Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Cena za ubytování v apartmánu

Autor stamar 
Re: Cena za ubytování v apartmánu
21. 09. 2022 19:22
Předpokládám že ten dotaz byl vznesen na Miruse,nebo se mýlím? dj.DEKL

......................................................................................vjerni Adriatic
avatar
mdr
Re: Cena za ubytování v apartmánu
21. 09. 2022 19:34
Toto jsou ceny pro stálé hosty, pro nové návštěvníky budou určitě vyšší.
avatar Re: Cena za ubytování v apartmánu
24. 09. 2022 12:39
Naše domácí letos zvedla cenu o 5€. Vždy když odjíždíme, objednáváme na další rok. Letos nám bylo řečeno, že si máme napsat v lednu a oni nám napíší jestli a za kolik. Jsme tam stálí hosté už cca 15 let, letos poprvé to udělala všem co tam jezdí. Takže jsem zvědav na reakci až v lednu. Asi to vypadá, že si budeme hledat jiný apartmán.
avatar Re: Cena za ubytování v apartmánu
24. 09. 2022 13:43
@restless zajimavy postoj (myslim tu vasi domaci). Ja bych to tak neudelal, vazil bych si stalych hosti, kdyby mi prislo ze plati malo, vysvetlil bych jim ze musim zvednout, ale dal bych jim alespon "prednostni pravo" vyberu a samo ze bych jim dal trochu lepsi cenu.
avatar Re: Cena za ubytování v apartmánu
24. 10. 2022 12:59
Hm .. asi se nám v HR rozmohl tento nešvar , nám domácí po cca 8-mi letech zvedla cenu o 50% , když jsem se ozval, že to je docela brutální zvýšení, tak mi to nějak zdůvodnila , napsal jsem tedy že OK , že přijedeme tehdy a tehdy ... a ona odepsala, že už je termín obsazený, přitom předtím mi napsala, že rezervaci potvrzuje ... a to letos nám na 11 dní nechala jen jediný sáček na odpaky a 2 role toaleťáku , takže sbohem a šáteček

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Cena za ubytování v apartmánu
24. 10. 2022 15:24
Zdá se, že inflace neobešla ani ostrov Hvar :-(.
@Isekon, když to není tajemství, jakou cenu vám "nabídli"? My máme 80Eur za apartmán s jednou ložnicí, jednou dvoupostelí a rozkládacím gaučem v "kuchyňo-obýváku".
Re: Cena za ubytování v apartmánu
24. 10. 2022 17:42
Naprosto se ztotožnuji s názorem Isekona ,mě se to samé stalo loni,kdy začala zcela nepochopitená a stejná licitace okolo termínu a ceny.Nebudu zde uvádět podrobnosti,snad jen to,že jsou i jiné lokality,kde si hosta váží.Je mi líto.
Re: Cena za ubytování v apartmánu
26. 10. 2022 00:00
Jak tak čtu, máme velké štěstí na domácí... Střídáme dvě lokality a letos nám ani v jednom případě nezdražili, jen nás upozornili, že pokud půjdou energie ještě nahoru, budou muset příští rok cenu zvýšit, ale max. o 5 euro za ap. Máme to podobně jako Mirus, první řada u moře, do 40 eur se vejdeme v obou případech, tak to nebude nijak dramatické. Ani s termíny nebyl nikdy žádný problém, všechno domlouváme při odjezdu.
avatar Re: Cena za ubytování v apartmánu
28. 10. 2022 15:11
Známi cestovali tento rok v auguste na blind a okolo obeda našli voľný apartmán.Domáci im ale povedal,aby prišli až podvečer,lebo už tam jedna skupinka bola a ak bude ešte o apartmán ďalší záujem,tak prenajme tomu,kto ponúkne viac...eye rolling smiley
avatar Re: Cena za ubytování v apartmánu
29. 10. 2022 15:40
Tak ubytování zarezervované na červenec 2023 cena zvednutá na 80Eur/den Vloni 75Eur/den .2020 za 60Eur/den rok 2017 65Eur/noc 4 osoby

