Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Staniči u Omiše

Autor Tereza 
Re: Staniči u Omiše
23. 07. 2010 15:00
No, my chodili na tu hlavní a tam byli ježci minimálně.......boty do vody jsme nikdy neměli a pokaždé dovču přežili bez úrazu. Mušličky tam nějaký jsou, ale až větší hloubce. Ale je pravda, že jeden rok jsme si přivezli mušlí hromadu a třeba předloni jsme nenašli nic...... Ale ty boty si můžete vzít i kvůli těm kamenům...........mě osobně se po nich bosky chodí dost špatně. Vždycky jsem raději došla až k mořii v plážovkách. Ale třeba mýmu to nevadí vůbec.
Re: Staniči u Omiše
25. 07. 2010 19:46
Ahoj všem Staničákům ať těm co už byli , nebo budou , může mi někdo poradit jestli je lepší mít u sebe kuny,eura nebo kartu? nebo je lepší mít eura a měnit je až na místě? V Sun City příjmají karty? atd. děkujispinning smiley sticking its tongue out
Re: Staniči u Omiše
25. 07. 2010 21:33
Když jsme tam byli my,tak jim nešel terminál,platili jsme kunama,byli jsme tam od 23.6-4.7.,jinam jsme nechodili,dobré jídlo,dobrý číšník,líbilo se nám tam.
Re: Staniči u Omiše
26. 07. 2010 09:57
Domácímu patíme v EUR, benzín a nákupy ve Studenci kartou. V Omiši je spousta směnáren a poboček bank, kde vám vymění české koruny za kuny (ty používáme pouze pro nákup ovo-zelenina, zmrzlina, vstupy). Doporučuji banku cca 250 m od Studence směrem do centra, ovšem na druhé straně silnice. Nepamatuji si název. Loni tam měli bezkonkurenčně nejlepší kurz a žádné čekání. Prakticky tedy kuny nemusíte vozit vůbec.
Re: Staniči u Omiše
26. 07. 2010 21:49
Moc Vám děkuiji za odpověď, ach jo už aby byl srpen...
Re: Staniči u Omiše
26. 07. 2010 22:38
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 14:42).
avatar Re: Staniči u Omiše
30. 07. 2010 18:44
Tak jsme se vrátili z Čelina-Zavode (2 zatáčky za Stanići). Ubytování v apartmánech Kuterovac přes pana Vávru. Tak to vezmu od začátku.
Parkování si musíte najít někde nahoře na dost divoce vypadající krajnici u proslule frekventované Jadranské magistrály. O parkovišti se mluvit nedá (to tam mají i se sjezdem snad jen apartmani Jurić). Schodů dolů k domu není 50 ale 110. Schodiště jsou 2. Severní dost divočina, jižní je novější a upravenější.
Dům měl ještě loni (podle fotek) pěkný výhled ze všech apartmánů na moře. Bohužel, co pan Kuterovac prohrál soudní spor a před domem mu vyrostl další megabarák, je výhled na celé panoráma Brače reálný jen ze dvou horních apartmánů. Z těch dole budete z 80% koukat do cihlové zdi. Pan Kuterovac se sice tak nějak snaží, ale i tak jsou normální odpadající zásuvky, nedovírající okenice, nezamknutelné dveře, rozpadající se sprchový kout. Je pravda, že jsme tohle neřešili a leželi furt u moře, ale doma bych se z toho zjančil.
Apartmány jsou po půlpatrech vpravo i vlevo nad sebou a je jich 6. Apartmán se skládá z ložnice se skříní a dvojlůžem, koupelny s WC, vydlážděné obývací místnosti s rozkládacím gaučem a křeslem, stolem a kuchyňským koutem. Je to takový ten univerzální garsonkový koutek s dvouplotýnkáčem a ledničkou s mrazící poličkou. Nádobí: hrnce, kastroly, talíře, skleničky, hrnky, příbory a pro Chorvatsko příznačné tupé nože. V moři dole se však válí dost mramorových kousků, o které jde ten nůž nabrousit. V našem apartmánu jsme našli dokonce ocílku. Věci jako cedník, struhadlo, otvírák, vývrtku a pod. nehledejte, nejsou tam. Dále má apartmán velkou lodžii do L s polorozpadlým sušákem na prádlo (pomohlo přivázání gumicukem k zábradlí), stolkem a židličkami. Dost prostorná i pro vytažení křesla a spaní venku.
