Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak poslat zálohu?

Autor jared 
avatar Re: Jak poslat zálohu?
23. 04. 2010 13:39
To je slušný to jsou poplatky to cena dálnič.známky v Slovinsku je proti tomu dobrásmiling smiley když člověk vezme ,že banky přesunou peníze počítačem mezi sebou tak to jde.to je snad lepší ten Western Union .
Re: Jak poslat zálohu?
09. 05. 2010 12:52
Je to fakt sila... v banke mi povedali, že za poslanie 40 euro (záloha za apartmán) budú všetky poplatky = 46 euro... thumbs up smiley
avatar Re: Jak poslat zálohu?
09. 05. 2010 13:08
V ČSOB internet banking jsem za poslání 50euro platil 250,- poplatek.
Re: Jak poslat zálohu?
10. 05. 2010 18:05
viktor294 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Je to fakt sila... v banke mi povedali, že za
> poslanie 40 euro (záloha za apartmán) budú všetky
> poplatky = 46 euro... thumbs up smiley


Cez Western Union ma to dnes stalo 6 euro... hot smiley
avatar Re: Jak poslat zálohu?
11. 05. 2010 21:17
To elton

Za 250 Kč přes interne banking je to normální cena, ale všechny poplatky hradí příjemce tj. 800Kč. To pak z té zálohy moc nemá.spinning smiley sticking its tongue out
Re: Jak poslat zálohu?
12. 05. 2010 18:07
Už jsem tady, asi před měsícem psala,že zálohu posíláme přes českou poštu a poplatek nás stál za 500eu -160kč.Posílali jsme to v úterý a v pátek mi psal z chorvatska,že zálohu přijal.
Re: Jak poslat zálohu?
19. 05. 2010 16:48
Ja som posielal zalohu cez sporitelnu. Poplatky som platil ja. Mal som to uvedene v emaile pri rezervacii. V nedelu večer som zadal príkaz, v pondelok odišla platba z učtu a v utorok po obede som mal v emaile voucher.
Cena:
Posielal som 155 eur
Poplatky zahraničných bank- 7 eur
Poplatok za cezhr. prevod-9,96 eur
Re: Jak poslat zálohu?
28. 06. 2010 14:04
Placení zálohy prostřednictvím České Spořitelny:

Dneska jsem posílala zálohu na ubytování 200 Euro přes Českou spořitelnu přes elektronické bankovnictví (servis24) a stálo mě to 220 Kč. Pokud to posíláte přes pobočku, vyjde to 420 Kč.

Jinak pokud posíláte do Chorvatské banky-dceřiné společnosti české spořitelny (myslím že to je erste group confused smiley)je to 220 Kč přes elektronické bankovnictví(případně 420 Kč při zasílání přes pobočku)

Pokud posíláte do jiné banky v Chorvatsku (jako já-Zagrebačka banka), cena je 1% z posíláné částky, ale minimálně 220 Kč a maximálně 1500 Kč-opět přes elektronické bankovnictví(přes pobočku taky 1%, ale minimálně 420 Kč, maximálně1700 Kč)

A převodní kurz Kč-Euro byl 26,224 Kč/Euro

Tak snad to někomu pomůže thumbs up



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Evulina (28. 06. 2010 14:07).
avatar Re: Jak poslat zálohu?
02. 07. 2010 14:35
Já posílal přes Fio za 50 kč smiling smiley ... ale umí to takto přijmout jen asi 2 banky v Chorvatsku angry smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Jak poslat zálohu?
16. 07. 2010 20:17
Poslal mi majitel číslo účtu k poslání zálohy, a je to Deutche Bank AG confused smiley? Není to trochu divný?
Re: Jak poslat zálohu?
20. 07. 2010 23:07
Letos jsem posílal 2 zálohové platby do bank v Chorvatsku z České spořitelny a vždy mi majitel apartmánu napsal, že dorazilo o 15 Euro méně než jsem poslal. Při platbě jsem zadal sdílené poplatky a ČS si strhla za transakce dalších 2x 220 Kč. Je běžné, že dorazí méně než pošlete ? nebo jsem měl zvolit jinou variantu placení poplatků. Díky za odpovědi.
avatar Re: Jak poslat zálohu?
21. 07. 2010 16:13
Milos 175 ... jsou to poplatky jeho banky (to je normální) - ať si stěžuje tam yawning smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Jak poslat zálohu?
21. 07. 2010 16:15
Proč divný ? Třeba má majitel účet v Německu, nebo má Deutche Bank AG v HR pobočku ...

mitch napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Poslal mi majitel číslo účtu k poslání zálohy, a
> je to Deutche Bank AG confused smiley? Není to trochu divný?

