Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

trajekty

Autor brumi 
avatar Re: trajekty
07. 08. 2012 18:16
Každopádně přesně k TOMUTO účelu a tím je informovat ostatní slouží toto fórum především.Další užitečné informace,někdy placené zlatem.viz.seny.Jen tak dál přátelé,ať to tu není jen remcání o olympiádě.

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
Re: trajekty
17. 08. 2012 13:33
Pre SENY:
ako ste sa dostali potom z Ploče do Drvenika? Aj tam Vás ešte odviezli tie dodávky? Zaujíma ma to, lebo v sobotu 26.8.2012 chceme ísť a manželkou a so psíkom na Korčulu. JE to posledný deň, kedy chodí na a z Korčule trajekt 3x za deň. A toto ma trochu zaskočilo :-) A ešte len tak okrajovo. Prístav v Drveniku nejdem v poho? (Pojdeme z Bašky Vody)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil TomasLM (17. 08. 2012 13:39).
Re: trajekty
17. 08. 2012 16:14
TomasLM: přístav najdeš snadno, je to dobře označno, po pravé straně jak sjedeš tak cesta vede přímo dolů k trajektu. Na Korčulu bych si vzala raději auto - jednak ji můžeš projet, jsou tam docela hezké vesničky, parkování přímo v Korčule se dá taky najít. A kdyby se stal podobný průšvih jako SENYmu, tak trajekty do Orebiče jezdí každou chvíli, pak by jsi mohl zvolit tuhle trasu: Korčula - Orebič, přejezd do Trpanje (není to daleko) a odsud do Ploče. A kdyby ani tenhle poslední trajekt už nejel, tak se dostaneš zpět do Bašky Vody po pevnině. (Ale trošku víc si pojezdíš a pasy s sebou, jel bys přes Neum).
avatar Re: trajekty
17. 08. 2012 16:38
Pokud pojede trajktem z Trpanje do Ploče tak pasy nepotřebuje BiH se vyhne, ale příjde mi to pěkně drahý. Asi bych raději Korčulu vynechal. Chápu výlet na ní z Pelješacu, ale z pevniny ??? Nevím, já bych asi zvolil jiný cíl výletu.
Re: trajekty
17. 08. 2012 16:43
Jasně, ale pokud by už bylo nějak pozdě a tento trajekt nejel (Trpanj - Ploče), tak musí po pevnině a pak byl jel přes BiH, proto jsem zmínila pasy. Pro nás je třeba pas samozřejmost, někomu stačí občanka.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Gina (17. 08. 2012 16:47).
Re: trajekty
17. 08. 2012 18:56
Vďaka.
Neumu, resp. celej BiH sa musím vyhnúť kvôli psíkovi, čo s nami všade chodí. Výlet na Korčulu som si vybral preto, že idem do Bašky Vody nie prvý krát a teda, už máme za sebou Split, Omiš, Makarsku, Imotski.......bla bla bla, a preto hľadám nejaké nové výlety. Preto som zvolil Korčulu a ako variantu č. 1 - autom do Drveniku, odtiaľ trajektom na Korčulu (pomotať sa po Korčuli, obed, kava, zmrzka........)- Varianta č. 2 bola prave autom do Ploče - Trpanj, previesť sa do Orebiču, trajektom na Korčulu, pozreť korčulu, pomotať sa po ostrove autom a potom späť. Asi sa nakoniec rozhodneme podľa aktuálnej fin. hotovosti :-) A možnosť č. 3 - zlatá stredná cesta - autom do Orebiču a pomotať sa po Orebiči, bez auta na Korčulu, pomotať sa tam a večer späť



