. Komunikácia s chlapíkom v búdke bola krátka, spýtal sa ma kam idem, povedal som Stari Grad o 11:00 a ukázal som mu vytlačený lístok, odpovedal v poriadku a potom na moju otázku, či stačí mať lístok aj v mobile povedal, že áno a zdvihol rampu a poslal ma na mólo. Videl som však, že viacerí čo prišli po mne na mólo odchádzali naspäť smerom k pokladniam, predpokladám, že išli kúpiť lístky. Keď som sa vracal naspäť, v Stari Grade bola rampa otvorená a nikto nekontroloval, kto už má kúpený lístok a kto nie (potom z toho vzniká chaos, ktorý som videl v piatok 7.8.). Pýtal som sa aj nášho domáceho, či to nejako rozlišujú, jeho odpoveď bola, že majú stanovenú nejakú kapacitu s prehľadom toho čo je už zakúpené dopredu a podľa toho by mali púšťať autá na mólo, ale či to tak reálne funguje mi nevedel povedať. Minimálne v Stari Grade to vyzeralo, že to tak nie je.
avatar Re: trajekty
14. 08. 2020 08:52
RadoG ...
krásný video nejen pro část na trajektu, ale i proto, že si člověk mohl zavzpomínat na "starou cestu" přes Karlovac a Plitvice ...
P.S. ... ještě že je zrychlený, jinak by to bylo 4x delší ... thumbs up

smileys with beer
Re: trajekty
18. 08. 2020 09:46
Ahoj všichni...

nemáte někdo zkušenost, jak to je s přebookováním e-ticketu na trajekt.
Včera jsem u rezervace udělal chybu a zadal jsem špatné datum, o den později, než ve skutečnosti pojedu. Zjistil jsem to, až jsem si tisknul doklad...
Nemáte někdo podobnopu zkušenos... Jestli se to dá se to nějak vykomunikovat na místě v budce v prodeje lístků na trajekt?
Vznesl jsem dotaz mailem na jadroliniju a zatím bez odpovědi.

marosh
avatar Re: trajekty
18. 02. 2021 19:51
Ahoj vespolek,
hledal jsem, ale nenašel jsem zmínku o aplikaci do telefonu od Jadrolinije.
Máte ji? Použili jste ji (rozumějte zakoupili lodní lístek)? Je jak pro jablka, tak android.

___________________________
Baxoid
... vím, že nic nevím ... Platón o Sokratovi
avatar Re: trajekty
19. 02. 2021 11:39
ja ju používam pravidelne, je tam všetko od zakúpenia lístkov cez dôležité info a aj webkamery prístavov a mnoho viac. Apps on Goole Play

7x Tučepi (2007-2008-2010-2011-2012-2013-2014), Primošten Bilo(2009),Brač - Supetar (2015-2016-2017-2018), Pašman, Druce (2019), Brač - Postira (2020 - 2021 - 2022 - 2023)
avatar Re: trajekty
19. 02. 2021 13:36
SKULL.156 Super, já ji mám také, včera jsem si ji nainstaloval, webovky jsem projel jako první, pak se mi tam líbí, kde přesně se jaká loď nachází
Takže se na ni mohu spolehnout? Pojedeme do Splitu vlakem, který tam dorazí podle plánu ve 13:45 a pak trajektem do Supetaru. Hodně dlouho jsem v Chorvatsku nebyl, dříve jsem si lístky kupoval den předem.
Jak to probíhá s placením lodního lístku? V aplikaci si vyberu čas a cestu a pak mě to přesune do nějakého platebního portálu?

___________________________
Baxoid
... vím, že nic nevím ... Platón o Sokratovi
avatar Re: trajekty
19. 02. 2021 15:18
presne ako hovoríš.

7x Tučepi (2007-2008-2010-2011-2012-2013-2014), Primošten Bilo(2009),Brač - Supetar (2015-2016-2017-2018), Pašman, Druce (2019), Brač - Postira (2020 - 2021 - 2022 - 2023)
avatar Re: trajekty
19. 02. 2021 16:29
Děkuji smileys with beer

___________________________
Baxoid
... vím, že nic nevím ... Platón o Sokratovi
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 72
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.