Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak to vypadá v Luce Dubravě?

Autor Saša 
Blecha
Re: Jak to vypadá v Luce Dubravě?
02. 06. 2006 14:06
To Saša:
Kdyby to pomohlo, od 25.6. do 5.7.06 v Trpanji budeme mít s sebou vypalovačku, můžete se stavit, určitě se domluvíme.
Re: Jak to vypadá v Luce Dubravě?
16. 06. 2006 00:10
Ahoj,taky jedeme letos do L.D. poprvé a jede s námi tříletá dcera.Jestli někdo máte zkušenosti s malými dětmi na tomto místě,budu vděčná za poznatky.Už se mooooc těšíme,vyrážíme 6.7. na dva týdny.Jo a ještě by mě zajímalo,jak asi dlouho trvá cesta.Jsme ze severních Čech.spinning smiley sticking its tongue out
Saša -špk
Re: Jak to vypadá v Luce Dubravě?
16. 06. 2006 08:27
Ahoj, díky za nabídku, ale to neklapne jedem 23.7. - 3. 8. - nepomůže, ale potěší smiling smiley
Petrch
Re: Jak to vypadá v Luce Dubravě?
20. 06. 2006 08:53
Mám objednaný apartmán v Luce dobravě od 25.6. do 7.7. Z rodinných důvodů nemohu toto využít, cena je za celý pobyt 428.- EUR. Luku Dubravu dob ře znám, mohu doporučit, je tam oblázková pláž cca 30 m od domu, ńa kterou je vidět z terasy a pouze jeden apartmán pro hosty v domě. Velmi vhodné pro děti. Bližší info na 723273512.
Petrch
Re: Jak to vypadá v Luce Dubravě?
21. 06. 2006 15:36
A nemáte náhodou zamluvenou "Blaženku"?My totiž začínáme 7.7. a podle vašeho popisu se pravděpodobně jedná o totožný apartmán.
Petrch
Re: Jak to vypadá v Luce Dubravě?
24. 06. 2006 14:50
Trefili jste se přesně, je to skutečně "Blaženka" v Luce Dubravě. Byl jsem tam několikráte, je to fajn, kdybych neměl letos problémy, jel bych opět, protože Blaženku si objednávám pravidelně každý rok již v lednu, vyhovuje mi oblázková pláž pro malé děti, na které vidím z terasy a nemusím se bát, že se jim něco stane.Kdo by měl zájem, je tam po nás volno do 7.7.
Petrch
Re: Jak to vypadá v Luce Dubravě?
24. 06. 2006 20:35
Zkusíme zavolat do cestovky (CK Šárka Koucká) a jestli to půjde,jeli bychom alespoň o pár dní dříve.To je škoda,že vám to nevyšlo!My tam jedeme letos poprvé na doporučení známých.Přesně z těch důvodů,jaké píšete.Máme tříletou holčičku a zdá se nám to idální hlavně pro ní.Můžu se zeptat,kam se dá nejblíž zajet na nákup?Nebo tipy na nějaké výlety?Díky moc.Gabča
Petrch
Re: Jak to vypadá v Luce Dubravě?
24. 06. 2006 20:45
Ježiš, to bych byl rád, ale když to nebude alespoň 7 dní, tak mi to nepomůže. Nejbližší nákup je na Drače, kde je jednak pobočka - kiosek samoobsluhy z Janjiny, tam jsou všechny základní potraviny a dováží tam čerstvé pečivo, zejména chleba 2x denně. Kromě toho naproti tomu kiosku je paní, která prodává víno a vloni ještě prodávala ovoce a zeleninu, ale nevím jak to bude letos, něco říkala v tom smyslu, že se jí to nevyplácí, ale myslím, že to zkusí zase. Jinak Janjina je spoleh, protože tam jsou dvě samoobsluhy, dobře zásobené, dále je tam rybárna s čerstvými rybami, které přiváží z farem na Malém moři a tam je jenom zachlazují.Kromě toho je tam pošta se směnárnou a zdravotní středisko. Co se týče výletů, těch je možno na poloostrově mnoho, ale to Vám paní Koucká ráda poradí.
Kdybyste mi mohla pomoci, byl bych velmi rád.Na mobilu, který jsem psal výše už teď nejsem, pouze internet, nebo prostřednictvím paní Koucké.
Hezký víkend
Re: Jak to vypadá v Luce Dubravě?
24. 06. 2006 21:25
Teď jsme s paní Kouckou mluvili,máme jí zítra zavolat,jak to vypadá,jestli se jí někdo ještě neozve na celý termín.My bohužel celý termín nemůžeme vzít,protože i s tím naším by nám to vyšlo skoro na měsíc.Což o to,já bych jela třeba zítra,ale manžel se nemůže na tak dlouho uvolnit z práce.Uvidíme,jestli to vyjde,tak možná přidáme aspoň pár dní.
Taky hezký víkend!!!
avatar Re: Jak to vypadá v Luce Dubravě?
