Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Staniči u Omiše

Autor Tereza 
Re: Staniči u Omiše
10. 06. 2007 19:06
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (19. 12. 2012 22:31).
Re: Staniči u Omiše
11. 06. 2007 05:45
Dobrý deň
Vie mi niekto povedať ako je to s autobusmi v Staniči?Je tam zastávka?V cestovnom poriadku zo Splitu som to nenašiel. Ďakujem
avatar Re: Staniči u Omiše
11. 06. 2007 07:42
Zastávka tam je-ale jak jedou autobusy to si asi budete muset zjistit na místě.
Můžete mi prosím doporučit nějaké ubytování u Omiš. Jsme 4 dospělí a 2 děti. Chceme být u moře co nejblíže. Moc dík Neugebauerová
Re: Staniči u Omiše
18. 06. 2007 07:21
Lokalita nic moc. Staniči se dělí na ubytování pod a nad magistrálou.Pokud nad magistrálou, pak ruch od aut autobusů atd. a pak spousty schodů dolů k pláži. Pokud pod magistrálou, tak co nejblíže k moři, jinak ty schody to je děs. Zábava žádná.Jezdili jsme raději do Lokvy cca 10 km jižněji. Ptali jsme se tam na případné další ubytování a sehnalo by se. A pokud ne tak jel bych jižněji.Je to spíše o náhodě.
Re: Staniči u Omiše
30. 06. 2007 19:42
ahoj, vrátili jsme se včera ze Stanici. Něco k cestě-vyjížděli jsme v neděli 17. 6. v 18 hod. z Prahy - přes Hatě, Rakousko, Slovinsko. Cesta bezproblémová - vzhledem k tomu, že jsme s sebou měli rodiče ( 62 a 65 let ) zastávky každé 2 hod. a v 6,30 v Omiši. Cesta zpět - výjezd v pátek 29. 6. v 09,15 hod. a v 18,15 ve Zlíně. Dálnice volné ( Slovinsko nekomentuji-čím dál tím horší - jediný kaz na cestě ), otravní Slovinci - celníci - viděli jsme odstavené a vypakované auto na hranicích a auto za námi odstavili bokem taky - nechápu. Chorvatská dálnice od Krapiny po Split 197 kun, tunely bez front. Ale sousedi jeli v sobotu a u Malé Kapeli byla 17 km fronta a strávili tam přes 2 hod. Jinak ceny : chleba - okolo 5-6 kun, pivo 12-14 ( Trogir náměstí Sv. Pavla -Karlovačko 25 kun - extrém ), víno okolo 10 kun, jídlo od 40 kun (pica ), salát z mořských plodu a chobotnic 40-60 kun, ryba okolo 70 kun, čevapi v restauraci s hranolkama, rýží - 40 kun. Počasí nádherné, moře teplé. V úterý krásná bouřka. Jinak jsme byli ubytováni v apartmanu Milan ve Staniči- na pláž přes 50 schodu, ale máti to o francouzské holi chodila celkem bez problému a v apartmanech okolo byly malé děti (okolo 2-5 let ) a ty s tím taky neměly problém. Vybavení apartmanu standartní. Domácí pohodář. Ti co psali o příjezdové cestě měli pravdu - chce to dobré brzdy, ten sešup je teda fakt děsivej. Ale když se jde pěšky tak to tak strašně nevypadá - máti zvládala bez problému. Pláž příjemná, jsou tam 2 restaurace, jde pujčit lod, skutr, vozí na banánech a dalších šílenostech - cena jde ukecat.Lze jít na druhou stranu od hlavní pláže, kde jsou plážičky a tam jste sami-no nevím jak v sezoně. smiling smiley. Skoda, že už je to za námi, letos to bylo super. Všem co jedou přeji štastnou cestu a krásný pobyt a přiznám že bych jela zase.smiling smiley
Re: Staniči u Omiše
01. 07. 2007 07:26
Dobrý deň
Aj my sme sa vrátili 29.06. zo Staniči a môžem potvrdiť slová pani Dáši bolo tam super.Bývali sme v apartmáne Jure.Ten kopec z pláže je ozaj sila ale dá sa.Do Omiša sme chodili peši nakoľko sme neboli autom trvalo to hodinu.Môžem toto miesto doporučiť hlane tomu kto chce mať pokoj od veľkého ruchu mesta.Ak by bola možnosť a peniaze(peníze či pěneži) ideme zasa.Ahoj
Re: Staniči u Omiše
01. 07. 2007 08:16
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (20. 12. 2012 11:34).
Re: Staniči u Omiše
03. 07. 2007 23:14
Zdravím všechny pokud se hodláte vydat do Omiše či blízkého okolí a hledáte kde hlavu složit, tak se mohu pokusit pomos s hledáním mám nějaké typy od 2 po 12 osobyawning smiley
Re: Staniči u Omiše
12. 07. 2007 13:07
Ahojky byli jste už někdo v apartmánu Dalibor ve Staniči?????Jaké to tam je????Díky za odpovědi.
Re: Staniči u Omiše
12. 07. 2007 13:23
Staniči je půl mého srdce, v neděli jsem se vrátil z desáté cesty do toho místa. Zamilovaný kraj, nejhezčí koupání na Jadranu a hlavně nejlepší kamarád Jozo Kovačič Kusa a jeho božské víno. O schodech vůbec nevím, silnice je letos o 50 % tižší kvůli dálnici na Makarskou. Prostě se nemohu dočkat příštího roku. Nechápu, jak se nemůže někomu ve Staniči líbit. Chcete-li kontakt, napište
Re: Staniči u Omiše
13. 07. 2007 10:59
Jo, já Vám všem taky napíšu který je můj nejlepší kamarád a co pije. Určitě vás to všechny zajímá.
Díky Sapotoure, kontakt nechci.
Re: Staniči u Omiše
13. 07. 2007 13:11
Sapoture,jelikož jsem tam byl loni ubytovaný přes tvoji CK, tak si to dovolím ještě okomentovat.
1, Nejhezčí koupání tam není
2, Víno jsem pil daleko lepší
3, Nepiš tu nesmysly, že tam nejsou schody - od Kusy jdeš po děsných schodech dolů k vodě
4, Ten barák je hned nad cestou a ruch od cesty tam je