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
avatar
mdr
Re: Cena za ubytování v apartmánu
29. 10. 2022 16:03
My jsme byli dvakrát v jedné zátoce, kde je jen jeden malý domek, velmi spartánské ubytování, jedna malá ložnice pro 4 osoby, kuchyňka, elektřina jen ke svícení z baterie nabíjené z fotovoltaiky, WC za domem, sprcha venku, voda dešťová... vždy v červnu, kdy je cena nižší. V r. 2016 za 57 €, 2017 za 75 €, na příští rok mají v ceníku mimo sezonu 96 €, v červenci a srpnu 126 €! Už teď je to od poloviny června do poloviny září obsazeno, tak co by cenu nezvedali. O takovou samotu je zřejmě dostatečný zájem.
avatar Re: Cena za ubytování v apartmánu
29. 10. 2022 16:18
@kvetaca to mas super! Dopurucuji napsat sem kontakt na vase mile domaci a podelit se s nama (a pristi ubytovani uz budete mit za komercni cenu :-D ). Delam si samozrejme srandu. Je to hezky pristup od vasich domacich.
Re: Cena za ubytování v apartmánu
29. 10. 2022 19:25
Jen upřesňuji - jde o ceny mimo prázdniny, samozřejmě. A ano, sympatie jsou vzájemné, vždy platilo co se řeklo - a proto se k nim každý rok tak rádi vracíme. Sice občas slyším, o co všechno přicházíme, když nestřídáme místa, ale my si to vynahrazujeme jinde
a jinaksmiling smiley
avatar
mdr
Re: Cena za ubytování v apartmánu
29. 10. 2022 21:13
Jasně, dlouhodobé přátelství je k nezaplacení - doslova! Náhodní hosté jistě mají jiné ceny.
Re: Cena za ubytování v apartmánu
30. 10. 2022 10:54
Před pár lety jsme s Trosečníkem platili v zátoce Veprinova na Hvaru v září 25 éček za celý apartmán. 11 postelí, dvě kuchyně, dvě koupelny, ještě jeden záchod navíc, terasa a balkón přec celej barák. Takźe jsme na rodinu platili 12,5 éčka za noc. Teď chtějí v půlce září 89 éček. Je sice pravda, že z 12V rozvodů už je 220, mají wifi, z jednolůžáku je další koupelna, takže jen 10 postelí. Ale cenový nárůst děsný.
avatar Re: Cena za ubytování v apartmánu
30. 10. 2022 17:08
To, že ceny ubytovania budúcu sezónu raketovo vystrelia je viac ako isté. Rovnako aj stravovanie a služby. Zostáva len na dovolenkároch či budú tieto ceny ďalej akceptovať alebo vyskúšajú inú destináciu (Čierna Hora, Albánsko, Grécko) alebo letecky Turecko či niektorý z Gréckych ostrovov. Pokiaľ bude o apartmány v HR záujem, domáci sa veľmi ochotne prispôsobia a ceny zdvihnú. Zákon dopytu a ponuky je nekompromisný grinning smiley
Objektívne je ale potrebné povedať, že aj v iných krajinách pôjdu ceny za ubytovanie hore a s tým tak trochu naši domáci kalkulujú.
avatar Re: Cena za ubytování v apartmánu
30. 10. 2022 20:19
figaro: ano, naprosto souhlasím.

K tématu: Ceny které uvádím jsou mimo sezonu!

V Žuljaně u našich domácích jsme využívali APP pro dva, který od r.2008 až do loňska byl za 35€. My jsme jej od r.2012 jako stálí hosté měli za 30€.
Dvakrát jsme využili APP pro čtyři až pět lidí, se dvěma ložnicemi a dvěma koupelnami. Ten byla za cenu 60€, pro nás jako stálé hosty za 55€.

V letošním roce se ceny zmíněných APP zvedly: APP pro dvě osoby na 50€, APP pro čtyři osoby na 70€.
Letos v květnu-červnu jsem obýval celkem 23 nocí APP pro dvě osoby. 9 nocí jsem tam byl sám, dalších 14 nocí jsme byli dva. Náš domácí mě udělal cenu nikoliv za apartmán, ale za osobu a to 20€. Tedy za 9 nocí jsem zaplatil 20€/noc (byl jsem sám), za dalších 14 nocí, kdy jsme byli dva, jsem zaplati 2x20=40€/noc. Znovu připomínám, oficielní cena za tento APP je nyní 50€.

