Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak poslat zálohu?

Autor jared 
avatar Re: Jak poslat zálohu?
30. 01. 2008 17:15
Tak v pondělí jsem platila v bance Money zálohu, a teď mi psali z Chorvatska e-mail, že už dnes /středa/platbu obdrželi.
Samozřejmě z účtu na účet.
Re: Jak poslat zálohu?
07. 02. 2008 15:45
Tak jsem to tu pročetl celé , ale nějak se v tom pořád nevyznám, potřebuju poslat zálohu na ubytování ve výši 120 eur.Pokud to pošlu přes EUROGIRO tak to chodí jenom na adresu ubytujícího a příjde mu to v eurech anebo v Kunách? Pokud to pošlu z některé banky tak budu tady platit v korunách a jim to přijde v eurech , ale majitel nám poslal jenom- jmeno, adresu, IBAN- číslu a SWIFT- písmena a čísla , tak ted nevím co napsat do kolonky č.účtu ten IBAN? anebo mi majitel to číslo účtu nějak zapomněl poslat. Dik za info.
Re: Jak poslat zálohu?
07. 02. 2008 16:18
Príklad zadania údajov:

RAIFFEISENBANK AUSTRIA
PETRINJSKA 59, 10000 ZAGREB
SWIFT:RZBHHR2X
IBAN:HR89 XXXX XXXX XXXX XXXX X
KONTO NUMMER: XXXXXXXXXX

Adresa prijímateľa:
Má Ti poslať..

Cez internetbanking v každej solídnej banke to prejde, mne to prešlo..Slovenská sporiteľňa aj u Vás Česká..
Re: Jak poslat zálohu?
07. 02. 2008 16:20
Presný popis zadania zálohy zo Slovenska: Hlavne pomoc čo majú účet v SLSP


PLATOBNY TIITUL MA BYT 335



ak mate zaujem o realizaciu bezhotovostneho prevodu z Vasho uctu vedeneho v SLSP,a.s. do zahranicia ,
prostriedky do zahranicia je mozne previest viacerymi sposobmi - platbou kartou cez internet
-prevodom z uctu na ucet
-sekom na adresu prijemcu

-sekom k osobnemu prevzatiu

Poplatkovo a casovo je najvyhodnejsie platbu realizovat platobnou kartou.V tom pripade musi prijemca umoznovat tuto formu uhrady a odosielatel musi mat k uctu vydanu platobnu kartu, ktora dany druh transakcie umoznuje a zaroven mat sluzbu na karte spristupnenu.Pri platbe kartou cez internet je uctovana iba uctovan polozka za bezhotovostnu platbu podla typu uctu ( zakladny ucet sporoziro ma uctovnu polozku 3,-Sk).

Pokial mate zaujem platbu realizovat bezhotovostnym prevodom z Vasho uctu vedeneho v SLSP,a.s., zahranicny platobny styk je spoplatnovany v sulade s aktualnym sadzobnikom SLSP,a.s. a poplatkami zahranicnych bank, cez ktore uhrada prechadza v pripade, ze prijimajuca banka nie je korespondencnou bankou SLSP,a.s.Poplatky pre zahranicny platobny styk v SLSP,a.s. Vam zasielam v prilohe.Poplatky zahranicnych bank nie je mozne vopred oznamit.




Platby do zahranicia mozete realizovat zo svojho sporoziroveho uctu.
Zakladnou podmienkou pri platbe do zahranicia je: dostatok krytia na Vasom ucte, predlozenie spravne a uplne vyplneneho prikazu na uhradu

Uhrada sa zrealizuje do 3 pracovnych dni, ak mame s bankou prijemcu korespondencne vztahy, v pripade ze banka prijemcu nie je nasou korespondencnou bankou a uhrada je zasielana cez viac korespondencnych bank, sa doba realizacie uhrady moze predlzit az na 10 pracovnych dni a poplatok zvysit o poplatky korespondencnych bank

Pri zadani prikazu na zahranicnu uhradu je potrebne uviest cislo uctu prijemcu v medzinarodnom formate( IBAN), medzinarodny kod banky (SWIFT alebo BIC kod) a dalsie udaje o prijemcovi a banke, ako je nazov banky a korespondencna adresa.Tieto udaje Vam musi poskytnut prijemca, ktoremu uhradu posielate.



