Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

jet na Istrii nebo na dalmacii

Autor Maky38 
jet na Istrii nebo na dalmacii
28. 07. 2009 00:37
Mam problem premlouvam vsechny at jedeme na dalmacii oni ale chteji jet na istrii pry je kratsi cesta je to pravda nebo ne?
avatar
Lu.
Re: jet na Istrii nebo na dalmacii
28. 07. 2009 00:53
Džízs... eye rolling smiley, ale jo na Istrii je to blíž.
avatar Re: jet na Istrii nebo na dalmacii
28. 07. 2009 04:22
To asi je, ale záleží odkud je to kratší ? Ale obyčejně se to prodraží poplatky za dálnici ve Slo a všeobecně - Istrie je a byla vždycky dražší než Dalmacie ( už jen kvůli Slo, D, I, F, A ) , kterých je tam hodně a mají to tam blíže i s cenama, které jsou tam všude nastaveny hlavně pro ně.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil milošhr (28. 07. 2009 07:18).
avatar Re: jet na Istrii nebo na dalmacii
28. 07. 2009 07:04
Mohu potvrdit to co píše milošhr a ještě dodat, že i počasí mi přijde na Istrii trchu horší než v Dalmacii. Jezdím léta z Jihočeského kraje mezi Zadar a Šibenik a mám to tak 800 km a často se mi stalo že jsme měli pěkné počasí a na Istrii tak pěkně neměli a třeba během týdne měli 2 i 3 dny deštivé a u nás nekáplo.
Re: jet na Istrii nebo na dalmacii
28. 07. 2009 09:50
Potvrzuji výše uvedené - kdo chce mít jistotu pěkného počasí,jede dolů!! Někdy se to sice zvrtne ( jako letos),ale s tím se musí počítat, přírodě a svojí robě neporučíš !!! ještě větší jistota jsou ostrovy - přiletí mrak a za chvilku je pryč !!
Anonymní uživatel
Re: jet na Istrii nebo na dalmacii
28. 07. 2009 13:36
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (05. 08. 2018 22:26).
Re: jet na Istrii nebo na dalmacii
30. 07. 2009 08:41
Na Istrii jsem byl v roce 1996, poprvé v Chorvatsku. Od té deoby už nikdy. Počasí je příliš ovlivněno frontami ze střední Evropy, moře je většinou o pár stupňů chladnější než v Dalmácii, krajina celkem o ničem, žádné hory, propasti. Zato němců, rakušáků a slovinců všude mraky.
avatar Re: jet na Istrii nebo na dalmacii
30. 07. 2009 10:53
prvýkrát som chcel ísť do HR na Istriu. Známy ma doslova zmazal práve koli počasiu a cenám. A tie kilometre navyše čo urobíš ľutovať nebudeš. Má pravdu. Na dalmáciu to mám 1000 km a tento rok som spolu na dovolenke urobil aj tak 3000. Nevieme sedieť či ležať na pláži. A je čo pozerať.
Re: jet na Istrii nebo na dalmacii
02. 08. 2009 17:51
Tiez sa pripojim a potvrdim uz vyssie napisane. Prvykrat som bol v HR tiez na Istrii (2005), kazdy den mraky,vietor, 2 dni dazd. V tom istom termine bol kamarat v Splite - cely tyzden mali krasne pocasie. Odvtedy som bol 3-krat v Dalmacii (medzi Zadarom a Vodicami), pocasie vzdy super, tento rok 1 burka - aj to v noci, inak cely tyzden teplo a slnecno (sem tam zopar mrakov, ktory vobec nevadili)
avatar Re: jet na Istrii nebo na dalmacii
02. 08. 2009 19:10
Já volím Dalmácii. Alespoň severní nebo střední. Hlavně, kdo hledá klidnější místa, tak je tady najde, zvláště na ostrovech. Ale záleží na tom, co kdo hledá.
avatar Re: jet na Istrii nebo na dalmacii
03. 08. 2009 10:38
Také volíme jih. Příjde nám to jako větší exotika. Sever nám připadá luxusní a drahý. Ze severu je hezká Opatia, Pula a Poreč. Určitě bych nevolil Cirkvenici a její okolí.
D33
Re: jet na Istrii nebo na dalmacii
03. 08. 2009 10:46
Přeji pěkný den
jezdím na Istrii od roku 91 předtím středni Dalmácie, protože až do roku 96 (akce Oluja byla v srpnu 95) se asi nedalo jet jinam jednu dobu se bojovalo 200 km od Rijeky.Co se týče počasí mají všichni pravdu jet na týden na Istrii je sázka do loterie.Já jezdím na 25 dnů takže 3-4 horšího počasí mě nevaděj když je pod mrakem tak se pěkně jezdí na kole nebo sedí u crno vinka a u grilu s kámošema z I a Slo co tam mají karavany na paušál. Navíc si docela považují, že jsem tam jezdil i době kdy tam bylo lidí jako v říjnu na Lipně takže tu moji zamilovanmou parcelu 15 m od moře mě rezervují na červenec a srpen s tím, že do června potvrdím termín.Jinak je Istrie drahá (rozmazlují je hlavně turisté z NL a I) to co dám za kemp na necelé 4 týdny i při různejch slevách co už mám na 14 dní pro 4 a na 11 pro 2 v kempu (***) to sem ani memůžu napsat.
Re: jet na Istrii nebo na dalmacii
17. 09. 2009 20:07
Na Istrii jezdí jen socky z čech,itálie a německathumbs up smiley Tak snad je jasno kam asi jezdí slušný lidi a kde slunce svítí líp.smileys with beer Dalmácie je jediná dobrá volba,od Šibeniku dolů.thumbs up
avatar Re: jet na Istrii nebo na dalmacii
17. 09. 2009 20:29
Fakt dost dobrej názor ......................smiling bouncing smiley
Re: jet na Istrii nebo na dalmacii
18. 09. 2009 06:29
Kde najdu "druhej Rabac" ?? Čistou vodu, pláž vhodnou pro 3letý dítě, levný klidný bydlení dál od vody (do 10E/os), u vody promenádu s krámky a zábavou? Už by to asi po pěti letech chtělo změnu... něco mi doporučte pro sezónu 2010 smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil dj.DEKL (18. 09. 2009 06:30).
Re: jet na Istrii nebo na dalmacii
18. 09. 2009 10:06
Já přesně nevím, jak bych svůj dojem charakterizovala...
Asi tak, že Istrie je víc "západ", zatímco jih spíš "Balkán". Oboje má svá pro a proti. Istrie je dražší, menší spoleh na počasí a i ta příroda a rostlistvo se směrem k jihu mění.
Ale zase má obvykle vyšší úroveň služeb; už na kvalitě obsluhy v restauraci je to poznat atd. I když je to taky kus od kusu, samozřejmě - ale tak nějak "zprůměrovaně" to platí.
Líbilo se mi tam i tam.
Re: jet na Istrii nebo na dalmacii
18. 09. 2009 12:59
to: dj. DEKL
kdes přišel na to že v Rabacu je čistá voda? Byli jsme se tam podívat a metli jsme z tama.
to kobyla:
nejsem žádná socka a na Istrii jsem byl letos 2 x.
to: ifča
cenu za ubytování jsem si určil sám stylem chceš nebo nechceš


