Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Cena za ubytování v apartmánu

Autor stamar 
avatar Re: Cena za ubytování v apartmánu
10. 01. 2023 08:43
V Grécku Chalkidiki-Sarti sme prežili veľmi peknú dovolenku.Bývali sme v apartmáne a ceny v obchode za potraviny sa pohybovali zhruba ako u nás -max . plus 15-20%.Jediné čo bolo naozaj výrazne drahšie bolo čerstvé mäso,takže sme namiesto varenia radšej išli na gyros yawning smiley
Re: Cena za ubytování v apartmánu
10. 01. 2023 13:10
HR ide cenami vsetkeho hore, ale inde v stredomori to nebude moc lepsie
znamy ide teraz na mesiac do Thajska, v podstate za babku, ma more casu...
nemam chut letiet cez pol zemegule, takze mi zostava uz len ten jadran
slovami klasika..."lacno uz bolo"
cislo dna 168
avatar Re: Cena za ubytování v apartmánu
28. 01. 2023 19:53
Dnes jsem poptal cenu u naší domácí, jezdíme tam už cca 15 let. v Roce 2020 byla cena 60€ za apartmán pro 4 lidi, pak v roce 2021 už to bylo 70€ a dnes nám napsala na rok 2023 to bude 80€ - cena v červenci. Tak to asi nakonec přijmeme, i přes to zvýšení ceny.
avatar Re: Cena za ubytování v apartmánu
28. 01. 2023 20:34
Neviditelna ruka trhu zasahla :-).
@restless, schvalne, vzpomenes si jak se pohybovala cena v prubehu tech 15-ti let co tam jezdite?
avatar Re: Cena za ubytování v apartmánu
30. 01. 2023 22:46
Jo kdyby ruka trhu - spíše chamtivost syna domácí.
.
Dle mých záznamů, které si vedeme je to takto:

Poprvé jsme byly u naší současné domácí v roce 2008 v červnu, cena byla 40€.(děti měli 6 a 3 roky)
2009 - 2011 v červenci to bylo 60€
2012 - 2019 v červenci to bylo 65€
2021 - 2022 v červenci to bylo 70€
2023 - Napsala mi, že cena bude 90€, ale že pro nás jako stálí hosté to bude 80€ (děti už jsou oba dospělí 21 a 18 let). Zkoušel jsem jim navrhnout slevu na 75€, ale to neprošlo.

Je to apartmán pro 4 lidi, ale nijak extra komfort, manželská postel v ložnici + patrová postel v pokojíku.V ceně je klimatizace. Poloha domu cca 10 metů od moře, je fakt, že v okolí jsou i podstatně dražší apartmány.
avatar Re: Cena za ubytování v apartmánu
31. 01. 2023 07:11
Nevim kam jezdis, ale vzhledem k cenam co platime samy a jak slysim kdo kde kolik plati, tak mi neprijde ze by jste nejak vybocovali z normalu. Na to ze jste 10m od more, mi vase cena prijde jeste dobra. My platime 80e za maly apartmanik s 1 loznici (3 postele) ve Svate Nedelje. Je k tomu ale mensi terasa s vyhledem na more, no k mori to je tak 200m. Bohuzel nam asi nezbyde nic jineho nez ceny akceptovat. Co tak koukam, myslim ze si clovek hledanim jineho ubytovani moc nepolepsi (kdyz nechce menit krajinu).
Re: Cena za ubytování v apartmánu
31. 01. 2023 07:39
To resstless. Kdoví kam ty ojra investují když píšeš že ubytko žádná hitparáda..confused smileythumbs up smiley
Re: Cena za ubytování v apartmánu
31. 01. 2023 07:54
patrikHK. Jelikož jsme dvaja tak cenu akceptuji maximálně 50 ojro.Pokud bych nesehnal v mé cenové relaci tak se radši přesunu do Cerné Hory nebo do Albánie kde jsem již taky byl..
Re: Cena za ubytování v apartmánu
31. 01. 2023 12:15
to resstless
aka je to lokalita? Hmm, tiez myslim, ze mozete byt max spokojni.
Nasa domaca / studio - 2+1 postele/ nam po covid rokoch, ked bol jul / za 70,- , zvysila tc na 90,
s tym, ze ak nebudeme akceptovat, ma dost inych zaujemcov.
ked som oslovil par inych prenajimatelov, rychlo som suhlasil.
+ btw, "rozmohl se nam tady takový nešvar"...poptavat priplatek za klimu a zavercny uklid...
uz len aby to casem nazvali transit log...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil maarly (31. 01. 2023 12:18).
avatar
cvt
Re: Cena za ubytování v apartmánu
01. 02. 2023 14:07
Jezdíme leta do Baška Voda na stejné místo. Jsme už jen dva s vnučkou, takže se vejdeme do dvojky. Apartmán má sice jednu ložnici, kuchyňku a sprchu s WC, ale nechalo by se jíst s podlahy. V celém domě je asi 5 apartmánů různé velikosti a celý dům je stále perfektně až úzkostlivě uklizený. Již pár let platíme 50éček a letos zase. Je to asi 100m od pláže. Jen to od loňska již převzali mladí a ty už nechtějí akceptovat turnusy jinak než od soboty do soboty. Je to škoda ale chápu je.
avatar Re: Cena za ubytování v apartmánu
01. 02. 2023 19:19
"...ty už nechtějí akceptovat turnusy jinak než od soboty do soboty..."