Upraveno 1krát. Naposledy upravil TomasLM (17. 08. 2012 19:21).
Re: trajekty
21. 08. 2012 07:54
To TomasLM, ano přesně tak, dovezl nás až do Drveníku, jinak by jsme na to nepřístoupili a i jsme mu řekli, že budeme platit až v Drveníku. Píšeš že chcete jet 26.8. 2012, myslím že pojede i zpět, protože je neděle a asi budou chťít jet auta na pevninu. My jsme jeli přes týden, myslel jsem že nebude takový nával...........................pravda nebyl...........................nebyl žádný proto nejel spinning smiley sticking its tongue out. Každopádně buď připraven na všechno. S odstupem času to beru asi takto.........................každý zážitek má být intenzivní a tento opravdu byl intenzivní, aspoň je kamarádům a známým o čem vyprávět. Přeji hezký výlet na Korčulu.
Re: trajekty
21. 08. 2012 08:32
Jsme v Drveniku,po přečtení příspěvku od Sennyho,jsme se soustředili na trajekt na Korčulu,zatím můžu říct,že jezdí pravidelně,první odjíždí směr Korčula o půl osmé,poslední přijíždí do Drveniku večer,taky okolo púl osmé,nakládají s Jadrolinií vedle sebe.
Re: trajekty
11. 05. 2013 17:55
Asi blbý dotaz, ale opýtam sa ako to je s trajektom zo Zadaru na Ugljan.Chystáme sa prvý krát na ostrov a trajekt.Pozeral som na google mapy a predaj lístkov na trajekt je umiestněný asi uprostred celého nájazdového priestoru a dosť ďaleko od nájazdu na trajekt smer Ugljan.
Bude to v nedeľu a chcem sa opýtať či manželka stihne kúpiť tie lístky, (aké fronty tam sú obvykle) ?
Určite tam niekto z fóra jazdí...
avatar Re: trajekty
11. 05. 2013 19:09
Zkus sledovat tyto kamery a udělat si představu, jak vypadají v týdnu fronty.
Re: trajekty
11. 05. 2013 23:43
to Hill - díky ano tieto webcamery sledujem často.
Re: trajekty
04. 06. 2013 08:56
Syn chce jet na Korčulu jáká je nejlepší a nejlevnější cesta .Jestli ze Splitu trajektem nebo s Drveníku má někdo zkušenosti?Dík
Re: trajekty
04. 06. 2013 09:15
Split - Vela Luka(Korčula) osoba 60, auto 530 kuna, Drvenik-Korčula 39 a 202.Ještě je možnost Ploče Trpanj, přejezd na druhou stranu Pelješace a pak Orebič-Korčula. Ceník je kompletní zde
Re: trajekty
04. 06. 2013 10:05
Nejlevnější je jet po souši do Orebiče a odtud trajektem. Viz ceníky o příspěvek výš...
avatar Re: trajekty
04. 06. 2013 11:30
ale zase si můžou dobře odpočinoutdrinking smiley

_______________________________________________________
Re: trajekty
04. 06. 2013 11:50
Právě z tohoto důvodu jsem to zkusila - trajekt Ploce-Trpanj, přejet do Orebice a odtud trajekt. Bylo to časově velice náročné (dlouhé čekání - Ploce-Trpanj jezdí jen párkrát denně) a zbytečně drahé, podruhé bych do toho nešla. Trajekt ze Splitu jezdí dokonce jen jednou denně, chce to opravdu dobré plánování. S trajektem z Drveniku zkušenost nemám. Je to na každém, co radši...
avatar Re: trajekty
04. 06. 2013 12:35
Jak už jsem psal někde zde na fóru, tak autem po pevnině pravidelně jezdím 2 hodiny úsek konec dálnice Vrgorac - Potomje na Pelješaci (i opačně to tak vychází). Z Potomje je to cca 20 minut do Orebiče. Za PHM dáte minimum peněz oproti trajektu. Takže v minulosti ideální varianta, než se unavovat čekáním v Ploče. Situace bude dost odlišná od 1.7.2013, kdy už zřejmě nebude možný přejezd hranic s BiH bez zastavení jako tomu bylo minulý rok. Očekávám, že díky kontrolám na hranici s BiH už to za 2 hodiny nedám. Ale stejně pojedu, abych nepřišel o nádhernou deltu řeky Neretvy, Ston a úžasné scenerie na Pelješaci.
avatar Re: trajekty
23. 06. 2013 10:32
Ono dost zaleží na tom kdy čekáš na ten trajekt, zda od čtyř hodin ráno kdy můžeš se v poklidu zdřímnout, nebo v poledné ve vedru, kdy můžeš tak leda nadávat, ale i okolo je dost míst k posezení u dobré kávy a ty dvě, ba i tři hodiny utečou docela příjemně, to spiš cena za trajekt je nemila, ...zas nám zdražili.
avatar Re: trajekty
21. 08. 2013 14:08
Od 21.8.2013 přestal (z neznámých mě důvodů) zcela jezdit trajekt z Drveniku do Dominče na Korčule společnosti LNP.
avatar Re: trajekty
22. 08. 2013 09:26
ManaCZ: nudil jsem se, tak jsem napsal dotaz na LNP a tady je odpověď :

