Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Z Brna na Makarskou - se zastávkou ve Splitu?

Autor sabinka.x 
Z Brna na Makarskou - se zastávkou ve Splitu?
26. 07. 2005 12:17
Ahoj, možná se na to už někdo ptal, ale chtěla bych poradit s cestou. Jedeme letos poprvé do Chorvatska (já 26let, manžel 26let + syn 8 let)(odjíždíme v pátek mezi 2 - 3 h ranní). Řídit bude pouze manžel a takhle dlouhý úsek jsme ještě nejeli. Jedeme jen tak bez cestovky a ubytování budeme shánět až na místě a uvažujeme o tom, že bychom sjeli z dálnice u Splitu a zůstali tam třeba den a pak pokračovali dál na Brelu, Bašku Vodu a Makarskou. Vytiskla jsem si asi 200 stran z tohoto fóra a podle toho, co tady lidi píší, je cesta do Splitu po dálnici v pohodě, ale potom už se jede po "okrskách" - Omiš a kolem pobřeží, tak nevím, jak je to z toho Splitu do Makarské ještě náročné???? Poraďte, prosím. Jak dlouho by se cesta ze Splitu do Makarské jela? Mám strach, že už budou zácpy (byli bychom ve Splitu asi mezi 15 - 17h). Bude lepší zůstat do druhého dne ve Splitu a vyhnout se zácpám nebo to nebude tak hrozný? Jak dlouho se tam jede? Dík moc všem, co odpoví
Ps: Možná můj dotaz působí docela chaoticky, ale jinak jsem v celku normální. Ahoj winking smiley
Re: Z Brna na Makarskou - se zastávkou ve Splitu?
26. 07. 2005 13:17
Pokud nemáte zkušenosti z delší cesty, tak to neřeš předem. V okamžiku kdy bude řidič unavený nebo v cestě nějaké překážky, sjeďte do nejbližší dědiny a najděte si volnou sobu na nocleh, není to žádný problém a určitě bezpečná jistota dojezdu na vybrané místo... Ceny noclehů ve vnitrozemí jsou obvykle nižší než na pobřeží, tak vás to nezrujnunje
Sabinko, pokud jedete s dítětem a nemáte zajištěné ubytování, tak bych doporučovala vyjet ve čtvrtek večer, ať jste na místě ráno (pokud však není problém s dovolenou ve čtvrtek, je dobré se dobře odpoledne prospat). Dítě noční cestu prospí a od rána budete mít více času na shánění pěkného app. Ze Splitu do Makarské je to cca 70-80 km.
My máme ubytování zajištěno telefonicky, takže můžeme dojet prakticky kdykoliv a s klidem, ale raději vyjedeme z Olomouce kolem 21,00, ráno budeme v Podgoře a plácnem sebou do vyhřátého moře.
Když jsme jezdili přes Plitvice (po staré), tak cesta Olomouc-Podgora byla za 12 hodin. Teď po nové dálnici počítám tak o 2 hodiny méně.
Re: Z Brna na Makarskou - se zastávkou ve Splitu?
26. 07. 2005 13:55
Veroniko, díky moc za odpověď. Ale manžel přijde z práce ve čtvrtek až kolem18-19h. Takže se musí na cestu vyspat a taky se nám moc nechce jet v noci. Říkala jsem si, že když vyjedeme okolo té 3h ráno, tak bysme mohli být na Makarské kolem 17h (poud teda nejsem až moc velká optimistka) a do večera bysme měli ještě dost času na shánění pěknýho ubytování.
Re: Z Brna na Makarskou - se zastávkou ve Splitu?
26. 07. 2005 13:58
Ještě pro upřesnění - jedeme z Brna.
To určitě zvádnete, jen syn asi bude dost otrávený z cestování přes den - mám taky kluka :-)
Já by se přiklonil k názoru že je lepší jet na noc, děti se tak nenudí a i když spolujezdci třeba špatně spí v autě tak i tak něco naspí takže to rychleji uteče. Pak na Makarskou je cesta cca 900km a za nějakejch 12 hod možná víc možná míň dle provozu jste tam, takže je to něco jako když zůstanete přesčas v práci. A ještě ta noc má tu obroskou výhodu že je menší provoz a to o dost. Samozřejmě je lepší braát v potaz jakmoc manžel jezdí a kolik toho najezdil. Tento týden by měl být provoz vcelku v poho protože se nestřídají turnusy. Minulej týden to byl děs. Jestli ale máte opravdu obavy kudy, co a kam tak můžete jet se mnou(za mnou) ale já jezdím v pátek na noc a vnitrozemím.
Tak především gratuluji k výběru - Makarská riviera, Brela - není snad krásnější destinace v Chorvatsku. Ale za tu únavu to určitě stojí...!
Myslím, že těch zastávek budete mít daleko víc :-), i pokud nenarazíte na zácpu cestou.
Pokud jedete dolů poprvé, připrav se na horko, především ve voze - tedy pokud chladíte, máte vyhráno.
Cesta po dálnici by už měla být letos v pohodě, co se týče průjezdnosti od Záhřebu do Splitu. (pamatuji loňské dvouhodinové popojíždění u Šibeniku v 35 ve stínu).
Rozhodně dělejte zastávky dříve, je to ho opravdu dost! Pokud možno na velkých parkovištích, ideálně u čerpačky.
Předpokládejme, že se blížíte do Splitu, máte možnost do něj vjet systémem viaduktů, relativně ho bezproblémově minout a v podstatě vjet na magistrálu směr Dubrovnik, Makarska. Značení je bez problémů. Jste na magistrále - na "okresce" - cesta do Brely minimálně hodinu a něco - nepojedete rychleji než 40-50 díky dopravnímu značení a postávajícím poldům za křovím a také díky velmi hustému provozu sem i tam.
To je v ideálním případě. V horší variantě to bude zcela ucpané.
Nebo máte možnost jet "zadem" např. přes Cista Provo, Šestanovac, Gorna Brela, průsmykem přes Biokovo a jste na magistrále. To uvažte sami.

