Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Teplota moře

Autor janavk 
Teplota moře
22. 02. 2013 18:22
Zdravím, zajímalo by mě, jaké máte zkušenosti s teplotou moře - byla jsem v Jelse a Vrbosce, i ve Starim Gradu, tam všude se mi to zdálo docela studené. Je nějaká naděje, že to v Bolu bude teplejší?
avatar Re: Teplota moře
22. 02. 2013 20:23
Jano, tady se třeba dočteš, ale je to na dlouho. O teplotách nejen moře.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: Teplota moře
22. 02. 2013 23:01
Jano,
nepíšeš, kdy jsi tam byla, zároveň to je vše severní pobřeží, taky to hraje roli .
Re: Teplota moře
23. 02. 2013 08:29
Stačí jet na jižní stranu ostrova,tam se dá koupat i v prosinci mám osobně vyzkouseny thumbs up smiley
Re: Teplota moře
23. 02. 2013 10:26
Na Hvaru jsem byla v srpnu před třemi lety. Další roky jsem zkusila Orebič a Trpanj na Pelješacu, rozdíl v teplotě moře byl veliký - severně položená Trpanj má moře úžasné, ale nemožně studené. Takže si říkám, jestli to platí všeobecně, že by Bol mohl mít moře teplé. Jenže ale zase ve Splitu se mi to zdálo taky studené, i když je to otočené na jih.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil janavk (23. 02. 2013 13:29).
avatar Re: Teplota moře
23. 02. 2013 12:07
Jano otázka zní,o je pro tebe studené?
Několikrát se nám stalo že mělo moře 28 stupnů,večer přišly vlny bura a druhý den mělo moře 20 stupnů.
Potom trvalo 3 dny než se moře zase ohřálo.
Re: Teplota moře
23. 02. 2013 12:43
Ano, to jsem jednou zažila ve Starim Gradu. Ale o to mi nejde, jde mi o ta konstantní období.
avatar Re: Teplota moře
23. 02. 2013 12:48
Konstantní období je určitě na Maledivách..............yawning smiley
avatar Re: Teplota moře
23. 02. 2013 14:13
Konstantní období je určitě na Maledivách..............tak takovou dovolenou bych chtěl , alespon jednou v životě zažít , Maledivy = Ráj na Zemi yawning smiley
avatar Re: Teplota moře
23. 02. 2013 15:11
Můžu z vlastní zkušenosti potvrdit, že na jižní straně ostrova Hvar je moře teplejší. Vydali jsme se na výlet do Jelsy, když byla bura a málem nás to odfouklo i s autem. Nikdo se na severní straně ostrova nekoupal, v konobě v Jelse jsme si museli skoro držet talíře s jídlem, aby nám je vítr neodnesl. Když jsme se večer vrátili do jižní zátoky pod Bogomoljem, naši spolubydlící se divili, celý den tam ani nezafoukalo a moře bylo teplé jako jindy. Nikdy jsme tam nezažili natolik prudké ochlazení moře, aby se nedalo koupat. Tak nevím, jestli je to tou jižní stranou, nebo je na Hvaru tepleji, než jinde.
Předl lety jsme byli na Pelješaci v kempu Perna u Orebiče v srpnu, kdy je hlavní sezona a měli jsme obrovský problém vůbec do moře vlézt, protože bylo hrozně studené. Že v těchto místech fouká vítr, protože je to průliv mezi poloostrovem a ostrovem Korčula, jsme věděli, ale to moře se nedalo... rychle zaplavat a ven. Na Hvaru se v moři doslova válíme, a jak to jeden host tamní zátoky nazval: jodisujeme.
avatar Re: Teplota moře
25. 02. 2013 08:18
Těžko Jano ti dát nějakou dobrou odpověď. Teplota moře je závislá na mnoha faktorech. Podmořské proudy, vítr, teplota a sluneční svit v daném období, hloubka moře, vlny ...
Re: Teplota moře
25. 02. 2013 09:14
Byl jsem v bungalovech hotelu Komodor v srpnu.Kemp Perna považuji za jeden z nejhorších.Je to ale spíše vedením kempu.Přijet tam může prakticky kdokoli bez kontroly.Sociálky sice nové, ale špatně udržované,možná nestačily kapacitně.Bungalovy měly vlastní, jinak bych odjel. Koupat jsme se jezdili každý den autem na Trpanj.Místní plaže byly plné serfařů a neustále vítr a vlny.Voda chladnější min o 3%C.Noční pohled z kempu je ale nádherný.
avatar Re: Teplota moře
27. 02. 2013 07:07
2008MIRA napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Maledivy = Ráj na Zemi yawning smiley

[www.novinky.cz]
eye popping smiley
avatar Re: Teplota moře
27. 02. 2013 10:39
ono de Jano oto co je pro Tebe teple more, me osobne vyhovuje teplota kolem 22stC a pri potapeni se spokojim i s 6stC ... :-)
avatar Re: Teplota moře
27. 02. 2013 12:40
učitelka , ale jo máš pravdu i to se tam může stát , to by být nemělo ale , že by turisty a známé osobnosti , boháče mydlili -- třeba to nechtěji přiznat , jak se jim to ............yawning smiley
Re: Teplota moře
27. 05. 2013 13:55
Ľudia moji, tento rok je situacia s teplotou vody strašná.. dnes je v Splite okolo 18 stupnov more... Musíme sa všetci modlit nech sa počasie umúdri lebo takto sa veru nevykúpeme :-) Súhlasíte?

