Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Privlaka u Zadaru

Autor babička 
Privlaka u Zadaru
29. 01. 2006 19:03
Kdo mi prosím z vás zkušených napíše něco o Privlace. Po loňské zkušenosti s cestovkou jsem vybrala dovolenou přímo u majitele. Hledala jsem něco v klidu a vzhledem k věku mých vnoučat pozvolný vstup do moře a nevelké kameny. Každý den se na ty obrázky dívám, přemýšlím zda jsem vybrala dobře, ale nějak vnitřně cítím že ano. Tak kdo tam byl, prosím popište. Má to být pláž přímo u branky ze zahrady. Děkuji za odpovědí a přeju Vám všem, ať už je léto.
BÁBINA..
xxxxx
Re: Privlaka u Zadaru
30. 01. 2006 14:13
Privlaka je turisticky dost rusna destinacia.
avatar Re: Privlaka u Zadaru
31. 01. 2006 01:58
Zatím nejhorší místo na jakém jsem v Chorvatsku byl. Ale nechci v žádném případě kazit náladu, pokud je tam pláž přímo u branky ze zahrady, tak je možné že to bude nějaké soukromé místečko u vody patřící k tomu konkrétnímu domu s apartmány a pak by to nemuselo být špatné. Jinak totiž z veřejně přístupných míst jsem tam kloudné koupání nenašel.
Když jsem tam byl před třemi roky, tak všude, hlavně na ostrově Vir který máte přístupný hned z Privlaky po mostě, se stavělo mraky nových apartmánů. Nějak jsem to ale nepochopil protože ani na Viru jsem kloudné místo na koupání nenašel, a když už se zdálo že snad a dostal jsem se pracně přes ostré kamení hlouběji do vody, tak jsem zjistil že plavu vedle odpadní roury vedoucí do moře. Když jsem si chtěl udělat záběr na jinak pěkný most vedoucí na ten ostrov, tak jsem musel volit taková místa aby tam nebylo vidět to smětiště hned u mostu......

** Petr **
Re: Privlaka u Zadaru
31. 01. 2006 17:44
Nikdy viacej,strašny bordel ako koniec sveta.
Re: Privlaka u Zadaru
31. 01. 2006 18:09
Vím, že je už asi pozdě, ale pro babičku a ostatní "rychlíky": Nejdřív si zjistěte o vámi vybraném místě co nejvíc informací a pak teprve objednávejte. Vždyť jen co je informací tady na fóru i na českém netu, natož pak na celém webu. A nejsem první, kdo to tady píše !!!

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Re: Privlaka u Zadaru
13. 02. 2006 22:56
To: bábina
Nic si tady z těch jobovek nedělejte, mně už tu taky několik let pomlouvají Bibinje u Zadaru a já na něj nedám dopustit !!! Letos tam jedem po páté - vlastně po šesté - poprvé to bylo za komančů pod stan.
Už to máte objednané, tak se těšte a nenechte si to zkazit !!!
Míša
avatar Re: Privlaka u Zadaru
14. 02. 2006 02:37
Míša napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To: bábina
> Nic si tady z těch jobovek nedělejte, mně už tu
> taky několik let pomlouvají Bibinje u Zadaru a já
> na něj nedám dopustit !!!.........................

To nejsou jobovky Míšo, babička chtěla něco o Privlace napsat tak jsem jí odpověděl pouze pravdivě svůj názor, podle toho co napsal Peter asi nejsem sám komu se tam nelíbilo. Byly se mnou tři dospělé děti a taky byly hodně zklamané, syn navíc byl rok před tím se mnou na Pelješaci a u nás dvou to bylo zklamání o to větší. Píšeš že jezdíš po několikáté do Bibinje u Zadaru, tak nevím jestli jsi byla někde více na jihu, to je totiž pak to srovnání Privlaky a jiných míst ještě tragičtější.
Vstupy do vody když už jsme nějaké místo našli tak i pro nás byly nepříjemné, přes větší ostré kamení se tam zrovna dobře nelezlo. Jinak přímo v Privlace byl nějaký kemp, nevím jak tam, v něm jsme nebyli. Bordel a smetiště okolo vody, hlavně poblíž toho mostu byla skutečnost.

Je moc škoda že nemám žádné fotky, tehdy jsem měl sebou analogovou kameru a nemám vybavený PC abych z té kamery mohl pár záběrů převést do vhodného formátu a poskytnout na net k prohlédnutí.

