Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak poslat zálohu?

Autor jared 
avatar Re: Jak poslat zálohu?
15. 06. 2009 20:31
Tak to mě mrzí, že tato diskuze nebyla rozpoutána v lednu, když se platily zálohy. Na styl: "každá strana svoje" může přistoupit zřejmě jen několikaletý známý, nám, co jezdíme každé dva roky jinam, toto asi neprojde. Záleží samozřejmě jen na domluvě, ale domácí zrovna u nás tuto variantu nějak nenabídla. Chceš rezervaci = pošli E na účet č. ... Příští rok rozhodně zkusím cenné psaní České pošty, my přes Českou spořitelnu dali + 20E navíc..
Re: Jak poslat zálohu?
15. 06. 2009 20:42
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 18:28).
Re: Jak poslat zálohu?
15. 06. 2009 21:16
ala+sob napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak to mě mrzí, že tato diskuze nebyla rozpoutána
> v lednu, když se platily zálohy. Na styl: "každá
> strana svoje" může přistoupit zřejmě jen
> několikaletý známý, nám, co jezdíme každé dva roky
> jinam, toto asi neprojde. Záleží samozřejmě jen na
> domluvě, ale domácí zrovna u nás tuto variantu
> nějak nenabídla. Chceš rezervaci = pošli E na účet
> č. ... Příští rok rozhodně zkusím cenné psaní
> České pošty, my přes Českou spořitelnu dali + 20E
> navíc..

Platil jsem vždycky s podmínkou SHA (každý náklady své banky), vždycky někomu cizímu. Ke známým jsem jezdil bez zálohy. Připadá mi docela normální a slušné, že příjemce zaplatí poplatek své banky a já zase té své. Nikdy si na to žádný domácí nestěžoval.
Těch 20E navíc je docela síla. Mě letos v ČSOB účtovali (SHA) 250 Kč.
avatar Re: Jak poslat zálohu?
16. 06. 2009 13:17
To JirkaD: jj omlouvám se, přehlédla jsem, ale stejně by to bylo už s křížkem po funuse, jak se stále za něco platí, tak mi to přišlo tak nějak normal, až teď posl.dobou v tomhle vlákně ve mě začal hlodat červík. no, příště už budu chytřejší (snad)
Re: Jak poslat zálohu?
18. 06. 2009 23:22
poradíte, jak poslat nejlépe zálohu do Splitska Banka, Societé Generale Group? Mám jít do Komerčky? My máme doma účty v ČS anebo v ČSOB, máme využít něco z toho? Potřebuji poslat 100 Euro a náklady asi ponesu já.... ale s tím jsem počítala.
avatar Re: Jak poslat zálohu?
19. 06. 2009 08:33
Pošli zálohu pře ČSOB - internet bankink. Náklady označ každý svojí bance, nebo tak nějak, zadej IBAN, částku a pošli. Loni jsem to takto provedl a majitelka v Chorvatsku neměla naprosto žádný problém, vše OK. Myslím že to loni stálo 250 Kč.
Re: Jak poslat zálohu?
19. 06. 2009 17:37
manžel už to teda poslal, internetbanking ČSOB. Rozdělil ty náklady mezi mě a majitelku, případně to dorovnáme na místě. VOlal i na hotline, prý to bude stát těch 250.
Re: Jak poslat zálohu?
22. 06. 2009 14:32
My posíláme peníze přes western union, peníze si sice musí lidé vyzvednout, nedostanou je na účet, ale do několika minut od odeslaní to mohou vybírat po celém chorvatsku, stačí jen jít k nejbližšímu zrpostředkovateli a stojí to 240 kč - poplatek...
Re: Jak poslat zálohu?
23. 06. 2009 17:01
Cenné psaní České Pošty nedoporučuji. Posílal jsem takhle sestře do Slovinska v obálce poslední Tolary co mi zbyly (už je nebraly v českých směnárnách) a přišel ji prázdnej dopis. Výše pojištění u cenného psaní se vztahuje na zásilku, nikoliv obsah!! Nenadělal jsem nic. Tenkrát to bylo naštěstí jen asi 700- Kč. Letos jsem posílal zálohu za ubytování přes western union. Moje banka (Rcool smiley po mě totiž chtěla asi 700 za převod. Takhle jsem posílal 3500 a platil jsem celkem 3652,- Kč :-)
Re: Jak poslat zálohu?
24. 06. 2009 14:15
To je slušné :-)

Manželovi poslali v pondělí z banky (čsob) dopis, potvrzení o provedení platby.
Paní se ještě neozvala, že jí peníze přišly... nevíte, jak dlouho to tam může jít?
Re: Jak poslat zálohu?
26. 06. 2009 09:39
sosák napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Cenné psaní České Pošty nedoporučuji. Posílal jsem
> takhle sestře do Slovinska v obálce poslední
> Tolary co mi zbyly (už je nebraly v českých
> směnárnách) a přišel ji prázdnej dopis. Výše
> pojištění u cenného psaní se vztahuje na zásilku,
> nikoliv obsah!! Nenadělal jsem nic. Tenkrát to
> bylo naštěstí jen asi 700- Kč. Letos jsem posílal
> zálohu za ubytování přes western union. Moje banka
> (Rcool smiley po mě totiž chtěla asi 700 za převod. Takhle
> jsem posílal 3500 a platil jsem celkem 3652,- Kč
> :-)


