Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ostrov Brač

Autor dejf.d 
ostrov Brač
11. 06. 2006 23:31
Zdravím, kdo z vas byl na Brači? Jedu letos poprve do chorvatska a ostrov Brac se mi celkem libi, letovisko Bol. Zajimaji me plaze na Braci a cistota vody.A vubec co vse je ve meste Bol... Do tedka jsem jezdil Recko, Lefkada, Kefalonie, Zakynthos.Nebo Sicilie, Mallorca...a doufam, ze se mi v Chorvatsku bude libit :-)) Pokud mate nekdo fota z Brace, tak muzete poslat na dejf.d@seznam.cz diky...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil dejf.d (12. 06. 2006 08:14).
Re: ostrov Brač
12. 06. 2006 09:06
Na Brač jedeme letos potřetí (za 35), z toho podruhé do Bolu. V Bolu je krásné koupání, pláže udržované a město jako takové vypadá celkem dobře. Nevýhoda je horší dostupnost, musí se trajektem přijet do Supetaru (ev. Sumartinu z Makarske) a potom jet skoro přes celý ostrov (cca. 30 km), přičemž posledních 7 km je něco jako silnice smrti mezi Gračacem a Obrovacem (z jedné strany hory, z druhé propasti s vrakama aut na dně) postupným klesáním silnice k moři, ale náladu Vám hned spraví, když už se před Vámi objeví výhled na celý Bol a za ním do moře vyčnívá pláž Zlatni Rat. Hned zkraje Bolu je po pravé straně supermarket a velká diskotéka (letos ji musíme konečně navštívit), o něco dál křižovatka (vlevo do centra, vpravo k hotelům a Zlatnimu Ratu).
Koupání na Zlatnim Ratu je super, ale je rozdíl, které místo si vyberete. Východní část (strana k městu) je závětrná a ideální pro malé děcka, k tomu půjčovna šlapadel, jízda na kruzích a banánu. Nevýhoda: Hned zkraje zastavují výletní lodě (fishpikniky) a okolo jedenácté hodiny tam už bývá natřískáno. Špice bývá obsazena hned po ránu hlavně surfaři, mají tam dobrý vítr a silný mořský proud. Západní strana je vystavena větru, který tam začíná foukat pravidelně před polednem a přestává k večeru. Když je štěstí, dá s blbnout ve dvoumetrových vlnách. Konec pláže je vyhrazen jako FKK.
V případě zájmu můžu poslat nějaké foto.
Re: ostrov Brač
12. 06. 2006 10:18
To: MATES

diky moc za info, urcite bych chtel nejake foto z teto oblasti na muj e-mail dejf.d@seznam.cz
Jake plaze jsou a jak jsou dostupne podel pobrezi smerem od bolu? Na netu jsem nasel, ze jsou tam celkem pekne zatoky..Trajekt me nevadi, ale myslim ,ze pojedeme ze Splitu..
da se tam nekde pujcit maly motorovy clun?? lodka s motorem?? vodni skutr??