Posielam Vam postup vyplnenia platobneho prikazu do zahranicia z uctu vedeneho v SLSP,a.s. cez internet:

Po prihlaseni sa na Vas ucet cez internetbanking, zadate v lavom stlpci Platba/ zahranicna , nasledne vyplnite udaje platby.

1.sposob realizacie platby
- SWIFTom vo vsetkych menach podla kurzoveho listka SLSP. V inych menach iba po dohode so SLSP, a.s.
- Sekom k osobnemu prevzatiu vo vsetkych menach podla kurzoveho listka
- SLSP, a.s. okrem SIT Sekom na adresu prijemcu iba v USD na adresu prijemcu kdekolvek vo svete a v CZK iba na adresu prijemcu v Ceskej republike.

2.Prijemca
-Meno - presny nazov uctu
-Cislo uctu - ucet na tarchu, ktoreho ma byt prevod uskutocneny. Cislo uctu vo formate IBAN je povinny, ak sa uhrada realizuje cez SWIFT.

-Ulica/Mesto - presna adresa trvaleho pobytu, resp. sidla prijemcu
-Stat - je povinny udaj

3.Banka prijemcu
-Nazov - presny neskrateny nazov a presna neskratena adresa banky prijemcu
-BIC - je swiftovy kod CC kod - sa vyplna ak nie je uvedeny swiftovy kod Ulica/Mesto - presna adresa banky prijemcu Stat - -ISO kod krajiny banky prijemcu

4.Platba
- Suma - suma, v ktorej ma byt prevod uskutocneny. Suma v JPY, HUF, SIT sa uvadza ako cele cislo bez desatinnych miest

– Mena - v ktorej ma byt
- prevod uskutocneny datum platnosti - pozadovany den zadania platobneho prikazu. Prikazy sa zadavaju len na pracovne dni.

a) Standardny prevod - prikaz prijaty v den splatnosti do 13:00 hod. Po 13:00 hod. je potrebne uviest nasledujuci pracovny den na realizaciu prikazu.

b) Zrychleny prevod - prikaz prijaty do 09:30 hod. Moznost natypovat aj s buducou valutou. Platba je zrealizovana za poplatok 1.500,- sk + standardny poplatok za uhradu

5. Platobny titul
- povinny trojmiestny kod a povinne slovne oznacenie ucelu prevodu
- zoznam platobnych titulov Vam zasielam v prilohe
- pre zahranicne uhrady v inej mene, ako je mena EUR je mozne pouzit vseobecny platobny titul 693 - financne prevody


6. Poplatky
- BEN - vsetky transakcne poplatky su hradene prijemcom platby
- SHA - transakcne poplatky na strane odosielajucej banky su hradene prikazcom a poplatky dalsich bank zucastnenych na prevode su hradene prijemcom platby

- OUR - vsetky transakcne poplatky su hradene prikazcom

7. Speciikacia platby
- Informacia prikazcu pri prijemcu prevodu (cislo faktury, cislo dodavky a pod.). Zadava sa vzdy ak je uhrada realizovana SWIFTom.

8. Oznam banke
- nevyplna sa

9. Potvrdenie
- O vykonani platby - konfirmacia pre prijemcu - ak klient poziada o informaciu o vykonani platby musi uviest cislo faxu, na ktore ziada informaciu zaslat. Informacia je vyhotovena v anglickom jazyku. Sluzba je za poplatok 500,-Sk.

