Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Na Jadran letos s řízky

Autor vali 
Re: Na Jadran letos s řízky
21. 05. 2009 15:27
Jinak je fakt, že když se řidič jedoucí přes noc na jeden zátah nacpe řízkama, tak docela dlouho zrovna moc svěží není...
Anonymní uživatel
Re: Na Jadran letos s řízky
21. 05. 2009 15:43
Což o to, máš, some70 pravdu, ovšem chce to svou metodu... Řízek se nakrájí na prkénku na odpočivat´dle na tenké prpužky, cca 2-2,5 cm,. K tomu se na témže prkénku přikrojí okurka nakládaná. A je to. Ovšem chce to jen malej řízek na malým prkýnku.
Re: Na Jadran letos s řízky
21. 05. 2009 17:06
Tak to jo, to bych si dal taky. Třeba hned a pak hurá do HR!!! Nu což, pokud se nic zvláštního nestane (nejen ve službě - gumák ale nejsem smiling smiley), tak "až" koncem června. Otázkou ovšem zůstává, co je to malý řízek yawning smiley. Jako vždy - pojem relativní.
avatar Re: Na Jadran letos s řízky
21. 05. 2009 17:22
pak333 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pro vasnivykolista: Největší horor při daleké
> cestě je, když se něco stane s autem a ještě když
> je plné auto lidí a materiálu. Proč tě odtahovali?
> Mě se to jednou taky stalo, ale jen 20 km od
> domu.confused smiley


jukni sem tam najdeš můj příběh [www.ihvar.cz]
Re: Na Jadran letos s řízky
21. 05. 2009 20:35
Já trochu odbočím, ale na autobusovém zájezdu do Francie nám v neskutečném horku vydržely kuřecí stehenní řízky 3 celé dny a to jsme neměli příruční lednici a v noci jsem je dával na chodbičku, aby se alespoň trošičku zchladily. A proto je každoročně chystáme na cestu i na Jadran. Pravda, letos manželka chystá krůtí, ale taky stehenní. Dobrou chuť.
avatar Re: Na Jadran letos s řízky
21. 05. 2009 23:55
tak na cestu je děláme taky a k tomu ještě vajíčka na tvrdo místo pečivasmiling smiley
Re: Na Jadran letos s řízky
22. 05. 2009 00:21
Řízky nám dělá tchýně den předem a moje mamka zavařuje (pro vnoučátka) tak týden předem. Vezeme několik sklenic - vývar, vepřové a kuřecí nudličky, segedin, guláš. Pozdní oběd je pak hotovej za pár minut (dle přílohy) a večer jdeme do restaurace na ryby, pizzu nebo .... Jo a z paštik bereme pouze Májku, tu jí 2letá dcera lžičkou a zásadně bez pečiva.
Anonymní uživatel
Re: Na Jadran letos s řízky
22. 05. 2009 03:59
som70
Proboha co je na tom relativní - matematika je jasná. Je to přímá úměra. Vážíš 65 kg - řízek je kuřecí nebo z vepř. kýty a váha max 8 dkg. Já, protože vážím 110 kg - řízek z krkovice a jeho váha 25 až 30 dkg. K tomu okurka nakládaná a trochu chleba na utření rukou po jídle.smileys with beer pokud je rezervní šofér - nastupuje na mé místo a u mne nastupuje Plzeň. Né město ale 12°drahokam. No a protože jsem na cestě na dovolenou, tak se již začínám těším na oběd nebo večeři. (Zvol co následuje.) No není ta cesta krásná?smileys with beer
Re: Na Jadran letos s řízky
22. 05. 2009 06:46
Šatava
Tvůj pohled na řízky je mému velmi blízký a nejen kvůli stejné "váhové kategorii". S tím druhým řidičem je to už horší. Jedu jen s manželkou (neřidič), která skoro celou cestu prospí, takže si připadám jako bych jel se psem: "zastavit,vzbudit,vyvenčit, dát napít,usadit, přikrýt (konec září) a zase dále,ale nevadí mi to, v práci takhle sám jezdím už čtyřicet let a jsem na to zvyklý, asi by mně mluvením rušila, takže pouze radio (CD), to se popřípadě dá vypnout ! smileys with beer
Re: Na Jadran letos s řízky
22. 05. 2009 07:13
Šatava:
K té relativitě - znám několik jedinců, co jsou schopni nacpat se tučným vepřovým řízkem jako kolo od vozu (tak dobře, "jen" přes celý talíř) a říkají tomu řízeček. Po takovém "malém" řízečku bych (a určitě nejen já) už jen sotva funěl, o potřebě 12° drahokamu ani nemluvě. A když není náhradní řidič...
Mirus:
Přesně tak. Jen navíc vzadu dvě děti, které se vypnout nedají. Pouze se přes noc samy přepnou do režimu spánku. Z toho jednoznačně vyplývá, že prozatím nelze jet jinak než v noci.
Re: Na Jadran letos s řízky
22. 05. 2009 08:17
Já nevím, že se pořád o nás píše jako o paštikářích ... Schválně si někdo vyčíhněte, když do kepmu dorazí Němci, Rakušani nebo Italové. To co jsou schopni si dovézt oni (hromadu balené vody, plata piv v plechovce, mraženou pizzu, kartony vína, zamražené maso atd.) tak na to žádný z Čechů nemá.
avatar
XXX
Re: Na Jadran letos s řízky
22. 05. 2009 08:24
@Mirus:
Tak vidím,že v tom nejsem sám.Akorát s tím přikrytím se to u nás realizuje již v půli srpna.
avatar Re: Na Jadran letos s řízky
22. 05. 2009 09:48
Panda napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Já nevím, že se pořád o nás píše jako o
> paštikářích ... Schválně si někdo vyčíhněte, když
> do kepmu dorazí Němci, Rakušani nebo Italové. To
> co jsou schopni si dovézt oni (hromadu balené
> vody, plata piv v plechovce, mraženou pizzu,
> kartony vína, zamražené maso atd.) tak na to žádný
> z Čechů nemá.


