Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak poslat zálohu?

Autor jared 
Re: Jak poslat zálohu?
13. 02. 2014 13:57
Re: Jak poslat zálohu?
13. 02. 2014 19:43
IVČO...toto je paráda,bez poplatkuthumbs up...Myslím že to bude zajímat mnohé,kteří posílají zálohu....takže prosím o podrobnosti...
avatar Re: Jak poslat zálohu?
16. 02. 2014 11:59
Kopera , stačí si jen otevřít ten odkaz od žabičky smiling smiley , a pokud umíš česky, tak jsi schopný to poslat , je tam na výběr několik českých bank , kam posíláš Kč a oni pošlou € do HR zdarma a opravdu v super kurzu ... tomu říkám služby grinning smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Jak poslat zálohu?
28. 05. 2014 18:11
Zabak: Díky za tip na europlatba.cz. Zaplatil jsem přes tuto službu zálohy na letošní pobyt v Orebići a v Podgoře a potvrzuji perfektní průběh platby s dobrým kurzem. Převod šel do dvou bank - ZAGREBACKA BANKA ZAGREB a PRIVREDNA BANKA ZAGREB. Platba připsána na účet v HR následující den a podle domácích plná částka EUR. Ekvivalent v Kč jsem platil z účtu u Fio banky, takže to bylo taky okamžité a bez problémů. Takhle mají služby fungovat ! smiling smiley
avatar Re: Jak poslat zálohu?
31. 05. 2014 08:59
Takze vyskusane, EU, SEPA vyriesila velmi vela. V piatok skoro rano zadany prevod na 60EUR do HR cez internet banking. Moja banka si neuctovala nic.

V piatok vecer domaci pise, potvrdena rezervacia, peniaze dostal v plnej vyske 60 EUR.

smileys with beer
Re: Jak poslat zálohu?
03. 07. 2014 17:29
Také jsem dnes poslal zálohu za ubytování přes europlatbu.cz v 15:20, v 16:30 mě přišel e-mail, že platba byla poukázána na účet příjemce. Kurz: 27,645, což si myslím jde. Jsem zvědavý, jestli budou platit něco chorvati.
Re: Jak poslat zálohu?
04. 01. 2015 10:32
Jen pro oživení tohoto tématu, které zase začne být aktuální.
Je něco nového ?
Re: Jak poslat zálohu?
05. 01. 2015 16:52
Europlatba.cz pro mě novinka,takže to fakt funguje? A bez poplatku, no super.Půjdu do toho smiling smiley
Re: Jak poslat zálohu?
14. 01. 2015 20:26
Taky je europlatba.cz pro mě novinka a také poprvé platím zálohu přímo majiteli :-D
Uvidím, jaký poplatek má KB, ale asi zkusím tu europlatbu..
Má s tím ještě někdo zkušenosti?
Re: Jak poslat zálohu?
17. 01. 2015 15:07
Jo funguje to, už jsem zálohu odeslal, kurz taky výhodný a peníze už mají v Chorvatsku smiling smiley A bez poplatků.
avatar Re: Jak poslat zálohu?
02. 02. 2015 19:12
Taky potvrzuji funkčnost, zaplaceno 200€ bez problému.
Re: Jak poslat zálohu?
03. 02. 2015 20:53
Díky za info.. Platbu 100 Euro jsem již odeslal a majitel jí má na účtě thumbs up
Co jsem počítal rozdíly, tak při platbě v KB bych zaplatil o 235 Kč více a při platbě přes GE Money by byl rozdíl 273 Kč.
Na blbých 100 Euro je to docela velkej rozdíl..
avatar Re: Jak poslat zálohu?
05. 02. 2015 17:36
Také jsem posílal 100 € pomocí europlatba.cz ve čtvrtek odesláno 2804 kč a v sobotu mi domácí psal že má celých 100 € na účtu
Re: Jak poslat zálohu?
07. 02. 2015 10:41
Nechci zakládat nové téma...domácí, pojedeme k němu poprve, po nás nechce žádnou zálohu,měli jste to tak někdo? Ještě jsem se tímto nesetkala, ale majitel apartmánu prý nemá probléma??? smiling smiley
avatar Re: Jak poslat zálohu?
07. 02. 2015 18:37
Simaj
Do Hr jezdíme asi 10 let a zálohu chtěli jen jednou...................
Re: Jak poslat zálohu?
07. 02. 2015 18:56
Simaj napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nechci zakládat nové téma...domácí, pojedeme k
> němu poprve, po nás nechce žádnou zálohu,měli jste
> to tak někdo? Ještě jsem se tímto nesetkala, ale
> majitel apartmánu prý nemá probléma??? smiling smiley

My to máme taky tak. Opravdu záleží na domácích. My jsme poprvé jeli na doporučení od kamaráda a domácí s tím neměli problémy. Teď už jen zavoláme telefonicky termín a to je vše.
Už je termín, tak už jen aby ten čas utíkal jak na "ruských" hodinkách - hodina za 40 minut.
Re: Jak poslat zálohu?
07. 02. 2015 19:39
12 let jezdíme do Gradacu na stejný apartmán a nikdy jsme neplatili zálohu.
Re: Jak poslat zálohu?
09. 02. 2015 09:01
Díky za reakce, já to za 15 let nezažila, byla jsem z toho trošku paf.
avatar Re: Jak poslat zálohu?
13. 02. 2015 22:31
My jedeme počtvrté na stejné místo a musíme posílat domácím vždy zálohu, prej aby byl náš termín blokovaný pro nás v systému, kdy apartmán nabízejí i cestovky z kterýma mají dohodu.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
avatar Re: Jak poslat zálohu?
14. 02. 2015 04:39
My jezdíme také stále na stejné místo. Zálohu jsem posílal, když jsme objednávali poprvé. Další roky už ne, že prý jsme stálí hosté, tak není potřeba.

