Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

trajekty

Autor brumi 
Re: trajekty
26. 10. 2015 19:21
Vdaka vsetkym za odpovede. No nepotesili ma ideme na tyzden na hvar a nasla som dalsiu super ponuku na korculu no ake kedze by sme museli ist trajektom spat na pevninu a potom zase na korculu tak sa mi to kvoli trajektom neoplati. Nevadi. Hladam dakej :-)
Re: trajekty
12. 01. 2016 17:07
Zdravím , letos poprvé v červenci jedem na Hvar , chci jet v 1,30,v kolik hod. mám být asi v přistavu ve Splitu , abych se nalodil a nemusel čekat na další.
Diky za rady.

PEALPE
avatar Re: trajekty
12. 01. 2016 20:00
... na první trajekt stačí být tak 3/4 hodiny až hodinu předem s autem na molu ...
po příjezdu do přístavu Split Ti vždy někdo poradí, kde se máš zařadit ... ( řekneš kouzelné slovíčko trajekt Stari Grad ) počítej, že se projdeš asi 400 metrů tam a zpět do hlavní budovy Jadrolinija, kde si koupíš lístky na auto a pro pasažéry, protože tak brzo je kadibudka na molu ( prodej lístků ) ještě zavřena ...
smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (12. 01. 2016 20:10).
Re: trajekty
13. 01. 2016 08:37
A pokud bys ten v 1,30 z nějakého důvodu nestíhal, tak na ten v 5 musíš být hodně brzo. Má přednost zásobování, takže se na něj nemusíš dostat..Vyzkoušeno.
avatar Re: trajekty
09. 02. 2016 13:47
.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Štír (23. 02. 2016 11:29).
avatar Re: trajekty
09. 02. 2016 20:55
Když jsem tam byl 8 x s N1, nijak jsem to neřešil a nezajímalo to nikoho. Nyní je již pryč, a je po starostech To by museli snad kontrolovat OTPěčko.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: trajekty
17. 02. 2016 08:11
Už zase blbnu,aneb po čtyřiceti pěti letech chci opět vidět Vela Luku na otoku Korčula.Trajektem ze Splitu se to za jeden den
stihnout nedá,uvažuji o použití přibližovadla přes Pelješac-Orebič a trajekt Korčula.Kdesi je uvedeno,že je i trajektový spoj
Drvenik-Vela Luka,nebo spoj z Ploče.Dáte někdo radu? Díky.
Re: trajekty
17. 02. 2016 08:28
Trajekt Drvenik - Dominče(Korčula) loni co vím nejezdil. A jeho provozovatel Linijska nacionalna plovidba nemá zmínku o tomto spojení ani letos na svých stránkách.
Z Ploče můžeš trajektem do Trpanje, přejet přes kopec do Orebiče a odtud na Korčulu.
Re: trajekty
17. 02. 2016 13:07
Vašku, tak trajekt z Drveniku na Korčulu opravdu nejezdí. Dříve ano, ale již v 2013 nejezdil, jelikož jsme jeli do Vela Luky.
Jeli jsme po vlastní ose, ale nám čas nehrál roli.Stejně i 2015.
Ono i z města Korčula po samotném ostrově je to ještě něco cesty.Prakticky na druhý konec ostrova.Cesty ale široké a přehledné.
Ještě je otázka odkud by jste vyjeli na takový výlet.
Re: trajekty
17. 02. 2016 21:51
Přátelé díky,Zahajského popis trasy je v souladu s mým plánem a protože pojedu z Trogiru,je nelogické,abych objížděl celý Pelješac už kvůli hrdlu jménem Neum i když i o tom jsem uvažoval.Jak vím z několika zdrojů,trajekt Drvenik-Vela Luka,jezdí jen velice nepravidelně a je to zdlouhavé.Vranko v tom sedmdesátém roce ještě tato spojovací silnice mezi Korčulou a Vela Lukou nebyla,jezdilo se po pobřeží,trochu náročné.Možná,že tam i někde ve Vela Luce seženeme nocleh,jak vidím,tak ten hotel na návsi stále ještě stojí.
avatar Re: trajekty
19. 02. 2016 12:11
Vašku, pokud míníš navštívit pouze V.Luku, ze Splitu tam pluje katamarán, ovšem pouze osoby. Vcelku rychlá přeprava a stanoviště je v zátoce u hotelů, do centra VL kousek.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: trajekty
19. 02. 2016 14:48
Fousi díky,i tuto alternativu beru v potaz,jedná se mi hlavně o uvedenou Vela Luku.
Re: trajekty
24. 02. 2016 10:56
Ahoj, byl jste už někdo v zadarské Gaženici? Potřeboval bych nějaké info, jak se řadí auta ke kterému trajektu, nebo jaké je tam značení.
Zatím jsme odplouvali vždy z Biogradu a tam je to pohoda. Všem, kdo něco ví předem obrovské díky.confused smiley
Re: trajekty
24. 02. 2016 14:04
Koukni sem [www.hak.hr] jsou to hned první tři kamery, třeba ti to napoví.
Re: trajekty
25. 02. 2016 07:30
Sférický pohled na přístav Gaženica

