Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

trajekty

Autor brumi 
Re: trajekty
22. 06. 2016 08:49
Sice odkaz nefunguje tak, jak by měl, ale na fotky se podívat dá. Vše je vysvětleno, autí je v kategorii nákladní do 3t, řidič v ceně. Zajímavé. Úspora je na trajektu Split SG značná, oproti osobáku. Ale jak píšeš, na dálnici jim to dáš zpět i s nádavkem.
Resumé - b]osobní[/b] auto nemá v ceně řidiče, řidič se platí zvlášť.
Re: trajekty
26. 06. 2016 20:59
to: atraid
Na Lastovo jsme jeli trajektem rovnou ze Splitu v 17 hod. Podle mne je to výhodnější jak z pohledu řidiče, tak i cenově. Vyrazili jsme ráno brzy a v poho stihli trajekt ve Splitu. Nemusíš se bát, že se na něj nevejdeš, auta na Lastovo maj přednost před těmi, co chtí jen do Vela Luky. Jen je třeba dojít za chábry, co řídí naloďování. Fronta na loď má totiž 2 proudy, ten na Lastovo byl tehdy, před 5 lety, vlevo až u zídky, ohraničující přístav a oni Ti ukáží, kam si stoupnout. Trajekt měl tehdy molo až to poslední na konci přístavu a pochybuji, že by to měnili. Ale u budky u vjezdu do přístavu, kde se kupují lístky (placeno kartou), Ti to určitě řeknou. Druhá věc je, že cena z Vela Luky je zdánlivě lepší, ale jen na oko. Když napočítáš, co Tě bude stát cesta ze Splitu do Vela Luky, jseš na tom skoro stejně a to nepočítám únavu posádky. Ale je to svobodná volba. Cesta zpátky je totéž. Jeli jsme trajetkem ve 4:30. Zážitek z plavby je bonus navíc a stál za to. Ještě pro "strýčka Příhodu" odkaz na ceník Jadrolinie [www.chorvatsko.cz]
Toš tak.
Přeji správnou volbu Calada
Re: trajekty
28. 06. 2016 08:56
Zdravím pánové a dámy, tento rok poprvé vyrazíme s přáteli na dovolenou na motorkách a čeká nás mimo jiné 30.srpna i cesta trajektem ze Splitu na Korčulu. Jelikož nemám vůbec žádné zkušenosti jak to při lodní přepravě v Chorvatsku chodí, rád bych se poptal jakým způsobem se ve Splitu motorky naloďují, tady v tématu je vše pouze o autech. Zda mají motorky např svoji vlastní čekací lajnu a jsou třeba brány k nalodění přednostně. Předpokládám že na trajektu nestojí mezi auty ale spíš někde bokem. Lístky jsem již pořídil pro jistotu přes internet. Předem díky za rady.
Re: trajekty
28. 06. 2016 09:41
Kaoru:
Na Korčule jsme byli loni, také na motorce...Naloďování probíhá normálně s tím rozdílem, že s motorkou si najeď rovnou dopředu. Oni je strkají po stranách a různě s nimi vyplňují skuliny. Cena je 147,-Kun za moto a 60,- za osobu. Jen pozor, jezdí 2x denně a to v 10.15 a v 17.00 hodin. Jinak musíš po ose spinning smiley sticking its tongue out
Re: trajekty
28. 06. 2016 10:04
Sarah: Díky moc, lístky již mám sice jsem je bookoval na 17 hodin ale vzhledem k tomu že píšou že platí celý den tak chceme to nějak dát abychom jeli už tim prvním. Jsem rád že se mi potvrdila moje domněnka že to je pro moto přednostní a že nám nikdo nepujde upravit fasádu za to že se cpeme dopředu. Jinak motorky se na chorvatských trajektech kurtují? Mám si s sebou kurty vzít nebo jsou vybavení?
Re: trajekty
29. 06. 2016 10:15
Kaoru: není zač, jezdíme na dovči jen na moto a nestalo se nám, že by je kurtovaly. Myslím, že je zbytečné ssebou něco vozit. Lístky kupujeme vždy až před vjezdem na trajekt a taky vždy naprosto bez problémů. Jinak přeji krásnou dovču, na Korčule je super poježděníčko. Skoro žádný provoz a krásné silnice... thumbs up
Re: trajekty
30. 06. 2016 11:12
to: Calada