V kempu jsem nikdy nebyl takže nevím ale u apartmánú jsem si toho nikdy nevšimlconfused smiley
Re: Na Jadran letos s řízky
22. 05. 2009 09:52
22 den v přijimači na vojně vytáhl kolega z maskáčů řízek a jedl. Přemýšlím, kde ho vzal ? Do kuchyně jsme se nedostali, náštěvu jsme neměli, Tak jsem se optal. Měl ho ještě z domu a nabídl mi ho. Odmítl jsem, kolega přežil.
avatar Re: Na Jadran letos s řízky
22. 05. 2009 10:34
4ablemenn - Dobrý príspevok, len tá červená je asi za to, že mal by ť vo vlákne "Umíme se smát". thumbs up smileythumbs up smileythumbs up smiley
Re: Na Jadran letos s řízky
22. 05. 2009 17:31
Šatava : tak to sme rovnaká váhová kategória, aj s tou gramážou môžem len súhlasiť. thumbs up

Ale mám taký problém :

Keď sa zobudím, ta som hladný.
A keď sa najem, tak by som spal. angry smiley

Počas cesty to nie je dobrá kombinácia.
Hladní psi poľujú/šoférujú najlepšie.
Anonymní uživatel
Re: Na Jadran letos s řízky
22. 05. 2009 18:57
pro všechny: stránku 3 hodnotím za pět zelených. S Vámi se diskutuje jedna radost. To nám ta cesta do HR ubíhá.smileys with beerhot smiley
Re: Na Jadran letos s řízky
22. 05. 2009 20:08
Lide dobrý, já s vámi velice cítím, řízení mám úplně stejné, tedy spící žena a to se vůbec nemůžu chlubit s řízkem, který by podle Šatavovy přímé úměry měl mít tak hrubě 0,5 kg, no. Ale je to supr si zde číst. thumbs up
avatar Re: Na Jadran letos s řízky
23. 05. 2009 10:35
...všechno hezký...ale to je jen na cestu...
...když poprosím Hopkirka aby tady vytáhl něco ze svého videa... o grilování ...už v místě pobytu...
...třeba takový jehněčí žebírka...nebo teleci přírodní rezně...ani na to nechci pomyslet za jízdy do HR...noha na plynovým pedálu ztěžkne jak kdyby na ní byla cihla a rychlost do místa pobytu se začne zvyšovat bez možnosti koordinace s dopravními předpisy...
P.S. jdu se zeptat...co bude dnes k obědu...
...Rosmarinovi a další....co jsou na cestě už to ví...smiling smiley
Anonymní uživatel
Re: Na Jadran letos s řízky
25. 05. 2009 09:09
Přátele- zkusil jsem řízek z uzené krkovičky. Prostě flák uzené krkovičky do trojobalu. Zkuste to, octnete se v jiném světě.
Re: Na Jadran letos s řízky
25. 05. 2009 10:24
Říkám manželce, vzbuď mně vnoci, ať se můžu najíst a ona V KOLIK? Jako by to nebylo jedno, já bych žral pořád !!!thumbs up smiley
Anonymní uživatel
Re: Na Jadran letos s řízky
25. 05. 2009 15:50
Ty, Mirus, kolik vážíš? A zkusil jsi ten řízek z uzenýho?
Re: Na Jadran letos s řízky
25. 05. 2009 16:55
Jak dvě manželky (ještě štěstí,že nemá ani 60),ale mám 2/3 hlasů,tak ji vždy přehlasuju.hot smiley Co kdyby měla třeba 70 a více! thumbs up smiley
To bych měl výtlak jak TITANIK !
Jó a řízek už je objednaný !
Anonymní uživatel
Re: Na Jadran letos s řízky
25. 05. 2009 16:57
Já mám o pět kilo míˇn než tuplovaná anestezioložka. Takže ji taky přesvědčuju vahou osobnosti.
Anonymní uživatel
Re: Na Jadran letos s řízky
26. 05. 2009 03:35
Něco na těch Vašich odpovědích bude. Ten řízek asi bude naše národní jídlo. Hlavně na cesty. Tak proč nám říkají paštikáři? Proč nám neříkají řízkové? Proč neřeknou : ....byl tam takovej řízek od někad z Čech a to byla radost se na něj dívat !! Je na něm vidět spokojenost, klídek, rozvaha !!!!
Když vidím ty vychrtlé dány nebo holanďany!!! Jak jim říkat?angry smiley Laďu Menšíka na ně poslat. Moje žena již neříká .....a cestou se zastavíme a někde najíme, protože pochopila, že bychom pro samou zastávku ani nemuseli přejet přes hranice.
Ale faktem je, že nemám rád motoresty nebo hotely při cestách. To není o financích ale o jídle samotném. Když jsem viděl hamburger v A u pumpy za 5,50 E tak mne přešla chuť. V tom celofánu, zapařené z ledničky, ani nebylo vidět s čím vlastně je!! To raději slovinskou dálniční známku. spinning smiley sticking its tongue out Němci - opečená klobása z opečeným bramborem !!! Prof. Martiník by jenom řekl: ... jak nezdravé Co na to řekne metabolizmus ??
Řízek a náš chleba je naše parketa. Protože k tomu patří nakládana okurka a ta je zdravá. Síly se tím pádem vyrovnávají. A alespoň vím co jím.smileys with beer
avatar Re: Na Jadran letos s řízky
26. 05. 2009 08:10
... podle neoficiálních informací ... Rous s Mirkem ... zapomněli kromě plavek ... také řízky na cestu ... mohl bys ... Tomme ... prosím ... toto ověřit ... pomocí sms confused smiley
Anonymní uživatel
Re: Na Jadran letos s řízky
26. 05. 2009 11:57
Vyzkouším to.... snad odpoví.
avatar Re: Na Jadran letos s řízky
01. 06. 2009 11:37
Tak teda rychlá odpověď - řízky na cestu tam opravdu nebyly. Už od samého začátku cestování připravuju obložené houstičky:
rozpůlit - na jednu půlku malinko čerstvého másla (žádný margarín!), plátek sýra, 2-3 plátky čerstvé okurky, na druhou půlku malinko chilli majonézy, 2 plátky šunky nebo několik koleček salámu, list salátu - a obě půlky k sobě připlácnout yawning smiley, pokud možno tak, aby nic nevypadlo. Zabalím a už se těšíme na cestu, kdy dojde čas na svačinku. thumbs up smiley A k tomu krabičkách koktejlová rajčátka, okurka a papriky.