diky
Re: ostrov Brač
12. 06. 2006 10:50
Nemám tušení, jaké jsou pláže mimo Bol, vždy jsme zůstali na Zlatnim Ratu, ale letos chceme omrknout pláž na východě Bolu vedle dominikánského kláštera a hlavně vyrazit na západ směrem na Murvicu. Chtěl bych až do zátoky Farska, ale to je snad 10 nebo 15 km od Bolu.
Trajekt je ze Splitu v pohodě, jezdí každou hodinu až hodinu a půl, plavba cca. 55 minut. Půjčovna člunů nevím, možná něco bude ve městě (my jsme do města chodili jenom večer na trh nebo do hospody, když jsme nechtěli být v baru vedle hotelu), ale na Zlatnim ratu a na pláži pod hotelem Borak se půjčují skůtry (cena tuším 110 kn/10 minut). My si letos vezeme menší nafukovací člun bez motoru, tak doufám, že ho tam mimo Zlatni rat využijeme.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mates (12. 06. 2006 10:51).
Re: ostrov Brač
12. 06. 2006 13:38
To: Mates
diky za foto, docela me to prekvapilo.Je tam opravdu pruzracna voda a pekne zbarvena.Skoro jako na Sardinii :-)
Jeste aby nam vyslo pocasi 1. tyden v cervenci.
Gumovy clun si berem take.Podle toho jak to tam vypada, tak se bude dat docela dobre na te plazi na kraji potapet..
Kolik stoji trajekt pro 1 auto a 4 osoby?
diky
Re: ostrov Brač
12. 06. 2006 14:12
My vyrážíme až třetí týden v červenci (Primošten) a čtvrtý máme v Bolu od cestovky hotel. Na potápění je to ideální na kraji západní strany pláže, jak je část jako FKK. Tam už jsou skaliska a kolem nich šnorchluje dost nadšenců.
Jadrolinija letos tradičně zdražila, takže auto 127 kn, 1 osoba 28 kn, celkem jeden směr za 239 kn. Potom ještě provozuje trajekty společnost Splittours (dříve Semmarina), ta jezdí ze Splitu na Brač 5x denně, ale nenašel jsem jejich ceny. Ale na nějakém příspěvku jsem tady viděl, že jsou prý o 25% levnější než Jadrolinija.
PS: Nějaká fotogalerie je na [www.bol.hr]
Pile
Re: ostrov Brač
12. 06. 2006 18:21
Splittours je na adrese www.splittours.hr Bohuzel jsou jen v anglictine a chorvatstine. V rychlem vyhledavani vyplnte odkud kam, datum, zda jde o jednosmernou ci zpatecni (kdy), odeslete, pak se objevi nabidka spoju pro tento termin, vyberte si vhodny spoj, odesleta a v dolni strance se vam objevi ceny... Na Brac provozuji spojeni do Supetaru a Milny.
Radek 22
Re: ostrov Brač
27. 06. 2006 21:37
mates:Murvici doporučím,dá se tam z Bolu dojet po prašné cestě,i ubytovat,najíst.Je to lokalita ideální pro potápění a vodní sporty obecně.Luxusní letovisko a pláž typu Zlatni rat tam ale nečekejte...Dál na západ po pobřeží anebo raději člunem.A ještě taková perlička,na Murvici má pozemek jeden svérázný Čech a už pár let se tam snaží budovat "letní" byt.
Re: ostrov Brač
27. 06. 2006 22:30
Pro mates a dejf.d,
Jenom taková malá zkušenost. Městečko Bol leží podél Bračského kanálu a ten je rájem surfařů.V poledne se tam zvedá vítr a poměrně dost fouká!!! Tak si jízdy gumákem bez motoru plánujte v dopoledních hodinách.
Pláž u kláštera je malá. Musíš jít kousek dozadu při moři a tam je pěkné místo na koupání. Můžeš i bez textilu.
Re: ostrov Brač
19. 08. 2006 14:49
Prosim Vas, z ktoreho mesta sa da ist trajektom na Brac? Kolko to vyjde?
Re: ostrov Brač
20. 08. 2006 19:01
Re: ostrov Brač
02. 04. 2007 22:37
ahoj. pokud mám výletní lodí připlout na Zlatni rat, nějakou dobu tam zůstat a zase odplout, tak jsem se chtěla podívat i na dračí jeskyni, která je prý poblíž. neznáte to někdo? jak dlouho trvá cesta od pláže k památkám a městu Bol?

