Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

trajekty

Autor brumi 
Re: trajekty
15. 07. 2018 09:57
Zdravim ..nenajde sa niekto kto vyuzil aktualne ranny trajekt split vela luka ? Najlepsie minuly tyzden v nedelu, dnes .prip kto sa chysta buducu nedelu ? Prijala by som aktualne info a nalodeni ,cakacia doba atd..
Re: trajekty
06. 08. 2018 22:19
Chrobak, aj keď vám nikto neodpovedal, mohla by ste prosím napísať svoje skúsenosti pre nás čo plánujeme ísť ranným Split-Vela Luka teraz v polovici augusta? Hlavne koľko pred odchodom ste prišli do prístavu a či sa zmestili všetci...
Re: trajekty
08. 08. 2018 07:17
Zdravim ...tak my sme nakoniec boli už 7.30 na trajekt nej luke cesta bola bezproblémová takže casova rezerva. Označenie ku trajektu tiež celkom v pohode na Korculu to ide až z posledného mola číslo 25 ak si dobre pamätám ,sú tam 4 pruhy pre autá jeden bol plný my sme sa zaradili asi v polovici druhého vypadalo to že ľudia tam aj nocovali. O 9.00 to už bolo plné na všetkých 4 ale auta čakali aj na príjazde vedľa budov. Trajekt je naozaj obrovsky myslím že sa nalodili všetci aj čakajúci mimo pruhov. Ak chcete využiť klimatizovanu kajutu a nie celkom ten otvorený vrch odporúčam dlhý rukáv je tam zima. Pri vylodovani vo Vela Lúka sa mi zdal trocha chaos ale nemám s čím porovnať možno je to normálne.
Re: trajekty
08. 08. 2018 11:27
vďaka za ukľudňujúce info, ale tiež sa tam radšej budeme snažiť byť aspoň dve hodinky pred
Re: trajekty
08. 08. 2018 12:53
Ahoj , tuto sobotu 4.8.2018 jsem prijel do přístavu ve Splitu ve 12:00 a hned ve 12:45 jsme se nalodili na trajekt do Supetaru (Brač) , byli jsme cca ve 2/3 fronty . Na co bych chtěl všechny upozornit při příjezdu do přístavu se utvořila odhadem tak necelý 1km kolona (dva jednosměrné pruhy) , drzte se v tom levém , je rychlejší a nenapojuji se do něj auta ze světelné křižovatky , jedou v něm i autobusy , (toho jsem se zalekl) , jel jsem vpravo , když mě v levém pruhu predjizdel hipies NL mikrobus , tak ve frontě na trajekt mě předjel o cca 20 aut . Z trajektu nemusíte mít vůbec strach , řídí to profíci !!!
avatar Re: trajekty
23. 08. 2018 10:59
... letošní zvláštnosti s cestami na trajekty ... smiling smiley

... příjezdy na trajekt je potřeba ladit podle aktuální situace, kterou je potřeba sledovat (So, Ne, sezona) ...
obecně je známo, že i v sezoně (So, Ne) by měl příjezd do přístavu Split 2 hodiny před odjezdem trajektu stačit (podotýkám, že to nemusí vždy vyjít) ...
... letos, kdy jsem z Vyškova vyjel cca v 10:30 a táhnul člun, jsem nevěděl jak dlouho bude cesta trvat ... tipoval jsem to i s pauzami aspoň 14 hodin ... tzn. ve Splitu bychom mohli být někdy kolem 00:30 a později ... přes Maďarsko, mimo dálnice se s přestunovým přívěsem má jet max. 70 km / hod, v Rakousku je to i na dálnici v našem případě 80 km / hod (100 km/h mohou na dálnici soupravy s přívěsem do 750 kg) ... Chorvatské dálnice pak nabízí pro takovou soupravu 90 km / hod ...
... kolik se ale jelo v reále, na to si ještě počkám, kdyby přišla nějaká doporučená pošta z A, HU či HR ... zatím dobrý ... grinning smiley
(pravda, ne já, ale ale část posádky už má za 74 km po městě ... 3 body a 1000,- CZK po návratu do ČR dole yawning smiley ) ... ale to je na jiné téma ...
[www.podalnici.cz]

