Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Chorvatsko v červnu

Autor koala 
avatar Re: Chorvatsko v červnu
30. 01. 2019 12:52
V červnu (koneckonců kdykoliv) je pro mne nejdůležitější v Chorvatsku u moře "svit sluníčka". Na pláži tě ohřeje a do vody se jdeš ochladit. A tak pořád dokola .A o tom to je. Navíc výhodou studené vody při koupání....více spálených kalorií a úbytek tuku po těle.
Chce li se někdo "bahnit" déle v moři, tak to chce použít v červnu třeba neoprén, nebo termály např. v Maďarsku, popřípadě Egypt nebo Keňu s možností např. proletění se vzduchem, což zařídí občas...však vy víte kdo.
avatar Re: Chorvatsko v červnu
30. 01. 2019 14:46
Předloni bylo v červnu teplo, skoro až tropy. Proto jsem loni zvolil červen taky. Ale moc se to s počasím nevyvedlo. Lidí míň, ale teplota okolo 25-26 st a moře mělo 17-18. Každý den to měřil nějaký pražák a hned zatepla mi to hlásil. grinning smiley Mám rád studenější vodu, ale tohle bylo moc a navíc se člověk pak na pláži ani neprohřál. S červnem jsem skončil. Doma jsem to schytal, takže by mi to stejně podruhý neprošlo. Možná, že to byla jen nějaká teplotní anomálie a průměrně jsou červny teplejší, ale znovu to zkoušet nebudu. Chápu, že jsou lidi, co jezdí v červnu nebo v září a pochvalují si. Tohle je čistě můj názor a rozhodnutí
Re: Chorvatsko v červnu
30. 01. 2019 15:14
V červnu jsem se něco najezdil. A blbé počasí jen jednou, propršelo cca 5 dní? Pak azuro a pohodička. To, že jsou teploty vzduchu cca 28-29, pak voda 23 nepřijde studená. Zažil jsem v červnu i 37 vzduch. To pak voda, která má skoro o 15 stupňů méně, dělá z chlapů holčičky.
Ani v sezóně nemusí být košer počasí. Teď byly dva roky pařáky, ale co bude letos? Už počasí není, co bývalo.
Re: Chorvatsko v červnu
01. 02. 2019 13:55
Řekl bych, že za posledních 20 let, co jezdím do HR se vytratila stálost počasí. Mám pocit, že posledních několik let jsou častější náhlé změny počasí, které sice netrvají dlouho, ale dokáží na dlouho dobu promíchat a ochladit moře, které se potom déle ohřívá. Osobně mi chladnější moře nevadí, ale ostatním členům rodiny ano.
avatar Re: Chorvatsko v červnu
02. 02. 2019 13:44
MartinR: Ony i zimy jsou tam častěji a častěji ledové a zasněžené i u moře, kde dříve napadl sníh "jednou za uherák". Takže se zákonitě i víc ochladí hluboké moře. Tak přemýšlím, že v Chorvatsku to oteplování klimatu nějak nefunguje...
Chytit pěkné počasí při týdenní nebo dvoutýdenní dovolené je tedy o štěstí.
Re: Chorvatsko v červnu
07. 08. 2019 08:40
Ahoj, zatím mám s pobytem po polovině června dobré zkušenosti. Byli jsme v Podgoře v tomto období tři roky po sobě. Letos bylo moře v některých dnech velmi teplé a pomalu neosvěžilo. Jedna noční bouřka a v deset hodin úplně modrá obloha. Po stránce počtu lidí, sezóna začínala a během týdne návštěvníků přibývalo. Mirek
Re: Chorvatsko v červnu
07. 08. 2019 16:58
Na more vplýva hlavne nočná teplota a prúdy. Môže byť horúčava ak ju vystrieda príjemnejšia noc tak more sa ochladí.
Re: Chorvatsko v červnu
08. 08. 2019 11:44
To triplex - na teplotu moře mají hlavní vliv vlny, neboť promíchají teplou vodu z povrchové vrstvy se studenou ze spodní studené.
