Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dálnice Maribor - Ptuj (Draženci) otevřena

Autor Vlada 
Re: Dálnice Maribor - Ptuj (Draženci) otevřena
04. 08. 2009 13:33
O paragonu se nikde ani na DARS.SI nemluví a nepíše. A proč taky? Rozhodující je datum štípnuté na známce, tím je dána její platnost. Jen pozor, původní šestiměsíční známka platí půl roku, jen když je štípnutá před 1.7. Po tomto datu ta samá už je jako měsíční. Slovinci šetřili.
avatar Re: Dálnice Maribor - Ptuj (Draženci) otevřena
04. 08. 2009 16:49
možná, že až se ty půlroční vyprodají, tak ty nové měsíční budou mít kolonku pro vpis er zetky tak jak u našich....
jo, jo, naši už na to přišli dávno, protože znají své pappenheimské smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Re: Dálnice Maribor - Ptuj (Draženci) otevřena
10. 08. 2009 09:10
Hele tak mi tu dálnici obsolvovali ve velmi šnečím tepmu v sobotu sad smiley

Ale jinak se mi moc líbí a už se těším, až přes ní pojedu v noci v týdnu. Jinak chtěl jsem půlroční známku a nesehnal jsem ji tam. Baba mi řekla že nemá. Což mě mrzí, chtěli jsme ještě letos do Julských alp.
Re: Dálnice Maribor - Ptuj (Draženci) otevřena
10. 08. 2009 11:58
Zdar všem, letos jsem nejel, ale švára ano. Moc si pochvaloval nový 20km úsek z Mariboru do Draženců (Ptuj) ve srovnání se starou silnicí s nekonečným hadem vlekoucím se šedesátkou. Trochu jen litoval, že to už nesvištělo po obchvatu Mariboru. Takže bod pro nový úsek za 30€ (upozorňuji, že švára jel s přívěsem a člunem na něm, tj. za vyšší poplatek). Měsíční známku švára koupil ještě v Rakousku na pumpě, kde se tak jako tak zastavil. Nájezd v Mariboru hůře značený, ale intuitivní, výjezd v Dražencích intuitivní a bez problémů, zpět zcela intuitivně a bez potíží. Problém zdržení na hranicích cestou zpět nesouvisel s novým úsekem dálnice, ale se zcela neregulovaným a špatně značeným řazením z HR do SI na Macelji (ten den i pověstná zácpa před Zagrebem, co byla na TN Nova). Takže kdo nemá problém s těmi cca 800 Kč za měsíční (nebo dvě týdenní pro masochisty), po 15.8. posviští až do Gruškovje, aniž by musel někde trčet nebo se vléct vesnicemi v koloně. Já jsem loni jel přes Lenart a Radgonu, je to dobrá alternativa, jen byla místy horší slovinská vozovka rozbitá od náklaďáků... Slovinská A4 je v každém případě dobrý počin a pokud bude režim a řazení v Gruškovje/Macelj tam i zpět trochu opečované někým, kdo má trochu rozumu, veškerá zdržení už by se dala přičíst jen haváriím a nevhodně zvolenému termínu cesty (migrující Němci, vracející se Zagrebački, všichni jedou na turnusový termín). Doporučení? Koupit slovinskou měsíční známku v Rakousku tam, kde stejně hodláte zastavit nebo až v Šentilji. Alternativně ušetřit 800Kč za cenu o hodinu delší cesty po silnicích, které se teď podle promet.si dost opravují... Dodám jen, že na dálnici usne šofér snadněji než na silnici, kde musí pořád kroutit volantem, ale na té slovinské se únava ještě neprojeví smileys with beer
avatar Re: Dálnice Maribor - Ptuj (Draženci) otevřena
10. 08. 2009 19:36
petr164 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdar všem, letos jsem nejel, ale švára ano. Moc si
> pochvaloval nový 20km úsek z Mariboru do Draženců
> (Ptuj) ve srovnání se starou silnicí s nekonečným
> hadem vlekoucím se šedesátkou. Trochu jen litoval,
> že to už nesvištělo po obchvatu Mariboru.

Obchvat mají otevřít 14.8. Na zítřek připravujeme aktualitu na chorvatsko.cz

Michal
Re: Dálnice Maribor - Ptuj (Draženci) otevřena
10. 08. 2009 20:16
Michale díky za info.snad to stihnou,neb já bych toho už rád využil někdy těsně po půlnoci 20.t.m.Ušeřený čas strávený byť u benzinky někde v HR na jejich kávě je příjemnější.
avatar Re: Dálnice Maribor - Ptuj (Draženci) otevřena
14. 08. 2009 19:13
dnes to otevřeli:
Minister za promet Patrick Vlačič in predsednik uprave Darsa Tomislav Nemec sta ob 10. uri odprla avtocestni odsek med Pesnico in Slivnico.

takže od hranic objížďkou Mariboru až do Draženci u Ptuje za nosem po dálnici...thumbs up
avatar Re: Dálnice Maribor - Ptuj (Draženci) otevřena
14. 08. 2009 20:24
Tak jsem na to zvědavej,hned to zejtra prubnu.
Re: Dálnice Maribor - Ptuj (Draženci) otevřena
14. 08. 2009 22:44
Paráda, další zpříjemnění cesty. Vyzkoušíme za týden.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 103
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.