Tomuto nie prilis rozumiem "Výše
> pojištění u cenného psaní se vztahuje na zásilku,
> nikoliv obsah!!". NAco sa vlastne vztahuje to poistenie?
Re: Jak poslat zálohu?
26. 06. 2009 11:52
já to pochopila tak, že když se ztratí zásilka, vyplatí ti pošta (potažmo nějaká pojišťovna?) částku, na kterou je zásilka pojištěna.
Ovšem pokud ti přijde obálka, pak je vše v pořádku - nezávisle na tom, zda v obálce je či není daný obsah.

Uzavírám moje posílání peněz do Chorvatska - včera nám napsala majitelka, že již obdržela v pořádku platbu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Adult (26. 06. 2009 11:53).
avatar Re: Jak poslat zálohu?
02. 07. 2009 23:48
Poisteny list do zahranicia sa zo Slovenska da poslat iba v specialnej plastovej obalke na poisteny list, ktora sa neda otvorit bez viditelneho poskodenia. (predava to posta za 50 centov).
Prijimatel takejto zasielky to nemal prevziat posta by to vratila a da sa to plnohodnotne reklamovat do vysky poistenia.
OBSAH JE poisteny.
Re: Jak poslat zálohu?
11. 07. 2009 20:41
používám Akcentu, poplatek SHA 220,-, kurz 7/1/09 26,34, v ten den byla ČNB 26,12
Re: Jak poslat zálohu?
11. 08. 2009 07:29
Česká pošta na tzv. cenné psaní vyžaduje speciální obálku - prodává ji za 7,- Kč. Poštovné např. do Chorvatska při udané ceně 4000,- Kč je 87,- Kč. Pořád mi to přijde výhodnější než poplatky bance - zvlášť pokud platíte i poplatky příjemce. Pak jde klidně i o částku skoro 500,- Kč. Jinak ta obálka vypadá bytelně a navíc tam, kde se zalepuje (samolepicí fólie), je i odesilatelův podpis.
avatar Re: Jak poslat zálohu?
17. 12. 2009 10:14
Dneska jsem poslala zálohu přes internetbanking, poplatek bance 250,- , za 50 euro strženo 1334,-Kč. Takže v přepočtu cca 26,68 za 1euro.
Re: Jak poslat zálohu?
06. 01. 2010 21:25
Hezký večer.
Mám takovou prosbičku : jaké máte zkušenosti s posíláním zálohy domácím v Chorvatsku na jejich bankovní účet. ??
Posílali jsme 28.12. zálohu ( elektronicky internetbanking) od nás vše v pořádku peníze strženy,ale odpověď,
na které jsme byli domluveni pořád nepřišla. Trošku už začínám být nervózní.

Díky za reagování na můj dotaz.

Jinak snad to dopadne dobře a pojedeme.
avatar Re: Jak poslat zálohu?
06. 01. 2010 22:10
Peníze by měli mít na účtu cca do tří dnů. Zkus jim napsat, jestli peníze došly. Já jsem domácímu poslala zprávu + výpis z účtu o převodu peněz. Odepsal ještě ten den, že OK a že app. máme zarezervovaný.
avatar Re: Jak poslat zálohu?
07. 01. 2010 08:22
Jahůdka:Nemějte obavy,svátky,Silvestr atd,do pátku tam peníze budou,také jsme prvně měli strach a trvalo to cca 7dní než peníze převedli.Ať vám dá majitel vědět.
Re: Jak poslat zálohu?
08. 01. 2010 20:28
Moc díky za reagování na můj dotaz a oznamuji,že odpověď už přišla.
Takže je vše OK a my se můžeme těšit na léto (letos do Sevidu)
Re: Jak poslat zálohu?
08. 01. 2010 20:49
Kdy se asi tak vylíhl nápad domácích požadovat zálohu na pobyt?
Tahá to peníze navíc z kapes hostů i domácích.
Dá se proti tomu něco dělat?
Naštěstí ne všichni zálohu vyžadují.
avatar Re: Jak poslat zálohu?
08. 01. 2010 23:36
Nápad sa asi vyliahol v hlave pána domáceho,ktorý očakával turistov s ktorými sa seriózne(telefonicky,alebo mailom) dohodol na pobyte v určitom termíne.Títo očakávaní turisti však po zaparkovaní auta a letmom vzhliadnutí apartmánu skonštatovali,že a ulicu ďalej je apartmán -krajší,lacnejší poprípade klimatizovaný-a skutočne išli o ulicu ďalej.
p.s.toto nemám z vlastnej hlavy,podobný "srdcervúci " príbeh mi vyrozprával na lavičke pri "bývalom" prívese jeden pán ubytovateľ z ID-ktorý sa rozhodol od budúcej sezóny pýtať zálohu.
Ruku na srdce,tiež by sme ju žiadali(ja teda áno)smiling smiley
avatar Re: Jak poslat zálohu?
09. 01. 2010 10:10
Musím se přiznat, že jsme to udělali asi před 6 lety taky. Asi týden před odjezdem jsem zamluvila apartmán v Zečevu. Dorazili jsme tam tehdy ráno kolem šesté, ve vesnici ani živáčka, tak jsme šli na průzkum. Tenkrát mi to tam přišlo jak středověká vesnice a navíc moře v nedohlednu. Tak jsme taky zbaběle ujeli a našli pak ubytování jinde na blind. Před dvěma lety, když jsme byli v Rogoznici, tak jsme se tam šli procházkou podívat. Za těch pár let se to tam trochu změnilo k lepšímu, ale pořád nic moc.
Re: Jak poslat zálohu?
10. 01. 2010 11:14
Taky přiznávám, že jsme to dvakrát taky s ubytováním vzdali. Poprvé před dvěma roky, paní po mně nechtěla zálohu, já ji ale zaplatit chtěla, protože jsem tu paní neznala a bála jsem se, že pak dojedeme a náš apartmán bude obsazený. Paní jsem napsala, že tedy apartmán ruším, ale mail jí evidentně nedošel, protože v den nástupu mi od ní došel mail, že od rána čeká a my nikde winking smiley Loni jsme měli zamluvený apartmán na konec června, ale vzhledem k počasí jsme jej dva dny před odjezdem zrušili. A jeli jsme pak o měsíc později k té paní, ke které jsme měli jet původně před těmi dvěma roky a která nám psala mail, kde jsme :-D Už chtěla tentokrát zálohu, což vzhledem k tomu, jak jsme ji o rok dříve vypekli, naprosto chápu :-)