Dakujem za tip. Ja to mam predbezne naplanovane tak, ze by som chcel ist trajektom o 9:00 z Vela Luky do Ubli, pretoze nechcem prist na ubytovanie v noci... Je mi jasne, ze rozdiel v cene je iba zdanlivy a to nie je pre mna priorita, skor ten cas prijazdu. Na Peljesaci som bol uz dva krat, takze mam predstavu o narocnosti cesty, ked sa mi zadari, tak to viem dat za cca 12 hodin z Bratislavy do Orebicu (cca 1060 km), coz nie je take strasne.
Re: trajekty
18. 07. 2016 16:45
Tak zkušenost s trejektem a koupí lístků ..... co si u okýnka nahlásíte, to vám prodají :-D, takže jsme kupovali lístek i pro auto i pro řidiče..... :-D, při tom mižmaši a najíždění to sice stejně nikdo neměl šanci zkontrolovat, ale zkrátka jsme si nadiktovali auto, dva dospělé, dvě děti a to nám paní na pokladně vyjela...takže tak


Ještě dotat pro souseda:
Nejezdí letos náhodou spoj z Drveniku na Korčulu??? nemáte někdo čerstvou zkušenost???
Případně jak se nejlíp na Korčulu dostat, zná jen cestu přes Pelješac, je jiná alternativa?
Re: trajekty
18. 07. 2016 19:13
Ano, ze Splitu trajektem do Vela Luky (Korčula)....Vyzkoušeno, paráda, krásné výhledy spinning smiley sticking its tongue out
Re: trajekty
19. 07. 2016 08:10
Trajekt z Drveniku letos nejezdí, už se to zde řešilo. Do Vela Luky tak trajektem jedině ze Splitu, anebo z Ploče do Trpanje, pak přejet do Orebiče a z tama do města Korčula na ostrově Korčula a pak po cestě až do Vela Luky. Myslím si, že cena za trajekt ze Splitu do Vela Luky bude asi levnější varianta, nemluvě o časové úspoře.
Re: trajekty
19. 07. 2016 17:37
Dá se prosím trajekt v Drveníku platit kartou?
Děkuji
Re: trajekty
19. 07. 2016 20:35
Bez problému, Drvenik i Sučuraj placeno minulý rok kartou.
Re: trajekty
19. 07. 2016 22:37
Re: trajekty
01. 08. 2016 08:08
Trajekt Stnica na ostrov Rab iba cash. Berú aj Eura. Vlastná skúsenosť z piatka 29.7.
Re: trajekty
01. 08. 2016 14:34
potvrzuji Drvenik, Sučuraj placeno kartou
Re: trajekty
01. 08. 2016 20:19
Také jsem v Drveniku i v Sučuraji platil kartou. Bez problémů domluva anglicky. Čechům za mnou rozuměla obsluha i v naší mateřštině.
Re: trajekty
02. 08. 2016 08:51
Kartou tam platím pokaždé, stačí říci česky jedno auto, dva dospělí, jedno dítě. Čeština a chorvatština nejsou jazyky kmenů žijících v Amazonii na stromech, takže není důvod nerozumět, oboustraně.
Re: trajekty
10. 08. 2016 12:58
Kdo jezdí na trajekt do Splitu, kterou cestu přes město volíte, resp. ze zkušenosti kde to bývá míň zacpané? Severní cesta - Ul. Domovinskog rata, nebo jižní - Poljička cesta - Ul. kralja Zvonimira ?
Re: trajekty
10. 08. 2016 13:14
V noci je to jedno a cez deň je to asi tiež...jedno.
Re: trajekty
10. 08. 2016 13:57
Jsem se právě teď dověděl, že existují dvě cesty k trajektu ve Splituconfused smiley Znám jen jednu a to dle lodiček na cedulích či nápisu FERRY.
Re: trajekty
10. 08. 2016 14:41
Doufal jsem že takhle uvažuje 99% řidičů, a proto by třeba mohlo být výhodnější tu kolonu objet zmíněnou severní trasou. Google mapy ji i v této chvíli vyhodnocují jako nejrychlejší.
avatar Re: trajekty
10. 08. 2016 14:44
... máš pravdu Michale, dolů se jede podle obrázků s parníky ... od trajektů odjíždíme kolem vlakového nádraží do prava směr Dubrovnik, kolem policie a pod Lídlem už je to opět společné ...
P.S. ... splitský Lídl na uvedené trase má otvírací dobu 08,00 až 22,00 ...
smileys with beer
avatar Re: trajekty
10. 08. 2016 16:32
Pokud mě paměť nešálí, nikdy jsem kolony, nebo dopravní špunt ve ST nezažil, pouze pokud chytíš červenou vlnu, tak drobné postávání. Vždy hladký příjezd. Zbytečné obavy.
Re: trajekty
10. 08. 2016 18:18
To věřím že ve čtvrtek v 1 hod. ráno tam kolona není grinning smiley... mě to bohužel vychází na sobotní ráno (20.8.), dám pak vědět jak to dopadlo...
Re: trajekty
10. 08. 2016 19:33
Ahojte,
má niekto tento rok skúsenosti s 1. trajektom z Ploče o 5:00?
Býva fronta, že by sme sa nezmestili?
Ideme cez týždeň.
Ďakujem
Re: trajekty
10. 08. 2016 22:46
Cesta na Hvar ze Splitu 23.7.v 1,30hod.Na trajektu běžela klima tak naplno že jsem musel jít do auta pro bundu a deku,zimou jsme nemohli usnout,místní jsou zvyklí,děti běhali v tílku.
Re: trajekty
31. 08. 2016 22:46
Fous 57 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pokud mě paměť nešálí, nikdy jsem kolony, nebo
> dopravní špunt ve ST nezažil, pouze pokud chytíš
> červenou vlnu, tak drobné postávání. Vždy hladký
> příjezd. Zbytečné obavy.

