Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Parkování

Autor MartinR 
Re: Parkování
08. 07. 2014 10:44
Pozor, čo sa týka spomínaného parkovania v Omiši!
Toto parkovisko pod skalou je už oplotené a vyberá sa tam. Na okraji zostalo ešte pár miest bez platenia, ale väčšina už je oplotená a platená thumbs down
Re: Parkování
08. 07. 2014 10:57
Jak jsem psal bylo to v roce 2012 tak to je škoda že to zpoplatnili.
Re: Parkování
08. 07. 2014 12:20
Veď práve.... Tiež som tam bol v roku 2012 a parkovisko sme využívali.
Minulý týždeň sa odtiaľ vrátil kolega a situácia je takáto. sad smiley
Re: Parkování
08. 07. 2014 12:58
MartinR napsal(a):

> V Šibeniku jsme parkovali zdarma na nějakém velkém
> parkovišti u přístavu, ale to bylo někdy v roce
> 2004, takže už to bude asi zcela jinak.

Už je to cca 5 let zpoplatněné, 5 kn / hod., ale v sezoně je výhoda, že se tam místo vždy najde a je to rychle přístupné novým tunelem ve směru od křižovatky D8/D53 (přes Boraju), tedy na konci Šibeníku poblíž Dalmare.
Re: Parkování
08. 07. 2014 13:38
Mohu poprosit o GPS souřadnice onoho parkoviště za 5kn?
Re: Parkování
08. 07. 2014 17:47
43.730267,15.895178
avatar Re: Parkování
30. 07. 2014 14:13
Byl někdo v Živogošče v hotelu Nimfa osobním autem? Chtěl bych se zeptat na parkování auta. Dočetl jsem se, že moc míst na parkování tam není, což potvrdil i street view na mapach Googlu.
Když by bylo parkoviště plné, kde jste v tom případě parkovali? Děkuji za odpověď.
avatar Re: Parkování
02. 08. 2014 21:06
Zdravím nemáte někdo zkušenost se stáním v Igrane,prý tam někde napobřeží to nějak funguje ale přesně nevím díkesconfused smiley
Re: Parkování
02. 08. 2014 22:01
Placené parkoviště je na takovém poloostrůvku na východním konci pláže. Jestli je tam možnost dlouhodobého stání nevím.
www.livecamcroatia.com/Igrane-panorama
Re: Parkování
03. 08. 2014 00:13
Nevite nekdo, to velke parkoviste pred nemocnici v Zadaru je zadara nebo se plati ? (opravdu jsem byl v nemocnici, ne na vylete). Ja, ze jsem nenasel ani parkovaci automat ani nikoho okolo. Po opusteni auta jsem pak o nej mel strach. Presneji o obsah sve penezenky.
Re: Parkování
03. 08. 2014 17:21
kabinet302 a vendis.
nic ve zlém. žijeme v době, kdy moderní technologie nám umožní se dopředu nechat nachytat dojmem vše připravit (někdy tomu také podlehnu). ale pokud dojedeš na místo ( a je jedno zda podle navigace nebo hlavou), pak se většinou až tam rozlouskne, zda na hotelovém parkovišti je místo (a pokud na něj máš právo, tak není co řešit) a pokud se člověk chce někde jinde upíchnout, tak se přece rozhodne až na místě. Nebo se mýlím?
Nevím, ale domnívám se, že lidi, co trošku jezdí si dokáží poradit. Sebevíc názorů (i čecháčsky vyčůraných) ti může přijít, ale na místě ti stejně nepomohou. Takže good luck nechal bych to na vašich schopnostech, až tam dojedete, tak uvidíte. Přeji hodně štěstí a řidičské intuice.
avatar Re: Parkování
03. 08. 2014 19:36
Kouďáku, nejsem blbej. To víš , že zaparkuji, kde to jde, když to nejde u hotelu. Ale je rozdíl vědět, že se parkuje na průběžné silnici směrem do města, nebo to jde na jiné rovnoběžné směrem z města. Než tam jezdit dokola jako debil, tak se raději optám na fóru. Naštěstí jsou tady cestovatelé, kteří poradí. A strejda googlů taky není k zahození.
Re: Parkování
04. 08. 2014 08:57
Kabinet302, to je jasný, že nejseš "blbej", taky jsem to tak nemyslel. Já spíš, že nespoléhat na google. A ty ulice beru tak, že pokud tam bude plno, budeš stejně muset zvolit variantu "o ulici + 1 dál". Já jsem se kdysi vyptával (i tady na fóru. googlu ne smiling smiley ) na parkování na makarské nebo v Dubrovníku. No vždy mi to přišlo na poslední chvíli až tam kousek kde jsem chtěl stát. Buď někdo odjede, nebo se něco najde, když se otevřou oči"" smiling smiley, je fakt, že pak musí spolujezdec trochu pomáhat, když se člověk soustředí na díry"".
btw: takhle jsem v minulosti stál v Dubrovníku kousek od hradeb v řadě v kopci na lepenej (tak 3mm) na popelnice, nic jinýho tam nebylo. A zato jsem honil hodinu po krámech drobný na automat, protože v té ulicic mi paní i odmítala prodat colu v plechu, abych si rozměnil smiling smiley
avatar Re: Parkování
04. 08. 2014 11:40
kabinet302 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Byl někdo v Živogošče v hotelu Nimfa osobním
> autem? Chtěl bych se zeptat na parkování auta.
> Dočetl jsem se, že moc míst na parkování tam není,
> což potvrdil i street view na mapach Googlu.
> Když by bylo parkoviště plné, kde jste v tom
> případě parkovali? Děkuji za odpověď.