Ručníky, povlečení a utěrky pan Kuterovac dodává a podle potřeby mění.
K domu dále patří dvorek s grilem. V době našeho příjezdu ho pan domácí dodělával a lakoval lavičky a stoly. Když však viděl, že jsme líní i grilovat, tak se do té práce v tom pařáku moc nehrnul. Věřím, že při nějakém popudu, by to však dal rychle dohromady. Jinak domácí je pohodář a rád poklábosí u pivka a cigaretky.
Dolů k moři to není 20 (jak jsme někde četli v diskuzích), ale 50 schodů. Jsou tam malé plážičky a opravdu lze jít kousek doprava, nebo doleva a své místo si najít. Plážičky (vejde se tam tak jedna - dvě rodiny) jsou kombinace oblázků s betonem. Moře je fantasticky čisté a výhled naproti na Pučišče s mramorovým lomem a vůbec na celý Brač je pěkný. Dojem mi jen ke konci pobytu pokazili hloupí čecháčkové, kteří na popud: "Táto honem tam ráno odnes deky, ať to tam máme na celý den zabraný!", hned v 7 hodin uháněli po schodech s karimatkami a rodinka s ukřičeným chlapečkem, který v návalu afektu očůrával pláž a málem i nás. Ale to jsou prostě děti, s tím nic nenaděláte. Stačilo jen se odvalit o pár desítek metrů dál a soukromí bylo opět zabezpečeno.
Čelina? Pokud vám někdo napíše klidná rybářská vesnice, věřte tomu se vším všudy. Do Stanići asi půl kiláku po silně frekventované silnici bez chodníků. Věřte mi, že když se vám těsně nad hlavou přežene zpětné zrcátko autobusu, není to fajn pocit. Ve staniči malý market "Studenáč", kde koupíte vše potřebné. I nafukovačky. Jenom pečivo je třeba obstarat tak do páté odpoledne. Pak už toho moc nemají. Kousek za dvěmi restauracemi je ještě jedna sámoška dole v garáži. Venku stánek se zeleninou a ovocem. Ovoce je, tak jako jinde v Chorvatsku drahý. Hrozno 35Kn, nektarinky kolem 20Kn atd. Rajčata stály jenom desítku a byly dobrý. Další Studenáč je směrem k Makarský, ale je kilák a půl daleko. Má však lepší parkoviště.
Omiš, který jsme tu a tam navštívili je malebné městečko, kde je brutálně přeturistováno. Parking je rozzónován. Zóna I. je 6Kn/h, zóna II. 5Kn/h. Velké parkoviště hned vlevo za mostem přes Cetinu (tam co je lunapark) je za 4Kn/h a je naprosto na pohodu. Člověk nemusí popojíždět po plném Omiši a hledat flek. Zvlášť večer je to katastrofa. Zadarmo to raději nezkoušejte, odtahovky fungují rychle a draho. Nevím jestli se nedá parkovat zdarma vpravo za tunelem u Cetiny, ale při té zácpě tam jsem to vzdal.
Přeji pěkný pobyt všem, dobré sousedy (těch polských je už víc než českých), a hlavně dobré počasí (my zažili buru + studené moře i jugo + déšť. A udělejte si výlet do Splitu (29km do centra). Diokleciánův palác a staré město za to stojí.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil radarus (03. 08. 2010 17:50).
Re: Staniči u Omiše
03. 08. 2010 12:56
Nezná někdo apatman Žarko? Díky Evaspinning smiley sticking its tongue out
Re: Staniči u Omiše
03. 08. 2010 16:39
V pátek odjíždíme do Staniči, apartmám Filomena. Neznáte to tam někdo? Zajímalo by mě, jaké to tam je, jak daleko a kolik schodů je na pláž, na co se máme připravit. Díky
Re: Staniči u Omiše
03. 08. 2010 19:50
Počítej se schodama,my měli podle pana Vávry k moři 50 m,ale bylo to 133 schodů,budete pravděpodobně nad velkou pláží,my chodili na malou pláž směrem k Makarské,na jídlo jsme chodili do Sun City,jinak se nám tam líbilo,jen nám vadilo,že apartmán byl v první řadě od magistrály a byl tam hluk od aut.Jinak apartmán čistý,prostorný,a hlavně křišťálová voda.Užijte si to.