V žádném případě nebylo mým úmyslem zkazit babičce náladu, to určitě ne. Ostatně ono je dost těžké něco doporučovat protože každý máme úplně jiné představy a jiné priority, o tom jsem se přesvědčil i zde na fóru. Třeba se tam babičce zrovna bude líbit.




** Petr **
Re: Privlaka u Zadaru
14. 02. 2006 16:24
Milá babičko, jedeme letos do Privlaky už potřetí. Vede tudy sice jediná silnice na ostrov Vir, jedno auto za druhým a je to spíš větší místo, hlavně s vysokou koncentrací lidí ve známem kempu.Tam jezdí hlavně cizinci. Přímo u kempu je hlavní pláž - písečná (písek je navežený) a přístup do moře jeho teplota a mělkost hlavně vyhovuje rodinám s malými dětmi. Celá zátoka se dá v pohodě přejít a dospělému člověku je v nejhlubším místě voda tak maximálně po prsa.Na této pláži se pohybuje dost lidí, ale moře i tak není špinavé.Pokud máte apartmán přímo se vstupem do moře, pak v některých oblastech jsou tam opravdu kameny. V blízkosti Privlaky je dlouhá písečná pláž ve středisku Sabunike. Tam si můžete také zapůjčit šlapadlo, na pláži je i občerstvení, ale dá se najít i písečná pláž "odříznutá od světa". My to tam máme rádi - příjemní majitelé domu,písečná pláž a mělké moře pro naše dva kluky (5 a 10 let)ideální.Takže se nebojte a nenechte si otrávit dovolenou ještě než vyjedete.
Re: Privlaka u Zadaru
23. 02. 2006 19:10
Díky vám všem za informace. Už máme složenou zálohu, tak se nedá stejně nic jiného dělat, nežli se těšit. Málo vody nám vyhovuje, písek taky, ubytovaní od moře 0 metrů, plážička je soukromá. Děti mají 11 a 7 let. Mladší je neplavec, já se taky plavat nenaučila / ha ha ha /ale ani moc vodu nepotřebuji. Jsem doslova ohnivé znamení. Jde mi jen o odpočinek a hlavně užít si dětiček...A to si fakt užiju. /jako každý rok/ vaření, uklízení, a hlavně stále ve střehu/. Ale nevadí.
Já vám lidičky všem posílám mnoho pozdravů a mnoho těšeníčka na dovolenou. Sluníčko už začíná nakukovat, nějaké ptáky jsem už taky slyšela zpívat, a hlavně už mám sundanou ortézku z ruky a vytažené stehy z nohy a zahojené modřiny. PITOMÉ NÁLEDÍ!!!!Tak ahojky ahojky a díky. A pokud tam bude fakt bordel, tak si nenasadím brýle a bude se mi zdát čisto....
Re: Privlaka u Zadaru
24. 02. 2006 07:56
Babčo, díky,hodilas na mě trochu toho optimismu. Já jedu letos poprvé po osmi letech na jiné místo a strachy nespim - bojím se, že to bude nesrovnatelně horší. Ale po přečtení Tvého příspěvku jsem markantně klidnější, hlavně mít s sebou brejle. Tak díky!!! :-))
Re: Privlaka u Zadaru
10. 03. 2006 10:46
Ja som bol v Privlake minulý rok v auguste a myslím si podobné o tejto lokalite ako píše Fíša ( len ten navezený piesok pri kempe je skôr ostrý brizolit) a o ostrove Vir ako píše PetrK.
Na okraji zátoky sú "blata" s ktorými sa natierali chorváti,ktorých cez víkend prichádzalo väčšie množstvo.V kempe sú väčšinou len Nemci a večery mnohí využívali na chytanie rýb.
Hlavný nedostatok je obmedzená možnosť prechádzok popri mori a večer nie je čo obzerať alebo niekde ísť /diskotéka mi nechýbala/ Pre deti je tam len v mori umiestnené skákadlo. Je tam predajňa pečiva (i tmavý chleba ) a tri samoobsluhy. Vzdušnou čiarou cca 2,5 km je na opačnej strane Ninský záliv kde je len piesok alebo hlina. Scenéria mi tu pripomínala Bulharsko.
Anonymní návštěvník
Re: Privlaka u Zadaru
07. 01. 2007 14:59
Ahoj.Nezná někdo ubytování v Prívlace na adrese:Emil Glavan Put Petrica 51B?Na fotu to vypadá solidně ale není vidět okolí.hot smileysmileys with beer
Re: Privlaka u Zadaru
07. 01. 2007 15:54
Privlaka je dosť veľká dedina, pripadala mi dosť rušná, ubytovanie je v apartmánoch a v kempe, väčšie ubytrovacie zariadenia som tam veľmi nevidela. Inak neviem.
Re: Privlaka u Zadaru
21. 01. 2007 12:05
Varuji všechny před tímto člověkem .Emil Glawan je samolibý, arogantní, nesnáší Čechya Slováky. Má rád jenom Srby a Chorvaty a ti s ním musí každý večer sedět a poslouchat jeho samolibé řeči. My tam minulý rok byli. V červnu ještě před sezónou a v aparmánu šílený bordel, musela jsem nejdříve poutírat prach, jinak jsme dostali lepru.