- Kontaktna osoba - prikazca uvedie osobu, vratane telefonickeho kontaktu, ktora je v pripade potreby opravnena rokovat so SLSP (vacsinou je to klient zadavajuci prikaz)

- Telefonne cislo - uviest vzdy v medzinarodnom formate



S Vasimi otazkami ohladom produktov a sluzieb Slovenskej sporitelne,a.s. sa mozete obratit na verejnu mailovu schranku info@slsp.sk alebo prostrednictvom non - stop sluzby SPOROTEL na telefonne cisla 0850 111 888 (zo zahranicia +421 258 268 111), zo siete T-Mobile 0910 111 888 (zo zahranicia +421 910 111 888), zo siete Orange 0915 111 888 (zo zahranicia +421 915 111 888) sa spojite s automatickym hlasovym systemom sporitelne, ktory Vam ponukne moznost prepojenia na operatora c.1, 9a 1.
avatar Re: Jak poslat zálohu?
07. 02. 2008 17:32
to Tosiko: stačí napsat IBAN, samotné číslo účtu je vlastně posledních 10 čísel IBANu.
Re: Jak poslat zálohu?
07. 02. 2008 20:03
Díky za info.
Re: Jak poslat zálohu?
28. 02. 2008 22:50
teda, zírám, jaký problém je peníze poslat. Udělala jsem přesný opak - paní mi z penzionu napsala, že zálohu nechce a zaplatíme před odjezdem, jenže mně se nechce riskovat, že přijedeme a apartmán bude obsazený někým jiným - nikdy jsme tam nebyli sad smiley Standartně mají na www stránkách napsáno, že záloha je 150 euro a doplatek před checking out.

Na internetbankingu ČS nějaký platební styk v eurech mám.. jednak nějaký "přeshraniční převod v EUR" a pak "zahraniční platební styk".... a koukám, že od 18.2. existuje nějaké PRIEURO - to by se možná také dalo použít.

Zatím nemám vyjádření od paní, zda chce tu zálohu zaplatit... tak nevím - vyčkávám.
Re: Jak poslat zálohu?
28. 02. 2008 22:53
PRIEURO stojí 750 eye rolling smiley
ten přeshraniční styk by měl stát 220....
tak nevím, zda se může použít...
Re: Jak poslat zálohu?
28. 02. 2008 23:34
Loni jsem zjišťoval jak poslat zálohu a nejlépe mi vyšlo poslat peníze poštou přes eurogiro. Zaplatí se v korunách a v Chorvatsku dostanou údajně eura na adresu. Jestli se nepletu tak kurz se přepočítával přes střed. Banky vyšly rozhodně dráž. Letos jedeme přes zprostředkovatele tak zálohu zaplatíme v česku v korunách a doplatek v eur po příjezdu. Pavel
Re: Jak poslat zálohu?
29. 02. 2008 00:02
Tak my už máme zálohu poslanou, vyřešil jsem to přes internet banking u KB kde mám ůčet, zašel jsem na pobočku KB ,ale tam mi řekli že u nich to bude stát cca 800kč , ale jestli nemám internetb banking tak že mi ho udělá a přes něj je to levnější , tak se stalo nestálo to nic a za převod přes internet jsem zaplatil 250 kč , super bez problému za tři dny to měli na účtě.
Daniel32
Re: Jak poslat zálohu?
13. 03. 2008 21:47
K debate medzi Hopkirkom a Globikom ohladne poplatkov.
Musim suhlasit s Hopkirkom, ze beznou praxou je ze poplatky za odchadzajucu platbu hradi odosielatel a poplatky za prichadzajucu platbu hradi prijemca. Tak to proste je a je to uplne normalne. Tak je to pri kazdych platbach... leasing, dodavatelske faktury, platba za sluzby. Ak niekto chce aby platitel znasal poplatky aj za prijemcu urcite to nie je normlane.
Bola tu aj debata ohladne IBAN. Chorvati maju urcite IBAN. Myslim, ze v clenskych statoch EU tvori cast IBANu cislo uctu, ale v Chorvatsku nie je ani cast IBAN zhodna z cislom EUR uctu. Preto nech Vas to nepletie.
Pri platbach je dolezite kvoli rychlosti prevodu a poplatkom zadavat spravne IBAN a SWIFT.
Ja som pred 2 tyzdnami platil 100EUR do Chorvatska Internetbankingom Slovenskej Sporitelne . Poplatok cca 300 SKK. Poplatky za prevod som samozrejme zaskrtol SHA!!! - transakcne poplatky na strane odosielajucej banky su hradene prikazcom a poplatky dalsich bank zucastnenych na prevode su hradene prijemcom platby.
Prajem vsetkym prijemnu dovolenku v Chorvatsku.
Daniel
Re: Jak poslat zálohu?
25. 03. 2008 19:19
Ahojte,minulý mesiac som platila zálohu cca 400 eur za ubytovanie na Hvare,platila som za celú skupinu-8 apt.Majiteľka agentúry má účet v slov. banke,takže úplne bez problémov som celú sumu poslala v sk.Som rada,že sa to dá riešiť aj takto,kedže poplatky sú fakt otrasné!
avatar Re: Jak poslat zálohu?
26. 03. 2008 07:25
Platila jsem v České spořce-převodem z účtu(internetbenking)
Posílala jsem 100eur-poplatek byl 220kž za převod a asi kolem 70.-kž za převod kč na eur.Takže celkově mě vyšel převod do zahraničí na necelý 300.-kč(navíc v teple domova a během pár minut)
Co se týká nákladů -tak jsem zvolila že celé ponesu já(přijde mi to věc slušnosti)