Proč jezdím na Istrii do Puly?
máme tam už své známé,cenu dohodnutou předem i když tam jedeme jen na "víkend"
těch 770 km tam i zpět to je v pohodě za 10 hodin zvládnutelné.
a kde se chodíme koupat?
z těch 4 dnů co tam jsme tak 1x na Punta Verudelu a 3 x na Premanturu ta nemá chybu teda lépe řečeno hotely, apartmány
a to hlavní kanalizaci z nich. Jediný troch problém je vzdálenost od Puly asi 20 km.


Ale samozřejmě jih je o něčem jiném volil bych to tak na střídačku
krátká víkend Istrie
dovolená Hvar,Pelješac možná že ještě jižněji.
Re: jet na Istrii nebo na dalmacii
18. 09. 2009 18:26
Na Istrii jsme byli asi 8x a na počasí jsme měli štěstí.Souhlas Prermantura užasná ,nejkrasnější město Rovinj,Poreč. Ale vyhrál u nás ostrov Cres , teď jsme byli 2x dole v Pisaku se nám moc líbilo, už spíše vyhledávame trochu klidu i když se cesta prodraží ale stojí za to.Na ostrově Cres Malý Lošin je na stejné rovnoběžce jako Dubrovník taky je tam stalé a teplé počasí
Re: jet na Istrii nebo na dalmacii
18. 09. 2009 18:45
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 19:42).
avatar Re: jet na Istrii nebo na dalmacii
18. 09. 2009 20:05
...lidičky...15 x nebo více x jsem byl v Chorvatsku...už to nepočítám...a dodnes bych neřekl kde bylo krásněji...a dá li Pán Bůh a zase se tam vrátím...já si to fakt netroufnu říct...či napsat asi nikdy...
...po prvé jsem byl v 86ém v Zaostrogu...pak se dočtu, že tam byla pěna...někdo chválí Gradac...já tam byl v době , když tam byly jakési řasy, větve a kdovíco...loni jsem byl na Istrii a přesto, že mám odsud krásné i smutné vzpomínky z 91ho...i přes loňskou " kosu " kolem 10 stupňů...si myslím, že Rovinj je i v dešti krásné město...v Rabacu bylo loni nádherné a čisté moře...letos prý neeé...v červnu kouzelný Hvar a Ivan Dolac...kam se budu rád vracet, i když tam měl onehdy někdo pěnu, tak jako byla asi všude...
...říkám si asi tak...příště to bude zase bezva...smiling smiley
Re: jet na Istrii nebo na dalmacii
18. 09. 2009 21:15
Rohal: no vypadá dost špinavě...


