Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak poslat zálohu?

Autor jared 
Re: Jak poslat zálohu?
11. 06. 2012 17:42
Na maily prestal reagovat, dnes se mu snad snazil dovolat... uvidime. Jde o "par" euro, ale nastve to.
Re: Jak poslat zálohu?
11. 06. 2012 19:50
Tak po přečtení příspěvku,že se majitel po zaslání zálohy přestal ozývat,mi docela zatrnulo,protože záloha poslaná a taky nic,takže včera jsem poslala dotaz a dnes tu byla odpověď,takže to snad klapne.A ubytování si sháním sama proto,že s cestovkou jsme byli jednou a stačilo.
Re: Jak poslat zálohu?
11. 06. 2012 21:17
Jak se vám ubytovatelé přestávají ozývat...Měl jsem to loni podobné, ale trochu jinak. Vyměnili jsme si mraky emailů, bylo nám posláno hodně doplňujících fotografií pláže, pokojů v apartmentu atd. Ve chvíli, kdy jsme byli domluveni, odeslal jsem částku jako zálohu (i s žádostí okamžitě mne informovat o přijetí) a od té doby ticho po pěšině. Docela ve mně zatrnulo, kdy už započal další týden a žádné odpovědi na maily. Nakonec se paní ozvala, jen byla někde v horoucích peklech mimo domov a já už se viděl hrdinou
"Černých ovcí"...confused smiley Nakonec se vše v dobré obrátilo a my strávili krásnou dovču. To přeji i ostatním.
P.S. Byl jsem připraven i telefonovat, ale naštěstí nemusel. drinking smiley

Až pár dnů před odjezdem jsem raději stejně zavolal, je-li nám dané telefonní číslo funkční a ozve se aspoň někdo. Proto bych možná těm, co mají problémy, doporučil to samé. Sice jistota to není, ale aspoň něco. Neumím si představit, že bych sebral rodinu a po delší odmlce majitele/majitelky do HR odjel a doufal, že mi otevřou...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ircavoj (14. 06. 2012 15:01).
Re: Jak poslat zálohu?
11. 06. 2012 22:26
kvilďák napsal(a):
-------------------------------------------------------
A ubytování si sháním sama proto,že s
> cestovkou jsme byli jednou a stačilo.
Asi jste si vybrali špatnou yawning smiley
avatar Re: Jak poslat zálohu?
14. 06. 2012 12:09
Taky jsem měl kdysi telefonicky domluvenej apartmán, ale bez zálohy. Majitelka ještě večer před odjezdem potvrdila rezervaci, já potvrdil příjezd..... Druhej den jsme okolo 3 odpoledne podle plánu dorazili a majitelka že nemá pokoj, že ráno přijeli němci a chtějí přespat do rána. Tak at si prý někde něco na jednu noc najdeme a přijdem znovu ráno. Nejdřív jsem myslel, že si dělá srandu, ale když nám šla nabízet jakousi garáž, že bysme vlastně ani nikam nemuseli a přespali v tý její garáži, tak jem pochopil, že jí jde akorát o eura jak strýčku Skrblíkovi. Řekl jsem jí že se vyspíme jinde a ráno přijedem. Samozřejmě mě to ani nenapadlo, ať si trhne, stejně se mi to tam ani moc nelíbilo. Skončili jsme v Primoštenu ve vilce naproti benzínce, domácí dělá na té pumpě za kasou a ještě má soukromou vinotéku. To bylo o něčem jiném, parádně jsme pokecali, udělal mi přednášku s prohlídkou a večer nás ještě pozval na 18 narozeniny dcery. Skvělej večer, plno sousedů, sranda... prej ať se rozvedu a vezmu si tu jejich dceru... smiling smiley Měl jsem slíbenej i noční lov kalamari, ale k tomu nešlo
avatar Re: Jak poslat zálohu?
14. 06. 2012 13:49
Ja som objednávala apartmán na Murteri cez chorvátsku agentúru-zálohu som poslala 31.05.z účtu cez internetbanking-dnes mi poslali cez mail potvrdenie o rezervácii+mapu s adresou agentúry a telefónnym číslom.
Pôvodne sme chceli ísť nablind,ale na nete už bolo dosť apartmánov v okolí Slanice obsadených a ráno behať po ostrove a hľadať ubytko sa nám nechcelo.spinning smiley sticking its tongue out
P.S.Cena 13€/osoba sa mi takisto vidí celkom slušná.eye rolling smiley
kik
Re: Jak poslat zálohu?
27. 06. 2012 21:16
2x jsem posilal zalohu a pokazde to bylo bez sebemensich problemu. Majitele potvrdili prijem zalohy. Asi jste meli smulu, lide jsou ruzni.
Re: Jak poslat zálohu?
28. 02. 2013 14:06
V pondělí jsem platil zálohu 120E přes eurogiro poštovní spořitelny. Cena 200,- Kč, Dnes přišel voucher na ubytování. Jim přišli jim hotově kuny a zaplatili 1 euro poplatek. Myslím, že je to asi nejlevnější a nejlepší posílání peněz na zálohu. Pokud se teda domácí spokojí s Kunama.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil algec (28. 02. 2013 14:07).
avatar Re: Jak poslat zálohu?
05. 03. 2013 13:39
Algec omyl - já posílám přímo z internetbankingu Fio banky za 50 Kč ... kolik zaplatí domácí mi je vcelku jedno , ale bude to asi podobná částka yawning smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Jak poslat zálohu?
05. 03. 2013 15:23
jen pro info, pac to neni rozhodne nejlevnejsi, ale pro predstavu:Komercni banka ma poplatek 250kc
avatar Re: Jak poslat zálohu?
06. 04. 2013 10:37
tento rok prvý krát počujem o eurogiru, lebo majiteľka si to žiada, tak som rád že to tu bežne používate a je to bezproblémové. pošte totíž moc neverím grinning smiley
Re: Jak poslat zálohu?
07. 04. 2013 19:47
mihal306 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> tento rok prvý krát počujem o eurogiru, lebo
> majiteľka si to žiada, tak som rád že to tu bežne
> používate a je to bezproblémové. pošte totíž moc
> neverím grinning smiley