Třeba tohle je pro mě větší problém, než cena. Jednak jezdíme na 10 dní a jednak chci jezdit mimo dopravní špičku v pátek na noc a v sobotu ráno. Vždycky se snažím nenechat tam domácímu nějaký větší okno, kdy nemá z apartmánu příjem. Jeden den beru že to je v pohodě, ale třeba 3 dny už je pro něj velká ztráta a při výběru termínu na to beru ohled .
avatar
cvt
Re: Cena za ubytování v apartmánu
01. 02. 2023 19:49
Přesně tak jsme to dříve dělali.
Příjezd ve středu nebo ve čtvrtek a odjezd v sobotu. Božena si ty 3 dny vždycky nějak zařídila. No, Iko zemřel před 6-ti lety, Boženě je 73 a mladí žijou ve Splitu a jen dojíždí a nechtějí si přidělávat starosti. Momentálně nám to s vnučkou na týden stačí. Jedeme v pátek na noc a v sobotu na den domu. No a teďko to snad nebude už vůbec žádný problém- hranice.
avatar
mdr
Re: Cena za ubytování v apartmánu
01. 02. 2023 22:31
Hranice asi nebudou problém, spíš mýtnice a kolony z hustého provozu.
avatar
cvt
Re: Cena za ubytování v apartmánu
02. 02. 2023 12:29
Na noc to nebude tak horké. Loni jsem se bál, protože jsme po letech odjížděli v pátek večer. Na Macelju v sobotu asi v 1.15 a bylo tam asi 10 aut v každé lajně, na Lučku ani kolo. Zpět asi hodinu na Macelju. Nejhorší byla stovka z Grazu až na hranice.
Re: Cena za ubytování v apartmánu
21. 02. 2023 09:49
Ja som spokojná aj tento rok s cenou. Chodíme na Pelješac , ak počítam ubytko u jedneho domáceho tak 5 rokov sme mali rovnake ceny a to 65,- EUR za app. pre 4 osoby , dve samostatne spalne, kuchynka, terasa , klima v cene. More pod oknami ...Ubytko na ďalší rok zajednávam už pri odchode kedy sa o cene vôbec nebavíme len termín riešime.( osobne mám pocit že si važi že sme stalí hostia, že sme pricestovali vždy aj v "covid" rokoch keď mali ozaj ťažku situaciu ).Potom si začiatkom roka napíšeme či je všetko ok potvrdíme si znova termín a spýtam sa aka bude cena . Bolo mi jasné že tento rok ( EURo, inflacia , zvýšeny zaujem o HR po covide ) to už 65,- nebude ale 70,- ma milo prekvapilo. Aj keď synator začína štrajkovať a vypada to že nakoniec pôjdeme len traja aj tak si myslím že cena je super. To čo zaplatím za ubytovanie 12 dní pri mori by som napriklad v Tatrách dala za predlžený víkend.
avatar Re: Cena za ubytování v apartmánu
27. 04. 2023 13:29
Včera ma kontaktoval majiteľ nášho apartmánu v Chorvátsku, že nám zvyšujú cenu zo 70 na 80 €/noc, nakoľko všetko išlo u nich v tomto roku veľmi hore. A vraj to vidia tak, že tomu stále nie je koniec. Doslova mi napísal, že ceny "zdivočeli" po prechode na euro. Dane, energie, iné ďalšie poplatky.

A to ešte môžme byť radi, že navýšenie je len o 10 €/noc lebo sme "starí hostia" a už tam chodíme ako domov. Poznáme sa dlho. Pre nových zákazníkov vraj ceny zdvihli ešte vyššie.
Klimatizácia navyše + 7 €/deň. Tak som mu odpísal, že OK, s cenou súhlasím a že si nenecháme pokaziť dovolenku smiling smiley

U nás na Slovensku to bolo v 2009, keď sme prijali euro rovnaké. Ceny automaticky vzrástli.
Vitajte v Eurozóne