Jak dlouho se tam jede? Výjezd z Grazu 10.00 - Brela 20.00

Ubytování seženete v pohodě např. v infocentrech.
Mnoho zdaru!


Re: Z Brna na Makarskou - se zastávkou ve Splitu?
26. 07. 2005 14:22
Včem moc děkuji. Málo kdy se setkávám s tím, že by někdo pomáhal (ať už radou) jen tak , bez zjištných důvodů. Všem přeju krásný zbytek prázdnin.
Re: Z Brna na Makarskou - se zastávkou ve Splitu?
26. 07. 2005 16:21
To:sabinka.x

Čau Sabi
Nenapsala si proč chceš do Splitu.Pokud jej chceš jen projíždět a pokračovat po Jadranské magistrále až na Makarskou riviéru,tak bych to neďelal.Lepší by bylo pokračovat vnitrozemím a najed na Jadr.mag. až u Brely.Proto souhlasím s Brela2005 ve výběru trasy přes Šestanovac. Ve Splitu sem na pobreží najel jednou a díky hustotě dopravy a místním kamiónům jel na Makarskou až do Živogošče 5hodin.thumbs up
Re: Z Brna na Makarskou - se zastávkou ve Splitu?
27. 07. 2005 13:24
brela2005 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak především gratuluji k výběru - Makarská
> riviera, Brela - není snad krásnější destinace v
> Chorvatsku.

Jako bych to psal ja. S tim rozdilem, ze ja bych to myslel ironicky grinning smiley
Co na te Makarske vidite ? Hlava na hlave. Klasicka ceska predstava, ze cim vic na jih, tim vetsi teplo... Ja tedy rozhodne radeji klidnejsi ostrovy a muze to byt i severneji.