Re: Staniči u Omiše
03. 08. 2010 23:35
Pro Radaruse - jenom malá poznámka. V Brele nechávali Čecháčci karimatky na pláži přes noc, aby měli svoje místečko jisté.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil radkabedna (03. 08. 2010 23:38).
avatar Re: Staniči u Omiše
04. 08. 2010 13:51
radkabedna: V tom případě stačí je odsunout bokem se slovy: "Asi vítr Máchale."...smoking smiley
avatar Re: Staniči u Omiše
04. 08. 2010 13:54
A ještě poznámka ku schodům. Za Omišem je to všechno ve stráni a schody tam budou chtě nechtě, jen u apartmánů přes pana Vávru je třeba počet schodů násobit dvěmi.
BTW. Za 11 dní jsem díky schodům shodil 4 kila. yawning smiley
Re: Staniči u Omiše
15. 08. 2010 00:01
Dobrý den.

Chtel jsem se zeptat nemate nekdo nejake zkusenosti s ubytovanim Vila Tomas - Stanići. Na internetu chybí fokty loznic a i koupelny, chteli bychom tam jed, ale rad bych vedel vic. Predem vsem dekuji za odpoved.

Petr K.
Re: Staniči u Omiše
15. 08. 2010 09:20
Jestli se dívám dobře,a myslím,že jo,tak tahle vila je hned u magistrály,dole v garáži je malý obchůdek,kam jsme chodili nakupovat a hned vedle prodávají zeleninu.K moři to máte přes magistrálu a asi 133 schodů.
Re: Staniči u Omiše
15. 08. 2010 21:05
Takze to neni nejlepsi volba si myslite?
avatar Re: Staniči u Omiše
16. 08. 2010 12:01
PetrKruml: Těžko říct. Na pláž mnoho schodů, ale to je daň skoro u všech apartmánů za Omišem. A teď si jen vybrat. Buď mít apartmán nahoře u magistrály a šlapat to dolů na pláž, nebo mít apartmán u pláže a plahočit se do schodů na nákupy a k autu. Já bydlel v Čelině uprostřed a docela mne štvalo, že do obchodu jsem musel do schodů a potom po Jadranské, která nemá chodníky. Vila Tomas má výhodu, že jsou tam restaurace a dvě malé samoobsluhy a parkuje se u baráku. Navíc koukám, že má i Wi-Fi. Nevýhodou je, že je to přímo u silnice (pokud máš malé děti), že na pláž se musí sejít po schodech, na druhou stranu přímo na hlavní pláži je restaurace i bufet. No a výhled na moře asi taky nic moc. Já bych to však bral raději, než klidnou rybářskou vesnici Čelina-Zavode, kde jsem byl před měsícem..
Pokud máš problémy se schody, tak nedoporučuji. To raději něco od Omiše směrem na Split. A z vlastní zkušenosti mám nejraději Makarskou riviéru, konkrétně Tučepi, či Podgoru. Sice více rušno, ale člověk si večer natáh slušnější hadry a šel korzovat po rušné večerní promenádě a volil si z mnoha restaurací či kaváren.
Re: Staniči u Omiše
16. 08. 2010 20:55
Moc dekuji za Vasi odpoved. Problemy se schody nejsou, jedeme 4 dospelí. Prave se nam libi, co vsechno ta vila nabizi. A pan nam slibil cenu 35 euro za noc pro 4, takze to je asi bez debat hodne dobra cena v pomeru cena-vykon. Jedeme tam na 14 dni a chteli bychom projet vic mist, vic plazi, takze to asi vememe.Kdyz tam pujde hlavne o prespani a sem tam neco ukuchtit. Jednou jednou dekuji za odpoved.
Re: Staniči u Omiše
20. 08. 2010 14:18
Zdravím, jestli je to ještě aktuální, tak bych poprosila o kontakt na toho hodného, česky mluvícího človíčka. Mám problém s ubytováním, máme totiž pejska a ráda bych jela na nějaké klidné místo, kde není moc lidí, aby ten náš mazel nikomu moc nevadil a mohli jsme ho i okoupat!! Moc díky Katka
avatar Re: Staniči u Omiše
22. 08. 2010 09:54
Logan: Buď to zkusit přes Vávru:
Vávra apartmány
a přímo mu zatelefonovat a zeptat se ho, nebo použít google, strávit pár hodin na internetu a něco si domluvit sama přímo s domácími, což přijde levněji. Když jsem sháněl dovolenou, komunikoval jsem s různými domácími úspěšně po e-mailu přes překladač v Google. Když člověk moc nepoužívá rozvité věty, tak to docela jde.