Děti nesměly večer od 8 hodin zapínat televizi, na balkoně jsme nesměli hovořit vůbec, mou 11 letou vnučku seřval, že od 14 do 16 hodin vyžaduje klid, žádné mluvení, protože jeho vnoučata spí. Vnučka potom pořád plakala a bála se jít ven, museli jsme ji doprovázet. Já s manželem jsme byli stále jako na trní, zda nemluví děti nahlas, protože Emil jim vyhrožoval, že nás vyhodí, pokud nebudou tiše. Vnoučci jsou normální zdravé děti, tak to bychom jim museli ústa přelepit. Nám neodpovídal na pozdrav. Jeho psní mešla bez vějíře ani do zahrady pro salát, natožpak uklízet. Zakazoval mi věšet ručníky na jejich šnůry, komáři nás žrali, ale žádný prostředek proti nim, toaletní papír nevedou. Kdyby napsal, tak jsem si přivezla, ale ani to nenapsal.Oni stále na dvorku, takže se muselo stále přes ně. A když vás někdo nepozdraví, tak to je taky depresivní. Nakolec nás děti uprosily a my odjeli o den dříve...
Re: Privlaka u Zadaru
21. 01. 2007 12:42
Emila Glawana neeee!
Píšu níže, omylem jsem přeskočila článek. Byla to moje nejhorší dovolená a moji vnoučci ještě po roce když jim řeknu, že pojedeme zase do CHorvatska, tak myslí, že ke Glawanovi doPrivlaky a už křičí že ne...
Všichni, kdo mně varovali na této stránce klobouk dolů, měli jste pravdu.
Snad letos vyberu lépe.
Re: Privlaka u Zadaru
21. 01. 2007 14:50
Babičko, vy jste hrdinka. Měla jste ho zabít a ochránit nás ostatní.
Musí to být strašné, to Vás lituji. Vezměte vnoučata jinam, ať poznají krásu krajiny a srdečnost lidí. Budu Vám držet palce.
A všechny po půl roce zase zdravím. A jdu na léto něco objednat.
Jíra
Re: Privlaka u Zadaru
21. 01. 2007 18:31
Díky za radu, ale cyankali jsem nechaka doma a strychnin byl v Privlace moc drahý...
Já už opět zasedám k počítači a začínám něco hledat. Preosím, kdoa je nezištný a nenechává si dobré rady jeno, pro sebe, tak dejte tip. Mělo by to bít místo písčíté, nanejvýš oblázkové, blízko moře a malý kopec a málo schodů, protože manžel má churavé kolena a kyčle.
Nechci na ostrov, porotože mám zafixovanou panickou hrůzu i z lodi. Moje plavba parníkem po Balatonu bylo to nejšílenější co mně kdy potkalo.
Děkuji spřízněnýnm duším a všechny pozdravuji s pozdravem" v zimě teplo, v létě+ sněhule.
Re: Privlaka u Zadaru
21. 01. 2007 18:35
Ježšmarjá...já to po sobě nepřečetla a píšu rozespalá, právě jsem si dala dvacet. To i ve slově být bych nikdy nemohla napsat, protože to úplně fyzicky bolí. Na češtinu jsem já pes. Tak prosím omluvte - práce kvapná, málo platná. a ty překlepy také. Já se polepším
Re: Privlaka u Zadaru
23. 01. 2007 19:03
Konečne som ojavila na niekoho kto pozna Bibinje pri Zadare. Bola som tam ešte za sociku pod stanom v zahrade dvoch bratov. Cez luku kde sa pasol konik a dolu po zopar schodoch sme prisli k super sukromnej plazi s borovicami a vstupom do vody po piesočku. Všetky male deti z rodiny sa tam učili plavat.
Adresy sa uz samozrejme stratili. Ak mate na tie miesta nejaky dobry kontakt budem velmi rada.
Dakujem
Nada
kroupíci
Re: Privlaka u Zadaru
07. 02. 2007 13:21
Milá babičko, my jezdíme také do Privlaky- Mletak, shodou okolností se majitelé jmenují také Glavan, ale jsou to velice milí a srdeční lidé. Naše děti milují a mohou dělat rámus jaký chtějí. A to nás tam jezdí 13 z toho 7 dětí. Je to tam super, pláž je malinká, písečná a mělko několik stovek metrů. My jsme nadšení a letos tam jedeme už po čtvrté. U bytování je na konci vsi, tudíž naprostý klid a pohoda.Do malého obchůdku je to, co by kamenem dohodil. Na pláž je to sice asi 300m, ale fakt je to klídek a pohodička. hot smiley
PE
Re: Privlaka u Zadaru
06. 03. 2007 20:40
Vzhledem k tomu, že jsme vloni také byli v Privlace, tak jsme zjistili, že se jednotlivé čtvrti jmenují podle rodin, které zde bydlí (označení samozřejmě pochází z doby minulé, kdy zde byly jenom pole a pár domečků). Jedná část je Glavani, Skoblari, Kustiči, Rogiči..... Při hledání ubytování jsme narazili asi na 5 apartmánů, které vlastnil někdo z rodiny Glavanů. také jsme přemýšleli o Emilu Glavanovi, ale uměl pouze německy a byl dost neochotný a ta pláž se nám nelíbila. V Privlace jsou mnohem hezčí. Pěkné místo je v části Skoblari (asi 300 m před mostem na ostrov Vir). Jinak ta část Mletak, je též pěkná a pro malé děti jako stvořená. Vloni bylo synům 2 a 6 let a za 11 dnů pobytu se "vyblbli" dosytosti a už se nemohou dočkat léta až zase pojedeme na písek. Tentokrát před Privlaku do Ninu - Zdrijac.
Jaja9
Re: Privlaka u Zadaru
07. 03. 2007 13:47
Ahojte dovolenkári Kto mi poradí? Máme objednaný apartmán v Sabunike pri Privlake
Volá sa Rotim Ak ho niekto pozná nech mi niečo o ňom a o Sabunike napíše Budem mu
veľmi povďačná Aké sú tam pláže a či je blízko do Privlaky Ideme začiatkom júla Už
sa teším len dúfam,že nebudem sklamaná
Re: Privlaka u Zadaru
16. 05. 2007 15:43
Zdravím Kroupíky !

