Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Chorvatsko v červnu

Autor koala 
Chorvatsko v červnu
16. 03. 2006 14:38
Vyrážím v půlce června s přítelkyní do Rovinju. Jak to letos tipujete s teplotou moře?
Re: Chorvatsko v červnu
16. 03. 2006 14:47
Bude ještě studenéhot smiley
koala
Re: Chorvatsko v červnu
16. 03. 2006 15:07
Otázka, co je to studené. Jestli bude přes 19' tak je to v poho..
Re: Chorvatsko v červnu
16. 03. 2006 16:20
Přes 19 je třeba 20 a to je málosmiling bouncing smiley
div
Re: Chorvatsko v červnu
16. 03. 2006 17:28
koala napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Vyrážím v půlce června s přítelkyní do Rovinju.
> Jak to letos tipujete s teplotou moře?
>

Těžká otázka...

Dneska ráno měla 8°C, viz [vrijeme.hr]
fery
Re: Chorvatsko v červnu
20. 03. 2006 22:58
to je dobrý,tak to už chybí jen 12
Re: Chorvatsko v červnu
21. 03. 2006 07:43
Vlezu tam, i kdyby měla 18oC. Venclovskej se taky moc neptal...:-)
Re: Chorvatsko v červnu
22. 03. 2006 09:43
Ja som bol minulý rok na strednom Jadrane v júni aj stred augusta.Voda bola najteplejšia koncom mája, potom prišlo ochladenie i sneh na Biokove. Aj podľa predchádzajúcich pobytov viem, že stačí silným vetrom premiešané more a rozdiel teploty vody je i 5 stupňov a dlho trvá oteplenie, pokiaľ sa nejedná o velké zálivy ako Nin, Hvar...
Re: Chorvatsko v červnu
22. 03. 2006 21:34
já byl v červnu 2x v chorv. a mohu říct jen jedno a to že po dobu kterou jsem tam trávil se moře den co den oteplovalo a to bylo fajn
Re: Chorvatsko v červnu
22. 03. 2006 22:40
Ak vám to pomôže vo vašich odhadoch dám k dobru niekoľko údajov teploty mora Oceaonografického inštitútu v Splite / merania Split, Dubrovník/ v 6.mesiaci :

rok/O6 minimum maximum priemer za O6
1999 19,O 26,5 23,1

2000 19,6 25,4 22,38

2001 17.4 23,1 20,17 asi najchladnejšie more aj vzduch mal
minimum 4.6. len 11,8 priemer 21,7
2002 18,8 27,2 21,8

2003 19,2 27,9 ! 23,6 najteplejšie,aj vzduch priemer 26,1

2004 18,0 25.3 21,85

Najnižšie teploty sú spravidla na začiatku a najvyššie skutorčne okrem výnimiek na konci mesiaca. Merania sú ale z juhu Dalmácie.
Problémom môže byť to , že občas teplta vzduchu dosiahne tropickú výšku aj v šiestom mesiaci napr. 2002 24.6 bola teplota vzduchu 35,3 ale 7.6. len 14,6.
Rozdiel medzi teplotou vzduchu a vody potom je značný.
Bibi
Re: Chorvatsko v červnu
29. 03. 2006 09:19
blbost...

žádný strachy, byla jsem u Omiše v termínu 10-18 a moře studený nebylo, (a to jsem docela fajnovka), počasí bylo fajn celých 8 dní, letos jedu zase v červnu.

Re: Chorvatsko v červnu
29. 03. 2006 10:09
Jezdím v polovině června už 20 let,většinou dolů na ostrovy a nikdy jsem moře studené neměl,přes 20 stupňů bylo vždy,mělké zátoky se samozřejmě prohřívají na mnohem vyšší
tplotu už během června. Petr
Jíra
Re: Chorvatsko v červnu
29. 03. 2006 16:50

I já fandím červnu. Všude ještě čisto, žádné dopravní zácpy, moře fajn a počasí taky. Je to v pohodě. Vždycky si říkám že si ještě zajedu odpočinout v srpnu, ale nikdy už nemám čas. Možná letos?
Už se to blíží. Jíra
Re: Chorvatsko v červnu
29. 03. 2006 20:01
Jedeme kolegové z práce (10 lidí) první červnový týden až k Dubrouši. Když nebude počasí, počítám s tím, že z toho udělám aspoň gastronomický zážitek - grilování ryb, potvor, jehněčího, telecí steaky, atd. atd. atd. Dobré víno nebude chybět.

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Re: Chorvatsko v červnu
29. 03. 2006 22:13
To Bibi :
Takto z dávkou arogancie sa diskutuje v politických fórach...
Ja som nevnucoval žiaden svoj subjektívny názor,ponúkol som len výsledky oficiálnych chorvátskych meraní teploty vykoaných renomovanou inštitúciou.