Jak jsem byl teď v Čelina-Zavode, tak jedna rodina tam psa měla, našli si bokem svoji plážičku a nikomu nevadili. V plné sezóně.
Re: Staniči u Omiše
23. 08. 2010 22:47
Dobrý večer,
tak i když jsme poslední dva roky pokaždé skončili při hledání ubytka ve Staniči, a protože jsme tam byli pokaždé velice spokojeni, tak jsme letos počítali s tím, že tam asi zase svoje hledání ukončíme. Začali jsme s prohlídkami APT těsně před Omišem - a nakonec jsme zakotvili v Balica rat - asi 200m před Staniči. Prohlídli jsme si 5 APT, ale jelikož jsme letos cestovali i s 8-mi měsíčním mimčem, tak jsme měli i trochu jiné požadavky. Takže.........autem se dalo dojet až asi 20m od domu, kde bylo celkem prostorné parkoviště o které se dělilo nekolik APT. A na pláž to bylo asi dalších 20m, ale jen z kopce - bez schodů. Takže pro nás s kočárkem naprosto skvělé. Prostě nebyl problém dojet s kočárkem jak k vodě - protože malý v něm přes den spával - tak do kopce na magistrálu a po krajnici do Staniči do obchodu - když jdete po straně, která je blíže k moři, tak je krajnice tak široká, že i s kočárkem se jde docela v poho. Je sice pravda, že pláž Mala Luka není tak honosná jak pod Staniči a ten kopec na magistrálu je fakt dost prudký, ale všichni (včetně naší 17-ti leté dcery) jsme si tu našli to svoje a užili si parádní dovču.
Re: Staniči u Omiše
24. 08. 2010 14:08
Omiš je krásná večer a parkování vpravo u skály je pohodlné a zadara.
pláž Malá Luka je užasná,ale pro Vás asi obyčejná ,proto raději jezděte na Kanáry a nepište bláboly.
jezdíme do Staniči léta,ale lepší jsme s oblázkovou pláží a palmami nenašli.
Re: Staniči u Omiše
24. 08. 2010 19:16
Já rozhodně nechtěla pláž Mala Luka hanit........to v žádným případě! A jestli můj příspěvek vyzněl negativně, tak se omlouvám. Myslela jsem, že bylo jasné, že se nám na této pláži líbilo. jen jsem si dovolila tyto dvě pláže srovnat.
Re: Staniči u Omiše
25. 08. 2010 16:24
Ahoj všem, teď se nacházím ve Staniči v apartmánu Petar a píšu v polední pauze. Shrnuto krátce, je tu ráj.Kdo sem pojedete malý popis našeho apartmánu. Kdo pak pojede přímo do Petaru ničeho se nebojte, majitelé jsou vynikající a apartmán čistý , příjemný a pro nás i luxusní za ty penízky.Tak z parkovacího místa, nebo garáže, my jsme v garáži, sejdete 170 schodů i s těmi do patra apartmánu(na začátku docela rozcvička,ale stojí to za to) a jste u dveří. Po otevření je chodba a dvoje dveře to je apartmán Ružica, projdete a stojíte před dveřmi do apartmánu Petar. Malinká chobička s botníkem a před Vámi a Vaší levé ruce je obývací kuchyňka s dvěmi lůžky, koupelnička a záchod,východ na první balkon se stolkem a židlema, po ruce pravé, krásná ložnice, s tv a satelitem (bohužel bez cz programů, ale to by byl už moc vysoký komfort) a druhý balkon se stolem a židlema a nádherným výhledem na moře a pláž.Teď jsou tu teploty tak kolem 35 stupňů a jsme tu v pohodě bez klima.A ted něco i pro ostatní. Pokud jste pivaři tak doporučuji přivézt naše , tady chtějí za točené kolem 15 kuna, chléb stojí kolem 8 kuna, jinak ceny ovoce a zeleniny jsou tu dost vysoké a ceny ostatních potravin něco jako u nás v Praze, nebo krkonoších. Nafta i benzín je cenově stejně jako u nás.Z výletů doporučuji určitě a stoprocentně výlet na pirátské lodi Junior na ostrov Brač (objednání plus záloha v Omiši u přístaviště, jsou tam každý den od 16.30-21.30) odjíždí se v 9.00návrat okolo 16.00hod., co vám nabízejí