Takže za mě maximální spokojenost, přeci jenom, známe se už 14 let, co tam jezdíme. Ale i to oficielní zvýšení ceny považuji za naprosto minimální, s ohledem na to, že všechny APP jsou nyní vybaveny klimatizací. Ta tam totiž dříve nebyla. Její používání je navíc v ceně APP, něco zvlášť za klimatizaci, jako je to jinde obvyklé, se neplatí.

** Petr **
avatar Re: Cena za ubytování v apartmánu
01. 11. 2022 12:19
V posledních 6 letech jsme 5x bydleli v Gradacu, dá se říct v 1 řadě. Ubytování velká hitparáda nebyla, ale bylo to blízko k vodě, velká terasa a protože toho taháme kupu (včetně 2 boardů), byla ta vzdálenost k moři důležitější než komfort. Domácí byli fajn. Loni stál v sezoně apartmán 2+1 57E/den + 35E závěrečnej úklid, takže za 10 dní v průměru 60E. Za těch 6 let se cena zvedla asi o 10E. Příští rok jedem v 5ti, takže jsem scháněl něco většího a našel opět v Gradacu za 100E/den hezkej velkej apartmán 58 m2 s obývákem a 2 ložnicema. S majiteli zatím parádní domluva, záloha zaplacená, tak uvidíme. Za 10E/den nám půjčí i dětskou postýlku a židličku, protože povezem roční mimino.
avatar Re: Cena za ubytování v apartmánu
02. 11. 2022 10:04
patrikHR ... 2 ložnice (1x bez klimy), 2x koupelna , obývák , auto v garáži, cca 80 m od moře ... z 80 € na 120 € ... tak jsem se domluvil se sousedem, sice taky 120 € , ale fungl nový AP , auto taky v garáži akorát vše 1x

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Cena za ubytování v apartmánu
02. 11. 2022 14:33
My jezdíme už 11 let do Bristu do stejných apartmánů. Druhá řada od moře, s klimou. Cena bývala nejdříve 35 € za apartmán 2+1 mimo hlavní sezónu. V hlavní sezóně 40 €. Apartmán pro 4 osoby byl za 40 a 60 €. Od cca 2018 to bylo 40/50 a 50/70 €. Letos červen i červenec za stejnou cenu bez rozlišení sezóny. Malý app. za 50 €, velký za 70 €. Takže plíživě to leze pořád nahoru. Stav vybavení apartmánů je za ty roky téměř nezměněn. Když jsme jednou vynechali a jeli s Koperou a ajaxem do Drašnice, tak to domácí nesli velice těžce. Mám takový dojem, že mají někteří Chorvati ke svým hostům jakýsi majetnický vztah. A myslí si, že už nikam jinam nepojedete, že jste jen jejich. Ale po debatě na toto téma, jsme si to snad vyjasnili. Letos na dovče dokonce přišlo pozvání od domácích na prodloužený víkend o svátcích po sezóně. Takže jsme strávili v záři na Sv. Václava příjemné 4 dny čistého času u moře, a to bez platby za ubytko. Navíc nám byl řečeno, že ve velkém apartmánu dole už stejně nebydlí, jen v malém. Tak, že prý máme po sezóně kdykoli dojet na návštěvu. yawning smiley Jen mít více dovolené, a benzín kdyby byl za pětikačku.grinning smiley
Re: Cena za ubytování v apartmánu
05. 11. 2022 23:02
Letos bylo všude narváno, a řekl bych že v tom dost hrálo i heslo ,,naposledy si užijeme a pak to nějak dopadne ". Chorvati dost zdražují ,ale taky se může lehce stát že si tu dovolenou pěknejch pár lidí odpustí a to dost nedobrovolně,ona i střední třída s hypotekou případně úvěrem to nemusí dát a nějaký to propouštění bude za chvíli taky na programu a to né jen v Čechách jak mi občas kolegové píší.
Re: Cena za ubytování v apartmánu
25. 11. 2022 10:05
Trochu mi otrnulo a tak z nedostatku jiné činnosti jsem vznesl jen tak opatrný dotaz,jak to bude vypadat s cjenami v příštím roce,míněno v ubytování.Po chvíli ticha mi bytná sdělila,že ceny zachová yawning smiley ,a zároveň jsem slyšel tlumočenou poznámku,že některé hosty pro neustálý binec jež tam provádějí,tam už nechce.Ale to už říká několik let nazpět.Takže se nechámě překvapit,ona můj postoj zná,podanou ruku ke smíru jsem neodmítl.
Re: Cena za ubytování v apartmánu
10. 12. 2022 12:12
Hledám ubytování od Brely po Gradać do 50 e pro dva v červnu.
Dnes mi přišla nabídka z Brely a požadují mimo sezónu 70e,to mi připadá dost,nezbývá mi než hledat dále.
Píšu to i proto aby jste měli představu,kolik poskytovatelé ubytování v dnešní době chtějí.