Poštovani,
Trajekt na relaciji Drvenik-Dominče plovi do 25.08.3 vožnje dnevno,a od 26.08.2 vožnje dnevno.Jučer nije vozio zbog jakog vjetra.

Takže 21.8 nevypluli kvůli silnému větru.
avatar Re: trajekty
22. 08. 2013 13:02
Tak to asi bude souhlasit. Ode dneška 22.8.2013 už opět jezdí.
V úterý po odjezdu posledního spoje večer tam pouze byla cedulka s nápisem NO FERRY!. Ptal jsem se v Jadrolinii proč trajekt nejezdí, ale ti taky nevěděli (nebo jim to bylo fuk). Je ale pravda, že v úterý večer přišel dost silný vítr.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mana(CZ) (22. 08. 2013 13:05).
Re: trajekty
26. 08. 2013 09:17
Víte, že má Jadrolinija nové www stránky? Trochu nezvyk po takové době.
Re: trajekty
05. 11. 2013 22:16
Ahoj.
Posuniem sa viac severne a ak niekto vie ako to vyzerá s novým prístavom v Zadare-gaženica, dajte vedieť budem rád za každé info. Nemôžem nikde nájsť, ani na jadriliniji či je už otvorený alebo nie.
Vďaka
avatar Re: trajekty
05. 11. 2013 22:59
Vláďo, klidně bych tam napsala - určitě Ti odpoví a budeš mít nejpřesnější informace.
JADROLINIJA
Agencija Zadar
Liburnska obala 7, Zadar
tel. +385 23 25 05 55, +385 23 25 48 00
fax. +385 23 25 03 51
ag.zadar(na)jadrolinija.hr
Re: trajekty
09. 11. 2013 17:09
Vladimír Chovanec napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj.
> Posuniem sa viac severne a ak niekto vie ako to
> vyzerá s novým prístavom v Zadare-gaženica, dajte
> vedieť budem rád za každé info. Nemôžem nikde
> nájsť, ani na jadriliniji či je už otvorený alebo
> nie.
> Vďaka
Otevřený je, ale prakticky všechny trajekty jezdí stále z poloostrova. Co jezdí z Gaženice, je tak označeno i v jízdním řádu.
Re: trajekty
08. 07. 2014 14:46
Je vidno, že převážná většina cestovatelů-dovolenkářů zde využívá trajekt Drvenik _ Sucuraj (promiń Bessy smiling smiley ,
ale chci navázat na dotaz
Waja někdy ze dne 29.9.2009 a nyní ve vlákně Kdo se chystá na Hvar, na MarinaR ze 7.7.2014.
Martin zde řeší. co málokdo zatím popsal. Jízda ze Splitu - zřejmě kvůli vzdálenosti (z ČR), pohodlí, úspoře únavy a času.