Peníze jsem posílala v sobotu a v úterý volali majitelé že je maj vpořádku na účtu.
Daniel32
Re: Jak poslat zálohu?
26. 03. 2008 12:06
To ze sa niekto rozhodne znasat cele poplatky za prevod, je jeho rozhodnutie ale urcite to nie je vecou slusnosti. Skor by som to otocil a povedal, ze je vecou neslusnosti ak niekto chce aby si znasala cele poplatky sama. Viem Ivetaa, ze ty si sa sama rozhodla ze budes znasat cele poplatky sama. Chorvat sa potesi a ty taketo prevody nerobis casto, takze obaja ste spokojni.
Takze ak to este raz zhrniem: pri bezhotovostnej platbe by sme ako formu hradenia poplatkov mali volit poplatky typu SHA (prikazca plati len svojej banke). Podla dohody medzi prikazcom a prijemcom vsak nie je vylucene vyuzivat aj ostatne sposoby, ked plati vsetky poplatky len jeden z nich.
avatar Re: Jak poslat zálohu?
26. 03. 2008 12:54
NO-mě přišlo hlavně logický-že když mám platit zálohu 100eur-tak jim nepošlu 100eur-z kterých jim strhnou za poplatky.
Možná jsem divná-ale pokud mám platit nějakou dohodnutou částku-tak ji zaplatím.
Na dovolenou chci jet já-tudíž platím to co dohodnem.
Pár let jsme jezdili přes CA-a tam byly poplatky přece taky.
Když dělám převody v čr-tak přece taky platím za internet benk.
Neumím si (když to hodně zjednoduším) představit-že holce mám převést na účet školy školné 1000 měsíčně-a napíšu jim-dávám vám jenom 980-protože 20 si nechám až budu platit polatky na konci měsíce za provedené platby.
Nebo že přijdu na poštu-a místo 5000 SIPA zaplatím mín-o poplatky který dám za za složenku..