čauko,
Eurogiro mám odskúšané...len to trvá trošku dlhšie,ako pošta uvádza tongue sticking out smiley
Re: Jak poslat zálohu?
08. 04. 2013 07:59
Já jsem poslal peníze přes Eurogiro v pondělí odpoledne a ve středu už mě poslali z Chorvatska voucher. Takže 2 dny nejsou tak moc.
avatar Re: Jak poslat zálohu?
08. 04. 2013 08:23
pani domáca mi napísala, že to trvá bežne tak týžden.
minulý rok som posielal zálohu cez paypal, poplatok za prevod tuším 2,5e a prachy mala skor, ako som jej stihol napísať,že som to práve poslal.
a hlavne pladba trvala minutu a ani som nevstal z postele.
Re: Jak poslat zálohu?
05. 06. 2013 20:32
Posílal jsem zálohu z GE Money do Zagrabacka Banka. Poslal jsem 150 EUR 27.5. odpoledne. 3.6. mi domácí odepsala že dorazilo 127 EUR. Já jsem zaplatil 220Kč. Jí strhli 23 EUR. To je hnus.

Je mi jasný, že mi těch dvacet tři éček neodpustí.
Re: Jak poslat zálohu?
05. 06. 2013 20:35
Nám se to stalo taky, domácí po nás ty eura nechtěl,ale je fakt ,že od té doby platíme až na místě.
Re: Jak poslat zálohu?
05. 06. 2013 20:49
Nejvíc mne točí, že jsem u Katy v Čaklje bydlel již několikrát. Je to sice pár let zpět, ale se zálohou mne tentokrát překvapila. Nepřevzal to někdo z mladých, nevíte? Podle volby slov bych typoval že mi odepisuje někdo mladý. Dokonce ani nevím, jestli Kata mluví anglicky, nikdy jsem to na ní nezkoušel.

Jestli jste tam někdo například loni byl, pusťte nějaké drby. Kdo tam tomu teď šéfuje? Jak je na tom Ivan (když jsem tam byl naposledy, nevypadal nejlépe)? ...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil atnarfus (05. 06. 2013 20:50).
Re: Jak poslat zálohu?
06. 06. 2013 08:13
Já jsem posílal kdysi přes Eurogiro ,poplatek 200,-Kč a za 3 dny to bylo na místě.
Teď už neplatím zálohu, protože jsem stály host.
Zdarec
smileys with beer
avatar Re: Jak poslat zálohu?
06. 06. 2013 22:15
Posielal som 70EUR cez internet banking. Moja banka mi k tomu nauctovala 9EUR poplatok. Domaci mal peniaze uz na dalsi den ale hovoril, ze prislo len 59EUR.

11EURo mi neodpusti...

Predpokladam, ze situacia sa s poplatkami zmeni po 1.7.2013
avatar Re: Jak poslat zálohu?
13. 06. 2013 05:37
263735 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Posielal som 70EUR cez internet banking. Moja
> banka mi k tomu nauctovala 9EUR poplatok. Domaci
> mal peniaze uz na dalsi den ale hovoril, ze prislo
> len 59EUR.
>
> 11EURo mi neodpusti...
>
> Predpokladam, ze situacia sa s poplatkami zmeni po
> 1.7.2013


Taky jsem posílal zálohu 180 EUR a domácí mi psal,,že přišlo 174 EUR,tak jsem volal do banky a oni mi tvrdí,že 6 EUR má stržených jeho banka a ne moje proto má na účtu 174.
avatar Re: Jak poslat zálohu?
24. 07. 2013 06:42
Já teda nevím , ale tu zálohu snad chce domácí , ne ? Tak proč bych měl řešit poplatky jeho banky ?? confused smiley Ať si najde takovou banku, kde bude mít poplatky nižší, nebo nepožaduje zálohu ... v každém případě to je jeho problém . Těch 23 € je opravdu hodně , jestli si pan domácí nezapočítal všechny poplatky toho měsíce , pokud by po mě chtěl něco doplatit, tak bych chtěl vidět výpis z jeho účtu ...