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar
FAT
Re: Jak poslat zálohu?
21. 07. 2010 21:44
To by predsa mohlo byť výhodnejšie, ak by ste posielali peniaze do nemeckej banky. Aspoň v mojej banke (VUcool smiley je prevod v rámci EU za 0,15 €
Re: Jak poslat zálohu?
22. 07. 2010 22:17
Isekon
chci se ještě zeptat na tvoji zkušenost. Domácímu ukážeš výpis z tvé banky, že jsi odeslal např. 150Euro a pokud dostal míň je to jeho problém. Nechci se o dovolené dohadovat o poplatky, ale na druhou stranu, když požaduje zálohu měl by platit i poplatky své banky. Díky
avatar Re: Jak poslat zálohu?
23. 07. 2010 07:36
Tady je o tom docela zajímavý článek :Platba zálohy



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kudu (23. 07. 2010 07:36).
avatar Re: Jak poslat zálohu?
23. 07. 2010 12:59
Milos 175 , já moc osobních zkušeností nemám , letos jsem poslal zálohu 100 € a domácí mi napsala, že peníze má na účtě - kolik to bylo nevím , to nepsala. ale jek říkáš , když chce zálohu na účet , tak musí počítat s poplatky - proč bys mu měl ještě platit poplatky v bance ? yawning smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Jak poslat zálohu?
23. 07. 2010 13:02
FATe , to platí u vás na Slovensku (díky €) , u nás to umí levně jen Fiobanka , u ostatních bank to je normální mezinárodní platba, tak je jedno jestli jdou peníze no německa , nebo do tramtárie grinning smiley ...

FAT napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To by predsa mohlo byť výhodnejšie, ak by ste
> posielali peniaze do nemeckej banky. Aspoň v mojej
> banke (VUcool smiley je prevod v rámci EU za 0,15 €

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Leo
Re: Jak poslat zálohu?
23. 07. 2010 13:33
To Isekon: V ČR je také výhodnější posílat peníze do Euro zóny než mimo ni, alespoň u KB, ale za 0,15 € to stejně není.
Re: Jak poslat zálohu?
23. 07. 2010 13:35
Ahoj, já tedy tady našemu domácímu vybírám poplatky tady v čr a v září mu to vozím, ale taky to potřebuju v eurech, takže mi to zákazníci posílají jako cennou zásilku, netuším jak to je, když by se to tak poslalo do zahraničí, možná by stálo za to se zeptat, protože mi to posílají i slováci, je to v pohodě, pojištěné a ne drahé.
avatar Re: Jak poslat zálohu?
23. 07. 2010 13:53
proč neposíláte bankovky EURA do HR v "cenném psaní " přes Českou poštu ?
na Slovensku nevím...
Re: Jak poslat zálohu?
23. 07. 2010 18:39
Ahoj Macku, to je zbytečný ... dobrou, ba super radu nikdo neslyší. To pak raději tady lamentuje, jak jsou banky nenažraný.
Já tady cenné psaní dávala jako tip už je to cca 2 roky ... a jinak zálohy platit nikdy nebudu. Protože stále platí KKD thumbs up
avatar Re: Jak poslat zálohu?
10. 09. 2010 16:04
Tento rok sa to stalo aj mne,
posielal som 100 EUR, poplatky zvolene "SHA". (kazdy plati svoje)

V minulosti s tym nebol nikdy problem, nebol s tym ani problem na prvom ubytovani.

V druhom ubytovani mi e-mailom potvrdili prijatie zalohy. (bez ziadneho dalsieho vysvetlovania).

Pri doplateni na mieste na mna vysli z ich vypisom z uctu, bolo tam moje meno a prijata suma 92EUR.

Chvilu som sa hadal, ze ja som posielal 100EUR a za odoslanie som zaplatil 106EUR. Domaca si mlela iba svoje "ja som dobila 92 eura", tak som jej chybajucich 8 EUR doplatil...

