Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

trajekty

Autor brumi 
Re: trajekty
27. 04. 2010 13:17
Adult...díky za informace,z toho najíždění na trajekt mám trochu vítr,doufám,že to zvládnu a nikoho nenabourám.\Jo a ty lístky se kupují kde? a co cena potravin v obchodech.jsou vyšší,než na pevnině?.a .je v Supetaru nějaký obchoďák?
Re: trajekty
27. 04. 2010 14:17
V Supetaru nejaky supermarket urcite je, Konzum je i v Bolu. Najezd na trajekt je stejny jako parkovani v podzemni garazi, kdyz je hodne lidi. Budka, kde prodavaji listky, je u najezdu na seradiste na nabrezi. Normalne se najede na seradiste, mistni pohunek ukaze kam a pak se vratis dveste metru pro listky, casu je vetsinou dost.
avatar Re: trajekty
29. 04. 2010 12:38
Ví prosím někdo jak dopadl trajekt Marko Polo, který havaroval vloni na ostrůvku Sit? Nemůžu to nikde dohledat, všude píšou, že byl vyproštěný, ale nikde není zpráva, jak to s ním dopadlo, jestli ho opravili a jestli bude zase dán do provozu na Jadranu. Ptám se proto, že letos jedeme trajektem z Rijeky na ostrov Hvar a máme koupené přes českou CK lodní lístky a je na nich uveden právě trajekt Marko Polo. Na jízdních řádech Jadrolinije je také stále uvedený v jejich flotile na trase z Rijeky do Bari. Není to důležité, jen mi to zajímá čím skutečně pojedeme.
Díky za případné informace.
avatar Re: trajekty
02. 05. 2010 08:42
Čauky chlapi cestovatelé,rád bych se zeptal kolik stojí cesty trajektem pro čtyři osoby a jedno auto.Je někde tady nějakej ceník díkes.confused smiley
avatar Re: trajekty
02. 05. 2010 09:24
avatar Re: trajekty
02. 05. 2010 15:52
Re: trajekty
02. 05. 2010 17:41
Marci, buď v klidu, to zvládnete. Při příjezdu do Splitu jsou všude ve městě, vlastně už i před Splitem, cedulky s lodičkou. Přístaviště nelze minout. Při příjezdu do přístaviště je potřeba jet kus dozadu - a tam stačí stáhnout okénko a zeptat se někoho, kdo vypadá, že pracovník přístaviště, něco jako "Supetar?" - a on ti ukáže, která frotna čeká na trajekt do Supetaru. Je to tam značené i pomocí cedulí, tak se jen ujistíš, zda stojíš dobře. Zaparkuješ, přiskočí k tobě někdo s kýblem, kdo ti začne mýt okénko (a pak po tobě chce nějaké drobné, my je ignorujeme), jdeš si pro lístky do hlavní budovy (ta také nejde minout, je tam jen jedna) a pak čekáš, až se začne pohybovat fronta aut před tebou. Auta se tam řadí do zástupů vedle sebe, nejdřív se pouští celý první zástup, pak druhý, atd. Vjezd na trajekt je pomalý, na trajektu je dost obsluhy, která tě přesně nanaviguje na místo. Myslím, že je to lehčí, než parkovat v garáži - oříšek může být snad jen nájezd na takové ty šikmé plošiny, které vedou na horní patro, ale i to dáš v pohodě. Vystoupíš a jdeš na horní palubu. V Supetaru se pak vyjíždí z druhé strany trajektu, takže se necouvá (tedy alespoň my nikdy necouvali).

V Supetaru je stoprocentně konzum, je to větší město než Bol. V Bolu je také konzum, prodávají tam vesměs totéž co u nás, ale my tam nikdy nic nekupovali, protože u konzumu v Bolu se špatně parkuje. Kupujeme tam jen nějaký alkohol do ČR. Takže ceny ti nepovím. Ale řekla bych, že nějak mimořádně drahé ve srovnání s pevninou to nebude...
Re: trajekty
02. 05. 2010 21:11
Měl bych prosbu. Jelikož jedeme v neděli má někdo skušenost jak jsou obsazeny trajekty v neděli? Jedu na Hvar. Chtěl bych jet trajektem v 14 hod. Díky.
Re: trajekty
02. 05. 2010 22:42
ono asi záleží i období (sezóna? Mimo?)
Já mám zkušenost v plné sezóně na Brač, je to sice něco jiného, ale může to být vodítko. V plné sezóně v sobotu v cca 11 dopoledne - pohodička. Přijeli jsme, koupili jsme lístky, okamžitě jsme jeli přímo do trajektu.
Zpět z ostrova za týden to bylo horší.
avatar Re: trajekty
03. 05. 2010 12:40
ajax napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Měl bych prosbu. Jelikož jedeme v neděli má někdo
> skušenost jak jsou obsazeny trajekty v neděli?
> Jedu na Hvar. Chtěl bych jet trajektem v 14 hod.
> Díky.


Ajax,
s Drveniku si myslím,že úplně v pohodě bez čekání.
Předloni na I. trajekt v 5:45 hod na poslední chvíli
(přijel jsem do přístavu asi 5:47 hod.a vlezl jsem
se a ještě zůstalo místo).
Vloni na II.trajekt v 7:30 hod.a taky nebyl úplně plný.
Vše v neděli.
Později nevím,tak snad to bude podobné......thumbs up
Zpátky se Sučuraje jezdím vždy v 19:45 hod.
a ještě se mi nestalo,že bych se nevlezl.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vojto62 (03. 05. 2010 12:44).
Re: trajekty
03. 05. 2010 17:45
jen bych doporučil do Sučuraje (to je cesta zpět na pevninu) dojet alespoň v sezoně o hodinku dříve pro klid v duši..