Možná je to hloupej názor-ale mě celkem ten poplatek v ceně dovolený zase až tak moc nevadí(nebo spíš beru to jako samozřejmost)
Ale beru-že to jde jistě dělat i jinak a vyhovuje to někomu jiným způsobem..
avatar Re: Jak poslat zálohu?
26. 03. 2008 14:29
Ivetta, to co píšeš je celkem logické, ale já třeba žádné poplatky za provedené a došlé platby neplatím. Platím si měsíční paušál -"balíček" za 99,-Kč a pak už je jedno, jestli provedu v měsíci jednu nebo sto peněžních transakcí. Samozřejmě se ale jedná pouze o platby tuzemské. Lze si ale zřídit i vyšší měsíční paušál, kde mám mimo jiné i výhody při zahraničních platbách. Myslím, že takhle nějak to budou mít nastavený i oni, takže já dávám také poplatky typu SHA a dál to neřeším.
avatar Re: Jak poslat zálohu?
26. 03. 2008 15:29
KUDU:já jsem právě letos platila poprvý přímo jim.(Když pominu že jsem trotl a měla jsem co dělat vypsat kam které číslo patřilo-protože mi poslali asi 3 a tak jsem to tam naflákala jak jsem si myslela a celkem se divím že jim vůbec peníze došlywinking smiley,tak jsem vždycky dělala platby jen v čr přímo CA.Což bylo samozřejmě o dost víc(loni to bylo něco kolem 5tisíc v kč přímo cestovce a zbytek v eur až tam)
Takže pro mě tahle platba do zahraničí byla fakt novinka.
Jinak mám pocit že já žádný balíček nemám-a platím kdykoli s účtem cokoli dělám(jakýkoli pohyb)Na konci měsíce potřebuju ve výpisu jeden list jenom na rozepsání jednotlivých poplatkůhot smiley
Re: Jak poslat zálohu?
26. 03. 2008 17:23
ivetaa napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Neumím si (když to hodně zjednoduším)
> představit-že holce mám převést na účet školy
> školné 1000 měsíčně-a napíšu jim-dávám vám jenom
> 980-protože 20 si nechám až budu platit polatky na
> konci měsíce za provedené platby.

Nemáš pravdu - i když jim pošleš celých 1000,-Kč, stejně jim banka srazí poplatek za pohyb na účtu a došlá platba, takže podle tvé filozofie by si jim měla poslat o to víc!!! To je prostě cena za podnikání a každý si své náklady musí zakalkulovat do ceny.Oni škodní nejsou, neboj.

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
avatar Re: Jak poslat zálohu?
26. 03. 2008 18:00
Hopkirk-ale mě je jedno jestli jim banka něco srazí-(teda něco z toho co jim sráží určitě stejně jako u nás za pohyby na jejich účtu.Protože si myslím že tam bankovnictví funguje stejně jako u nás)Mě jde o to-že já jim pošlu smluvenou zálohu na který jsme se dohodli(což bylo 100eur)Jestliže si to přáli na účet-tak asi počítaj s tím že jim při pohybu na účtu něco napočítaj.Rozuměj-jestli si je vyberou v bankomatu-nebo v bance-nebo vůbec-a kolik jim nakonec zbyde je mi jedno)Já posílám 100eur-jelikož jsme se tak dohodli.Vzhledem k tomu že si platím svůj pronájem-(a je to služba at tak či tak která prostě je za peníze)tak prostě beru poplatky na sebe.Samozřejmě ted teda pokud se bavíme o Chorvatsku.



Tady se mluvilo o tom-jak kdo platí poplatky.
A já jsem napsala jak to vidím já.Pro mě je prostě normální zaplatit co mám.
A samozřejmě akceptuju že to má někdo jinak.Taky můžou být domluvení za ty roky s domácímaže se o náklady podělí.Nebo jim to přijde férový napůl.Prostě každý to máme nastavený jinak.

A to že neprodělaj a maj zakalkulovaný všecko a spočítaný dopředu-to přece je jenom normální.Je to nakonec jejich obživa)nebo velice slušné přilepšení k obživě)
Mimo téma-já osobně bych si teda domů cizí lidi nepustila ani náhodou-i kdybych za to měla mít tisíce týdně.yawning smiley
Re: Jak poslat zálohu?
27. 03. 2008 22:51
Já platil zálohu na poště složenkou EUROGIRO.Platil jsem 200 EUR v korunách a oni dostali200 EUR v kunách.Poplatek cca 250 kč.
Re: Jak poslat zálohu?
28. 03. 2008 12:29
My jsme loni platili z účtu v Komerční bance přes internet /v klidu z domova/ 180 Eur, oni dodstali též 180 Eur . Poplatek 250 Kč. Proběhlo to v pořádku a během 2 nebo 3 dnů se ozvali, že to dostali OK.
avatar Re: Jak poslat zálohu?
28. 03. 2008 15:24
Pavkakral:jenomže už se tady psalo o tom-že oni to v kunách nechtěj..Takže chtěj eura-stejně jako nás upozornovali první rok-že nebudou chtít platby za ubytování v kunách-ale v eur.Asi se jim taky víc líbígrinning smiley