18. 07. 2006 18:42
To Saša a ostatní: Tak jsme se včera nad ránem vrátili z Luky Dubravy. Bylo to takřka 16 nádherných dní klidu a pohody. Tam jsme jeli v pátek v půl jedné odpoledne a na místě jsme byli v 6 hod ráno.Spali jsme cestou za Šibenikem asi dvě hodiny, abychom domácí nebudili příliš brzo. Jeli jsme po magistrále přes Bosnu, kde jsme na konci Neumu natankovali benzin asi za 28 Kč. Cestou jsem vše platil kartou (dálnice Záhřeb-Split, benzin, nakupy v obchodech), vše bez problémů. Odbočka na Luku je za obcí Dubrava, jede se z kopce dolů a za mírnou pravou zatáčkou je to - když jsme odjížděli, tak značku někdo otočil, že nebyla vidět. Samotné místo je super, klidné, voda byla teplá a docela čistá. Pro malé děti je to velmi dobré, ale doporučuji boty do vody. Vše ale záleží také na tom, kde budete ubytováni, některé domy mají betonová plata. Nákupy se dají obstarat v Janjine (asi 10km), je to vpravo při cestě s velkým parkovištěm. Fotky se pokusím dát ještě dnes do fotogalerie. Případné další dotazy rád zodpovím. Zatím zdraví Zdeny z KT.
Zdravím navrátilce z dovolené smiling smiley U nás horečka teprve vrcholí, včetně rodinného štěkotu sad smiley což nemusím. Horečku má snad i náš pes, který s náma nejede....
nu nic...
Díky za info. V tvé zprávičce mě zarazily dvě věci "docela čistá voda" a Janjina - 10 km. Všude se uvádí, že do Janjiny je to 4 km, tak jsem počítal,že budeme chodit občas pěšo........... Budeme bydlet v domě Ankica na konci osady....tam asi betonové plato nebude, ale myslím, že nám chybět nebude....
Malé děti už neberem, tak doufám, že to bude dobré (9 a 15 let). Na fotečky už se nedočkavě těším, ale vím, že jsou i jiné starosti po návratu z dovolené.
Zvažujeme zda jet ze Splitu vrchem, nebo po magistrále...jedeme v neděli, takže nepojedem v návalu, přesto mezi Splitem a Omiší to bývá hustý....
Doufám, že počasí se do neděle umoudří.....a že si užijeme teplého, líného moře na severní straně i nějakých těch vln na jižní. V Drače se nedá nic nakoupit??? Co ovoce a zmrzlina? Moja je závislá na tom prvním a děcka na zmrzlině....
avatar Re: Jak to vypadá v Luce Dubravě?
19. 07. 2006 16:58
To Saša: Vody se neboj, je čistá a průzračná, pouze při větru dojde k mírnému zakalení pískem a tím je trochu znesnadněno potápění. V Drače obchod nebyl, pouze stánek s ovocem (kde nás bába lehce a s úsměvem obtáhla). Jezdili jsme proto až do Janjiny, kam to bylo odhadem 6-8 km(po dohodě s manželkou).Téměř všechny apartmány přímo u moře mají plata, ale na pláž je to do 50 m od nejvzdálenějšího (my jsme bydleli asi 150m nad zátokou). Nějaké fotky už jsem vložil, čekal jsem na aktivaci přístupu. Pokud pojedete v noci (20-06), jéďte klidně po magistrále, my jsme to projížděli z pá na so ve 3 hod. ráno. Pokud se rozhodnete jet přes hory, jeďte na Šestanovac a sjeďte k moři za Omiší, cesta je tam velmi pěkná. Zpátky jsme jeli horami již z Ploče do Dugopolje, je to nádherná krajina, ale cesta plná zatáček a pomalých ůseků. Je to velmi zdlouhavá cesta, která je vhodná při odjezdu, kdy člověk není ještě unaven. My ji absolvovali, ale přístě jedem po magistrále. Ovoce jsme kupovali v Janjine v marketu (hlavně melouny - zbytek jsme měli od domácích) nebo při výletech po Pelješacu (Ston,Orebič,Sreser apod.). Nanuky lze koupit na pláži (pravá část od moře), jinak zmrzlina opět při výletech (nejlepší v Orebiči). Pizza byla všude dobrá, kupovali jsme si na zpáteční cestu v Neumu.
Tak to jsi mě ukecal - chtěl jsem jet vrchem - to krásný okolí mě lákalo.
Předpokládám, že vyjedem tak ve 3 ze Šumperka a zaparkujeme to někde pod Splitem v neděli večer. Přespíme a na druhej den dorazíme ten zbytek....ale uvidíme jak to půjde.