Dnes sa u nás v hocijakej priemernej reštaurácii nehanbia pýtať za kávu 2,50 €. Kto by pred rokom 2009 dal 75,- Sk za kávu, keď stála 7 korún?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil figaro (27. 04. 2023 13:38).
avatar Re: Cena za ubytování v apartmánu
27. 04. 2023 14:13
No teda nevim jestli za vsechno zle muze EU, Euro a soudrozi v Bruselu. ;-)
Re: Cena za ubytování v apartmánu
17. 05. 2023 11:59
Tento rok jedeme na Vir. Na začátku obce, asi kilometr za Virskim mostem. Na severní pláž asi 150 m, na jižní asi 300 m nebo tak nějak. Dva dospělí a tři děti. Platíme 120,-EUR za noc. To už je celkem dost, ale když jsme hledali tak byly i podstatně dražší nabídky, levnější moc ne. Máme přízemní apartmán s terasou, dva samostatné pokoje, další pokoj je kuchyně s obývákem dohromady, klimatizace, pračka, myčka. Jezdíme pokaždé jinam a většinou do méně navštěvovaných destinací. Začínali jsme před asi 15-ti lety asi na 50-60,-EUR za aparmán a noc a nyní za těch asi 15 let jsme na 120,-EUR za noc za podobné ubytování v podobné lokalitě s podobným vybavením. Ale je pravda, že před 15-ti lety byla v apartmánu pračka s myčkou spíš vyjímka. Když je nás 5 tak je pračka a myčka na 10-14 dní pobytu velmi vhodná. Vaříme si převážně sami, většinou na grilu na terase, suroviny z místních obchodů, připravíme si tak jídlo za zlomek ceny v lepší kvalitě než ten jejich předražený fast food v jejich pobřežních restauracích.
Re: Cena za ubytování v apartmánu
19. 05. 2023 16:11
já loni v Žuljaně nově postavený apartmán a fakt velký.
Takže se tam v klidu dalo žít a nebylo to jen na přespání....
Dva dospělí a tři děti... 99euro
Letos asi trochu víc.
Když jsem tak koukal tak jsem něco podobného viděl za 170 euro což je dost šílené :-)
Re: Cena za ubytování v apartmánu
20. 05. 2023 09:11
My jedeme 7.6. na Dugi otok.Za apartman platíme 60 euro.
Re: Cena za ubytování v apartmánu
20. 05. 2023 19:45
Ahoj Mykys,rád Tě po dlouhé době čtuthumbs up
Za těch 60e to máte pro dva,čí více osob?
Mu budeme stejnou částku platit v Brele pro 2smoking smiley

......................................................................................vjerni Adriatic
avatar Re: Cena za ubytování v apartmánu
21. 05. 2023 14:13
Zečevo apt. pro 4, 50 m. k moři cena červen 65€.
Re: Cena za ubytování v apartmánu
21. 05. 2023 16:41
Ano pro 2.Má 2 ložnice ,10 m.od moře.A malé kotviště pro člun.Menší jsou za 50 euro,ale ty už byly obsazené.
avatar Re: Cena za ubytování v apartmánu
07. 06. 2023 05:20
můžete tady někdo postnout fotky APP za 50€ ? Má to klimu ? Terasu ? Internet ? Já jsem se totiž za posledních 5 let (mimo kovidu) nesetkal s ničím "normálnějším" v dosahu 200m od moře pod 80€. Samozřejmě, bavím se o cenách v sezóně. Letos spíše 100€ ...
Re: Cena za ubytování v apartmánu
07. 06. 2023 08:32
V neděli jsme měli odjíždet do Drašnice. AP za 45 éček pro dva, klima,velká terasa a k moři plus mínus25m. V sezonu nevím. To by mohl vědět Martas74
avatar Re: Cena za ubytování v apartmánu
07. 06. 2023 11:59
Orebič, 50m od moře apatrmán 2+1 velká terasa, klima, wifi. Cena 50 E.
Takovéto ubytování stále ještě existuje, ale má vždy jednu zásadní podmínku. Dlouholetou známost s majitelem. :-) , bez ní už bude velmi těžké hledat v sezoně něco podobného. I u tohoto apartmánu je cena bez té známosti 90E.
Re: Cena za ubytování v apartmánu
07. 06. 2023 17:33
Gradac - 15 nocí (září 2023) pro 4-5 osob, přímo v přístavu, 90,- Eur na noc. V korunách to je cca 32.518,- Kč. Vybavení- předsíň, obývací pokoj s kuchyní - oddělený vstupem, dvě ložnice po dvou lůžkách. Balkon společný z obou ložnic a další balkon z obývací místnosti. Dále sociální zařízení cca 20m2. Cena letos po zdražení, stejné jako loni. Výhled na moře, Pelješac a Gradac - historickou část (umístěno u moře pod kostelem, hotely jsou za kopcem). Neznám nic optimálnějšího. Jezdíme tam cca 16 let. Jaroslav.
avatar Re: Cena za ubytování v apartmánu
07. 06. 2023 17:40
80EUR pro4 osoby ale nevím ,zda máme lepší cenu -jezdíme již několik let . Na booking mají pro 2 100Eur

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x



Upraveno 1krát. Naposledy upravil martas74 (07. 06. 2023 17:43).
avatar Re: Cena za ubytování v apartmánu
07. 06. 2023 21:37
jo, tak to jen potvrzuje to co jsem psal, 80€ minimum v sezóně ...je fajn, že jak někteří píšete, máte 50€ protože dlouholetá známost s majitelem ... byl jsem u někoho i 5x za sebou ... ale ceny navyšoval pravidelně ... možná mě o něco méně, ale za 50-60€ jsem neviděl "normální" apartmán v posledních 4 letech ani omylem ... letos to mám v Řecku za 130€ ... ale chci zkusit jiný kraj ...
avatar Re: Cena za ubytování v apartmánu
08. 06. 2023 06:16
@Michalll - do Recka jedete autem?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 180
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.