PS : Je pravdou ,že bazén adriaticu vznikol aj degresiou pobrežia na Chorvátskej strane ,čiže more je tu plytšie (skôr sa zhrieva ) a hlbšie na Talianskom pobreží. Taktiež prúdenie je od juhovýchodu hore a otáča v Benátskom zálive preto stabilne je teplota vody nižšia pred aj v sezóne než na Chorvátskom jadrane.

PPS : Nik Vám nepraje, aby nebolo fajn.Konečne ak bude teplo "v červnu" Vám
o to teplejšia bude voda pre ostatnýchmoody smiley
avatar Re: Chorvatsko v červnu
20. 04. 2006 14:05
byli jsme loni-od 15-24.6 -a bylo nádherné počasí-voda v pohodě-soudím podle toho že kluk z ní nevylezl.Bylo možná zbytečně horko-měli jsme malou dceru(18m)a bylo to docela pro ni úmorné.
Jinak cesta v klídku,žádné zácpy na hranicích.Chorvati byli hrozně milí-nebyli ještě unavení turistama,v restauracích klídek a pohoda.
I letos jedem ve stejném termínu(jezdíme k Omiši) a zase jenom proto,že mi vyhovoval ten relativní klidek.
Možná už na to taky lidi přicházejí-protože v prosinci když jsme si platili zálohu na letošek-byly skoro všecky termíny v červnu pryč.
Majitel cestovky říkal.že lidi začínaj preferovat červen-před Září a Říjnem(kratší dny,vyprahlá příroda a chorvati kteří mají vyděláno a už jim o moc nejde)
Nechci se dotknout Chorvatů-tak to funguje i u nás!

A jinak hlavně-krásně si člověk odpočine po dlouhý hnusný zimě-a nachytá bronz na celé léto!









Re: Chorvatsko v červnu
22. 04. 2006 22:06
to ivetaa : No moje řeč,také jsem toho názoru.To samé také říkám kdo se mě ptá proč zrovna hned v červnu?Relativní klídek u moře i na cestě(ikdyž už to začíná tepat) a hlavně je člověk opálený hned na začátku léta.Jezdím s přítelkyní Baška,Brela a teď Tučepi a to vždy kolem 23-24.06. a zatím pohodička,snad bude počasí letos super,tak jako vždy.Už se těším,jak odsud vypadnu,jak malý JARIN....
Jíra
Re: Chorvatsko v červnu
23. 04. 2006 13:36
V pátek se vrátil kamarád ze služebky ve Slovinsku a tvrdil mi, že bylo velmi teplo. Do moře ještě nelezl, ale protože tam jezdí často, tak tvrdil, že za tři týdny si jistě plavky bere.
To mě potěšilo. Červen nebude špatná volba.
Jitka1
Re: Chorvatsko v červnu
24. 04. 2006 09:07
v cervnu je vyhoda, ze jsou dny delsi a priroda je jeste svezi a nevyprahla od slunce. pro milovniky more vam muzu zdelit, ze i o velikonocich se uz prvni turiste koupali a vcera i moje dcera.
koala
Re: Chorvatsko v červnu
24. 04. 2006 14:05
Každopádně to letos vypadá lépe než vloni.Teploty podle netu cca o 3-4 stupně vyšší a moře kolem 14'C. Těším na červen ...
Re: Chorvatsko v červnu
24. 04. 2006 16:41
Skvělé pro noční cestovatele je, že se brzy rozednívá, takže už po čtvrté hodině začíná svítat a mé staré unavené oči si zachrochtají...
marfuša
Re: Chorvatsko v červnu
24. 04. 2006 21:07
dle mne v červnu jezdí do HR fandové, ovšem mezi nimi i cca 60% "ekonomů", kteří se tetelí z nižších cen.
Mohly by zde být např smutnější příspěvky turistů, kteří to prubli loni v tento čas....
Ale každý rok je jiný, třeba letos to bude super...
Jistota je počátek srpna !!
jajina
Re: Chorvatsko v červnu
24. 04. 2006 22:47
Je vidět Marfušo, že jsi nebyla v Chorvatsku loni na počátku srpna. Já ano, dojeli jsem druhého - bylo krásně, večer pořádná bouřka, tři dny pršelo, voda spadla z 28 na 20. Ze čtrnácti dnů jsme meli cca 3 dny takové ty letní. Voda celou dobu nic moc. Bezva jistota.
avatar Re: Chorvatsko v červnu
25. 04. 2006 02:26
marfuša napsal(a):
-------------------------------------------------------
> dle mne v červnu jezdí do HR fandové, ovšem mezi
> nimi i cca 60% "ekonomů", kteří se tetelí z
> nižších cen.
> Mohly by zde být např smutnější příspěvky turistů,
> kteří to prubli loni v tento čas....
> Ale každý rok je jiný, třeba letos to bude
> super...
> Jistota je počátek srpna !!