S vodou jsi mě uklidnil, tu Janinu přežijem - jsme autem tak co..... zmrzlina je i v Janině a v Drače nebo jen v těch větších střediscích?

Co hezkého jste zahlídli pod vodou?

Ovoce u domácích - ideální.

Na fotky jsem koukal - navnadila nas Divna a těšíme se na Luku.
avatar Re: Jak to vypadá v Luce Dubravě?
19. 07. 2006 23:15
To Saša: My na zmrzlinu chodili jen při výletech do větších center (Orebič,Žuljana,Trstenik,Dubrovnik apod.), v Janjine ani v Drače jsme ji neviděli ani nehledali. Divnu a vzdálenější části poloostrova (Vrganj,Lovište apod.) máme v plánu na příští rok. Bylo spousty krásných dnů, které jsme raději trávili u vody. Pod vodou pěkné mušle, hvězdice, rybky, prostě klasika pro nás amatéry. Poprvé jsem zkoušel podvodní foťák, tak čekám co z toho vznikne. Ještě přidám dvě fotky pláže před apartmány. Pokud bychom se již neviděli, přeji dobrou cestu a alespoň tak pohodovou dovolenou, jakou zažila letos naše rodina. Do Šumperka zdraví Zdeny z KT.
Re: Jak to vypadá v Luce Dubravě?
19. 07. 2006 23:41
Zdeny, kdy jsi ty fotky delal, ze tam skoro nikdo není ??
avatar Re: Jak to vypadá v Luce Dubravě?
19. 07. 2006 23:48
To FiaMi: Byly vytvářeny průběžně během našeho pobytu od 1.-16.7.. Nezažili jsme jediný den, kdy bylo na pláži více než 20 lidí, převládali počty kolem 10-15 lidí. Byla to pro nás absolutní oáza klidu, ale nevím, jak to vypadá v plné sezoně teď. Zdraví Zdeny z KT.
Re: Jak to vypadá v Luce Dubravě?
20. 07. 2006 00:04
Chystám se v pondělí do Žuljany, tak si říkám, že kdyby bylo plno, tak se tam (do Luce) podívám. Nemáš zkušenost, jak to tam může teď vypadat?? Mám trochu obavy, jaktobude s možností sehnat ubytko. Jezdili jsme vždy až na konci září nebo zlom srpen / září. No uvidíme. Nemáš nějaké fotky z výletů po poloostrově???