Dojezd ze Splitu do Drveniku, dle nejstarších propočtů viamichelin (ať se nehádáme o sjezdech z dalnice, "kvůli výhledům na 1.Brely, nebo dále až za Vrgorač...". .. je 90km a cca 2h. Při ceně za tuto trasu cca do 280kč při spotřebě do 8,5l nafty. ....

Cituji MartinaR : " Trajekt Split-Stari Grad vychází jedna cesta na 412,- Kn (auto, jeden dospělý, dvě děti, řidič je myslím v ceně auta), trajekt Drvenik-Sućuraj vychází jedna cesta na 140,- Kn plus navíc dálnice Dugopolje - Zagvozd za 21,- Kn a tunel za 10,- Kn (na ENC) navíc cca. 150,- km náklady na palivo auta, celkem tedy varianta Drvenik za 171,- Kn + náklady na palivo. Takže cenově je to ze Splitu sice dražší, ale nic zásadního to není. Časově bude výhodnější asi varianta ze Splitu. Pohodovější asi taky.

Prosím však o informace i z jiného úhlu pohledu, např. čekací doby na trajekt ve Splitu a v Drveniku, míra chaosu v těchto přístavech, případně jiné aspekty, které mě zatím nanapadají. Ideální, pokud někdo abslovoval obě varianty a napíše názor, případně doporučení


Pro mne, slavkov mne opravil, (kategorie 2, tj. 318kn + 2x 47kn ... tj. cca 1520,-Kč )....pro trasu Split-St.G. .... no chtěl bych to zkusit, ale
Drvenik - Suč. - mi vychází na 108kn + 2x 16kn + cca 300kč za naftu + nějaké drobné za dálnici.... cca 800 kč.
Což je rozdíl a zde je to na tom konkrétním rozhodnutí. Níže uvedené info je i nadále pravda, ale již méně cenově ostrá, protože jsem tento propočet - díky Slavkov - změnil. (minul jsem se v kategorii II. a III., z důvodu výšky vozu 1982mm, vycházel jsem ne ze 2m ale z 1,9m v kategoriích plateb.)

Láká mne vidina mumraje Splitu, ale cena pro moje auto už je vysoká. A tedy bych volil variantu (mnou několikrát osvědčenou) Drvenik, s tím rozdílem, že mi budou muset "taloši" a "chorvati" asi uhnout, bo na šířku mám víc, než osobák smiling smiley

Tedy více km, více hodin, méně peněz, více únavy.
Prosím o důsledné opravení, pokud mám někde nepřesnost, či nedůslednost, či chybu.

Resp. máte to někdo spočítané úplně do posledního chlupu na kuně? .)



Upraveno 2krát. Naposledy upravil couddy (08. 07. 2014 16:45).
avatar Re: trajekty
08. 07. 2014 16:17
couddy, pokud něco neuniklo mé pozornosti, respektive se nezměnilo, tak řazení kategorií vozidel na trajektech není do 1,9m jako na dálnicích, ale do 2,0m (včetně)... možné se v tomto případě Vivaro vejde... pokud máš "kraťasa"... pokud "longa", tak asi budeš nad 5,0m délky, což je druhý rozhodující parametr... smoking smiley ... to jenom s ohledem na porovnávanou cenu grinning smiley
Re: trajekty
08. 07. 2014 16:35
Chlape!! Slavkove smileys with beer , ty jsi mne zachránil thumbs up, !!! já jsem to popletl, neboť od dálnic beru, že parametr 1.9m je všude a týká se mého auta beze zbytku (to mám asi z té hádky s majiteli vw Tx). Nevšiml jsem si, že se mě trajekt v tomto ohledu netýká smiling smiley, no to je paráda. Moc děkuji za upřesnění a výše uvedený text upravím. díky smileys with beer
avatar Re: trajekty
08. 07. 2014 16:51
couddy, když můžu - pomůžu, když nemůžu - neškodím smileys with beer
Re: trajekty
08. 07. 2014 19:07
Hezké, milé, stručné. Dík. smileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 107
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.