Na zpáteční cestě jsme se vždy zastavovali tu na bagetu, tu na ten předražený hamburger a pod. Letos, protože zbylo jedno balení kuřecích prsíček (přednost dostaly čerstvě ugrilované rybky), byly na zpáteční cestu řízky. Když jsem je večer smažila, kapaly sliny i našim domácím i hostům od vedle thumbs up smileythumbs up Sice HR chlebík k nim nebyl to pravé ořechové, ale i tak byly skvělé yawning smiley

Plavky jsou na úplně jiné téma spinning smiley sticking its tongue out
Anonymní uživatel
Re: Na Jadran letos s řízky
01. 06. 2009 16:30
Rosmarine napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak teda rychlá odpověď - řízky na cestu tam
> opravdu nebyly. Už od samého začátku cestování
> připravuju obložené houstičky:
> rozpůlit - na jednu půlku malinko čerstvého másla
> (žádný margarín!), plátek sýra, 2-3 plátky čerstvé
> okurky, na druhou půlku malinko chilli majonézy, 2
> plátky šunky nebo několik koleček salámu, list
> salátu - a obě půlky k sobě připlácnout yawning smiley, pokud
> možno tak, aby nic nevypadlo. Zabalím a už se
> těšíme na cestu, kdy dojde čas na svačinku. thumbs up smiley A
> k tomu krabičkách koktejlová rajčátka, okurka a
> papriky.
>
> Na zpáteční cestě jsme se vždy zastavovali tu na
> bagetu, tu na ten předražený hamburger a pod.
> Letos, protože zbylo jedno balení kuřecích prsíček
> (přednost dostaly čerstvě ugrilované rybky), byly
> na zpáteční cestu řízky. Když jsem je večer
> smažila, kapaly sliny i našim domácím i hostům od
> vedle thumbs up smileythumbs up Sice HR chlebík k nim nebyl to pravé
> ořechové, ale i tak byly skvělé yawning smiley
>
> Plavky jsou na úplně jiné téma
spinning smiley sticking its tongue outTys sebou neměla pekárnu?!
avatar Re: Na Jadran letos s řízky
01. 06. 2009 17:53
To víš, že ne - ta s námi jezdí jen na Pelješac, protože je tam v září do obchodu daleko spinning smiley sticking its tongue out
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 217
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.