Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Co si vzit sebou na dovcu

Autor mery 
Co si vzit sebou na dovcu
14. 07. 2005 09:39
jedeme na dovolenou s prateli do chorvatska..poprve bez cestovky..poradite mi co za potraviny si vzit seboudrinking smiley
avatar Re: Co si vzit sebou na dovcu
14. 07. 2005 10:05
I o tom je tady již fórum-odkaz a je tam toho několik desítek možná i stovek.Stačí si to najít a číst několik hodin.

MirekŠi
Základní potraviny: fernet, rum, kafe - a pokud se neobejdeš bez knedlíků, tak knedlíky. Všechno ostatní se tam dá koupit.
Eventuelně černý chléb, už ho tam sice prodávají, ale není to ono.
avatar Re: Co si vzit sebou na dovcu
14. 07. 2005 10:21
Knedlíky a typické České speciality v prášku jsem nikde v Chorvatsku nenašel a projížděl jsem všechny obchody a obchůdky-prostě to fakt neznají.Ten chléb se mi moc černý na naše poměry také nezdá.Jen snad tím názvem.

MirekŠi
Veronika
Re: Co si vzit sebou na dovcu
14. 07. 2005 11:06
Taky se mi zdá, že všechno jejich pečivo je jekési nasládlé. Vždycky se těším na náš chleba. Ale prodávají i grahamové pečivo, takže to střídáme.
Re: Co si vzit sebou na dovcu
14. 07. 2005 11:16
dekuji za veskere informace..jelikoz se mi blizi odjezd nemam cas listovat v predchozich forech..takze pro tvsat..jdi se zastrelitgrinning smiley
Re: Co si vzit sebou na dovcu
14. 07. 2005 12:21
da se v chorvatsku v pohode koupit zelenina..okurky..rajcatka..??
Re: Co si vzit sebou na dovcu
14. 07. 2005 12:39
V pohodě né, musí se do krámu.

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Petr K
Re: Co si vzit sebou na dovcu
14. 07. 2005 12:44
Basu piv a něco k pití k tomu. Rozhodně ne tchyni...
Petr K
Re: Co si vzit sebou na dovcu
14. 07. 2005 12:58
Pro hany-bany: Určitě dá, záleží na množství. Při Tvých svalech na vzpírání 130 kilo to ale bude chtít nakupovat ve velkoobchodu nebo přímo od pěstitelů - skoupíš na začátku dovči celou úrodu a pak už jen Havaj!
Re: Co si vzit sebou na dovcu
14. 07. 2005 13:02
pche odkdy jsou svaly ze zeleniny..viva la steroide grinning smiley..zelenina je jen doplnek..
Re: Co si vzit sebou na dovcu
14. 07. 2005 13:03
ja mam super tchyni nepotrebovat muj muz dovcu vzhledem k jeho narocnemu zamestnani vezmu ji misto nehogrinning smiley
Re: Co si vzit sebou na dovcu
14. 07. 2005 13:06
do kramu dojit zvladnu..pro zeleninu urcite..jsem celkem zavisla(krome tech steracu a nejakejch jinejch vecechsmiling smiley)na zelenine..takze uz jen balkan sebou a pohoda pac predpokladam ze ten tam mit nebudou nebo se pletu??
Re: Co si vzit sebou na dovcu
14. 07. 2005 13:10
to dá rozum, kde by se vzal na Balkáně balkán?
Re: Co si vzit sebou na dovcu
14. 07. 2005 13:17
no prave..drinking smiley
Re: Co si vzit sebou na dovcu
14. 07. 2005 14:00
pro Míšu : pozor s Fernetem ! Předloni jsme se v kempu seznámili se slovinskými manželi a při večerním posezení jsem vytáhl české národní pití - Fernet. Po vypití kalíšků jsme viděli jen zděšení v očích našich hostů. Oni si snad mysleli, že je to fakt nějaký lak na rakve. Další kalíšky už s díky odmítli a tak jsme přešli na obyčejnou skotskou whisky.
Petr K
Re: Co si vzit sebou na dovcu
14. 07. 2005 21:07
No tak to je vidět, že ví h...o vo klasickym baletu milý Slovinci!
To ragu:
Však my si ho berem jen pro sebe !! Máme podobnou zkušenost s naším domácím. Ten to napití málem nepřežil, takže už mu ho teď nenaléváme. Že to je lak na rakve, to se nám povedlo mu nějak přeložit, ale dech mrtvé milenky nepochopil do dneška.
Ale ještě k tématu. Prodávají tady celozrný chléb v krabicích pro domácí pekárny.
Samozřejmě, že ho tam nepečem, ale dají se z toho dělat dalamánky nebo placky a k snídani je to docela dobré, když už člověku leze krkem ta bílá buchta.
A ještě jedno super doporučení. Pokud si chcete zalétat, vezměte si sebou na grilování pivní marinádu od Vitany !!!!Na chuť vynikající, ale ty konce!! Po prvním použití jsme si všichni připadali jak výrobna bioplynu. Škrtnout, a kam se hrabe raketovej pohon !!!
Ivanka
Re: Co si vzit sebou na dovcu
09. 08. 2005 14:26
My mame 2 deti a abychom tam neprojedli majlant,varime si.S sebou berem koření,pečivo do začátku,uzeniny,máslo,sýry,nějaké konzervy,sladkosti,rýži,těstoviny,hotové polotovary apod.Zeleninu tam koupíš,drahá je jako všechno ostatní na pobřeží,jinak to jde.Hodí se i pár piv-je tam drahé.
Pití je tam také drahé,myslím nealko,takže berem i sirupy či Tangy a tam se dá koupit voda v 5l balení za cca 35-45Kč. Pokud tedy nemají v apart. pitnou vodu. Mléko cca 20Kč.Rozhodně nakupujte ve větších městech mimo pobřeží a ve větších marketech.Ceny od pobřežních letovisek se hodně liší!!
My sebou vozíme jen to základní. To jest cukr, čaj, kafe, sušenky, bonbony a tak. Pití do začátku. Je zvláštní, že obyčejná neperlivá voda je tam dražší než limonády. Ale my pijem limči a ty maj moc dobrý. A nevyjdou nějak příliš draho. Třeba limči značky "Fitt", ty jsou vynikající - Cola nebo Jabuka (jablko), mňam, mňam a stojí 1,5litru 4-5 Kun. Ale třeba kinder vajíčko to KindrerJoy stálo u nás v kempu 8 Kun a na benzínce u dálnice jsme ho kupovali za 7 Kun. Ale i tak jsme dětem (máme 2) každý den koupili po jednom vajíčku. Naučili jsme se nepřepočítávat. To by člověk nekoupil pomalu nic. Každá blbina někde u stánku stojí min. 20 Kun, ale někdy je to hovadina, která by u nás stála taky tu dvacku, ale korun. Takže prostě vezu dejme tomu 4000 kun a mám prostě 4000, ne 4000x4,30.
Re: Co si vzit sebou na dovcu
12. 08. 2005 20:04
já s sebou taky vozím jen to základní. Rum, fernet a pivo.
Re: Co si vzit sebou na dovcu
12. 08. 2005 20:38
Tak si vezmi a choď už!!! Ohromne vtipný a múdry týpek...
avatar Re: Co si vzit sebou na dovcu
12. 08. 2005 21:11
Ty Mímo ty po něm teda deš. To nejni jediný fórum kde bys JirkuK nějak ftipně neglosoval. Co ti proved, nebo si tady léčíš nějakej komplex ?
avatar Re: Co si vzit sebou na dovcu
12. 08. 2005 21:17
Luďku : thumbs up