Byl jsem 3x ubytovanej u Milivoje Glavana a jeho ženy Nevenky. Naprostá spokojenost. Ryby vynikající. Ted jezdím do Škrapavce kde to mám na pláž 1 minutu a to je pro dovolenou s cca ročním capartem rozhodující. Pláž je naprosto skvělá. Do moře mělko, ideální pro děti. Novým návštěvníkům doporučuji hledat tkzv. "Zlatu plažu". Jinou ne. Ostatní jsou s kameny. Tato je čistá. Jenom když se mladí Chorvati v noci rozjedou tak je ráno na pláži binec. Letos vyjíždím 1.7. Už se těším.

Mějte se !!!
Re: Privlaka u Zadaru
27. 05. 2007 07:39
Zdravím nevím jaké máte zkušenosti s Privlakou ale já špatné . Jak zalezlo sluníčko tak samej komár a ani OFF nepomáhal prostě dovolená za ho... A Když šel člověk spát tak se ráno probudil celej doštípanej a to v každé zásuvce jeden el. strojek na komáry.

začátek září 2006

Jirka
Re: Privlaka u Zadaru
30. 05. 2007 19:12
Taky jsme bydleli u Milivoje Glavana a Nevenky a dovolena tam neměla chybu.Určite se tam ještě někdy vrátime!!!!! Zdravím Herrgott.
Re: Privlaka u Zadaru
31. 05. 2007 12:14
Zdravím jajabliz !!