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Anonymní uživatel
Re: Jak poslat zálohu?
31. 07. 2013 08:35
Já používám poštovní službu EUROŽIRO, a vím, že do třech dnů jsou peníze hotově v rukách domácího..
Re: Jak poslat zálohu?
13. 01. 2014 20:34
Moc prosím, budu opět posílat zálohu do Hr, změnilo se něco oproti loňskému roku, kdy ještě v EU nebyli? Tím myslím hlavně poplatky - vloni jsem nakonec posílala přes českou poštu, poplatek pro mě 200kč, chorvatovi ale peníze dorazily celé. Když jsem rok předtím posílala peníze s poplatky SHA z účtu GE, strhli mně poplatek 200kč a jemu přišlo méňě cca o 17Eur - už si to přesně nepamatuju.

Teď mám i účet v mBank, poradí mi někdo prosím jak to udělat cenově nejvýhodněji? Posílat budu cca 100Eur. Děkuji.
Re: Jak poslat zálohu?
13. 01. 2014 22:21
Zdravím, na radu kamarádky, jsem to letos posílal cenným psaním.

Pojištěno na 5.000,- , poplatek 98,-. Došlo to v pohodě. Zdraví Milda
Re: Jak poslat zálohu?
13. 01. 2014 22:29
Zabak napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Moc prosím, budu opět posílat zálohu do Hr,
> změnilo se něco oproti loňskému roku, kdy ještě v
> EU nebyli? Tím myslím hlavně poplatky - vloni jsem
> nakonec posílala přes českou poštu, poplatek pro
> mě 200kč, chorvatovi ale peníze dorazily celé.
> Když jsem rok předtím posílala peníze s poplatky
> SHA z účtu GE, strhli mně poplatek 200kč a jemu
> přišlo méňě cca o 17Eur - už si to přesně
> nepamatuju.
>
> Teď mám i účet v mBank, poradí mi někdo prosím jak
> to udělat cenově nejvýhodněji? Posílat budu cca
> 100Eur. Děkuji.
SEPA platba.
Re: Jak poslat zálohu?
14. 01. 2014 20:29
Tak SEPA platba je přes banku jasná, jsou už v EU, takže poplatky SHA - ovšem kolik přijde Chorvatovi toť otázka :-(

Cenným psaním se bojím, co vím, tak peníze do zahraničí se tím posílat nesmějí, jen po ČR - nebo se něco změnilo?

Tal už jsem to cenné psaní do zahr. našla a vážně tam je psané že i peníze, tak to zní hodně zajímavě. Díky za tip smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Zabak (14. 01. 2014 20:33).
avatar Re: Jak poslat zálohu?
15. 01. 2014 11:30
Eurogiro letos stejně jako vloni záloha 100EUR poplatky platím já placeno 200kč za transakci . Ofotil jsem dokument poslam emailem a již jsem obdržel zprávu od majitele ,že EURA jsou na místě yawning smiley
Lze tímto způsobem posílat i na jejich účty v bance ,já posílal na adresu apartmánu v Drašnici .
Jen je potřeba mu poslat ofocenej papír z pošty ,aby věděl nějaké ty čísla z pošty .
Re: Jak poslat zálohu?
16. 01. 2014 22:20
posílám cenné psaní každoročně, je to oproti podpisu příjemce a nikdy jsem problém neměl (zatím...ťuk, ťuk, ťuk)spinning smiley sticking its tongue out
Re: Jak poslat zálohu?
17. 01. 2014 20:33
Tak jen pro info, uvidím jak budu posílat letos - na Eurogiro ale určitě kašlu, jsou levnějí možnosti - viz cenné psaní, pojištěné, vyjde na cca 100kč a když se peníze ztratí, vyplatí mi pojištěnou částku, takže pohoda. Pokud posílat na účet tak přes www.europlatba.cz - mám potvrzeno že pokud odešlu 100Eeur, bude celých 100Eur připsáno na účet příjemce, pokud má účet vedený v Eur - což ten můj má a jen se mu strhne poplatek jeho banky za připsání. Posílají to napřímo přímo do Hr, bez zprostředovatelské banky. A další co je skvělé, mají na Eur dost dobrý kurz. Dám majiteli vybrat a uvidíme co si vybere...

martas74: Přes to Eurogiro jde do Hr posílat jen peníze na adresu - na Hr účet to zatím bohužel neumí, zjišťovala jsem sii to. Každopádně letos už jsou výhodnější možnosti než Eurogiro...
Re: Jak poslat zálohu?
13. 02. 2014 11:44
Tak se jedu podělit se zkušeností se zasláním letošní zálohy - odesláno 90Eur přes www.europlatba.cz - nestálo mě to ani haléř a chorvat costal celých 90Eur. V úterý peníze odeslali, ve středu je chorvat měl, takže celé to bylo zdarma a ještě neuvěřitleně rychle, mám radost, že to takto funguje! Pokud by někdo chtěl nějaké bližší info, může se určitě ptát - pokud budu vědět, ráda odpovím. Iv
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 127
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.