Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dálnice Maribor - Ptuj (Draženci) otevřena

Autor Vlada 
Dálnice Maribor - Ptuj (Draženci) otevřena
16. 07. 2009 14:59
Citace ze stránek dars.si
Dnešního dne (16.7.2009) byl otevřen úsek dálnice Slivnica - Ptuj (Draženci)v délce 19,8km.
V praxi to znamená, že je možno v Mariboru najet na dálnici A1 směr Ljubljana a po ní jet do Slivnice, zde odbočit na A4 směr Ptuj do Draženci a dál po staré cestě cca 20km na hranice HR.
Obchvat Mariboru by podle DARS měl být hotový v srpnu. Pak už bude průjezdná dálnice od hranice s Rakouskem do Ptuje.
Re: Dálnice Maribor - Ptuj (Draženci) otevřena
16. 07. 2009 18:32
takze uz objizdky pomalu ztraci smysl
avatar Re: Dálnice Maribor - Ptuj (Draženci) otevřena
16. 07. 2009 19:01
[www.delo.si]
v článku mají i nějaké video, ale z dálnice tam tom toho moc není...
avatar Re: Dálnice Maribor - Ptuj (Draženci) otevřena
16. 07. 2009 20:30
Zatím se jedná pouze o nějakých 30 km za 30 euro. To ještě má smysl objíždět. Až bude dálnice z Rakouska do Chorvatska budu o tom uvažovat. Je to sice nejdrašší silnice široko daleko, ale za to rychlost to snad bude stát. Do té doby nedám Slovincům ani cent.
Re: Dálnice Maribor - Ptuj (Draženci) otevřena
16. 07. 2009 22:11
Až bude dálnice z Rakouska do Chorvatska celá, přbude už jen nějakých 25km. A otevřený úsek Maribor-Ptuj ulehčí průjezd dost.
Re: Dálnice Maribor - Ptuj (Draženci) otevřena
16. 07. 2009 22:36
kdyz porovnam objizdku vuci dalnici s casem, vyjde mi max hodina zdrzeni pri te objizdce. A ted je na kazdem z vas aby zvazil, jestli mu stoji za tu hodinu dat 15 E. Malokdo z nas za takovou sazbu pracuje. Ale tohle je dovolena a ta holt neco stoji. Zalezi opravdu na kazdem, jakym stylem jede a podle toho se rozhodovat. Ja v tom zatim jasno nemam a to patrim spis mezi rychliky. Dalsim faktorem je pohodlnost, to je zase individualni. Podle me ta dalnice bude predrazena i tehdy,az povede rovnou z A do HR. Rikam, zalezi na kazdem, jestli bude chtit usetrit
Re: Dálnice Maribor - Ptuj (Draženci) otevřena
17. 07. 2009 12:48
92671 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> kdyz porovnam objizdku vuci dalnici s casem, vyjde
> mi max hodina zdrzeni pri te objizdce. A ted je na
> kazdem z vas aby zvazil, jestli mu stoji za tu
> hodinu dat 15 E. Malokdo z nas za takovou sazbu
> pracuje. Ale tohle je dovolena a ta holt neco
> stoji. Zalezi opravdu na kazdem, jakym stylem jede
> a podle toho se rozhodovat. Ja v tom zatim jasno
> nemam a to patrim spis mezi rychliky. Dalsim
> faktorem je pohodlnost, to je zase individualni.
> Podle me ta dalnice bude predrazena i tehdy,az
> povede rovnou z A do HR. Rikam, zalezi na kazdem,
> jestli bude chtit usetrit

