Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

"Na blint"

Autor irenej 
avatar "Na blint"
30. 06. 2014 22:28
Pôvodne sme na dovču tento rok nemali ísť, ale zmenilo sa to a už je neskoro niečo hľadať, lebo všetky naše známe doterajšie ubytovania sú dávno obsadené. Ešte sme nikdy nešli "na blint", preto sa chcem opýtať, či s tým máte nejaké skúsenosti, či sa dá niečo voľné nájsť, samozrejme za rozumnú cenu. Pripadal by do úvahy sever Dalmácie alebo niekde na Kvarneri, alebo aj nejaký ostrov, možno Krk a pod. Kde lepšie hľadať: v nejakej malej dedinke alebo v meste? Poraďte, kto viete a máte s tým skúsenosť. Vďaka. yawning smiley
Re: "Na blint"
30. 06. 2014 23:11
Dnes dopoledne za špatného počasí jsem se procházel v Brele jen tak s foťákem a na cca. 300m mě dvakrát oslovil domácí s nabídkou ubytování. Na některých domech jsou i cedulky free apartman a to i na domech přímo u moře. Konkrétně u naší domací také není úplně plno.
Re: "Na blint"
01. 07. 2014 13:49
Co to je ten "blint" ?? My jsme poslední čtyři pobyty absolvovali "na blind" a vždycky bez problému,1x Igrane, 2x Promajna, 1x Tučepi smiling smiley
Re: "Na blint"
01. 07. 2014 18:46
Pedro66 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Co to je ten "blint" ?? My jsme poslední čtyři
> pobyty absolvovali "na blind" a vždycky bez
> problému,1x Igrane, 2x Promajna, 1x Tučepi smiling smiley


Napsal to správně, může se napsat blind i blint. Jinak, letoviska jsou doslova plná prázdných baráků, zejména dále od vody.
Re: "Na blint"
01. 07. 2014 19:34
My co jsme měli ve škole němčinu píšeme na blind, ale jako počeštěný germanismus je dnes asi možné i na blint, není to tak podstatné.
Cestovat do Chorvatska (zvláště více na jih) naslepo není žádný problém. Pokud mi to práce umožní, tak kolem 20. srpna vyrážíme opět yawning smiley .
avatar Re: "Na blint"
01. 07. 2014 19:39
Podstatné je myslím téma,ne to ,koho urazit?!
avatar Re: "Na blint"
01. 07. 2014 19:58
Ospravedlňujem sa za nespisovné slovo. Na výške som študoval iba latinčinu, gréčtinu, staroslovienčinu a hebrejčinu, na strednej iba ruštinu a francúzštinu, vidíte, že nemčina v tom zozname nie je, tak preto som to nevedel ako sa to píše. Sorry, ale vďaka, že ste ma uistili, aby sme sa nebáli ísť "na blind". My chceme skôr niekde severnejšie, nie až Makarská riviéra. Nevie niekto nejakú fintu na tých, čo ponúkajú okolo ciest ubytko, aby niečo zľavnili? V živote som to nerobil, vždy sme mali dopredu dohodnuté ubytko, tak teraz sa učím. spinning smiley sticking its tongue out
Re: "Na blint"
01. 07. 2014 20:47
Fintu neznám, ale těm co sedí kolem cest se zatím vyhýbám. Raději si najdu místo k zaparkování a pěšky obcházím místo a oslovuji majitele kteří sedí před svým domem, nebo častěji osloví oni nás. Z těch čtyř možností dvakrát sám majitel(ka) nabídl malou slevu (5E na den) když jsme se dlouho rozmýšleli, ale taky na řadě míst, která se nám třeba z důvodu ceny nebo polohy nelíbila, se majitel vůbec o žádné smlouvání nepokusil.