Mirek
Re: Jak to vypadá v Luce Dubravě?
21. 07. 2006 16:41
Zdeny, je v Luka Dubravě aspoň malý krámek kde by se dalo koupit čerstvé pečivo?? My bez nějnemůžeme fungovat. Respektive, jestli můžeš popsat jaká vybavenost tam je ??? Díky Dofám, že se bavíme o tomtéž ?? Luka mezi Drače a Blaževem

Mirek



Upraveno 1krát. Naposledy upravil FiaMi (21. 07. 2006 16:44).
avatar Re: Jak to vypadá v Luce Dubravě?
21. 07. 2006 22:48
To FiaMi: Bohužel, nejbližší krámek s čerstvým pečivem je až v Janjine, kde mají velmi dobrý výběr každý den. V Drače byl, ale majitel to vzdal a nový to prý snad v dohlednu znovu otevře - alespoň dle sdělení infocentra v Drače. My totiž také bez čerstvého pečiva ani ránu, ale měli jsme s sebou i vakuované houstičky na dopečení v remosce. Zdraví Zdeny z KT.
P.s. Ještě k té Žuljaně - byli jsme tam na výletě,dali jsme si velmi dobré kafe a výbornou pizzu, ale na nás tam bylo hodně lidí na malém prostoru (myslím tím pláže). Fotky mohu zaslat na mail.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Zdeny (21. 07. 2006 22:52).
Zdravím pro změnu Klatovy. Mám tam švagrovou. Díky za veškeré info i za přání hezké dovolené. Máme nabalíno - jen se nám pokazilo okýnko na autě, takže zítra mažem do servisu, doufám, že to bude to jediné, co o letošní dovče neklapne.
Fotky vypadaj moc dobře.
Re: Jak to vypadá v Luce Dubravě?
25. 07. 2006 20:39
To Zdeny:
Ahoj,tak už jsme taky doma.Bohužel!Dorazili jsme v sobotu odpoledne a stále se nemůžeme vzpamatovat.Psala jsem ti do soukromých zpráv,protože nemám mailovou adresu,tak se koukni.A pozdrav celé rodince.
Re: Jak to vypadá v Luce Dubravě?
26. 07. 2006 08:37
10.7. jsme se vrátili z Luky Dubravy, byli jsme tam týden, předtím týden v Saplunaře na Mljetu. Ubytování podle mě se dá sehnat na místě. Byli jsme v domě který má 11 apartmánů sami. Nakoupit opravdu až v Janjině, dá se tam koupit i víno, maslino ulje, je tam také bankomat a rybárna, ale ta má otevřeno velice nepravidelně podle toho jestli něco chytili nebo ne. Moře teplé klidné, je to hluboký záliv. Voda není křišťálová, ale to je plankton, vždyť tam jsou všude sádky na mušle a ústřice. Mušle se dají koupit kousek pěšky směrem k Drače 7 kuna za kg, 1 ústřice 5 kuna.
Richard
Re: Jak to vypadá v Luce Dubravě?
26. 07. 2006 11:57
Všechny Vás zdravím. Vrátili jsem se 25.7 z Luky. Prožíváme vše co asi Gabča. Vše souhlasí co bylo napsáno výše. Opravdu báječný klid a moc krásná krajina. Byli jsme poprvé, ale až na tu dálku paráda. Gáby, kde jste měli apartmán?
Neprobrali jsme tu laryngytýdu. Pozn. Dobrá Pizza je i na Sreseru - Hawai 33Kn.( cca 8 km )
Re: Jak to vypadá v Luce Dubravě?
26. 07. 2006 17:30
To Richard:
No já mám pocit,že jsme se potkávali na pláži!!!Měli jsme malou culíkatou holčičku a manža má bradku.Bydleli jsme v Blažence,hned na začátku osady (první dům zprava při příjezdu).Nevěděla jsem,koho oslovit.Škoda,čekali jsme,že se zastavíte.Tak třeba příští rok.My jsme rozhodnutí jet znova.Moc se nám tam líbilo.