Lidi přijíždí a odjíždí, vždycky zaparkuješ. Nechal bych to stát někde na tý cestě k recepci, vlevo nebo v pravo. Navíc tam to bude i ve stínu. Vlastní zkušenost
Já většinou po příjezdu zaparkuju kde to jde, a pak k večeru se chodím dívat, kde se uvolnilo jaký lepší místo, např. ve stínu. Do 3 dní stojím kde chci...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (04. 08. 2014 11:43).
avatar
mdr
Re: Parkování
24. 04. 2016 11:37
Chci se zeptat, nemáte někdo zkušenost s parkováním kolem starého města Zadaru? Jak tak koukám po google street view, tak nejlevnější je asi tady: [goo.gl] Na ceduli je napsáno 2 kn/hod. v létě od 8-22 hod., tedy přes noc zdarma. To by se docela dalo, když přijedeme večer po osmé a odjíždět budeme ráno kolem desáté (máme ve starém městě rezervovaný apartmán). Ale to foto je pět let staré, takže to už taky nemusí být pravda.
Kromě toho jsem si všimnul nějaké neoznačené parkoviště tady: [goo.gl] Je to docela blízko a vypadá to být zdarma, ale zase dost nadivoko a plno.
Domácí si se zákazy asi moc těžkou hlavu nedělají, viz:[goo.gl] - zákaz a všude plno, jenže já si takto parkovat moc netroufám.

Proto se ptám na radu od někoho, kdo má konkrétní zkušenost.
Re: Parkování
24. 04. 2016 13:13
Někde v těch místech jsme parkovali koncem června 2013, v sobotu celkem brzy ráno. Když jsme před polednem odjížděli tak nebylo nikde poblíž místo a byl kolem docela slušný provoz. Nevím v který měsíc a den pojedeš, ale přes den a večer tam bude asi dost plno, takže nepředpokládám, že tam v osm večer bude místo.

[www.rajce.net]
Re: Parkování
24. 04. 2016 14:54
Domácí nás naučil parkovat v ulici Stepanja Radica z ulice odbočit vlevo mezi staré bytovky.Je tam několik vjezdu.Zcela zdarma,celý den chládek.Pěšky pak smerem do starého města cca350m přes pěší lavku a jste na poloostrově vedle rybářského a zelného trhu.Odtamtud je to už kousek k památkám.
Re: Parkování
24. 04. 2016 14:55
To prve parkovisko čo sa pýtaš, tak cez noc je bezplatné. Chodievam tam parkovať už 20 rokov.( ja ale spravidla podvečer na niekoľko hodín ) Aj keď je hlavná sezóna a parkovisko je plné, tak vzhľadom na veľkosť, je tam vždy pohyb. Niekto prihládza, niekto odchádza. Stačí chvíľu počkať a miesto sa uvoľní. V tesnom susedstve je pomerne veľký park s lavičkami.

Viac informácií:
parkovanie v Zadare


Parking se ne naplaćuje nedjeljom i blagdanom, osim od 1.07. do 31.08.