Re: Chorvatsko v červnu
08. 08. 2019 13:12
Prúdy sú aj vlny.
avatar Re: Chorvatsko v červnu
11. 08. 2019 21:24
Červen bych já osobně nebral. Sice je lidí zatím málo, moře ale není pěkně prohřáté a hlavně domorodci jsou nějak nervózní, protože ještě neví jak dopadne sezona. To od konce září je to absolutně jinak.
avatar
mdr
Re: Chorvatsko v červnu
12. 08. 2019 09:28
Na konci září budou nervózní z toho, jak sezona dopadla.
avatar Re: Chorvatsko v červnu
12. 08. 2019 10:31
... no letos asi jo a budou muset přemýšlet co udělat, aby se opět jejich ubytovací kapacity zaplnili na 100%.
Re: Chorvatsko v červnu
12. 08. 2019 11:10
Hlavně na konci sezóny jsou unavení. A brzo tma taky není tro pravé ořechové.
Re: Chorvatsko v červnu
15. 08. 2019 16:46
To mjlh : Tak dnes Vodice ráno studenšie more aj poobede. Potom prišli vlny a more bolo hneď teplejšie. Takže to asi neplatí. Alebo sa mýlim? V noci bolo nižšia teplota a tak more vychladlo. No a preto bolo ráno aj poobede studenšie. Až poobede keď Mistrál privial prehriatu vodu od slnka sa oteplilo. Takže ono tie vlny sú blbosť.
Re: Chorvatsko v červnu
26. 08. 2019 07:57
Nechci se hádat, ale takovou víceletou zkušenost mám. Nebo, že by moře ve Vodici a v Podgoře fungovalo jinak?spinning smiley sticking its tongue out Mirek
Re: Chorvatsko v červnu
30. 08. 2019 14:59
Letos v červenci v Žaboriči jsme měli několik dnů, kdy voda na povrchu byla citelně studenější než v cca 0,5m hloubce. Při šnorchlování nebylo skoro nic vidět, jak člověk vířil to ostré rozhraní vody rozdílných teplot. Nikdy předtím za 12 let, co do HR jezdíme, jsem nic takového nepozoroval. Hádám, že to bylo způsobené intenzivními dešti, co letos byly.
Re: Chorvatsko v červnu
18. 12. 2019 21:51
Ahoj, po dlouhé době, kdy jsme jezdili vždy ve druhé půli června jsme letos byli nuceni posunout odjezd na 10.6. To je o tři dny dříve než náš dosavadní rekord. Dnes ale přítelkyni v práci sdělili, že 18.6. Musí být v práci, tudíž návrat nejpozději 17.6.. Jedeme poprvé na motorkách, takže obě cesty znamenají min. 4dny (jedem na pohodu). Tudíž jsme museli posunou start na 5.6. A teď - byl už někdo z fóra takhle brzy na Jadranu? Nemyslím na víkendou poznávačku nebo velikonoční svátky. Je mi jasný, že voda může mít nějakých 18-19°, ale než bych letěl na Maltu (druhá varianta), raději na motorce povýletuju a na pláži nebudu vorvanit celý den. Zajímá mě reálná zkušenost s počasím v tomto termínu. Je jasný, že není rok jako rok, ale něco by to ukázat mohlo. De facto pojedem tak jako tak, pokud nebude megadéšť smiling smiley Díky.
avatar Re: Chorvatsko v červnu
19. 12. 2019 11:53
Záleží na tobě, jak jsi "otužilý".spinning smiley sticking its tongue outspinning smiley sticking its tongue out
Ale myslím, že budeš otužilejší než naši vnuci. Byli jsme s nimi několikrát právě od pátého měsíce června, i o pár dní dřív. Bylo to párkrát v Tučepech, párkrát v Kaštelu Štafilič u Trogiru. Záleželo ovšem na tom, jestli svítilo sluníčko. A to svítilo, samozřejmě přes den, po celou délku pobytu. Na sluníčku se člověk "nahřál" a pak bylo velmi příjemné se jít zchladit do vody. Moře mělo kolem 21 - 23 stupňů. Ráno chladnější, odpoledne teplejší. Potápěči asi napíší, že to chce nejspíš na pobyt v moři neopren, ale na rekreační pobyt je teplota vody u břehu dostačující.
Pobyt v červnu si nemůžeme vynachválit. Všechno "kvete", nic není ještě tak moc spáleného od sluníčka, mnohdy ani přes noc nepotřebuješ klimatizaci, zkrátka i začátek června je fajn.
avatar Re: Chorvatsko v červnu
19. 12. 2019 16:38
Ahoj Aldo, v roce 2009 jsme byli na Viru poslední týden v květnu a byla to nádherná dovolená. Celý týden nám svítilo sluníčko a v pohodě jsme se koupali i opalovali - málem i bez plavek, které jsem zapomněla doma (pamětníci vědí yawning smiley) Po ránu při šnorchlování na hlubší vodě byla voda vyhřátá do 1 metru, níž už chladnější, až se při mísení mlžila. U břehu krásně teplá do hloubky určitě 2 metry. odpoledne už to bylo promíchané a v pohodě.