Doporučuji všem,kteří mají malé děti a chtějí mít na dovolené klid a pohodu a netouží po přeplněných plážích.

A úplně nejlepší pizzu jsme jedli v Trpanji!!!
Výborná je taky rybí restaurace před Drače!!!
Saša--
Re: Jak to vypadá v Luce Dubravě?
06. 08. 2006 14:57
Takže k Luce Dubravě, jak jsme ji viděli my:
- úžasný klid a pohoda, bohužel druhý týden stačila jedna hlasitá parta, která dělala rambajs do tří do rána a bylo po klidu
- pro chleba a ostatní je to 8 km autem, obchod slušně zásoben
- voda je zakalená a smrdí díky chovaným škeblím, pro běžného šnorchlaře plujícího na hladině tudíž není nic moc vidět, pro běžné manželky je to na naštvání, zvláště, když si představují azurové moře
- voda je sice teplá, nicméně jsou v ní ledové proudy
- na pláž skoro nikdo nechodí, téměř všichni se koupou na betonových molech, kousek od břehu je však hloubka a kameny
- téměř vždy odpoledne přijde vítr - v teplém počasí příjemný, v chladnějším už méně
- pro náctileté žádná možnost zábavy
- kdo si představuje šplouchající moře, jeďte jinam, je to spíše takový rybník než moře.... dobře se v něm plave ale na vlnky narazíte jen při divočejším počasí
avatar Re: Jak to vypadá v Luce Dubravě?
03. 04. 2010 22:54
Tak teď vůbec nevím co si mám myslet. Poslední příspěvek mě posadil pěkně na zadek. To mě rodina zabije, pokud to tam bude tak jak píše Saša. Myslím ne tu zábavu, ale to že voda je kalná a smrdí. Může to někdo vyvrátit?
A ještě jeden velmi důležitý dotaz. Na mapě jsem našel Luku a nebo Dubravu, každé někde úplně jinde. Můžemi mi někdo přesně říct kde je Luka Dubrava? Jedno je v první zátoce od pevniny a druhé uprostřed poloostrova.
Tak jsem z toho maruška.
Díky za radu.
avatar Re: Jak to vypadá v Luce Dubravě?
04. 04. 2010 09:14
MotoMoto: pojedeš do té co je uprostřed poloostrova,kousek od Drače.
avatar Re: Jak to vypadá v Luce Dubravě?
04. 04. 2010 11:53
michalu napsal(a):
-------------------------------------------------------
> MotoMoto: pojedeš do té co je uprostřed
> poloostrova,kousek od Drače.


Fajn, tak aspoň jedna dobrá zpráva, že to není naproti tomu mostu, ale co to další co psal Saša? Někdo básní a teď tohle. Jak to tam je s tím smradem moře? Víte to prosím někdo?
To abych případně raději oželel 400 Euro zálohy co jsem zaplatil a hledal něco jiného.
Díky
avatar Re: Jak to vypadá v Luce Dubravě?
04. 04. 2010 12:57
MotoMoto: já bych to asi tak nehrotil.Malo more tu má dost fanoušků,kteří tam jezdí řadu let a kdyby to byl
takový hnus,tak by tam asi přestali jezdit.Je pravda,že na té straně bych se nikdy neubytoval,silně mi to připomíná
Nové Mlýny tady u nás na Moravě,proto je mým favoritem Trstenik.Jen jsem chtěl říct,že přece není problém,pokud
by se vám tam koupání nelíbilo,vyrážet poznávat jiné pláže Pelješacu.I když je v Trsteniku hezká pláž,najezdili jsme
po Pelješacu minulý rok 600km a koupali se každý den jinde.
Anonymní uživatel
Re: Jak to vypadá v Luce Dubravě?
04. 04. 2010 13:33
,



Upraveno 1krát. Naposledy upravil prochy (13. 01. 2015 14:03).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 183
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.