Případným zájemcům na ubytování by jsi měl napsat pravdu.
grinning smileyRe: Staniči u Omiše
13. 07. 2007 14:20
f



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Fido (20. 12. 2012 11:35).
Re: Staniči u Omiše
14. 07. 2007 14:24
Toto forum je pro napsání svého názoru a ten jsem vyjádřil bez ohledu na zisk z pýípadných dalších zákazníků. Pro mne je to nejlepší víno na světě, nejlepší kamarád ve světě. Schody jsem nikdy netajil a také mi nikdy nevadili. Patří k Chorvatsku. Až budu chtít placku, pojedu do Itálie. Koupání si troufám posoudit po letech praxe a zcestování většiny míst na Jadranu. Silnice je nutná daň turismu a jak jsem již napsal, podstatně klidnější než loni.A půl srdce mám doma.Já a naprostá vědčina mých turistů je tam spokojena a kdo ne, tak ať jede jinam a také může vyjádřit svoje vyznání k novému místu.
Re: Staniči u Omiše
14. 07. 2007 21:11
Ano, také jsem vyjádřil svůj názor, já jen chtěl upozornit případné zájemce na to co je ve skutečnosti čeká.
Re: Staniči u Omiše
16. 07. 2007 14:06
Zdravím,

ve Staniči Tice jsem bydlel rovněž. U Joža Kovačiče který je výše zmiňován. Nemohu si na nic stěžovat. Byl jsem u něho dvakrát. Kdybych nebyl spokojen tak už tam nejedu. Pravda, schody jsou náročné, ale přímo na pláži 2 restauračky, sice s línou obsluhou ale ta je stejná skoro všude. Jel bych tam zas ale s malým ročním capartem bych ty schody nemusel přežít .-)) Určitě bude pravda že s otevřenou dálnicí bude na magistrále menší provoz a potom to ubytování nad silnicí tolik nevadí. Jožo je příjemnej a už 4 roky drží ceny. Nejsem vinař, takže Lozu mý skvělou a pršut jakbysmet. Ještě příští rok pojedu někam na píseček ale pak se opět vrátím do Staniči.