U svim zonama je naplata
od 1.10. - 30.04.:
od 08.00 do 16.00
Subotom: 08:00 do 14:00

od 1.05. - 30.09.:
od 08.00 - 22.00 sati.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil vitalita (24. 04. 2016 15:04).
avatar
mdr
Re: Parkování
24. 04. 2016 17:46
vitalita - vďaka za link na parkovanie v Zadare. Podľa toho je to u toho parku a štadióna stále za 2 kn/h a to od 8-22 hod., to sa dá. A keby niečo, odťahovka má sídlo hneď vedľa ;-)

Ešte dotaz - skúšal niekto v Zadare (alebo aj inde) SMS parking? Ako to vlastne funguje? Majú tam napísané, že treba poslať ŠPZ auta na dané číslo. Ale nedozvedel som sa, ako určiť, aký čas tam budem parkovať. Alebo po skončení parkovania sa posiela nová SMS? A funguje to zo zahraničných tel. čísel?
Re: Parkování
23. 07. 2016 21:17
Pročetl jsem nějaké věci ohledně parkování v Makarské ale nevím jestli jsem to pochopil správně.
Lesík při vjezdu od Splitu? [mapy.cz] ale nevím jestli je myšleno zrovna toto.

Mezi poliklinikou a KONZUMem? [mapy.cz] měl by to být nějaký vjezd do dvora aspoň dle dřívějších infromaci ale jediné co se mi povedlo najít je toto.

Vím že v době příjezdu nemusí být ani parkoviště volné ale i tak bych rád měl aspoň něco v záloze, proto pokud víte o nějakém parkování v Makraské, tak budu rád když pošlete nejlépe GPS souřadnice.
Re: Parkování
24. 07. 2016 07:08
Pokud pojedeš podle druhé mapky podél přístavu dozadu po nábřeží je tam na konci placené parkoviště , bohužel už nevím kolik se při odjezdu platilo. Bylo to vždycky prázdné , a bez problému se dalo vyjet až na magristrálu.
Re: Parkování
24. 07. 2016 08:07
My parkujeme tady.Je to hned za budovou policie.

Makarská

Parkoviště
avatar Re: Parkování
24. 07. 2016 08:14
Ahojte. My jsme byli před týdnem i ve městě Makarská. Parkovali jsme jak jsme zvyklí - u cesty u velkého fotbalového stadiónu. Je to pro nás výhodné - na jedné straně hřiště, na druhou stranu promenáda. Pod stadiónem je hotel Osejava. Cestou nahoru je hlavní obchoďák v Makarské. Při příjezdu lístek z automatu, při odjezdu platíš. Souřadnice nevím, ale byla to zóna 11. Myslím, že hodina a půl vyšla asi na 10 kun. Ale to už nevím přesně. Zdravísmiling smileyR.
avatar Re: Parkování
24. 07. 2016 08:38
Jak píše Jirka 75 též jsem parkoval u budovy policie ,bylo tam narváno ,ale dalo se .
avatar Re: Parkování
24. 07. 2016 09:19
Já parkoval vždy tady Makarska
avatar Re: Parkování
24. 07. 2016 09:50
Parkovanie v Makarskej a zadarmo priamo pred Lidlom alebo na prijazdovej ceste k Lidlu. Cesta je siroka. Vzdy bolo miesto na odstavenie auta. Do mesta na promenadu cca 5 min. chodzou.
Re: Parkování
24. 07. 2016 23:00
Tak my parkujeme tady, pár kroků od moře smiling smiley

Makarska
avatar Re: Parkování
25. 07. 2016 13:39
Ještě doplním v Makarske lze také parkovat zde - je tam pár placených míst pro os. auta:
Autobusové nádraží
Tom
Re: Parkování
27. 07. 2016 16:27
Upozornění :Kdo se chystá do Trogiru.Budete tak pozor na parkování mimo parkoviště směrem dál na Čiovo. Klasicky podél celé cesty. Dotáhli nám auta a dali 700 Kn pokutu. Prý jsme nedodrželi 3 m odstup od krajnice. Což nelze nikde. Domácí říkal že se vymenilo vedení městské policie. Prý když jsou v unii tak můžou být přísný... Nasrali mě. Odtáhli jen cizince. Prostě chtějí všechny dostat na placená parkoviště bo se to rychle rozkeca.
avatar Re: Parkování
27. 07. 2016 16:45
Co to znamená "dál na Čiovo"? Na ostrově nebo kde?

Míříme (asi) do Donji Seget a s výjezdem do Trogiru počítám.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 156
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.