díky za odpověď
Re: ostrov Brač
03. 04. 2007 09:54
Do Dračí jeskyně se dá dostat buď na výletě organizovaném CK nebo po dohodě v Turistickém sdružení v Bolu, bez průvodce nelze (viz. info na www.chorvatsko.cz/tema/bol.html). Cesta z pláže do centra města vede po pobřežní mramorové promenádě, vzdálenost cca. 2 km, takže nějakých 20-25 minut volné chůze. Dominikánský klášter je až na východním konci Bolu, takže připočíst ještě nějakých 10-15 minut. Je možno využít lodní taxi ze Zlatniho ratu do přístavu v centru města (zajištují motorové čluny, které tahají banány a kruhy na špici pláže).
Re: ostrov Brač
03. 04. 2007 13:49
děkuji za odpověď.a stojí ta jeskyně za to?
Re: ostrov Brač
03. 04. 2007 19:41
Jinak za návštěvu ještě stojí skalní klášter Blaca. Autem z vnitrozemí cca 0,5 hod. od hlavní komunikace po prašné cestě k parkovišti, pak 1 hod. pěšky sestup ke klášteru ve skalách. Při cestě zpět odbočit autem směrem na Vidovu Goru - nejvyšší vrchol Brače odkud je nádherný přímo letecký pohled na Bol a Zlatni Rat a dál až na polostrov Kabal na Hvaru. Fakt pěkný výlet na dopoledne nebo odpoledne.
Re: ostrov Brač
24. 07. 2007 13:03
Poraďte prosim nejake ubytko na Bolu nebo v Sumartinu, aby to bylo do 100 m od more. Pro dva lidi a do 15 eur na osobu. Chceme jet koncem srpna a zacatkem zari na 10 dni.
Re: ostrov Brač
07. 08. 2007 15:11
V Bolu na tu cenu zapomeň, možná tak v kempu nad městem, jinak se tam dle mého zjištění ceny pohybují od 60 eur za apartmán, běžná cena je 80 - 100 eur,v blízkosti moře (ulice Bračka cesta, put Ruža, put Čempresa, put Zlatnog Rata) se ceny pohybují i na úrovni 150 eur/den. V centru města bych o žádném ubytování v této vzdálenosti ani neuvažoval (davy turistů, velký hluk). Myslím, že na Brači se za tuto cenu asi nic nesežene (nebo aspoň ne v těch atraktivnějších místech).
Re: ostrov Brač
08. 08. 2007 09:10
Máme apartmán v Bolu, na 7 nocí nás to vyjde na 7500 korun, takže si spočítej, kolik je to Eur - mám pocit, že nějakých 250 Eur, to je 125 na týden a osobu, takže nějakých 18 na den? Na začátku září ty ceny opravdu hodně klesají, takže možná i za těch 15 se dá sehnat....

Ubytování máme přes Adriatica.net, doufám, že bude všechno v pořádku, jedeme s nimi poprvé.

A když už tu tak píšu - chtěla bych se zeptat, kde na Brači jsou nějaké pěkné pláže (nepočítám-li přecpaný Zlatni Rat :-)) a nějaká místa vhodná pro šnorchlování? Není pro nás problém jet někam mimo Bol, budeme si brát kola...
Re: ostrov Brač
08. 08. 2007 15:56
Zkuste vyrazit z Bolu směrem na západ (Murvica), letos jsme si tam chtěli půjčit kola a podívat se na tu stranu (prý se tam dá něco na koupání najít), ale nakonec z toho sešlo, lenost a představa jízdy na kole ve 40ti stupňovém vedru rozhodla pro Zlatni Rat a hotelový bazén.
Re: ostrov Brač
09. 08. 2007 09:20
já doufám, že na začátku září to bude s těmi teplotami lepší.... a že by třeba už nemuselo být na Zlatnim Ratu tak natřískáno :-)

Včera jsme stáhli do GPS mapu, do Murvici a kus za ní je podél pobřeží super cesta, tak tam určitě vyrazíme. Akorát mě zklamalo, že podle mapy nevede cesta kolem dokola podél celého pobřeží...
Re: ostrov Brač
08. 03. 2008 22:39
narazila jsem zase na tuto diskuzi a chtěla bych doplnit info smiling smiley

Jeli jsme z Bolu na kolech do Murvice, tam pěkná cesta končila a dál vedla kamenitá - nicméně já na svém crossovém kole jsem to zvládla bez problémů, přítel na horalovi úplná pohodička. Ale je to tam dost nahorů - dolů - nahorů -dolů. Cesta nás pak zavedla (asi po 5 km z Murvice) do jedné restauračky, ke které se sjelo z prudkého kopce, byl v ní nádherný výhled na moře. Cestou jsme dole viděli pár nádherných plážiček. Tenhle výlet na kolech rozhodně moc doporučuju - celkem jsme ujeli asi 25 kilometrů. Jeli jsme v den, kdy moc nebylo počasí - ale i tak na těch kolech bylo dost teploučko grinning smiley