Ps:jistě budu rád za sz. s konkétním tipem na apartmán u moře.

......................................................................................vjerni Adriatic
Re: Cena za ubytování v apartmánu
10. 12. 2022 13:35
Myslím že teď ještě ceny ubytování řešit nebudu ,nechám to tak na březen ,ono až ne jenom v Čechách příjdou účty za energie a k tomu nějaký to propouštění tak se klidně může stát že budou mít i Chorvati starosti kde sehnat hosty ,a když bude plno tak není na světě jenom chorvatsko že .smiling smiley
avatar Re: Cena za ubytování v apartmánu
11. 12. 2022 21:19
Kopera napsal(a):
-------------------------------------------------------
Gradac

Apartmani Rosa i Kreso
Apartmány Žarko

Krešo a Žarko jsou bratři, je to dá se říct jeden velkej barák. Staří pánové 80+, za oba ubytování vyřízují potomci.
Je to blízko k vodě, parkování u app.
Vygoogli si je, tady dát odkaz nejde
avatar Re: Cena za ubytování v apartmánu
08. 01. 2023 10:58
@fmodel
> Chorvati starosti kde sehnat hosty ,a když bude
> plno tak není na světě jenom chorvatsko že .smiling smiley

přesně tak, není na světě jenom Chorvatsko, ale protože jezdíme se psem, tak zbývá Itálie nebo Řecko. Po létu 2022 v Chorvatsku, kdy jsem si připadal jako chodící kasička, snad i vzduch by zpoplatnili kdyby mohli, tak jsem na léto 2023 zabookoval Řecko, sice dražší ubytování, delší cesta a s tím spojené náklady, ale dám Řekům šanci ... z principu odmítám někomu dělat vola.
avatar
mdr
Re: Cena za ubytování v apartmánu
08. 01. 2023 11:12
Ještě je tu Černá Hora.
avatar Re: Cena za ubytování v apartmánu
08. 01. 2023 15:36
@Michalll poděl se pak prosím s náma o svou zkušenost.
Re: Cena za ubytování v apartmánu
08. 01. 2023 16:28
Na Řecko je třeba si zvyknout, resp.na náturu jejich obyvatel. Pokud se jede na.pevninu, někam, kde je rušněji, ještě to jde. Ale ostrovy či zapadlejší místa, prostě se tam nespěchá, pokud někde něco nejde, tak to nejde proto, že se nechce. A škubat oni umí také, hlavně v rušnějších místech.
avatar Re: Cena za ubytování v apartmánu
08. 01. 2023 18:57
uvidím chlapi, pak dám vědět, mám v práci jednoho Řeka, tak nějak jsem připravenej na řeckou morálku, protože v práci se taky nepřetrhne, až když se trochu zatlačí na pilu, pak to jde. Každopádně uvidím, jedu na pevninu. Pak poreferuju, a souhlasím, je tady i Černá Hora, ale tu jsem možná neprávem zavrhnul na základě info od známých co tam byli v loni a nebyli moc extra nadšení, údajně tam ještě nejsou takové služby jako v Chorvatsku, ale mohli narazit na špatný hotel a místo. Uvidím, na Řecko jsem zvědavej.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 59
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.