Chorvati si proste nechaju zaplatit vsetko....
avatar Re: Jak poslat zálohu?
19. 09. 2010 22:15
No víte, pokud máte zaplatit 100E a na výpisu je uvedeno 92E, tak si myslím, že to bylo oprávněné ze strany chorvatů požadovat 8E. Přece záloha měla být 100E?
avatar Re: Jak poslat zálohu?
20. 09. 2010 17:50
Ja som mal zaplatit 100E. Odoslal som 100E.Mne odislo za tuto transakciu 106E aj s mojim poplatkom.

8E vznikli poplatky na strane chorvatskej banky za prijatie zahranicnej platby.
avatar Re: Jak poslat zálohu?
04. 10. 2010 14:40
LOVA můžeš mi říct jediný důvod , proč bych měl platit poplatky v bance za domácího ?? Když chce zálohy , ať si zřídí účet zde , nebo ať si poplatek platí sám ! eye popping smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Jak poslat zálohu?
16. 10. 2011 10:31
Tak jsem letos platila zálohu z Rajfky- Záloha 100,-euro + banka si strhla 20,17euro, majitel si ze zálohy strhnul poplatek své banky 15,-euro. To ta záloha se fakt prodraží, vždy jsem platila poplatky napůl a toto mě docela naštvalo. Příště to fakt asi pošlu poštou jako cenný dopis nebo ať si zařídí Paypal, tam je poplatek 1% vždy. :-(



Upraveno 1krát. Naposledy upravil khanka (20. 10. 2011 10:36).
Re: Jak poslat zálohu?
19. 10. 2011 17:41
... i letos jsme poslali 100 Euro v cennem psani s dorucenkou, bez jakychkoliv problemu.
V Chorvatsku bylo doruceno za 5 dnu. Ceska posta si za to "zazpivala" pouhych 102 korun ceskych :-))
Jedina otrava na tom je, ze se musi jit na postu, protoze na cenne psani je specialni obalka s ochrannymi prvky.
Prevod z banky do banky, diky internetbankingu, je samozrejme pohodlnejsi.
No a za pohodli se plati, to ale platilo vzdycky a vsude :-))
Takze jednoducha volba, pohodlicko a nehorazne bankovni poplatky, nebo ...
Kazdy si muze vybrat, ale pak at neskuhra ...



Upraveno 4krát. Naposledy upravil ivak (04. 01. 2012 02:12).
Re: Jak poslat zálohu?
19. 10. 2011 19:40
Já si bohužel neprostudovala toto vlákno,tak mě ani nenapadlo,že to jde i jinak a navíc jsem zapomněla,že ještě nejsou v eu,takže nejde europlatba. Pohodlí nic moc, peníze jsem šla vyměnit za eura a pak vložit na účet,to ta pošta by byla jednodušší. No nic, jsem poučena a pro příští rok chytřejší.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil khanka (19. 10. 2011 19:44).
rj
Re: Jak poslat zálohu?
20. 12. 2011 20:28
Tak jsem zkusila poslat zálohu poštou jako cenné psaní a dopadla jsem špatně. Dnes se zásilka vrátila zpět prázdná, byla vykradena, s největší pravděpodobností v Chorvatsku. Asi pošťáci přišli na to, že cenné psaní z Česka do Chorvatska rovná se eura.
Když jsem si zadala na stránkách České pošty sledování zásilky, vypadalo to takto:
Zásilka podána dne 02.12.2011.
Zásilka přepravována k vyměňovací poště.
Zásilka odeslána poštou 220 00 - pošta Praha 120 dne 03.12.2011 do země určení (Chorvatsko).
Zásilka dne 09.12.2011 převzata vyměňovací poštou v zemi určení (Chorvatsko).
Zásilka dne 12.12.2011 celně propuštěna do další přepravy v zemi určení.
Zásilka dne 13.12.2011 vrácena vyměňovací poště 220 00 - pošta Praha 120.
Zásilka přepravována k vyměňovací poště.
Tím končí sledování, dnes, 20.12., zásilka na podací poště.
Pokud byl dopis převzat a celně propuštěn v Chorvatsku, tak tam asi došel v pořádku.
Jinak blesk je pošty pomalejší brácha. Tož tak, bankovní převod je sice dražší, ale rychlejší a jak je vidět i jistější.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 54
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.