** Petr **
Re: Co si vzit sebou na dovcu
12. 08. 2005 21:47
Ludˇku, to je ženská. Bůh ví, co za tím je. Kurnik proč pořád ještě nefungujou některý ty smajlíci, tady by se dalo tak pěkně odpovídat znakovou řečí.
Re: Co si vzit sebou na dovcu
25. 12. 2005 14:31
Pro Verču: Tak to jseš dobrá. Já nějak tu kalkulačku z hlavy nemůžu dostat. Jsem ovšem, na rozdíl od našich slavných ekonomů, rád, že naše koruna sílí a kurz chorvatské koruny klesá.hot smiley
Doufám, že se naše národní hospodařství nezhroutí, když kurz kuny poklesne ještě víc. Nejraději na 1:1.winking smiley Což skoro odpovídá realitě. Tak si do nového roku 2006 držme palce.
Re: Co si vzit sebou na dovcu
25. 12. 2005 17:18
to znojmo: thumbs up
avatar Re: Co si vzit sebou na dovcu
29. 11. 2016 14:53
Koukám na staré příspěvky. Ó jak byl člověk bláhový. Kurz místo aby zhodnocoval korunu, tak nabral díky Sigrovi úplně jiný směr. (Ale to už tady bylo rozebíráno). Třeba opět za 11 let bude situace úplně jiná a konečně začne fungovat to "tržní hospodářství" i v oblasti financí.
Re: Co si vzit sebou na dovcu
29. 11. 2016 15:36
kabinete302, když tak rád brouzdáš tou historií a dostal ses až do roku 2005 a nemáš jinak v důchodu co na práci, nemohl bys někde vyhledat kolik korun si musel dát za jednu kunu v uvedeném roce ???
avatar Re: Co si vzit sebou na dovcu
29. 11. 2016 17:54
Mohl, v roce 2005 to bylo 4,20 Kč. A neustále se to snižovalo až do roku 2011, kdy jsem koupil kunu za 3,32 Kč. A předpoklad byl, že se cena kuny bude dále snižovat. A přišel Singer a rázem cena byla 3,76 Kč. Vloni díky tomu, že Chorvatsko je v krizi, tak jsme kupovali za 3,69 Kč. Letos jsem nic nekupoval, neboť zdraví nedovolilo odjet.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 55
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.