Andrea z Kaštela, Trogir
avatar Re: Teplota moře
27. 05. 2013 14:37
Jediné řešení kdy má člověk jistotu že bude moře teplejší je jezdit v sezoně.
Re: Teplota moře
28. 06. 2013 20:10
Tomu sa hovorí "globálne otepľovanie" moody smiley More sa rýchlejšie odparuje, následne tá voda musí niekde spadnúť a preto výsledný efekt "otepľovania" je paradoxne ochladzovanie klímy, ohromné búrky v lete a pod. Bude ešte horšie eye popping smiley
Re: Teplota moře
08. 08. 2013 10:43
Teplota moře Zaton od 2.8 18°C do 24°C , měřeno cca 30cm pod hladinou
Re: Teplota moře
15. 08. 2013 14:07
Podgora more kolem 25 st., klidne a ciste.
avatar Re: Teplota moře
22. 08. 2015 21:37
Zelena laguna Porec teraz vecer teplejsia ako rano. Odhad tak 27st.
avatar Re: Teplota moře
24. 08. 2015 07:55
Hoši a děvčata hlásící teplotu vody."Odhady teploty" a "voda kolem 25" jsou nic neříkající údaje. To tu teplotu odhadujete podle délky camprdlíka nebo podle dvou čudlíků v horní partii ženského těla? Takže příště zprávu o teplotě jen podle teploměru.Díky.
Re: Teplota moře
24. 08. 2015 11:06
Vždyť se stačí podívat sem a máš to přesně.
avatar Re: Teplota moře
24. 08. 2015 11:20
Tak to jo, podívat se, to se dívám.
Ale tady referují turisté přímo z místa o konkrétní teplotě vody. A nějaké nepodložené "odhaduji" nebo "teplota kolem" to je opravdu k ničemu.
avatar Re: Teplota moře
24. 08. 2015 12:20
já bych se spíše díval sem a nastavil si tam region chorvatska, který mne zajímá
avatar Re: Teplota moře
24. 08. 2015 14:27
Ked je na bazene napisane 27 a v mori je o malinko chladnejsia tak viem ze nebude mat 28 alebo 22.
Ani neviem aky teplomer sa ma na to pouzit. Doma mame lekarsky a dualny co meria vnutornu aj vonkajsiu teplotu. Zhanat a kupovat morsky kvoli jednemu meraniu nebudem. To radsej pojdem na pivo alebo kupim vino vranac. A este mi v autobuse praskne, tam je kopu kufrov na sebe.
Aj tak mame dost tazke kufre. Ti co prisli autom maju 2x tolko kufrov. A to nepocitam to co si tam kupia a pri odchode vyhodia k smetiakom. Napocital som pri smetiaku 10 nafukovaciek, 3 lehatka, slnecnik, gril. Teplomer tam nebol.
A okrem toho su miesta, kde je o 50m dalej citelne teplejsia voda, ked prejdem z tiena hlbokej vody bez ludi do plytkej kde svieti cely den slnko a cvachta sa tam 100 deti.
Ja mam 380 plat, matka 180 dochodku, otec 390 dochodku, a vsetko minieme na dovcu.
Ostatni prijem nemaju. Auto sa muselo predat a zan sa kupila dovolenka.
avatar Re: Teplota moře
24. 08. 2015 16:21
No vidíš, kdybys měl auto, tak máš doma jeden slunečník a 10 nafukovaček navíc. Jo a zapomněl jsem gril a to ostatní..
My pro orientační zjišťování teploty používáme teploměr na měření vody pro koupání mimin k dostání v kterékoliv drogerii.Měří jak teplotu sladké vody, tak i mořské. O nějakém speciálním "mořském" teploměru jsem v životě neslyšel. Takže ho snad ani nemusíš shánět.
A teplota v bazénu se může podstatně lišit od teploty moře. A ne jen pocitově. Z mnoha důvodů. Snad si je domyslíš.
No a co se týče kufrů, já mám jeden malý, manželka jeden o něco větší, 2 karimatky, 1 slunečník a balení minerálky,piva a to je tak všechno. Do kufrů se vleze i ten teploměr a třeba zařízení proti komárům, opalovací krémy apod. Ještě jsem zapomněl na notebook. Když není klimatizace vezu i ventilátor. A to je tak všechno. Samozřejmě máme polopenzi nebo all inclusive. Ostatní co potřebujeme koupíme též z důchodů a nevozíme to v kufrech.
Tak si ještě užij zbytek dovolené.
avatar Re: Teplota moře
25. 08. 2015 12:25
Dik kabinet302. My na meranie mlieka aj vody pouzivame stary babsky trik. Kvapnut na zapastie, alebo laket do vody.
Inaj dnes more v Zelenej lagune najteplejsie od soboty.
Aj vzduch. Vcera este fukalo tak sme hrali minigolf.
Teraz pijeme union.
Musime sa poriadne natret kremom. Chcem ist aj na tobogan za 2kn. Dufam ze najdeme volne miesto na plazi, uz o 11hod tam bol natresk.

Teraz o 17 hod sme sa vratili z vody. 26 mohla mat na morskej strane. Ale boli tam strasne vlny. Na lagune asi o 2 stupne menej ale na kusku laguny, kde je metrova hlbka hlavne pri hladine mozno aj 28. Staci kusok zaplavat a voda je teplejsia.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil dino111 (25. 08. 2015 17:00).
avatar Re: Teplota moře
27. 08. 2015 17:47
Zelena laguna Porec dnes poobede more najteplejsie od soboty. Mohlo byt tych 26 ako uvadzaju na pocasi. Po 15 hod bol priliv.
V plytkej vode bolo este teplejsie a na dne 1,5m trochu chladnejsie.
avatar Re: Teplota moře
27. 08. 2015 20:04
Asi se moře ochladí o nějakou setinku stupně, dnes voda na Vranovské přehradě 22 stupňů, až pronikne do Jadranu, nechci vidět co to tam udělá s teplotou....
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 46
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.