... skutečností je, že po 1) pauze v Hustopečích, kde jsme od dobrých duší obdrželi kytici kvalitního Moravského česneku ad., 2) po dotankování v Mikulově, 3) dotankování na Shellu na A2, Zobern, 4) dotankování v HR na Desinci (Petrol), a za 5) ... po kávičce na ZIRu jsme dojeli "langsám" do Splitského přístavu v 00:45, tzn. 45 minut před odjezdem trajektu do St. Gradu ... podotýkám, že jsem častěji, než je to běžně, tankoval kvůli tomu, že ne všude prodávají naftu na EuroShell kartu ... zvláště v Chorvatsku ... tam se to děje pouze na ČS Petrol ... (mimochodem Eurodiesel na Petrolu mi ani u biturba neudělal problém)
... pravda, průměrná spotřeba byla podstatně vyšší, než je u MB 220 GLC běžné, vylezla k 9 l/100 km ...

... popůlnoční čas našeho příjezdu do splitského přístavu byl asi důvodem, proč jsme se zařadili do nějakého 15 vozidla v pořadí, což byla pro Tin Ujeviće (1000 pasažerů a 200 vozidel) ... "malina" a já šel koupit lodní lístky ...
... no, přiznám se, že když mi v Jadroliniji řekli nehoráznou částku za loď delší, než je 5 metrů ... tak jsem to obratem opravil na metrů pět ... zřejmě omylem, pač jsem v tu chvíli "zapomněl, co mi to půjčili za člun" ... yawning smiley jen jsem nevěděl, kolik pak doplatím kapitánovi

... trajekt, který měl odjíždět v 01:30 začali nakládat asi 1/4 hodiny před odjezdem, a proto jsme rychle přišli na řadu ... lodník nás pozastavil, pač jsme ve frontě byli jediní s lodí, byť menší než ta jejich ... no, asi se mu něco nezdálo, tak to dvakrát krokoval kolem té naší, ale to už nám na zadek najížděl netrpělivý náklaďák (jeho řidiči touto cestou děkuji) ...
... a tak mi navigátor strčil hlavu do okýnka, a s mrknutím oka řekl něco jako ... tak jestli ten brod má 5 metrů, tak jsou to ty první, můžeš jet ... bez dalšího zdržení jsme najeli na Ujeviče ... dali si precizní kávičku, do ještě precizních hrníčků ... zalehli jsme a za 2 hoďky pomalu, po vlastních ... vyjeli na nábřeží ve St. Gradu ...

... na zápisky z našeho pobytu jsou jiná vlákna a tak popíšu, jak to bylo s trajektem cestou z dovolené ... ale to až příště ...
přeji všem hezký den a těm, kdo jsou, nebo mají jet na jih ... hezký pobyt a ďobré cesty ...

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (23. 08. 2018 11:21).
avatar Re: trajekty
23. 08. 2018 11:46
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
>
> [www.podalnici.cz]
>

Byť to zde není úplně k tématu, tak...
Opět další z (rádoby odborných) webů, který uvádí rychlostní limit s přívěsem v Maďarsku na silnicích pro motorová vozidla ŠPATNĚ!!!
V HU je 80km/h s přívěsem POUZE NA DÁLNICÍCH nikoli na silnicích pro motorová vozidla, tam je maximálně povolených 70km/h... tudíž i na oblíbené M86 smoking smiley

