Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

trajekty

Autor brumi 
avatar
mdr
Re: trajekty
10. 04. 2016 21:11
Na google street view je vidět Lošinjanka, ale vypadá to, že je má taky jenom jedny dveře:
[goo.gl]
avatar Re: trajekty
23. 04. 2016 17:58
... když mají mít děcka jako zábavu cestou na dovolenou tablety a přehrávače ...
... tak jsem si říkal, proč ne něco užitečného ... do mobilu nainstalovaný program HAKu se zaevidovou SPZ ...
... umí to dost ... situaci včetně kamer na cestách, v přístavech, vyhledá Vám nejbližší čerpačku podle společnosti, kterou hledáte, cenu paliva podle distributora ... v případě nouze přesně stanoví polohu vašeho vozidla ( teď hlásí HAK ... přesný parking Vyškov ) ... najde Vám parkoviště v Chorvatsku i s cenami ... aktuálně hlasem i s mapou určí problémy na cestě ...
o počasí, lokalizaci stacionárních radarů a časem jejich provozu atd. nemluvě ...
[www.rajce.net]

smileys with beer
avatar Re: trajekty
23. 04. 2016 18:26
Jenom doplním, že samozřejmě mají verzi pro Android a i pro "nakousnuté jablko" thumbs up
Kdo raději jiný jazyk... lze samozřejmě přepnout do angličtiny, němčiny, italštiny...

EDIT:
Teď koukám, že Bessy využívá jinou aplikaci (ve storu vedená jako HAK)
smileys with beer
To, co jsem psal platí pro Croatia Traffic Info... aplikace funkčně velmi podobná (s možností volby jazyka)... na druhou stranu tam některé možnosti chybí...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Slavkov (23. 04. 2016 18:56).
Re: trajekty
06. 06. 2016 11:52
Dotaz k trajektům....

Jelikož jsme zatím trajektem nejeli chci si ověřit iformaci, která nám byla známým řečena.
Pokud se přepravujeme osobním autem, kupujeme lítek pro:
- osobní automobil (jehož součástí již je prý i řidič)
- pro další osoby s výjimkou řidiče

což chápu tak, že když jedeme 2+2děti, koupím osobní auto, 1 dospělý a 2 děti

Je to opravdu tak?????

Nebo kupuju osobní auto + 2 dospělí, + 2 děti??? (tak jsem si to myslela já)

Děkuji všem, kteří mají zkušenosti za objasnění.
Re: trajekty
06. 06. 2016 13:02
Zvlášť auto a zvlášť lidé, akorát při vjezdu na trajekt by měl v autě být pouze řidič, zbylí cestující nastupuji po svých, leč stejným místem, kudy auto vjizdi na trajekt. Alespoň takto jsme to na trajektech vždy měli. Takže Tvá myšlenka byla správná, 2 x dospělí, 2 x děti a 1 x auto.
Re: trajekty
06. 06. 2016 13:58
Děkuji moc za zkušenost ... mě se to rovnou moc nezdálo, ale zase, člověk se radši optá :-D
Re: trajekty
06. 06. 2016 14:01
Tak to jsem snad nikdy neviděla - všechna auta kolem nás v Drveniku najíždějí obsazená.
Mimo auta jsou jen výletníci nebo lidé, kteří přijedou autobusem. Vždy vypukne mumraj, když se začne najíždět, aby všechny děti a manželky naskákaly do správných aut grinning smiley
Re: trajekty
06. 06. 2016 14:54
Najíždím na trajekt sám, ale z důvodu, že se bojím, abych s naloženým autem neškrtnul spodkem. Bohužel i tak se to někdy povede, záleží na tom, jak je rampa složená vůči molu a jestli pomůžou případně nějakým prknem, aby schod nebyl moc velký.
Ještě doplním, že vyjíždím občas taky sám, protože je někdy problém vůbec do auta nastoupit, jak je to naskládáno natěsno vedle sebe.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Zahajskej (06. 06. 2016 14:56).
Re: trajekty
06. 06. 2016 16:20
Na trajekt i z trajektu sme vždy najížděli vsichni v autě.
Re: trajekty
06. 06. 2016 16:22
Dlouhá léta jezdíme trajektem - směr Hvar, Korčula.., většinou jsme najížděli plně obsazení a výjezd praktikujeme stejně. Zvláště při výjezdu bývá někdy problém posbírat v mumraji před trajektem ty správné manželky a děti...Jednou se mi stalo, že jsem trávila 30 minut při dojezdu trajektu s cizím předškolním dítětem, které se ztratilo na lodi a neumělo anglicky ani chorvatsky. Nakonec jsme matku přes obsluhu trajektu objevili! Doporučuji držet se pohromadě :-)
avatar Re: trajekty
06. 06. 2016 19:16
... několikrát jsem na trajekt Split / Stari Grad ... najížděl sám, přičemž zbytek posádky šel po svých ...
po té, co jsem okoukal, jak většina aut do trajektu vjížděla nejen s řidičem, tak od té doby v autě sedíme všichni a tak se naroluje do nitra lodi ...
... někdy před 4 ... 5 lety jsme domů vezli hodně vína, nebo kamení ... a nebo obojího ... yawning smiley
a tak ve Splitu vždy pozorná posádka lodi, sledující " břicha " aut ... hodila na sklopené čelo trajektu několik silných rohoží, které mají pro tyto účely připraveny ... tím se srovnal úhel čela s přístavním molem a šup ... ani to neškrtlo ...
... pokud řidič najíždí na trajekt sám, tak se samozřejmě o lodní lístky podělí s posádkou ( pokud nějaká je ) ...
řidič bere 1x dospělý + vozidlo ... ostatní posádka zbytek lístků, takhle to tedy funguje na lince Split / SG ... nevím, jak je to jinde ...
... pokud jde o parkování v trajektu, sice je to natěsno, ale navigátoři Vás nasměrují dost dobře, že se vystoupit dá z obou stran auta ... není potřeba se bát, ani když Vás naženou s autem na boční rampy ...
... fakt je ten, že když trajekt opouštíte cestou do destinace, tak je moment vylodění s vidinou dovolené příjemný i o půl čtvrté ráno ... po dovolené se z trajektu vyjíždí už s trochou nostalgie před obligátními 10 až 15 hodinami cesty domů ...