Trošku si zapoměl, že se taky musí člověk vrátit, tedy né 15 E, ale hnedle 30 E. Takže se ani nedivím, že ti lidi to objíždět budou a budou to objíždět pořád i kdyby to bylo odálnicované celé.
avatar Re: Dálnice Maribor - Ptuj (Draženci) otevřena
17. 07. 2009 13:13
Jára da Cimrman kdysi řekl:
Můžete o tom diskutovat, můžete s tím nesouhlasit, ale to je asi tak vše, co s tím můžete dělat smiling smiley
takže, objížděči, nákupčí použitých vinjet, šup do svých vláken....smiling smiley
Re: Dálnice Maribor - Ptuj (Draženci) otevřena
17. 07. 2009 13:32
Alien
pocital jsem to na jednu cestu. Taky to muzes tam object a zpatky si znamku koupit :grinning smiley
avatar Re: Dálnice Maribor - Ptuj (Draženci) otevřena
19. 07. 2009 21:04
Bezva zpráva,taky jsem letos uvažoval o objetí,ale když už jsem platil ten kousíček loni,tak letos už není co řešit....Hlavně aby jim těch pár peněz pomohlo k rychlé výstavbě zbytku k HR hranici drinking smiley
Re: Dálnice Maribor - Ptuj (Draženci) otevřena
20. 07. 2009 08:41
Ostrava-Biograd 950km v neděli 19.7. 9,5 hod. klidnou jízdou přes den přes Rakousko a Slovinsko po dálnici. Průjezd Slovinskem v pohodě, skoro bez zastavení za cca 45 min. díky nové dálnici Maribor-Slivnice-Ptuj. Tenhle úsek dálnice je opravdu skvělý a je to velká pomoc a až bude v srpnu i obchvat Marboru, ještě lépe. Těch zbývajících 20 km z Ptuje na hranici HR holt budeme muset přetrpět, ale objížděči takhle přetrpí celé Slovinsko. Průjezd přes všechny hranice bez zastavení a bez dotazů.
Re: Dálnice Maribor - Ptuj (Draženci) otevřena
23. 07. 2009 11:30
Na [www.promet.si] je cela nova dalnice i obchvat Mariboru(otevreni od 15.8-30.8) jiz zakreslena.
avatar Re: Dálnice Maribor - Ptuj (Draženci) otevřena
23. 07. 2009 12:19
eduard06 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Na [www.promet.si] je cela nova dalnice i
> obchvat Mariboru(otevreni od 15.8-30.8) jiz
> zakreslena.
thumbs up no vida, už nebudou žádné zácpy a semafory v Mariboru...
Re: Dálnice Maribor - Ptuj (Draženci) otevřena
23. 07. 2009 12:46
Mám prosím dotaz. Omlouvám se, určitě to tady již někdy bylo, ale nemůžu to najít. Dá se slovinská známka koupit i někde v ČR? Nebo až v Rakousku těsně před hranicemi se SLO? Nerad cokoliv kupuju na poslední chvíli, chtěl bych tu známku mít vylepenou na okně když budeme vyjíždět z domu. Když si to tak uvědomuju, budeme mít 4 známky (CZ, SK, A, SLO) :-)
Re: Dálnice Maribor - Ptuj (Draženci) otevřena
23. 07. 2009 12:52
Ještě nedávno jsem vůbec o známce SLO neuvažoval a hledal jsem objížďky. Vzhledem k tomu, že jedeme 4.9. a měla by být dálnice v kuse Šentilj - Ptuj tak jsem jednoznačně pro známku. Když se podívám na mapu tak od Ptuje k hranicím s HR je to už kousek. Jedeme s roční dcerou, takže nám záleží hlavně na rychlosti a pohodlí po cestě.
avatar Re: Dálnice Maribor - Ptuj (Draženci) otevřena
23. 07. 2009 13:38
X



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rosmarine (26. 07. 2009 21:26).
Re: Dálnice Maribor - Ptuj (Draženci) otevřena
23. 07. 2009 15:21
U nás se ofiko koupit nedá jen v Rakousku, ale i tak je možnost si ji koupit zde a to např. na aukru je toho plno a máš to se slevou.
Re: Dálnice Maribor - Ptuj (Draženci) otevřena
23. 07. 2009 21:19
Buď použitou v ČR nebo novou na benzínkách v Rakousku nebo na benzince hned při vjezdu do Slovinska - mají to značené.
Re: Dálnice Maribor - Ptuj (Draženci) otevřena
23. 07. 2009 21:28
To je liga. Nechci se nikoho dotknout smiling smiley ale vážně to musím: smiling smiley ale berte to ve ftipu.
Je to vlákno pro lidi, co tu cenu chteji zaplatit celou. A někdo se hodí "buď použitou zde" smiling smiley
Nedá mi než nenapsat, jako už loni, že bych se opravdu obával té dramatické pokuty, pokud by mne náhodou zastavila policie a při "šacování auta" kontrolovali i známku. Což není neobvyklé ani v rakousku.

Btw.