A hlavně klídek a pohoda, bez davů - plné trhy jarní zeleniny a tak sladké jahody jako tam, jsem ještě nikdy nejedla. Fakt jsme si to užili a plánujeme repete v stejnou dobu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rosmarine (19. 12. 2019 16:39).
avatar Re: Chorvatsko v červnu
19. 12. 2019 18:53
… když jsme jeli v roce 2009 koncem června na Hvar, tak jsme se v Zagrebu v supermarketu NAMA … zastavili pro šnorchl na potápění …
když prodavačka zjistila, že jsme Češi, tak se ptala jestli se taky nebojíme že je moře studené … před týdnem si tam prý naši krajané v obavě koupili termoplavky … grinning smiley

smileys with beer
Re: Chorvatsko v červnu
19. 12. 2019 22:33
Děkuji za odpovědi. Loni jsme jeli 15.6. a právě až od 16.6. začalo letní počasí, takže jsem trochu nevrlý, ale jak jsem psal, pokud předpověď neukáže nějaký slejváky, prostě někam dojedeme (nemáme pevný plán ani trasu) a tam se uvidí, prostě styl na pankáče smiling smiley Já na červnu právě miluju ty poloprázdný pláže, kde jsme do deseti třeba i sami, samozřejmě ne v Tučepi a jiných mraveništích, ale např. Brist byl na to super. A premiera na motorkách znamená, že i cesta může být cíl smiling smiley
Re: Chorvatsko v červnu
20. 12. 2019 07:52
Jaké bude počasí je poslední léta věštění z křišťálové koule koupené u Ting-Wonga na tržnici. V červnu jsem se něco najezdil, byl jsem i tuším nějak od 7.6. a počasí vždy super. Zažil jsem i pařáky ke čtyřicítkám. Prázdné silnice, takže velkou část cesty na dálková světla, prázdno v letoviscích. Jenže už to není, jak bývalo. Přibylo lidí a počasí je vrtkavé.
avatar Re: Chorvatsko v červnu
20. 12. 2019 09:03
Máš li motorku, sedneš na ni a vyjedeš z mraveniště. Nemáš li, popojdeš 100 až 300 metrů a jsi na pláži sám.
V "mých" červnových destinacích byly pláže víc než poloprázdné.
Ještě "lepší" to bylo v září 2019 v Gradacu, kde jsem se dokonce pravidelně dopoledne na pláži "bál", jestli přes noc nezrušili rekreanty.Nikde nikdo. I krabi z toho kroutili hlavama.
A jít večer na procházku "horní" cestou podél hotelu Laguna, to byla úplně "odvaha". Tma, ztemnělé apartmány, pusto a prázdno, snad jen sem tam nějaká kočka.
No a co se týká počasí, přece jenom než bych vyjel z ČR, tak bych kouknul na předpovědˇna několik stránek o počasí. Zprůměroval poznatky a buď vyrazil, nebo nevyrazil. Takže hodně záleží na tom, odkud "fouká" vítr a co přižene.
Ale to vše jsou věci, které jistě bereš v úvahu, takže nač nosit "dříví do lesa".
Re: Chorvatsko v červnu
12. 03. 2020 12:41
Začátkem června bude na chorvatském pobřeží pravděpodobně slunečno, zima pravděpodobně nebude, ale moře pravděpodobně moc teplé taky nebude. Výjimkou byl rok tuším 2017 nebo 2018, tehdy bylo v HR od dubna teplo a slunečno, první půlka června byla velmi teplá, suchá, moře teplé, ochladilo se v polovině června.
Re: Chorvatsko v červnu
30. 06. 2020 08:26
Ahoj, MartineR měl jsi pravdu. Letos jsme v Podgoře byli o týden později a 21 - 22.6 2020 bylo docela šeredně, potom se to zlepšilo a bylo jen slunečno a teplo. Moře se chovalo stejně. K tomu prázdné pláže prostě paráda. Mirek
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 106
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.