... ale toto ... toto je před dovolenou ... [www.youtube.com] grinning smiley
smileys with beer
Re: trajekty
06. 06. 2016 20:05
Doplňuji, že je to samozřejmě tak, jak zde uvádí ostatní. Najíždím sám právě proto, že nerad škrtám autem spodkem. Samozřejmě, že při vylodění je to cvrkot, ale raději jsme vždy poskečali, než abychom jeli v koloně, jako vláček, i když to bylo někdy zdlouhavé a touha po ubytování byla obrovská spinning smiley sticking its tongue out

TOTTI napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zvlášť auto a zvlášť lidé, akorát při vjezdu na
> trajekt by měl v autě být pouze řidič, zbylí
> cestující nastupuji po svých, leč stejným místem,
> kudy auto vjizdi na trajekt. Alespoň takto jsme to
> na trajektech vždy měli. Takže Tvá myšlenka byla
> správná, 2 x dospělí, 2 x děti a 1 x auto.
Re: trajekty
07. 06. 2016 00:04
my sme pri nalodení z Drveniku a späť boli všetci prítomný v aute.. ani neviem ako by nás pustili, keď nám pri kúpe vydali jeden lístok..

ale napr. pri ceste Zadar - Preko nam vydala listky x2 samozrejme okrem auta, tak vtedy zbytok posádky už bol pekne usadený na hornej palube smiling smiley
takže k dotazu : samozrejme auto zvlášť a aj v ceníku Jadrolinije je to fakt dobre popísané-rozdelené kto, koľko a začo platí thumbs up

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Re: trajekty
07. 06. 2016 06:29
Vždy jsme při nájezdu i výjezdu všichni v autě. Co se týká lístků, když jsem poprvé kupoval ve Splitu lístky pro 2+1 ptal jsem se slečny proč mám lístek pro auto a pak jeden dospělý a dítě. Bylo mi řečeno, že já řidič jsem v ceně vozidla. Ptal jsem se proto, že na lístku bylo jen vozidlo a žádný řidič a cena byla dle ceníku za vozidlo.
Zdeněk
Re: trajekty
07. 06. 2016 07:48
Jelikož někdo najíždí s celou osádkou a někdo jen solo řidič a ostatní jdou po svých, většinou dávají jeden lístek na auto a řidíče (auto samo nenajede), tak asi vznikl názor, že řidič neplatí, ale při pohledu na lístek je zřetelné, že ceny jsou tam dvě (auto a řidič).
Druhý lístek je pro zbytek posádky, jelikož mohou jít jinudy, nebo v jinou dobu, ale potřebují taky lístek pro nastoupení.
Re: trajekty
07. 06. 2016 09:46
Ono se leccos s vydáváním lístků změnilo. Dříve jsem dostal dlouhou nudli s lístkama, loni již lístek jen jeden, na kterém bylo vše. V Drveniku. Při nájezdu, jsem měl lístek u sebe a jen máchnul rukou mezi pěší. Obsluze to stačilo, po zbytku rodiny nikdo nic nechtěl.
Najíždím i sjíždím sám, protože mám v autě člun a i s mojí maličkostí to dělá někam ke čtvrt tuny, do toho zbytek bagáže, připočtu posádku a jsem někde u 450kg, možná i více. Auto dělá hačí na silnici a hup při nájezdu i sjezdu je takový dobrý odstraňovač výfuků. A při výjezdu v Sučuraji vždy najedu ke stánkům vpravo a počkám v klidu na zbytek posádky. Mezitím odjede vláček aut a já si pak jedu v pohodě sám.
Re: trajekty
07. 06. 2016 10:55
Myslím, že je dost nešikovné a nebezpečné najíždět s plně obsazeným autem. Jak již dříve někdo psal, auta jsou vedle sebe dost natěsno, šetří se místem a celkem se i spěchá, tak není moc čas čekat, až se rodinka vysouká z auta, pobere si věci, spočítá děti a všichni se pak motají mezi najíždějícími auty.
Podle mě je daleko rozumnější vyslat rodinku pěšky bokem a pak si je na palubě najít.
Re: trajekty
07. 06. 2016 12:14
No a co když se zamotají a nastoupí na jiný trajekt? Kde je budu potom hledat. Takže pěkně pohromadě.
Re: trajekty
07. 06. 2016 22:26
Vrátím se k tomu, zda je řidič již součástí auta při placení. Já když jsem to před pár lety zjišťoval, tak jsem došel k závěru, že toto záleží na společnosti která vás veze. Třeba Jadrolinija nemá řidiče v cenu určitě, ale jiný přepravce v Chorvatsku určitě ano, myslím že Rapská plovidla má řidiče v ceně, ale na tuty to nevím, s nimi jsem neplul. A těch přepravců je v Chorvatsku celkem dost.
Re: trajekty
08. 06. 2016 12:07
Dobrý den, neví prosím někdo zda bude v letošním roce fungovat trajekt Drvenik-Korčula???? Děkuji za info.
avatar Re: trajekty
08. 06. 2016 12:22
nejspíše nebude. Jadrolinija ji neprovozuje a nikde jsem nenašel nic o tom, že by linku přebíral nějaký jiný přepravce.
avatar Re: trajekty
08. 06. 2016 13:11
Ahojtesmiling smileyR.