Zdravím (objektivně)
Re: Staniči u Omiše
16. 07. 2007 14:52
Takto jak to napsal herrgott s tím souhlasím.
Re: Staniči u Omiše
17. 07. 2007 08:05
Ja také souhlasím.Svým příspěvkem jsem chtěl ukázat, že na Staniči existuje i jiný pohled, než kritizovat magistrálu, dělit jí na horní a dolní a žehrat na schody. Mám děti velké, ty schody mi opravdu nevadí, beru je jako posilovnu, nebo zdravý výdej energie po výborném grilování u Jozi. Ceny drží Jozo 10 let, právě tolik tam jezdím a minimálně půlku tyto apartmány nabízím. Ani tímto se ceny nezvýšili, Jozo prostě není na peníze a vůči mě a turistům šel z cenou dolů. Cena u nás je uplně stejná jako tam a turista to má bez starostí a rizika. Ale nechci propagovat mojí firmu, o tom toto forum opravdu není, chtěl jsem jen říci že Staniči miluji a budu se tam stále vracet jako domů.thumbs up
Re: Staniči u Omiše
18. 07. 2007 17:23
Ahoj Všichni
Zdravím všechny co jedete do Omiše a oklí
Pokud máte zájem napište pošlu kontakt na človíčka co tam hnízdí celou sezónu a je nápomocen ve všenm co je potřeba.Při nehodách, komunikaci v servisech , policií, soudů, nemocnici, doporučí a pomůže domluvit výlety ubytování, stravu.....
A to nejdůležítější!!! Jeho rady jsou zdarma a česky.
Re: Staniči u Omiše
21. 07. 2007 10:59
Já byl minulý rok ve Vile Raljevič a musím říc že majitel i majitelka byli supr.Ubytování je pod magistrálou,ale do obchodů stejně musíte přes magistrálu projít.Takže ono to vyjde asi nastejno být pod nebo nad.Jinak koupání supr i můstek na skoky do vody (dělal jej Ivo).
Re: Staniči u Omiše
23. 07. 2007 11:06
Ahoj, prosim nevite nekdo jak vypada apartman ADA ve Stanici? ma to byt 50m od more a mam to pres chorvatskou cestovku Adria island. Uvitam jakekoli blizci informace, dekuju. Jo a jeste, jak je to s vylety, co rafting na cetine? nebo co rybareni? Diky diky diky
igy
Re: Staniči u Omiše
23. 07. 2007 22:54
Dneska ráno jsme se vrátili ze Staniči - cesta tam i zpět naprosto v pohodě - Wien-Maribor-Zagreb-Staniči. Ubytování apartmány Ivka (paní Ivka Kovačevič) - svérázná dáma středního věku se srdcem na dlani, apartmány jsou hned nad mořem (asi 42 schodů, což šlo) - nemělo chybu. Byli jsme tam přes CA Pavel Vávra - naprosto bez problémů, všechno bylo dle dohody, tak jak mělo být (nejsem jejich agentsmileys with beer) ale pochválit je musím. Moře čisté s vlnami, zkrátka špica dovolená, kterou si bude člověk dlouho pamatovat.
Jinak Staniči je opravdu malá vesnička, ke téměř nic není, ale to mě právě vyhovuje. Docela jsme se pobavili v restauraci na pláži, kde jsme zavzpomínali na časy RaJ - místní servírky byly ty nejzpruzenější osoby na Jadranu smoking smiley
petr čech
Re: Staniči u Omiše
15. 11. 2007 18:32
Ve Staniči jsem se byl podívat na Velké Luce na apartmány Milan a Jure
co jsou v nabídce CA Pavel Vávra protože jsem o nich uvažoval, ale nakonec jsem si rezervoval Pisak. Moje porovnání : Pisak i Staniči dost podobné jen ve Staniči je delší pláž a cesta podél moře a možnost zapůjčení vodních skutrů.
Re: Staniči u Omiše
17. 11. 2007 14:55
Prosim vaš email a ted Vam napišu, pozdrav, Davor
Re: Staniči u Omiše
04. 03. 2008 05:14
Ahoj všichni cestovatelé,je tu někdo kdo by mě poradil jestli je apar.DANKA nad magistrálou nebo podní?Byl tam někdo s Vás ubytován a jak jste byly spokojeni.Byla bych moc ráda,kdyby se někdo ozval a podělill se o skušenosti.Díky za pomoc.
Ahoj, jedeme letos poprvé do Staniči. Protože jsme 3 rodiny a máme ubytování v apartmánu Tomič, potřebovali bychom zjistit, jestli je to pod magistrálou a kolik schodu je to k moři. Také nám nenapsali, jestli mají vlastní parkoviště.
Zatím dík.
avatar Re: Staniči u Omiše
16. 03. 2008 17:23
Sasin31 napsal(a):
-------------------------------------------------------
.Ubytování je pod
magistrálou,ale do obchodů stejně musíte přes
magistrálu projít.Takže ono to vyjde asi nastejno
být pod nebo nad.....