Mimochodem-dnes jsem po x době byla za kámoškou ve Č. spořitelně-a měli tam kuny za 3.60.-(dokonce paní trvdila že jich maj DOST)
Re: Jak poslat zálohu?
25. 06. 2008 22:36
Platil jsem zálohu 50€ na účet majitele apartmanu přes učet u ČS.
Poplatek za převod 220 kč, a kurz byl velmi výhodný. Převod trval 5 dní.
avatar Re: Jak poslat zálohu?
09. 07. 2008 18:34
Tak jsem si uvědomila, že nevím to nejdůležitější, a to jedu na 2 místa.
Zaplatila jsem tudíž 2 zálohy.To pak tam již jen jedete, a řeknete já jsem já, nebo jak? Mám tam ještě napsat pro jistotu?
PS. Poprvé jsem si zajišťovala ubytko přes internet přímo na majitele. Díky.
avatar Re: Jak poslat zálohu?
10. 07. 2008 08:20
Rero, vždycky po zaplacení zálohy nám pošlou poukaz-voucher, ten vytisknu a beru sebou. Pro jistotu si ještě vytisknu příkaz z banky o převodu peněz-zálohy. To by mělo stačit.
avatar Re: Jak poslat zálohu?
10. 07. 2008 08:35
No díky. Tak to je průšvih, nic mi neposlali.ani z jednoho ubytka. Vytisknu si aspoň výpis, kdy jsem to platila, a napíšu jim.
avatar Re: Jak poslat zálohu?
10. 07. 2008 11:50
No to je divný, vždycky poslali poukaz vystavený přímo na jméno, je tam uvedeno od kdy do kdy je rezervace, kolik je celková cena, kolik je už zaplaceno zálohou + kolik zbývá doplatit. Vytiskni si radši i maila, kterým jsi rezervaci prováděla, prostě veškerou korespondenci s majiteli.
Ale neplaš se, třeba ostatní "fóristé" mají jiné zkušenosti. A nejedete už zítra?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kudu (10. 07. 2008 11:56).
avatar Re: Jak poslat zálohu?
10. 07. 2008 12:13
Ahoj Kudu. To víš, že jedeme zítra. Pindám tady to či ono, a ten základ - nemám. No, nemám k sobě co dodat. Myslela jsem že stačí, když mi začátkem února napsali e - mailem, že platby v pořádku došly, a že mám rezervaci. Doteďka jsem vždy jela přes cestovku, nebo taky někdy na blind.
Zase zkušenost. Uvidím teda, jak dopadnu. Nakonec převezu nějakých pár potravin, a nebudu je mít ani kde sníst....Jo, Jelimane, do jaképak ledničky si pak "něco" uložím? Tak se mějte. Renáta
avatar Re: Jak poslat zálohu?
10. 07. 2008 21:53
1. Pisak: Primili smo vasu rezervaciju ( 200 eura ) na nas račun kod banke, hvala
vidimo se na ljeto 19. 07. u apartmanu 5 i 6.
pozdrav, lada!
----- Original Message -----

2. Živogošče: Postovanje,
Primio sam vasu akontaciju od 300 eur.
Vasa rezervacija za AP2....12.07.-19.07. je o.k.
Vidimo se u julu u villi Ana,
Srdacno,
Jadranko Antunovic

Tak, a to je všechno co mám.
Takže, já si teď vůbec nelámu hlavu, jak se tam dostanu/ kterou trasou? - milý Bessy/, ale spíše, co mě čeká na místě.
Ale co, aspoň nějaké dobrodružství. Moc vás všechny zdravím.
avatar Re: Jak poslat zálohu?
11. 07. 2008 07:49
Rero, snad tohle bude stačit. Držím palce, šťastnou cestu a krásnou dovolenou!
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 220
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.