Jo, asi taková jistota jakou popsala jajina grinning smiley. Já byl loni tou dobou v Č.Hoře a tam jsem o špatném počasí nevěděl, když jsem jel ale někdy 5.srpna domu tak jsem po celém Chorvatsku viděl pouze vylidněné pláže protože bylo počasí pod psa.

S těmi 60% ekonomů bych tam moc nesouhlasil, nevím ale existuje i mnoho jiných důvodů. Já jsem byl loni v plné sezoně a můžu říct že mnohem více mě to vyhovuje mimo sezonu. Jinak zrovna června bych se tedy nebál, byl jsem v červnu už 2x a vždycky naprosto super počasí i voda. Nakonec, v Jadranu jsem se po dva roky kdysi koupal i koncem května, a když jsem tam vlezl já tak už by tam vlezl každý hot smiley




** Petr **
Re: Chorvatsko v červnu
25. 04. 2006 07:22
Nízké ceny v červnu jsou prima, ale že bych se z toho tetelil, to zas ne. A až budeš, Marfušo, čučet v plné sezóně před tunely a mýtnicemi, vzpomeň si, jak jsem tam v červnu proletěl :-))
avatar Re: Chorvatsko v červnu
25. 04. 2006 10:00
Tak souhlasím s tím-že ne každý bere Červen-nebo vůbec pobyt mimo sezonu jako že :ušetříme:Já jsem to tady psala-pro mě je podstatné-že je všude relativní klidek-ať po cestě-tak v restauracích,obchodech.Mám dvě děti-a nevím jak dlouho by mě bavilo stát denně fronty na zmrzlinu a čekat v restauraci hodinu.

Zážitek z loňska-byli jsme na obědě v restauraci-byla poloprázdná.Měli jsme sebou 18 měsíční dceru-která jaksi ještě normální stravu odmítala-takže to vypadalo:jeden honem najíst-a honit holku po restauraci(protože jestli něco nedělala-tak neseděla na místě),honem najíst druhej-a z vystřídat se.Říkala jsem si-to je fakt pohodasad smiley-jeden to bude mít studený-atd.Nakonec ale naprosto v pohodě mladý číšník vzal holku-balon a šel ji bavit-mezitím co kolegyně obsluhovala.Docela příjemné překvapení.Myslím že v sezoně a plných restauracích by se to nedělo.Kdo má malé dítě-ví jak ho tahle pro někoho maličkost potěší.To samé obchody-milí a neuhonění lidi-prostě pro mě po celý roce balzámek na nervy.
Další věc-parkování.Kdo zná Omiš a ví kde se až v sezoně parkuje-ví jak je to úmorný.Mimo sezonu jsme parkovali přímo v centru u Cetiny-na trh nějakých pár metrů.Zase-ve vedru s nákupama-potěší!
A toho je prostě víc.
Rozhodně můžu napsat že rozdíl nějakých 10eur na apartmán a den mě nějak zase finančně nemotivuje-abych tam jela z důvodu že ušetřím.Nejsem snob-ale nešetřím na dovolených ani doma-tak s tím počítám i jinde.

Počasí nemusí být stabilní ani v sezoně-loni to tak bylo! Takže já preferuju Ćerven-ale nikomu nevymlouvám sezonu.Pokud ovšem není jako já-že mu docela vadí mít na pláži při opalování v puse palec od nohy-a ještě navíc cizígrinning smileywinking smileytongue sticking out smiley
avatar Re: Chorvatsko v červnu
25. 04. 2006 14:05
Úplně přesně jsi to popsala Iveto thumbs up

** Petr **
Jíra
Re: Chorvatsko v červnu
26. 04. 2006 17:28

Souhlas. A jsem opravdu rád, že v červnu jezdí lidí míň.
A pro Marfušku: Já jezdím do HR utrácet v červnu, protože mají na mě čas. Spořím ovšem ten čas.

marfuša
Re: Chorvatsko v červnu
27. 04. 2006 09:42
Někdo není tak bohatej, aby kupoval laciné věci...

SPLIT po měsících 5 6 7 8 9
Průměrná teplota 17 21 26 25 20
Průměrná max. teplota 22 26 31 30 25
Průměrná min. teplota 12 16 21 19 15
Re: Chorvatsko v červnu
27. 04. 2006 10:12
Marfuš, všichni vědí, že statistika je jen přesný výsledek z nepřesných čísel!
Poručíme větru dešti nejde ani v Bukurešti - se říkávalo...smiling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 72
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.