Děkuji za podporu.
Mohu se zaptat kdy jste tam byli naposled ? Já tam byl naposled před dvěma lety, ale to už sem bydlel ve Škrapavci, samozřejmě jsem Milivoje byl pozdravit. Letos se tam zastavím rovněž, je to kousek a Milivoj je příjemnej člověk. Známi mi sdělili že až tam přijedu že to tam nepoznám, tak jsem zvědavej. Mějte se...

zdraví herrgott
Re: Privlaka u Zadaru
01. 06. 2007 22:49
V roce 2005 10 dní přelom červenec-srpen.V roce 2006 19 dní přelom červenec-srpen.Letos 10 dní zhruba taky tak(má to moc zamluvené) Už se teším a zdravím herrgott!!!!!!
Re: Privlaka u Zadaru
04. 06. 2007 13:26
Zdravím jajabliz !!

Už pomalinku sháním Eura a kuny, frčím hned první prázdninovej víkend, ale až v sobotu večer. Jedu s celou rodinou a sem zvědavej jak se bude moře líbit ročnímu synkovi. Má ještě Milivoj pejska ABU ? Já budu bydlet ve Škrapavci, to je směrem po cestě k Zatonu. Cca 10 min pěšky od Milivoje. Nejdřív je Kuča s delfínem v předzahrádce a pak je odbočka vpravo dolu k moři, tak v této uličce budu ubytovanej. Takže na pláž přicházím od těch schodů vedle toho velkého bílého domu nad mořem. Jeli jste vloni po dálnici ? Z hranic ČR - AUT vám cesta trvala do 10 hodin ? Ptám se jenom proto že roční synek špatně snáší auto, respektivě nechce sedět v sedačce. Tak proto se vyptávám na délku cesty po dálnici. Jinak samozřejmě cestu znám. Ikdyž už jsem v Mariboru jednou lehce přejel, ale rodina to brala s úsměvem.

Zdravím jajabliz
Re: Privlaka u Zadaru
04. 06. 2007 18:53
Zdravím !! Milivoj už ABU nemá někdo mu ji otravil.Moc ji oplakali a koupili si HELU ale stále maji kocoura GRISKA.Jezdíme jenom po dálnici. Vloni výjezd neděle v 3.30 příjezd k Milivojovi 13.00hoh.Cesta v pohodě, všichni spí.První zastávka po 7hod ráno a pak dle potřeby.Celkem asi1.5hod.Nejhorši je prujezd slovinskem.Už se teším na cestu po dalnici přes celé chorvatsko.Je to o hodně rychlejší.Neznám lepší pocit po dlouhe cestě než zaparkovat na dvoře,Milivoj přinese vychlazené karlovačko,ja piju a cítim jak ze mně pomalu odcházi unava.Po obědě k moři a relaxovat. To nemá chybu!!!!! Tak Vám přeji štastnou cestu.Už to máte za pár!!!
Re: Privlaka u Zadaru
05. 06. 2007 13:16
Zdravím jajabliz,

děkuji za informaci. Ješte drobnost , tedy pokud mohu doporučit dovolenou. Jezdíme ještě cca 20 km pod Omiš do Staniči Tice. Jožo Kovačič se jmenuje majitel apartmánů. Pokud někomu nevadí cca 200 strmých schodů, tak je to bezvadná dovolená. Ještě se tedy přechází magistrála, ale s většími dětmi to není žádný problém. Byli jsme u něj 2 x a naprostá spokojenost. Pláš oblázková, rychlejší hloubka do moře, ale na pláži palmy, 2 restaurace, apod. Jenom ty schody, člověk přijde řádně ufuněnej, ale jinak super. Jožo má víno, rakiji, pršut vše domácí produkce. A cena za apartán je 35 Eur včetně taxy. Jel bych tam zase ale s ročním capartem by ty schody byly utrpení. Z hranic (Znojmo) je to do Omiše cca 1000 km po starý silnici, dálnici jsem ještě neměl příležitost okusit. Omiš je nádherná, rozhodně hezčí než Makarská. Tak se mějtě a ještě jednou dík za info o Milivojovi a délce cesty. Snad se vyhnu zácpám v tunelech, na hranicích mi čekání nevadí. Dám čouda, protáhnu se a už to frčí :-))

Herrgoot alias Martin z okresu Ústí nad Orlicí
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 196
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.