Možná bude v provozu trajekt Drvenik - Korčula v roce 2016 - alespoň tady je zmínka - ale zatím bych se nespoléhala se na to - kdo ví, jak to bude: [www.putovnica.net]

Ale vůbec mi připadá, že se nyní nějak soustřeďují více na klientelu s leteckou dopravou - je totiž velké množství nových linek katamaránů: [www.putovnica.net]

Ale jeden trajekt přibude od 23. července do 5. září 2016 - z Itálie Ancona a Pescara - přímo na Hvar do Stari Gradu a zpět:smiling smiley [www.total-croatia-news.com]
Re: trajekty
08. 06. 2016 14:36
Zde [lnp.hr] jsou webky Linijska nacionalna plovidba. O trajektu Drvenik - Korčula ani pípnutí. Takže je to pasé a putovnica.net blafe.
Re: trajekty
09. 06. 2016 10:30
Děkuji moc za info, tak snad se to včas dozvíme...Oni kolikrát řeší věci na poslední chvíli... vím, že před dvěma lety jezdil, ale snad o tom tehdy informovali až v červenci..... N.
Re: trajekty
09. 06. 2016 11:11
KaJe napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Vrátím se k tomu, zda je řidič již součástí auta
> při placení. Já když jsem to před pár lety
> zjišťoval, tak jsem došel k závěru, že toto záleží
> na společnosti která vás veze. Třeba Jadrolinija
> nemá řidiče v cenu určitě, ale jiný přepravce v
> Chorvatsku určitě ano, myslím že Rapská plovidla
> má řidiče v ceně, ale na tuty to nevím, s nimi
> jsem neplul. A těch přepravců je v Chorvatsku
> celkem dost.

S Rapskyma plovidlama jsem jel předloni na Rab a platil jsem auto zvlášť, řidiče zvlášť.
Re: trajekty
12. 06. 2016 08:34
jsem ted v Drveniku, trajekt na Korculu vcera normalne vyplouval.
Re: trajekty
12. 06. 2016 09:33
A jaká společnost to jezdí? Aby bylo možné dohledat podrobnosti.
avatar Re: trajekty
12. 06. 2016 14:26
Také by mě to zajímalo, v pátek směr Drvenik a rádi bychom Korčulu navštívili, ale doposud jsem žádný spoj nenašla.
Re: trajekty
12. 06. 2016 17:56
Před loňskou dovolenou jsem četla, že Medit. plovidba tuto linku provozovat nechce, protože má problém s lodním parkem a není prý ekonomické pořizovat novou loď s ohledem na přivedení dálnice do Ploče - prý se počítá s tím, že se bude využívat trajekt Ploče-Trpanj a následně Orebič-Korčula. Nemám vyzkoušené, ale podle starého jízdního řádu trvala cesta z Drveniku 2,5 hodiny a to si myslím, že se dá zvládnout i přes Ploče. Ale zřejmě se našel jiný provozovatel, chtělo by to upřesnit.
Re: trajekty
15. 06. 2016 08:53
sorry,zrejme neslo o trajekt na Korculu ale o stridani trajektu, deje se tak kazdy den kolem 14:30

omlouvam se.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 58
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.