Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ubytování na osrtově Hvar

Autor *Lenka* 
Ahoj,
můžete mi prosím někdo poradit ubytování na ostrově Hvar?
Sháním ubytování v soukromí nebo pronajmutí celého domku v oblasti kde není moc turistů, cena na osobu tak 7 EU.
Díky
Jitka1
Re: ubytování na osrtově Hvar
08. 02. 2006 18:13
omyl za tu cenu najdete i tady ubytovani zacatken cervna a druha pulka zari.A kemp v Ivan Dolci stal vloni 6,5 eur za osobu ( vcetne auta a stanu) :-)
Včetně auta a stanu? Hm, to bych ano nechtěl vidět tu úroveń kempu. Ale věřím, že najít se dá i hodně levné ubytování, ovšem za cenu mizerné kvality, nebo toho, že člověk musí jet až někam do horoucích pekel, takže to, co ušetří za ubytování, utratí zase za benzín.
Franta PM
Re: ubytování na osrtově Hvar
09. 02. 2006 15:21
Jitka nekecá. A ten kemp je fakt dobrej, malej a přímo u moře, 20m od pláže Paklina. Mrkni na novou fotogalerii pod heslem "Ivan Dolac" na www.ihvar.cz



Upraveno 1krát. Naposledy upravil (09. 02. 2006 15:27).
Re: ubytování na osrtově Hvar
10. 02. 2006 16:48
Velmi vážně jsem letos s Hvarem koketoval. Když jsem si ale zjistil na netu u Jadrolinie, že tam ze Splitu jezdí jediný trajekt v 15:30, vzdal jsem to. Mám velmi nepříjemnou zkušenost s trajektem na Dugi Otok ze Zadaru v r. 1998 (přijel jsem včas, nikde nikdo a stejně mi v pokladně tvrdili, že jsou plní - stálo mě to jen za ubytování dalších 100,- DM). Je tam asi málo turistů, protože jich tam víc nestačí dovézt. Šťastlivci, kteří se tam dostanou !!!

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
avatar Re: ubytování na osrtově Hvar
10. 02. 2006 17:18
> Jarda

Myslím, že Jadrolinija ještě nemá na letní sezónu jízdní řád. Že by v létě jezdil jeden za den je nesmysl. Tady je přehled z minulého roku: [www.chorvatsko.cz]. Navíc o prázdninách linky ještě posilují, takže jezdí každou chvíli. Je tu také druhá možnost jet přes Sućuraj.

Michal



Upraveno 1krát. Naposledy upravil admin (10. 02. 2006 17:19).
pavel56
Re: ubytování na osrtově Hvar
10. 02. 2006 18:48
Jardo,letos jsem se rozhodl poprvé jet na Hvar, na základě info z fora. Jedu až do Drveniku (taky jsem váhal mezi Splitem a Dravenikem) a z něj na Hvar.Já nikam nespěchám, jsem povahou pohodář. Vsadil jsem na Jitku1, ubytování zajištěno přes ní, nemá to chybu, zatím nemám důvody k pochybnostem. Hodně pomohl pavel626, Franta PM a jiní. Mohu přeposlat fotky, doufám, že nebudou protestovat. Dálnici mám najetou až do Splitu, pohoda, byť se to trošinku prodraží, ale stojí to za to. Ahoj pavel
Re: ubytování na osrtově Hvar
10. 02. 2006 20:20
K porovnaniu použitia trajektu na jednejn strane Split - Stari grad alebo Drvenik-Sučuraj.Napríklad v piatok až nedeľu v sezóne ide zo Splitu 5 trajektov a z Drveniku až 1O. Na druhej strane prepravná kapacita vozidiel je vyššia aj tak zo Splitu.Kým trajekt z Drvenika má kapacitu 3O osobných vozidiel taký trajekt Dubrovník asi 280 vozov.Minulý rok som využil oba trajekty (vždy v sobotu) a čakanie na nalodenie, hoci späť som išiel poslednú sobotu 8 mesiaca bolo na trase Sučuraj -Drvenik o 2,5 hodiny dlhšie než v Splite.