to splní, pití all inclusive,víno štáva ledová voda, když dochází a sami to nevidí stačí ukázat nebo dojít k pultíku a máte okamžitě nové. Jídlo je ryba se zelným salátem a chleba (kdo nechce rybu může si při rezervaci objednat kuřecí) to kuřecí dostanete s vinou klobásou(dva kousky, nebo podobná klobása)a dva kousky čevabčiči, než stačíte dojíst jdou mezi vás a znova přidávají rybu ,zelný salát , nebo kuře, klobásy a čevabčiči. Při zpáteční jízdě dostanete plátek melouna.Při startu lodi hraje muzika hymna pirátů z karibiku a dostanete na přivítanou rakii, děti sušenky. Jede se do městečka Postira asi 50 min., hodinová přestávka, odjezd do soukromé zátoky a mezitím oběd na lodi. Koupání v zátoce ,různé soutěže, chytání ryb, odjezd do městečka Pučišče( lom bílého mramoru , Bílý dům v usa......) asi hodina volný program, odjezd do Omiše. MLUVÍ asi šesti jazyky samozřejmě i česky a jsou velice milí. OPRAVDU doporučuji , ještě cena dospělí 160, 5-12 let-80kuna děti do 5- ti let zdarma. Jeli jsme i z 3-letým synem a úplná pohoda, děti se mohou fotit s pirátem , chodit nahoru na horní palubu a řídit loď.....KRÁSA ZÁŽITEK. Výlet na Cetinu Rdamanovi mlinice, moc nedoporučuji strašně drahé a to smé vydíte i když tam pojedete autem,lodí vás veze znuděný chorvatský mladík , který ani nezabučí a stojí to nejlevněji 80 kuna dospělí , 40 kuna do 12-ti let a děti do 5-ti zdarma , na lodi dost podobné naší sázavě, nebo vltavě.Pak se ještě určitě podívejte na Stary grad.Vyjedtě pokud možno brzy ráno, jinak budete trpět ve vedru. My vyjeli brzo ráno takže vedro nebylo, a i s malým 3-letým prckem jsme to vyšli za 40 min. a ty výhledy za to stojí! Kurzy měn tady v Omiši jsou okolo 7-mi kuna za euro a za deset korunčeských dostanete 2.70 kuna. Je tu opravdu ráj! Kdo sem ještě pojedete, krásnou cestu a dobro došli!
Re: Staniči u Omiše
26. 08. 2010 20:58
albion32 tak to ráda slyším, zrovna do apartmánu Petar chceme příštím rokem jethot smiley
avatar Re: Staniči u Omiše
26. 08. 2010 21:14
Dobro došli --- znamená VÍTÁME VÁS!!!
krásnou cestu
> a dobro došli! smiling bouncing smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Milan Hubner (27. 08. 2010 10:13).
Re: Staniči u Omiše
26. 08. 2010 22:10
Dobrý večer všem,

příští týden jedeme poprvé do Chorvatska a vůbec nevím, jakou lokalitu vybrat. Zaujaly mě vesměs nadšené reakce na Staniči, ale máme 2 malé děti 2 a 4,5 roku - zvládneme ty schody i s nimi? Přece jen je něco jiného starší děti než prcek, který sotva chodí a přitom má skoro 15 kg... Díky M.
Re: Staniči u Omiše
26. 08. 2010 22:13
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 14:30).
Re: Staniči u Omiše
27. 08. 2010 17:08
Pro Maslinku,pokud seženete apartmán na pláži není problém,ale pokud někde nahoře a budete muset chodit přes 100 schodů s dětmi,tak nevím,nevím.Sousedi chodili s dvěma dětmi a byli strhaní jak borůvky.Ani nechodili na oběd,ráno tam a večer zpátky,aby nemuseli šlapat ty schody.Jinak moře krásně čisté, do Omiše kousek,nám se tam líbilo.
Re: Staniči u Omiše
27. 08. 2010 21:58
Pro Maslinku, já jsem schody obsolvoval s tříletou dcerou, bylo jich celkem 136 a byly každý jiného rozměru. Chce si to pořádně rozmyslet, protože zážitek ze schodů pokazil jinak pěknou dovolenou. Už bych to nikdy neudělal, to si raději připlatím a budu u pláže.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 52
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.