Jinak co se týče přeplněnosti pláží - byli jsme především na pláži u kostela, tj. na východní straně Bolu. Kolem poledne už začalo být docela plno, ale ne tak, aby musely být ručníky ve dvou řadách nad sebou.
Re: ostrov Brač
10. 03. 2008 21:14
Kdy jsi tam byla Lenis, třeba jsem tě tam viděl. Já tam také chodil a byl jsem v Bolu poslední týden v srpnu až první týden v září 2007.
Re: ostrov Brač
10. 03. 2008 23:12
Jarik, tak to jsi mě asi viděl grinning smiley byli jsme myslím od 1.ho do 8.ho.
Letos zas - ale na konci června, v září už se bojím - to počasí bylo fakt naprd, hlavně čtvrtek, pokud si dobře vzpomínám thumbs down
Re: ostrov Brač
08. 05. 2008 12:53
Nazdárek jedeme letos v červenci do Bolu není lepší nechat auto ve Splitu přejet trajektem a necht se do Bolu odvezt taxíkem jestli tam teda jezdí ?? ještě jsme tam nebyly. Dík za info
Re: ostrov Brač
08. 05. 2008 21:59
To Davi :
Nie je to šťastný nápad . Brač je veľký osrtov a je tam čo vidieť a navštíviť ,aj keď Bol je trochu osamotene na druhej strane.
Taxíky samozrejme sú rovnako ako pravidelná autobusová doprava . Autom sa však pohodlne dostaneš aj na vrchol sv. Vidu- nič podobného ceste na sv. Jure v Biokove . Za návštevu stoja okrem Supetaru ,Sumartinu aj Pučišća, romantická reštarácia pod štyrmi palmami v tulnej Splitskej , západ slnka v reštaurácii Gumonca v Murvici ,spomínaný Sumartin ,ale aj kúzelné Ložišća vo vnútrozemí , Milna plná jácht ,Škrip atď. Bez auta si ochudobnený.
Re: ostrov Brač
11. 05. 2008 09:12
Davi, určitě jeď taxíkem. Zaparkuj ve Splitu, utíkej dva kiláky s věcma na trajekt, v Supetaru zacvakej 2x taxík (kolik to může být? Jestli tolik co u nás, tak to máš 2000 korun (za trajekt nějakých 1200) - a pokud bude v Bolu blbé počasí, můžeš koukat z okna na Vidovu Goru smiling smiley

NO a te'd vážně - dovolená "vlastním autem do chorvatska" má pro mě tu výhodu, že tam mám to auto a můžu kdykoliv kamkoliv autem jet - ať už v případě hezkého či hnusného počasí smiling smiley
Re: ostrov Brač
12. 05. 2008 22:10
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nazdárek jedeme letos v červenci do Bolu není
> lepší nechat auto ve Splitu přejet trajektem a
> necht se do Bolu odvezt taxíkem jestli tam teda
> jezdí ?? ještě jsme tam nebyly. Dík za info


Jestli je to lepší, to nechám na tobě, ale rozhodně to není levnější. Za auto dáš plavbou trajektem cca 250 Kn za oba směry, což je cca 900 Kč. Spočítej si, kolik stojí týden parkování ve Splitu a taxík ze Supetaru na Bol a zpět. Oba směry dohromady cca 70 km (u nás je 1 km cca 25 Kč). To, že je ve Splitu placené parkování všude, tak o tom nepochybuj, protože jediné slovo co nemají chorvaté je "zadarmo" :-D Není také k zahození po týdnu přijít k autu ve Splitu a zjistit, že třeba nemá kola a to je teprve to pravé cestovatelské vzrůšo. Ještě by nebylo marné nechat auto doma a dojet to celé taxíkem. Zamysli se i nad touto variantou. Já byl na Brači několikrát a auto je nutností. Díky němu se i podíváš po ostrově a že je na co koukat.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jarik (12. 05. 2008 22:14).
avatar Re: ostrov Brač
13. 05. 2008 18:45
...Bol...smiling smiley2004...
Re: ostrov Brač
16. 05. 2008 13:04
Pěkné smiling smiley

ale tam my asi nepůjdeme... mně se ta pláž moc nelíbila. Ale přítelův synátor už se vyslovil, že tam půjdeme - no tak to snad jedno odpoledne vydržíme grinning smiley
Re: ostrov Brač
20. 06. 2009 19:30
chtěla bych se zeptat kam na Brači na pláž 10 km od Bolu - asi tedy směrem na Murvici, mezi Murvicí a Zlatnim Ratem. Je tam něco?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 227
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.