Naviac cesta Sučuraj- Jelsa sa samozrejme ísť dá ( išiel som ju asi 10 x) no vyžaduje stálu pozornosť. Je rozdiel pre spestrenie pár zákrut na úzkej ceste na úseku 5-10 km, alebo ísť v kuse zákruty 50km. Pre cestu tam ,ak máš za sebou už 1000km o jednom vodičovi v kuse je pohodlnejšie voliť Split.
Jitka1
Re: ubytování na osrtově Hvar
10. 02. 2006 21:36
Jardo, nikdy nejezdi jen jeden trajekt i ted v zime jezdi 3 a v lete to v sezone posiluji skoro jednou tolik a o sobotach dodavaji dalsi podle potreby, nevim, kde jste to nasel.Na sever klidne jezdite, ale tady je tepleji a stalejsi pocasi.
Re: ubytování na osrtově Hvar
10. 02. 2006 21:42
Ne, ne, na sever nejezdim vůbec a dálek se nebojím (loni jsme byli v Molunatu). Jen z toho trajektu mám po té špatné zkušenosti nějaký strach. Už mi to hodně lidí vysvětlovalo, že to nic není, že to se jen člověk postaví do fronty a ono ho to samo vcucne. Asi se toho už nezbavím. Ale Hvar mě stále láká a já nezapomínám.

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Re: ubytování na osrtově Hvar
10. 02. 2006 23:09
Myslím,že som pochopil ten jeden trajekt.Pozrel si sa do www.jadrolinija.hr lenna tzv. dužoobalni" t.j. dlhé linky z Rijeky až do Dubrovníku.Tie skutočne idú naviac a len raz denne.
Ináč z hľadiska naloďovania sa jednoduchšie a pohodlnejšie nastupuje s vozom do veľkého trajektu ( napr. trajekty na Hvar,Brač ) než do menších na menšie a vzdialenejšie ostrovy. Do nich je lepší nájazd, obrovský otvor , menej stiesnené pomery medzi vozidlami,priestory pre cestujúcich sú klimatizované, vždy z jednej strany vstupuješ a bez cúvania z druhej predkom vystupuješ,značný počet regulujúcich pokynmi tak na nástupnom móle ako aj na samejlodi. Pri malom trajekte sa snažia neraz nalodiť namiesto 3O vozidiel aj 32-33 čo môže vyvolať u niekoho oprávnene stres.
Jitka1
Re: ubytování na osrtově Hvar
23. 03. 2006 00:49
ten, kdo cestu po ostrove nezna, tak bych urcite doporucila radeji jet poprve pres Split k prijezdu na Hvar, nedela to dobrotu a jste po namahave ceste unaveni.
Ten, kdo to absolvoval, me dal vzdy zapravdu i kdyz si puvodne mysllel neco jineho.
Ten dojezd je oprevavdu spatny, ale zalezi to na kazdem. Dulezite je v poradku dojet a v tom to je.
Franta PM
Re: ubytování na osrtově Hvar
23. 03. 2006 13:18
Jitka má pravdu. Cestu ze Sučuraj jsem jel dvakrát, jednou v podvečer a proti zapadajícímu sluníčku to bylo peklo. Nakonec jsem už skoro neviděl a musel nechat oči asi půl hodinu odpočinout. Spíš nechat to slunce zapadnout. Bylo to poprvé, kdy jsem na ně pořádně nadával - sasr... slunce.
Podruhé jsem to jel před polednem, to mně slunce nevadilo, ale byl jsem po dlouhé cestě už dost unavený, na trajektu jsem si moc neodpočinul a manželce jsem to svěřit nechtěl. A znáte to. Přece už těch posledních pár km dojedu. Právě těch posledních 10 - 15 km před Jelsou bylo nejhorších. Tam se snad nikde nedá ani zastavit.
Re: ubytování na osrtově Hvar
23. 03. 2006 19:28
Franta PM napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jitka má pravdu. Cestu ze Sučuraj jsem jel
> dvakrát, jednou v podvečer a proti zapadajícímu
> sluníčku to bylo peklo. Nakonec jsem už skoro
> neviděl a musel nechat oči asi půl hodinu
> odpočinout. Spíš nechat to slunce zapadnout. Bylo
> to poprvé, kdy jsem na ně pořádně nadával -
> sasr... slunce.
> Podruhé jsem to jel před polednem, to mně slunce
> nevadilo, ale byl jsem po dlouhé cestě už dost
> unavený, na trajektu jsem si moc neodpočinul a
> manželce jsem to svěřit nechtěl. A znáte to. Přece
> už těch posledních pár km dojedu. Právě těch
> posledních 10 - 15 km před Jelsou bylo nejhorších.
> Tam se snad nikde nedá ani zastavit.
samozřejmě máte s jitkou pravdu ale pouze částeční. Ten kdo nejede do Jelzy a končí ze sučuraje po 20 km je lepší jet z Drveniku já jezdím do gdnije a kdybych jel ze Starého Gradu tak bych absolvoval právě Vámi myšlený "nejěžší úsek z druhé strany. prostě záleží na tom kdo kam jede.