Chtěl bych se zeptat, jak dlouho teda teď trvá projet díky dálnici celé slovinsko (i s tím 20km bezdálničním úsekem), díky moc.
Jsem totiž v situaci, že si chci vybrat, zda ušetřit nebo projet rychleji. Nevadí mi to.
avatar Re: Dálnice Maribor - Ptuj (Draženci) otevřena
23. 07. 2009 22:58
Vrátil jsem se včera (známku jsem měl) a tak jsem tou dálnicí zpět jel. Je to pěkná a příjemná dálnice. Chyba je v tom, že zatím Vás dálnice přivede jen na začátek Mariboru a než odbočíte na semaforech, tak je tam trochu zácpa cca 15 min. a pak stejně zatím projíždíte celý Maribor. Ale žádné šedesátky a padesátky (km v hodině) a na dálnici se pilně pracuje - je vidět, že je snaha spojit novou dálnici s tou naší známou "dlouhou" dálnicí do Rakouska. Časově to bylo asi stejné jako postaru (jak kdy, nehody, zácpy - jezdím vždy uprostřed týdne), ale pocitově je to rychlejší. Nijak jsem to ale neměřil, nájezd na dálnici mě překvapil. Jinak cesta v pohodě, v Podgoře vedro, teplé moře, občas vlny, vše jak má být. Všem, co ještě pojedou to závidím a už se těším na další rok. Zdraví Vás Honza.
avatar Re: Dálnice Maribor - Ptuj (Draženci) otevřena
23. 07. 2009 22:58
to coudy
prostě je to tak, kdo nechce platit a objede to, tak je férovej...
a kdo se tetelí nad upatlanou známkou z druhé ruky je přizdíř, se kterým bych nechtěl mít dvojdomek....smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mack (23. 07. 2009 23:03).
avatar Re: Dálnice Maribor - Ptuj (Draženci) otevřena
23. 07. 2009 23:02
Dodatek na Couddyho poslední příspěvek. Rakušáci včera kontrolovali známky na hranici mezi Rakouskem a Německem, všechny přibrzdili a i svítili baterkou, zda známku máte. Ve Slovinsku jsou vždy a sledují to i dalekohledy. Honza.
Re: Dálnice Maribor - Ptuj (Draženci) otevřena
23. 07. 2009 23:08
Právě právě proto jsem to psal. Já se totiž na tu dálnici teším. A celkem jeli to rychlejší to uvítám.
Loni jsem zkusil tam objet, a zpátky jsem po čekačce před tunelama tak zuřil, a měl jsem menší problém s autem, že jsem chtěl být brzo doma. Tak jsem pak tu známku koupil a nakonec zjistil, že ji ještě užiji toho roku.
Hltám tady každé nové info, ale jelikož jedu zitra nebo po zítří (a popravdě zítra se mi nechce). Tak pořád toho nějak moc nevím. Nicméně ztratit se tam nedá. Tak uvidíme smiling smiley díkec.
avatar Re: Dálnice Maribor - Ptuj (Draženci) otevřena
23. 07. 2009 23:16
Couddy neboj - dálnice jsou vždy rychlejší a každá nová změna je přece k lepšímu - někdy. Já koukal taky jako blázen, když tam žádná dálnice a zpět už je. Po letech jízd do Chorvatska vítám každý nový kilometr dálnice a stále žasnu za jaký krátký čas je dnes dálnice až cca do Ploče ( to unás - darmo psát a mluvit). Tak Ahoj, Štastnou cestu a Hodně krásných zážitků a ŠŤASTNEJ NÁVRAT - ať pojedeš jakoukoli cestou. Honza.
Re: Dálnice Maribor - Ptuj (Draženci) otevřena
24. 07. 2009 09:41
Díky. Já se nervovat nebudu, jen jsem na to nechtěl cestou myslet. A jak se prosím německy řekne, že chci slovinskou měsíční známku?
avatar Re: Dálnice Maribor - Ptuj (Draženci) otevřena
24. 07. 2009 10:00
"sloveniš vinjete, bite, fýr den monat"...
napsal bych to německy, ale bojím se, že Fanky z Grazu by mne určitě opravilasmiling smiley
Re: Dálnice Maribor - Ptuj (Draženci) otevřena
24. 07. 2009 10:25
Vinjeta für Slowenia für ein Monat.
Jak už jsem psal výše, projel jsem Slovinskem od A po HR po dálnici za cca 45min. Je to super, stojí to za to. Kdo chce, ať objíždí. Ostatně dá se objet i naše D1, rakouská A2, slovenská i chorvatská dálnice. Dokonce se dá i zůstat doma a to jsou úspory přímo největší....
avatar Re: Dálnice Maribor - Ptuj (Draženci) otevřena
24. 07. 2009 12:02
...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Racetiger (26. 07. 2009 19:45).
Re: Dálnice Maribor - Ptuj (Draženci) otevřena
24. 07. 2009 12:55
Objel jsem dálnici tam i zpátky v červenci a příští týden se chystám do HR na týden znovu. Jak jsem tu někde četl, stejně se jede přes Maribor a stojí na semaforech. Asi záleží kdy jedete. Okolo půlnoci jsem nestál nikde a nikdy. Objížďka vyjde časově asi tak o 15 minut déle což je zanedbatelná nevýhoda. daálnici objedu ji zase, už z principu že nebudu podporovat vyčůranou slovinskou vládu. Kromě místních se do 7 dnů nikdo nevejde a cena měsíční je výsměch všem kdo tudy projíždí.
A věřte že o pár e mi opravdu nejde. Nevozím si téměř nic z domova, snídani kupuju v pekárně a o zbytek se postará vyzkoušená hospůdka, např. Vrgorac v Kučišti nebo konoba 85 v Novalje. Dobré obří porce za přijatelné ceny. Zkrátka asi jen o penězích to není..
Jak píše Vlada, objet se dá i D1. Rád jsem to 5. 7. udělal když jsem najel v Průhonicích do několikakilometrové zácpy. Rychle jsem zase sjel na Jesenici a odsud na Benešov, Vlašim, Pelhřimov,Třešť dál na Znojmo, Vídeň a Mureck... yawning smiley
avatar Re: Dálnice Maribor - Ptuj (Draženci) otevřena
24. 07. 2009 14:07
X



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rosmarine (26. 07. 2009 21:27).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 101
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.