Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Murter, Vir a Rab

Autor A.n.d.y111 
Murter, Vir a Rab
14. 08. 2014 20:40
Dobrý deň. Bol niekto z Vás na týchto ostrovoch? Murter, Vir a Rab? Ktoré mesto na nich by ste najviac doporučili? A ktorý z ostrovov je najkrajší (myslím tým všetko, pláže, prostredie, mestečko, zeleň, príroda). Nemám veľmi rada preplnené pláže, hlava na hlave a radi by sme skorej niečo pekné, tichšie s krásnou plážou a zeleňou. Naviac sa nám podľa webu od 23.8.-30.8.2014 dosť pokazí počasie, tak zvažujeme kvôli teplotám ten Murter, resp. nejaký ostov trocha nižšie, ale zase nie veľmi ďaleko, do 800 km cca. Ešte by som aj rada vedela, aká je tam dostupnosť, ak ide o ostrovy, myslím či je tam most alebo ísť treba trajektom, poprípade aké sú ceny na mostoch a na trajektoch. Budem veľmi rada za vaše názory, postrehy a skúsenosti, poprípade si necháme niečo doporučiť. ĎAKUJEM.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil A.n.d.y111 (14. 08. 2014 20:41).
Re: Murter, Vir a Rab
15. 08. 2014 15:19
Stým počsím si ma postrašila. Ideme tiež v tomto termíne na Rab. No uvidíme. Ja som pozeral počasie tu: [pocasie.sme.sk]
Na Rab sa ide trajektom. Trvá to ca 20 min. a zaplatíme ca 150.- Kuna (traja dospelí + auto)
Viac o Rabe tu: [www.ostrovrab.eu]
Re: Murter, Vir a Rab
15. 08. 2014 17:57
Tak to je veľmi zaujímavé eye popping smiley ako týmto úžasným slovenským stránkam až tak neverím, ja som to pozerala tu : [www.accuweather.com] , to je už niečo iné no...teraz naozaj neviem, čím sa riadiť. A kam idete na Rabe? Na aké miesto? Boli ste tam už niekedy predtým?
avatar
mdr
Re: Murter, Vir a Rab
15. 08. 2014 19:03
My sme boli na Rabe pred dvoma rokmi a veľmi sa nám páčilo. Ubytovaní sme boli v Kampore u sympatických dôchodcov, ktorí nechali prerobiť prízemie svojho domu na dva apartmány pre 4+1 a 4+2 osoby a pre seba bývanie v podkroví. Uvažujeme, že prvý septembrový týždeň tam pôjdeme zase. Toto ubytovanie ale nie je príliš vhodné pre tých, ktorí chcú mať pláž blízko. Je to síce pri vode, ale je to taký veľmi plytký záliv s bahnitým dnom. My sme chodili na južnú stranu polostrova Frkanj, vedľa známej nudapláže Kandarola, asi 2 km borovicovým lesom. Keďže sme mali so sebou psov, cesta na pláž bola spojená s venčením a to nám vyhovovalo. Druhá možnosť je bicykel, na bicykli je to ideálne.

Rab je známy svojimi nudistickými plážami, je tam najstaršia nudapláž v Chorvátsku. Pláže sú tam rôzne, skalnaté, kamienkové aj pieskové. Výhodné je mať k dispozícii bicykel, pretože veľa pekných pláží je v miestach, kde je zakázaný vjazd autom (polostrovy Kalifront, Frkanj, Lopar), na peší presun pomerne ďaleko, ale na bicykel ideálne vzdialenosti.

Toľko v skratke o našich dojmoch z Rabu. Mimochodom o Rabe je tu osobitné vlákno v sekcii Místa v Chorvatsku: [forum.ihvar.cz]
Re: Murter, Vir a Rab
15. 08. 2014 21:14
To A.n.d.y111: ideme do Supetarskej Dragy na toto miesto: [www.google.com]

Parkovisko pred domom, kotvenie pre náš gumák pod balkónom, pre nás ideálne miesto.Boli sme tam už 3x a bolo vždy fajn. Naposledy v 2012 začiatkom septembra. Začiatok bol upršaný a potom týždeň bolo pekne. Ku koncu zas pribudli dažde. No čo narobíš, taký je rok. Prší úplne všade. Dúfam, že bude pekne. Keď bude chladnejšie budeme chodiť na túry do Kalifrontských lesov a prejdeme všetky pekné miestá na ostrove. Zo skúsenosti viem, že po daždi je tam hneď teplé leto. More je plytké, hneď sa prehreje.
Re: Murter, Vir a Rab
15. 08. 2014 21:18
Ešte dodám, že google robil tie zábery v zime, preto vyzerajú tak pusto a smutne. V lete to je úplne iné.
Re: Murter, Vir a Rab
18. 08. 2014 14:31
Ďakujem všetkým za informácie smiling smiley Keď som včera pozerala počasie na nete, zase sa to zmenilo z 25° na 30° grinning smiley Tak snáď bude fajn a vydrží tá predpoveď už takto. Ešte stále premýšľame kam ísť, a zatiaľ asi vyhral Vir, ale plánujeme, že sa rozhodneme až po ceste, pozrieme nejaké miesta a kde sa nám zapáči, zostaneme smiling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 213
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.