Záleží na domácím a myslím si také že na jeho zkušenosti s hosty. Pokud bude mít několik případů, kdy mu objednaný host nepřijede a nedá ani předem vědět, určitě pak po takové zkušenosti zálohu požadovat bude. Pokud má zkušenosti dobré, pak nema problema.

A nebo jak píše Bomiňo, v takovém případě je záloha asi také nutná.

** Petr **
Re: Jak poslat zálohu?
14. 02. 2015 09:22
Před lety jsme několikrát zálohu platili. Buď přes účet, normálně přes internetbanking, nebo na poště pokud to chtěli přes Western union,. Na poště ženě poradili. Poslední léta jezdíme na jedno místo a zálohu neplatíme.
Re: Jak poslat zálohu?
14. 02. 2015 10:12
My jsme posílali zálohu vždy,protože jsme jezdili na různá místa.
Letos jedeme po xté na stejné místo a proto zálohu již neposíláme.Když jsme byli na dovči před léty, tak jsem paní Tanji(domácí) povídal že ji zálohu nechci posílat poštou, 70e je menší obnos,který jsem Jí tam chtěl nechat již na příští rok,ona se usmála a povídá ....ne treba novac ,vy vjerni gosti...grinning smiley nato jsem jí úsměv oplatil.

......................................................................................vjerni Adriatic



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kopera (14. 02. 2015 10:13).
Re: Jak poslat zálohu?
15. 02. 2015 21:17
Dnes jsem telefonicky potvrdil rezervaci u paní domácí.Když jsem ji telefonoval, zjistil jsem, že pokud na ni nevidím je komunikace hodně problematická.Já ji rozuměl, ale nemohl jsem najít slova, aby ona rozuměla mi.Je ji okolo 70.let.Na zálohu jsem se ze slušnosti zeptal,ale jedeme k ní podruhé, rok před tím u ní byla dcera. V loni jsme tam byli tři týdny, tří dospělí, v srpnu a já čtyři týdny na přelomu května a června.Čtrnáct dní s vnukem.
Teď již plánuji cestu.Snažím se to narovnat do přímky.
Re: Jak poslat zálohu?
04. 03. 2015 22:45
také jsem letos využil europlatba.cz a opravdu rychle byla částka u příjemce. kurs 27,65
Re: Jak poslat zálohu?
16. 03. 2015 12:07
Já dnes také, kurz 27,74. Bohužel majitel je Srb, tak ještě + 300 poplatek. Stále lepší než přes KB ( cca 1000Kč)
Re: Jak poslat zálohu?
19. 02. 2016 20:00
Ahoj,
tak jsem včera zkusil využit platbu zálohy pomocí ,,europlatba.cz,, kterou zde někteří chválí. Bylo to až podezřelé, že je to tak jednoduché a hlavně převod do ciziny zdarma.Moc jsem tomu nevěřil.Dokonce jsem volal i na jejich zákaznickou linku s dotazem zda se jim to vůbec vyplatí a bylo mne vysvětleno, že určitě ano, že oni jsou v podstatě směnárna a jejich zisk je rozdíl z nákupu a pak prodeji eura těm, jejichž peníze do ciziny posílají, že takto platí lidé i za zboží v zahraničních eschopech.Včera jsem v 10:00 hodin převedl na jejich účet u mé banky čásku, kterou přepočítali na eura ve výhodném kurzu 27,20 a dnes přišel email z HR, že již mají celou požadovanou částku na účtě. Poplatek skutečně 0 Kč. Doteď jsem využíval EUROGIRO s poplatkem 200 kč ( nevýhoda, že si musel domácí vyzvednout hotovost na jejich poště) nebo převod z mého účtu přímo na účet domácího do HR s poplatkem 220 Kč při elektronickém převodu.Pokud bych neměl el. bankovnictví, tak si Česká spořitelna účtuje 220 Kč+200 Kč. Takže europlatbu.cz mohu skutečně již i z vlastní zkušenosti doporučit.
Re: Jak poslat zálohu?
24. 02. 2016 14:42
Díky za informaci. Před pár dny jsme platili zálohu 110,-€ za apartmán přes internetové bankovnictví České spořitelny. Poplatek 220,-Kč, kurz 27,726 CZK/EUR.
avatar Re: Jak poslat zálohu?
25. 02. 2016 00:54
Letos uvidím, zda budou chtít zálohu. Pokud ano, tak jsem chtěl využít SEPA platbu, která je u mBank zdarma, ale ten kurz europlatba.cz vypadá nedostižně thumbs up
avatar Re: Jak poslat zálohu?
07. 03. 2016 14:11
Také potvrzuji letošní funkčnost systému europlatba.cz (140.00 EUR, 27.271, 3818.00 CZK) thumbs up

Osobně jsem to měl o nějaký den delší díky převodu mezi bankami v ČR.
europlatba.cz má své sběrné účty pouze u následujících bank:
0100 Komerční banka
0300 ČSOB
0800 Česká spořitelna
2010 FIO
5500 Raiffeisenbank

Oproti mBank při SEPA platbě zdarma a jejich kurzu 27,85 jsem ušetřil nějakých 81CZK smoking smiley
Re: Jak poslat zálohu?
10. 03. 2016 22:50
Letos jsem posílal zálohu 200€ (kurz 27,49Kč ) také přes "europlatba.cz" a musím potvrdit, že je to rychlá a vcelku levná služba. I kyž převod KB-KB, trvá celý den.. spinning smiley sticking its tongue out.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil pawe (10. 03. 2016 22:57).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 206
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.