Jo a jinak vyjet ve 2-3 v noci bez zajisteneho ubytovani, nic moc. Jestli nekde uviznete a prijedete vecer, tak se vam to ubytovani nemusi tak lehce darit sehnat. Tedy ne, ze bych vam to pral, ale jednou uz jsem neco takoveho malem zazil.
Re: Z Brna na Makarskou - se zastávkou ve Splitu?
28. 07. 2005 07:30
Čau Sabino,
takto jsme před několika lety taky začínali, nemusíte mít z cesty žádné obavy. Pokud máte klimu tak je to v poho, pokud ne, tak vám bude akorát horko (v pátek pořádný). Brno - Makarská se dá jet okolo těch 12 hodin, ale myslím ,že ne v pátek a poprvé. Jezdíme už 7 let ze Svitav kousek pod Makarskou (Živogošče) tak 12 - 14 hodin i s přestávkama, ale už jsme to díky převrácenýmu autobusu jeli taky 22 hodin (to bylo ještě po staré přes Plitvice). Takže bych to viděl spíš přes noc, abyste si přes den vybrali ubytování. Jinak vám přeji překrásnou dovolenou (my odjíždíme dnes v 9 večer).smiling smiley
jestli manžel v noci nejezdí, důrazně ho varuju, přijít z práce a sednout do auta a jet 1000km je sebevražda a vražda. kritická hodina je kolem 3 hodiny ráno, znám to ze sve zkušenosti, v mikrospánku jsem jel v odstavném pruhu, naštěstí si toho všimla "spící" manželka a promluvila na mě, takže to dobře dopadlo. radši bych přespal noc v autě než se nabourat (jen v kempu,ne na parkovišti,pozor na to)
To Martinsem: Nevím, proč spát v autě jen v kempu? Já opakovaně jezdím na Makarskou ze Vsetína, vyjíždíme kolem 5. hod. odpol., jedeme cca do 3 hod. ráno, pak to někde na parkovišti nebo u benzinky zalomíme, schrupneme do 6 hod., pak snídaně, kávička a pokračujeme do cíle a mezi 10 - 11 hod. jsme na místě. Nikdy jsem neměl se spaním v autě mimo kemp žádné potíže - myslím samozřejmě pouze toto spaní v noci po cestě.
Klasicka ceska predstava, ze cim vic na jih, tim vetsi teplo...



.....to není o tom .....:-)))
Dobrý den mladá paní.Nemusíte být nijak vystresovaná.Do Chorvatska jezdím poměrně často a akorát nemám zkušenost s novou dálníci.Teď tam byl kolega a říkal,že je to hrůza.Čekal před tunelem 3 hodiny a u placení taky 3 hodiny.Já jedu ke Splitu ( Trogir) a vyrážím v pátek v poledne.Od Splitu na jih to bylo vždy v pohodě.Někde jsou souvislé kolony aut a čím víc na jih,tak tím to je lepší.Myslím hustota provozu.Já jsem se rozhodl,že dálníci Záhřeb - Split vynechám a pojedu po okrskách.Nikam nespěchám.Přeji vám hezkou dovolenou a šťastnou cestu.

Míra
To: Sabinka.x

Jezdíme do Splitu už asi 10 let, a stále stejnou trasu Plzeň - Straubing - Passau - Wels - Graz - Maribor - Zagreb - Karlovac a dál do loňska přes Plitvice a Knin. Letos poprvé po dálnici.

Také jsme vyjeli v pátek ráno ve 4:00 z Plzně a v Šibeniku (udělali jsme si vodopády Krka) jsme byli za 12 hodin. Takže až dolů do Splitu to po dálnici ze Šibeniku může trvat ještě max. hoďku.

Posílám časový a km rozpis z Grazu-10:00-480km(z Plzně), Maribor-10:45-543km(benzin), Zagreb-12:40-645km, tunel Kapela-14:00-750km, tunel Sv.Rok-15:00-870km, Šibenik-16:00-965km. Cestou byly asi 4 zastávky, z toho 2 delší(tak 30 min.) první v Alpách před tunely u benzinky SHELL a druhá před Zagrebem u motorestu Plitvice (WC, kafčo, sváča a vystřídání za volantem).

Předpokládám, že když vyjedete kolem 3. ráno a z Brna v Grazu můžete být tak za 3 hod.??? tak máte dostatečnou rezervu i na delší pausu nebo pro případ, že někde cestou chytnete kolonu. Pokud chcete stavět ve Splitu kvůli prohlídce, pak zvažte to, že v pátek odpoledne těžko seženete parkování, bude vedro a synáček může být nervozní, kdy už se bude koupat ???. Já bych raději nahoře nad Splitem po opuštění dálnice volil trasu vnitrozemím až do Brely a dál na Makarskou, v klídku našel ubytování a ještě se před večerem stihnul spláchnout v moři.

Ze Splitu po magistrále na Makarskou pojedete jako šneci a budete si drbat hlavu, že jste raději nejeli horem.

Tak šťastnou cestu.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 56
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.