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rohal (03. 05. 2010 17:53).
avatar Re: trajekty
03. 05. 2010 17:49
... Zdeno ... a kdo na Hvaru ještě nebyl a nezná cestu do Sućuraje ... tak přidat ještě 5 minut ... grinning smiley
Re: trajekty
03. 05. 2010 19:57
Tam chci jet ze Splitu. Spátky Drveník. Moja tak rozhodla a hotovo. Moja míní Ajax mění.thumbs up smiley
Re: trajekty
03. 05. 2010 22:55
Ajax - to je i moje volba a neměním !!! Já jezdím ze Splitu vždy prvním v 01:30 hod. a můžeme tam mezi auty tančit! Zpět do Sučuraje o 1,5 hod. dříve a někdy je to tak, tak, ale ještě jsem na další nečekal ( a to ve III. dekádě července)
avatar Re: trajekty
04. 05. 2010 09:41
V sezóne, raz polovica júla, raz tretia dekáda august som v Sučuraji na 19.45 nedostal a čakali sme na 21.30. V oboch prípadoch sme dorazili s predstihom asi 20 min.
Re: trajekty
04. 05. 2010 09:54
foto je z trajektu konec září Stari Grad - Split kolem půlnoci


Re: trajekty
04. 05. 2010 16:09
Rohal thumbs upthumbs upthumbs up boží :-)
Re: trajekty
05. 05. 2010 13:43
Máte někdo zkušenost s časovým předstihem z Ploče do Trpanj? Protože jel jsem tam loni a byla tam celkem fronta oddělená na 5 trajektů už ráno. Vzdal jsem čekání a objel to po cestě na Pelješac-kupodivu jsem byl rychejší. Jen nevím zda jsem ušetřil . ? smiling smiley
avatar Re: trajekty
05. 05. 2010 19:38
To samé u mne,navíc mají i pěkný skluz a často to nejezdí.Také jsme se nedostali na trajekt a když se konečně objevil ze zpožděním tak maník řekl,konec a další myslím 3 hodiny čekání,tak jsem to otočil a valil po svých po cestě a ještě jsem se kochal krásami Pelješacu za mnohem méně peněz a hlavně jsme tam byli rychleji.

MirekŠi
Re: trajekty
05. 05. 2010 22:30
Takže máš podobnou zkušenost jako ja... smiling smiley
Re: trajekty
09. 05. 2010 16:17
Místní doporučují cca hodinu před být u trajektu. Loni jsme přijeli s tím, že budeme čekat a příjemně překvapili - přidali do jízdního řádu jeden trajekt mezi. Odjížděl za 10 minut a všichni se vešli. Přijíždíme do Ploče většinou ráno kolem 7-hod..
Re: trajekty
11. 05. 2010 22:19
Od 10.6.2010 začina vozit trajekt Drvenik - Korčula. Mediteranska plovitba zrušila tuto liniu, no prebrala ju Jadrolinia.
Od 20.6. Začina 7x denne vozit trajekt Ploče - Trpanj pridavaju vačši trajekt.
Re: trajekty
12. 05. 2010 10:18
Srdečné díky za informace,jsi moc hodná.Klidnější jsem jen o malinko...šikmé plošiny..druhé patro...no,tak to je síla..sad smiley Adult



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Marci 38 (12. 05. 2010 10:23).
Re: trajekty
14. 05. 2010 07:12
Malí dotaz. Mužu s LPG na trajekt?
avatar Re: trajekty
14. 05. 2010 07:35
Ahoj

určitě na otevřený bez problému, ale i na uzavřeným jsem neviděl omezení.
Není důvod proč by jsi nemohl.
Auta na LPG nemají přístup do uzavřených prostorů. A hlavně podzemní garage.

bob
avatar Re: trajekty
14. 05. 2010 11:12
... Ajaxi ... nejen že můžeš , ale dokonce tě nechají dotankovat, pač každý pořádný trajekt má i bioplynovou stanici ... nebo se to snad vypouští do moře ...?... safra, teď si nejsu jistý ...grinning smiley
... jestli ale jedeš do Ivan Dolace ... tak Tě pán Bůh chraň ten bioplyn tankovat ... ( jinak dobrý ...pak to tam zapijeme ) grinning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (14. 05. 2010 11:27).
Re: trajekty
14. 05. 2010 12:09
Skusím Vyškovské pivo. Uvydím co to udělá.thumbs up smiley
Re: trajekty
14. 05. 2010 12:24
To neuvidíš, to ucítíš, až se pos.... !!! thumbs up smiley
Anonymní uživatel
Re: trajekty
14. 05. 2010 14:55
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (15. 05. 2018 13:33).
Re: trajekty
18. 05. 2010 16:51
Jen letmo bych doplnil, že informace o hodinu dříve v případě ploče není moc relevantní. Totiž my jsme to pak jeli zkusit další ráno prozměnu zase v 7hodin ráno... a bylo tam zase aut na 3 rozdělovače po hodině. Pokud bude větší trajekt tak super, ale zase se tam ta auta nevejdou smiling smiley

Ovšem napadl mne ještě jeden všetečný dotaz. Když budu v Orebiči. A budu chtít na Korčulu. Je vhodné tam jet vícekrát "pěšo" do města? nebo valit tam hnedka autem. resp. jak je to finančně? pokud to někdo absolvoval, jako ja mám v plánu? diky. smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil couddy (19. 05. 2010 12:10).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 56
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.