A na Skycrapercity je o Gaženici vyčerpávající vlákno

Re: trajekty
25. 02. 2016 15:15
Děkuji Rubbs pohled dost pomohl. Ale přeci ještě jeden dotaz .
Lístky se kupují v té velké budově, nebo u těch budek u závor ?
Moc díky.
avatar
mdr
Re: trajekty
12. 03. 2016 18:06
Přátelé, zkoušeli jste už někdo nákup lístků na trajekt Jadrolinije přes internet? Já jsem se na to zběžně díval a zdá se mi poněkud divné, že musím kupovat lístek na konkrétní spoj, ale negarantuje mi to, že se na něj dostanu a musím uvádět registrační značku auta, takže kdybych se rozhodl jet s jiným autem stejné kategorie, tak mám smůlu?
Re: trajekty
14. 03. 2016 08:46
Již to zde někdo poptával a odpovědi se to nedočkalo. Asi proto, že to má několik zádrhelů. A cenové zvýhodnění žádné, spíše naopak, díky platbě do zahraniší.. Není nic snažšího, než dojet do maríny, koupit lístky a jet.
avatar
mdr
Re: trajekty
09. 04. 2016 18:01
Poraďte, kdo máte zkušenost, když pojedeme na ostrov Pašman nebo Ugljan, je lepší jet trajektem ze Zadaru nebo z Biogradu? Jak se tak dívám, na čas je to zhruba jedno, Biograd mě láká tím, že tam nemůžu najet na jiný trajekt tongue sticking out smiley , ale jak se tak dívám na street view, tak tam asi pluje menší loď a je otázka, jestli pobere všechny (jeli bychom 3. nebo 4. června)
Re: trajekty
09. 04. 2016 19:30
Zdravím, my jsme několikrát z Biogradu jeli, záleží na jaký ostrov potřebuješ.
V Biogradu je to na pohodu, to samé v Tkonu.Akorát při zpáteční cestě, je v Tkonu
nevýhoda, že se čeká na ulici a kolem panuje celkem velký provoz.
Při cestě z Preka do zadaru, je v Preku klasické čekací parkoviště.
Letos se chystáme na Ugljan a tudíž použijeme Zadar a Gaženicu, ale
obavy mám. Asi to nejdřív pudu okouknout a potom teprve najedu autem.
avatar Re: trajekty
09. 04. 2016 21:04
Nový trajektový přístav je v pohodě a nájezd je také velice pohodový,určitě mnohem lepší než u starého města. [www.google.cz]

MirekŠi
avatar
mdr
Re: trajekty
10. 04. 2016 11:12
Jedeme na Pašman, ale je to zhruba v polovině cesty mezi Preko a Tkonem, takže z tohoto hlediska by to mělo být jedno.
Re: trajekty
10. 04. 2016 12:38
Mam otazocku. Zaciatkom jula pojdeme v sobotu trajektom zo splitu do stari grad. Planujeme ist trajektom o 11,00 doobeda. O ktorej by sme mali byt v pristave aby sme sa na neho dostali? Vdaka za radu
Re: trajekty
10. 04. 2016 14:44
Jel jsem tak 2x. Byl jsem v přístavu vždy kolem 9. Stál jsem v první řadě tak 20 auto. A to nezůstal nikdo koho by předchozí trajekt nevzal.Pak se to začne plnit. Čekání ubíhá vcelku rychle.

Zdeněk
Re: trajekty
10. 04. 2016 14:59
mdr - ak je to Pašman, jednoznačne z Biogradu. Ten trajekt je síce menší ( asi na 40 aut ), ale premáva jak MHD grinning smiley Aj keby ste sa nevošli, tak do 40 min sa plavíte na dalšom.
p.s. prajem veľa príjemných zážitkov na Pašmane ...je to oáza kľudu thumbs up

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
avatar
mdr
Re: trajekty
10. 04. 2016 15:30
Podľa cestovného poriadku premávajú oba trajekty približne rovnako často:
[www.jadrolinija.hr]
[www.jadrolinija.hr]
Re: trajekty
10. 04. 2016 17:06
Jak zde bylo řečeno, pokud Pašman, Tak Biograd.
Nevím jak letos, ale předloni jezdil hlavní trajekt a jakmile bylo vidět, že se auta kupí,
a on nestíhá, jezdil ještě jeden menší - Krčanka.
Re: trajekty
10. 04. 2016 18:07
"Krčanka" ide u staro željezo za 18.000 eura
Re: trajekty
10. 04. 2016 19:37
Tak to mi je líto, ještě, že jsme se svezli.
Bohužel, jenom jedny dveře, ale bylo to pěkné.
avatar
mdr
Re: trajekty
10. 04. 2016 21:06
Proč tak jednoznačně Biograd-Tkon? Jak jsem už psal, jedeme sice na Pašman, ale je to zhruba uprostřed mezi oběma trajekty, které podle plavebního řádu jezdí zhruba ve stejných intervalech.

Pro mně taky spíš Biograd, ale do trajektového přístavu Zadar je zase mnohem kvalitnější silnice - 4 pruhový dálniční přivaděč.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 130
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.