Takže zpětně potvrzuji bezproblémový příjezd po klasické značené trase k trajektu ve Splitu. Přestože jsme jeli v sobotní špičce (20.8.), popojíždění v malé koloně před přístavem zabralo maximálně 10 minut. V 10:25 jsme sjížděli z dálnice a v 11:15 už jsme odplouvali směr Supetar.

Jen malé upozornění pro další cestovatele. Po té, co jsem vystál frontu na lístky u prvního stánku Jadrolinije, zjistil jsem, že o kus dál je další velký terminál s pokladnami bez fronty eye rolling smiley .
Trajekt Makarska-Sumartin (Brač)
06. 01. 2017 11:44
Zdravím všechny milovníky Chorvatska...smiling smiley
Ráda bych se zeptala na zkušenosti s lodní přepravou auta a 3 osob z Makarské na Brač (Sumartin). Na webu Jadrolinija jsem našla časy odjezdů a ceny. Co mi ale chybí je nějaké info, zda je lepší si lístek zakoupit předem, abychom se na trajekt vešli, či zda stačí přijet o něco dřív. Jak vlastně to celé probíhá, kam najet autem, abychom nenajeli jinam :-D...Uvítám proto každou zkušenost od vás, co jste toto absolvovali.
Vracet na pevninu bychom se chtěli Supertar-Split.
Děkuji za reakce...smiling smiley
Re: Trajekt Makarska-Sumartin (Brač)
06. 01. 2017 12:10
Vlákno o trajektech je zde. Stačí počíst a dovíš se, co potřebuješ. Ale obecně trajekty v HR. Dopředu lístky nekupovat, nikdy nevíš, jestli na konkrétní trajekt stihneš dojet. Přijedeš, postavíš auto do fronty, vystoupíš a dojdeš koupit lístky. Platí se za auto plus posádka, včetně řidiče. Pak jen dodržovat pokyny posádky trajektu. Nic na tom není, stačí sledovat, co dělají ostatní a dělat totéž.
avatar Re: trajekty
06. 01. 2017 12:13
Témata jsem sloučil s již stávajícím

.
.

_________________________Jirka_________________________
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 68
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.