Záloha mi přijde ok a je to určitá záruka pro obě dvě strany.
Re: Jak poslat zálohu?
11. 01. 2010 19:24
Zálohy mi taky nevadí, pokud chci rezervaci.Když jsem vyjimečně dorazit nemohl, tak jsem napsal že nedorazím a zálohu automaticky oželel.
Považuji to vzájemně za solidní a zcela normální. Pokud si v obchodě objednáte něco za třicet tisíc, taky často platíte zálohu.
avatar Re: Jak poslat zálohu?
12. 01. 2010 09:06
Také přispěji trochu do mlýna smiling smiley . Nejlevnější platba do HR a eurozony vůbec je přes Fio (www fio cz), český účet je naprosto zdarma (žádné poplatky za vedení účtu , poslání , příjem peněz, internetbanking, apod.) a za převod do zahraničí pomocí "Převod Eurozona" zaplatíte pouze 2 € (slovy dvě eura) . I kdyby jste si měli ten účet založit jen pro tento účel, myslím , že se to vyplatí. Ovšem záleží , do které banky v HR to posíláte , zatím nejsem schopen zjistit , které banky v HR toto umí. Ale pokud bude mít někdo zájem pošlete mi SZ s IBAN a BIC dané banky , a já vám zjistím, zda lze převod provést. Nemusíte se bát prozrazení nějakého bank. tajemství - maximálně by majiteli AP poslal někdo peníze a za to by vám určitě nevynadal thumbs up smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Jak poslat zálohu?
19. 01. 2010 16:02
Ahoj všichni zúčastnění, ráda bych se zeptala, jestli někdo nemá zkušenost s firmou www...., našla jsem přes ně ubytování, kde jsme už jednou byli a rádi bychom tam znova a bohužel jsme si nevzali kontakt přímo na majitele Chtějí po nás ale zaplatit zálohu 107eur. Takže zvažuji, jestli to riskovat. Jde o to, že se záloha neplatí přímo majiteli, ale této společnosti O této zprostředkovatelské cestovní společnosti nic nevím a ani nic nemůžu zjistit. Nerada bych zaplatila a po příjezdu zjistila, že vlastně majitelé o ničem neví. Díky za příspěvky.
Re: Jak poslat zálohu?
20. 01. 2010 12:00
to Janabohyne
Stačí dát dotaz jednou do patřičného vlákna, určitě někdo odpoví. Takhle zaplevelit forum jedním dotazem je nevhodné.
Re: Jak poslat zálohu?
20. 01. 2010 14:57
Tak to sorry, nepohybuji se tu, tak neznám zdejší praktiky.
Re: Jak poslat zálohu?
23. 01. 2010 18:48
V pondělí, zhruba v poledne jsem odeslal z pošty přes EUROGIRO zálohu na adresu. Poplatek 200 Kč, ve čtvrtek jsem dostal email s potvrzením že peníze došly. Na poště se platí v korunách, domácím přijdou eura. Praktikuji to již asi třetí rok a vždy plná spokojenost. Jo a jenom tak mimochodem je to Igrane za 159. hot smileyhot smileyhot smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil pavelsl (23. 01. 2010 18:50).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 83
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.