Re: jet na Istrii nebo na dalmacii
21. 09. 2009 11:06
Opravuji že jsem napsala že Mali Lošinj je na Ostrově Cres je na ostrově Lošinj ale jeli jsme tam z Cresu tak jsem to špatně napsala tak se omluvám ale o té rovnoběžce jsem to četla ale nevím od jaké cestovky až to najdu dám vědět nebylo to z mé hlavy tak se všem omluvám confused smiley
Re: jet na Istrii nebo na dalmacii
21. 09. 2009 11:43
Baculko, nic ve zlým....ale to, že někde nějaká cestovka napíše takový blábol, neznamená, že je to pravda. Stačí si představit mapu, popř. na ní mrknout.eye popping smiley
Anonymní uživatel
Re: jet na Istrii nebo na dalmacii
21. 09. 2009 11:50
baculka napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Opravuji že jsem napsala že Mali Lošinj je na
> Ostrově Cres je na ostrově Lošinj ale jeli jsme
> tam z Cresu tak jsem to špatně napsala tak se
> omluvám ale o té rovnoběžce jsem to četla ale
> nevím od jaké cestovky až to najdu dám vědět
> nebylo to z mé hlavy tak se všem omluvám confused smiley


baculko, prosím, až zase budeš psát, zkus používat interpunkční znaménka- tedy čárky, tečky, výkřičníky, otazníky, středník, dvojtečku.. Učiníš tak své sdělení srozumitelným.
Re: jet na Istrii nebo na dalmacii
21. 09. 2009 17:45
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 19:42).
Re: jet na Istrii nebo na dalmacii
22. 09. 2009 14:43
Rozdiel medzi Istriou a Dalmaciou je v dlzke cestovania len 200km (myslim na strednu Dalmaciu - Split - Makarska - Ploce). To na dialnici ubehne ako nic.

Ja by som Istriu volil jedine z dovodu ze som sam sofer. Keby ma mal kto vystriedat tak ani neuvazujem a idem na juh. Aj tak sa tam stale vyberiem a potom sa nevladzem vratit confused smiley

Tie 2 rovobezky zemepisnej sirky co su do Dubrovnika, spravia obrovsky rozdiel. Hlavne v teplotach vzduchu, a predovsetkym vody. Aj ked tie teploty su v poslednych rokoch az neznesitelne. Na servere su sice teploty znesitelnejsie, ale co z toho, ked tam casto prsi.

Dalmatinske pobrezie je lemovane vysokymi pohoriami, co mu zabezpecuje stabilne pocasie, lebo v tych horach sa to vsetko vyprsi.
To jezdíte na kole?
26. 09. 2009 19:27
Na Istrii cca 770km za 10 hodin se jezdí vlakem či na silničním kolespinning smiley sticking its tongue out V průměru jezdím 1200km kolem 15 hodin i přestávkama.smileys with beerProti výběru nic nemám,jsem trochu náročnější,nemám rád čechy s řízkama a pivem,děti co dělají bordel,hotaly a nenažraný hosty a tak raději dolů a do klidu,mám cz plný zuby během roku.eye rolling smiley
Re: To jezdíte na kole?
26. 09. 2009 22:07
Kobyla napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Na Istrii cca 770km za 10 hodin se jezdí vlakem či
> na silničním kolespinning smiley sticking its tongue out V průměru jezdím 1200km
> kolem 15 hodin i přestávkama.smileys with beerProti výběru nic
> nemám,jsem trochu náročnější,nemám rád čechy s
> řízkama a pivem,děti co dělají bordel,hotaly a
> nenažraný hosty a tak raději dolů a do klidu,mám
> cz plný zuby během roku.eye rolling smiley


Ze se neodstšhuješ do číny.thumbs down
Re: To jezdíte na kole?
27. 09. 2009 01:37
ahoj - ajax
proč se má kobyla vystěhovat do číny ? dík
Re: To jezdíte na kole?
27. 09. 2009 07:35
MíraF napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ahoj - ajax
> proč se má kobyla vystěhovat do
> číny ? dík


Mu vadí češi.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

PH
Hosté: 230
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.