Včetně citace platné maďarské legislatiby jsem to řešil / umístil na fóru zde
Re: trajekty
30. 05. 2019 13:23
ahoj, zkousel jste nekdo v posledni dobe koupti online listek na jadroliniju? S jakoukoliv kartou mam chybovy kod 2 - ale 3DSecure overeni na strane banky projde v pohode.
Re: trajekty
01. 06. 2019 15:29
Ted jsem plíánoval takovou přiblblou trasu z Brestové přes Lošinj do Zadaru smiling smiley a psal jsem jim, no zatím mi neodepsali. Asi před sezónou.
avatar Re: trajekty
12. 06. 2020 17:17
Nevíte prosím jak to je s nosičm kol a kategorií poplatku za trajekt: chápu to správně, že když mám nosič na střeše nebo vzádu na kouly, tak tím že tím nosičm překročím 2m výšku resp 5m délku, dostávám se to "dražší" kategorie co se týče poplatku za trajekt?
avatar Re: trajekty
12. 06. 2020 17:43
Výška NE (bere se údaj v TP).
Délka ANO (bere se skutečná délka)... nicméně obvykle "balkánské oko" - bez metru.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Slavkov (12. 06. 2020 17:45).
avatar Re: trajekty
12. 06. 2020 18:12
Aha, ok teda.
No ale jak to probíhá? Kupuju lístek pro osobní auto u okénka, správně bych teda asi měl koupit ten dražší, protože s nosičem na kouli přesáhnu asi o 20-30cm délku 5m ano?

Ale jakože když chci ušetřit, tak budu dělat blbého, koupím lístek pro osobní auto, a pak když příjde na mně řada s autem a příjde ke mně borec, veme lístek, uvidí kola na autě v zadu, tak co se stane? řekne že mám špatny lístek a mám si jít koupit nový?
Re: trajekty
12. 06. 2020 20:57
To patrikHR: jestli můžu poradit,neriskovala bych levnější lístek. Na vlastní oči jsem viděla jak auto odstavili, řidič mazal dokoupit správný lístek a mezitím auta najížděla na trajekt. Když celej splavenej doběhl zpátky, na trajekt už se nevešel a musel čekat na další. Fakt tedy je,že na ně dost "držkoval",takže si ho možná i vychutnali....
avatar Re: trajekty
13. 06. 2020 12:44
Martino, děkuji za info. Toho jsem se obával a tomu bych se rád vyhnul.
avatar Re: trajekty
13. 06. 2020 15:00
... já posledně ve Splitu na noční trajekt v 01,30 směr Stari Grad ... krom tří osob platil za auto ... plus loď do 5 metrů ... jenže sama loď má 5,60 a k tomu přes 1 metr oj ...

... lodník, co trhal lístky šel mou soupravu několikrát omrknout a říká ...
ten brod má 5 metar ? ...
... já na to že nerozumím ... a on ... 5 metar těch posledních ...
... ale za mnou stál anděl spásy ... náklaďák se zbožím ... a protože ten trajekt začal nakládat dost pozdě krátce před odplutím, tak ten za mnou začal troubil a blikat ...
... na to konto se lodník nas...al a s výrazem marnost nad marnost mi odmávl, že mám jet ...
já maje stažený okýnko, se ještě pro jistotu zeptal, jestli fakt mohu najet na trajekt ...
... skoro bych dal krk na to, že poslední věta toho mořského vlka byla ... jeď třeba do pr..ele ...
a tak jsme jeli ...
myslím na trajekt ... grinning smiley

... cestou z dovolené už jsem na Hvaru pro sichr zaplatil podle regulí ...

smileys with beer
avatar Re: trajekty
13. 06. 2020 15:17
:-DD
zajímavá zkušenost!!