Tak s tím tedy osobně nesouhlasím.Zatím jsme měli to štěstí a(nebo spíš jsme vybírali tak) že jsme pod Omiší bydleli vždy skoro u moře(Maručiši,Staniči,Mimice)Mám malé dítě(poprvé jsme jeli a holce bylo 18 měsíců)Absolutně není jedno jestli jste s dítětem a šlapete 200 schodů-pak přebíháte přes magistrálu(což kromě Mimic kde byl podchod POD magistrálou) bylo celkem o život-a to jsme tam vždycky v červnu-kdy není provoz tak kritický.A to jsme přecházeli jen velmi sporadicky a párkrát.
Rozhodně se nám nikdy nestalo že bychom přešli v klidu-bojím se vždycky -zvlášt když je blízko zatáčka!
Taky hluk je podstatně menší pod magistrálou-vpodstatě jsem ji nijak moc nevnímala že ji mám kus nad hlavou.

Osobně se mi STANIČI líbilo nejvíc z těch míst(byli jsme v části Čelina Zavode)
Ačkoli jsme bydleli skoro u pláže-tak to zase bylo vyvážené tím-že tam dolů prostě žádná cesta nevede(jako na víc místech pod Omiší) a museli jsme parkovat u magistrály(bratr majitele tam měl dům-tak jsme parkovali u něj nahoře)Takže taky nás ty schody neminuly-to je jasné.

Jinak ještě teda obdivuju ty co dokázali nakoupit v těch jejich obchůdkách v vesnicích.Protože nevozímě žádné jídlo-tak jsme odkázáni všecko nakupovat-a opravdu jsme jezdili do Omiše do Studenacu-protože přece jen tam je to pro nás co se týká kultury a zboží víc jako doma.

Ale jinak na Staniči nedám dopustit-ostatně jako na celou oblast pod Omiší.Letos jedem po 4tý a opět Staniči.
Re: Staniči u Omiše
16. 03. 2008 21:57
je tam opravdu důležité vybrat si ubytování nad nebo pod magistralou, je tam i rozdíl v ceně ubytování kdy nad magistrálou je to levnější.
Přespával jsem jednou přímo u magistrály ve [url=http://www.ubytovanivchorvatsku .cz/omis/vila-tomas/]Ville Tomas[/url] a tam mají ložnice od silnice a musím říct že jsem nic neslyšel. [url=http://www.ubytovanivchorvatsku .cz/online/omis/stanici-1/O1.html]Tady[/url] muzete videt video (na zacatku je ten objekt chvili) kde je plaz, schody dolu atd. takze si muzete vytvorit docela dobrou predstavu
...v odkazech si pak smazte jen tu mezeru pred .cz

--- levne [url=http://tinyurl.com/5awtpb/]UBYTOVANI v CHORVATSKU[/url] jedine s primymi kontakty na majitele ! expres preklady zdarma na ...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kermit (16. 03. 2008 21:58).
Re: Staniči u Omiše
21. 03. 2008 19:03
Ahojte, ideme do Stanici v strede sezony 9.8. a ubytovanie zaistene vo Ville Jana.
Bol niekto ubytovany vo vile Jana? Uvitam vsetky postrehy, (poloha, pocet schodov, zariadenie, domaci a tak) vopred diki moc za info
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 61
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.