Jitka1
Re: ubytování na osrtově Hvar
23. 03. 2006 21:07
pavle, spravne, zalezi na tom kam kdo jede, ale prevazne je to spise stred ostrova.
Do Gdinje by to byla pres Split hloupost.
avatar Re: ubytování na osrtově Hvar
24. 03. 2006 15:45
Volím Split ( jedu do ID ). Alespoň budu dřív odpočívat. Četl jsem někde že jsou občas vidět z trajektu delfíni. Je možný je vidět na této trase( Split - Stari Grad ) ?
Jitka1
Re: ubytování na osrtově Hvar
24. 03. 2006 18:25
Jirko2, nekdy se i na teto trase vidi delfini, ale to velice malo. Casteji se vidi na relaci Drvenik Sucuraj. Maji radi klid a blizko Splita ho tedy moc nemaji.
Vloni v lete jich bylo parkrat videt i v ID, jednou byli od pobrezi 50 m.
pavel56
Re: ubytování na osrtově Hvar
24. 03. 2006 18:44
Jitko už se těším, jedu v relaci Drvenik Sucuraj a budu v ID. Tak by to mělo vyjít. Ahoj Pavel
Re: ubytování na osrtově Hvar
24. 03. 2006 22:33
je to asi smůla byli jsme na Hvaru 3x a boužel jsem delfínky neviděl tak že by letos???
Re: ubytování na osrtově Hvar
24. 03. 2006 23:30
já už je viděl několikrát
Re: ubytování na osrtově Hvar
25. 03. 2006 22:33
jirkaK napsal(a):
-------------------------------------------------------
> já už je viděl několikrát
jen tiše závidím

smiling smiley
Re: ubytování na osrtově Hvar
25. 03. 2006 23:00
v televizi grinning smiley
Re: ubytování na osrtově Hvar
25. 03. 2006 23:32
Loni jsme je viděli v Mimicích. Na moři jak jinak.winking smiley
avatar Re: ubytování na osrtově Hvar
02. 04. 2006 21:33
Tak to budu pořádně vyhlížet abych je nepropás.

to JirkaK : taky už jsem je tam viděl

Je možno za trajekt platit v eurech nebo jen v kunách? Zatím jsme měnili eura za kuny vždy až v místě pobytu.
Jitka1
Re: ubytování na osrtově Hvar
02. 04. 2006 23:09
Jirko2, bohuzel jetse porad Jadrolinije nepochopila, ze se v lete prevazi hlavne cizinci a nebyli do dnes schopni si poridit na prodejnich mistech smenarnu.
Takze listky se kupuji pouze v kunach, nebo na kartu. Mozna potrva jeste nejaky ten rok az pochpopi, ze i na smenarne by mohli vydelat.
Franta PM
Re: ubytování na osrtově Hvar
03. 04. 2006 09:28
Ve Splitu v přístavu v té velké budově Jadrolinija fungovala vloni už od 5:00 ráno směnárna. Jinak bez problémů brali kartu. Jediné místo, kde jsem neuspěl s kartou bylo předloni v přístavu v Drveniku. Tam doporučuji mít předem připravené Kuna.
Franta PM
Jitka1
Re: ubytování na osrtově Hvar
03. 04. 2006 12:57
Ano Franto v te velke budove(tam je blizko trajekt za Brac) je smenarna, ale bohuzel v budkach hned u trajektu ne .Drvenik jeste porad nema zarizeni na karty:-(
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 199
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.