No nasraný "revizor" by mi nevadil, ale přijít o nalodění na "svůj" trajekt (zdržením dodatečnou koupí lístku) bych nerad.
avatar Re: trajekty
13. 06. 2020 15:22
ještě mně napadla jedna otázka: Chápu to správně, že nosič na kouli "prodlouží" měřenou délku auta (tj je potřeba dražší lístek), ale nosič na střeše "nezvětšuje" výšku? Tj. i když je osobní auto s nosičem vyšší než 2m, platí se cena jako u auta bez nosiče?
Re: trajekty
13. 06. 2020 18:06
S nosičem kol na kouli jsem jel několikrát a nikdy jsem nic navíc neplatil.
avatar Re: trajekty
13. 06. 2020 20:25
A co máš za auto? Resp jak je dlouhé samotné auto?
Re: trajekty
13. 06. 2020 23:04
patrikHR napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ještě mně napadla jedna otázka: Chápu to správně,
> že nosič na kouli "prodlouží" měřenou délku auta
> (tj je potřeba dražší lístek), ale nosič na střeše
> "nezvětšuje" výšku? Tj. i když je osobní auto s
> nosičem vyšší než 2m, platí se cena jako u auta
> bez nosiče?

Chápeš to správně, délka je důležitější. Stačí si vzpomenout když tě navigují na trajektu, jak se jezdí skoro nadoraz, aby se tam vešlo co nejvíce aut.

Cena přepravného za vozidlo se liší podle druhu vozidla a podle jeho rozměrů. Výška vozidla je dána údaji v technickém průkazu a případný střešní box či jiný náklad na střeše vozidla nemá vliv na cenu za přepravu. Ale pozor, za délku vozidla se považuje jeho skutečná délka, tedy včetně případného nákladu, který je připevněn za vozidlem nebo na zadních dveřích (např. jízdní kola). - [www.chorvatsko.cz] Kdysi jsem to četl i na stránkách Jadrolinija, věřím, že je to tam stále.
avatar Re: trajekty
14. 06. 2020 08:46
Tady to máte přímo od Jadrolinie i na obrázku s nosičem na kola, který stejný obrázek auta do 5m přesáhne nad 5m smoking smiley
Re: trajekty
14. 06. 2020 11:58
Slavkov: Dobrá práce thumbs up , toho jsem si nikdy nevšiml a to jezdím trajektem, ale bez kol, každý rok.
avatar Re: trajekty
14. 06. 2020 14:51
Děkuji všem za info!
avatar Re: trajekty
21. 06. 2020 12:41
Tak nám ten jízdní řád Split - Stari Grad pěkně osekali...Ze 7mi trajektů jedou jen čtyři a z toho ještě jeden jezdí jen v pracovní dny. Snad to od 1.7. změní, mají to do odvolání. Drvenik - Sučuraj je na tom asi stejně.
jízdní řád

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: trajekty
21. 06. 2020 16:40
Byl jsem se podivat ve splitu. Uplne jsem nesledoval jezdni rady. Ale je vidět ze jezdí hodne aut s piskem, cementem atd. Luftaku bylo fakt malo. Spis než osobaky, tak motorhomy.
avatar Re: trajekty
21. 06. 2020 21:08
Ahoj všem...v pátek 17.7. budu ráno stát ve Splitu v přístavu a budu čekat na trajekt na VIS. Jsem jen trochu zmatený s časy odjezdu...

..v pátek by měl odplouvat v 10:00 a v 17:00....ale pokud si chci koupit lístky on-line, tak mi to nabízí 9:00 a 15:00...tak jsem z toho zmatený.....neví někdo proč tomu tak je??confused smiley

Děkuji za pomoc...Ruud
Re: trajekty
21. 06. 2020 23:21
Ruud: Žádný jim důvod, než že je to chyba mě nenapadá. Napiš jim.
Re: trajekty
22. 06. 2020 09:58
Trajekty stále jezdí podle zimních jizdních řádů, takže neplatí letní jízdní řády
Re: trajekty
22. 06. 2020 10:27
ekin: Nemáš pravdu. Většina trajektů jezdí podle řádu z 25.5.2020, který je platný do odvolání. Někde už se ale předělávají a to může být ten problém na který přišel Ruud.
avatar Re: trajekty
22. 06. 2020 11:57
[www.jadrolinija.hr]

... taky divný, že jedou jen čtyři ... trochu málo
mám za to, že se to změní ... ale od kdy ? ... červenec 2020 ?

smileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 58
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.