S ubytováním severněji nemám zkušenost, ale když jsme cestovali po magistrále od severu, tak těch cedulí "Apartmani/Sobe" a domácích před domy bylo podstatně méně, až někde řekněme od Šibeniku jich viditelně přibývalo. Nebo se mi to možná jenom zdálo, protože jsme tam ubytování nehledali, tak jsem si těch cedulí nevšímal... yawning smiley .
Re: "Na blint"
01. 07. 2014 22:25
Chce to mít jasnou představu, jak chci bydlet a co za to beru jako adekvátní cenu. Dejme tomu slušné studio pro dva lidi ve vzdálenosti 100 až 200 metrů od moře bych nezaplatil v hlavní sezoně dráž než 35 Euro. Mimo sezonu ještě o 10 Euro méně. Apartmán, který se sestává z obýváku s kuchynským koutem a ložnice, čili pro 4 osoby bych nevzal dráž než 50 Euro v sezoně a mimo 40 Euro. Když mě někdo osloví nebo já jeho na ulici, hned řeknu, co chci za bydlení a cenu. Je třeba si uvědomit, že tito odchytávači Vás ubytovat chtějí, jste pro ně v tu chvíli jistota a konkurence jejich sousedů je veliká. Když sami řeknete, že za to zaplatíte 30 Euro, rádi Vás vezmou, i když sami by si třeba řekli o 40.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil lujasek (01. 07. 2014 22:26).
Re: "Na blint"
02. 07. 2014 11:39
ja teda idem na blind druhy krat. Dost som bol prekvapeny ze domaci chcel vsetky peniaze za vsetky noci hned az potom nas ubytoval.
Ako zvyknete platit vy, dopredu alebo cast pri ubytovani a zvysok pred odchodom???
Okrem toho domaceho vyplacate v € alebo kunach?????? Mne osobne vyhovuju €.

inac k tomu zhananiu ubytovania na severe to chce nervy v pondelok rano bol problem zohnat, az v stvrtej dedine a pri ceste ani pred domami nikto
Re: "Na blint"
02. 07. 2014 11:49
Předem a v Eurech.
smileys with beer
Re: "Na blint"
02. 07. 2014 12:07
Předem (tzn. před nastěhováním a vybalením) jsme neplatili nikdy, dvakrát na začátku pobytu při zapisování dokladů, dvakrát až na konci před odjezdem. Ale možná je to tím, že si vybírám nejen pěkné místo, ale i příjemného domácího (dle vlastního úsudku). Jak vidím maníka s tlustým řetězem a mobilem u ucha, tak jdu jinam... spinning smiley sticking its tongue out .
Re: "Na blint"
02. 07. 2014 12:13
tak to bola rychlost smiling smiley)) Dakujem

aspon nebudem nedovercivy ked si bude pytat dopredu resp. na zaciatku...
A na manikov s retazami si dam tiez bacha



Upraveno 1krát. Naposledy upravil rasto (02. 07. 2014 12:14).
Re: "Na blint"
02. 07. 2014 13:13
Hlásím z Gradace tak o 1/4 méně hostů než bylo loni touto dobou.Dost majitelů má poloprázdné apartmány.Voda celkem teplá,asi 23st.Celsia
(nemám teploměr) a Karlovačko příjemně chladivé.smiling smiley
avatar Re: "Na blint"
02. 07. 2014 20:30
Okolo Vodic nemáte zkušenost v srpnu ?SZ
Re: "Na blint"
03. 07. 2014 16:19
Letos poprvé na Blind"t" pojedem na jih tak jsem zvědavej na ty naháněče grinning smiley zatím sem vždycky jezdil na bašku na krku a tam žanej naháněč ani majitel domu nebyl vidět,ale naštěstí jsme vždycky sehnali smiling smiley
avatar Re: "Na blint"
04. 07. 2014 10:09
Pokud pojedeš na Pelješac, tak tam naháněče téměř nepotkáš. Budeš se muset místních ptát sám. Na druhou stranu, pokud oni nebudou mít volno, tak dost často mobilem ihned kontaktují nějaké své známé a doporučí. Chce to sice pevnější nervy, ale nechá se.
Re: "Na blint"
16. 07. 2014 09:38
Ahojte, nevíte někdo jaká je aktuálně situace od Splitu dolů. Jsou nějaké volné apartmány?
Díky za info
avatar Re: "Na blint"
16. 07. 2014 09:54
něco se najde záleží na terminu.
avatar Re: "Na blint"
16. 07. 2014 10:21
Kary - neboj se ničeho a vyraž bez obav. Vždycky něco seženeš a můžeš si i vybírat. Taky jezdíme na blind a pouze na 2-3 noci pro 2 lidi a chceme být úplně u vody v tzv. první zoně s výhledem na moře,balkonem a klimou a pak zase jedeme jinam a vždy jsme sehnali. Pro ty co jedou na delší čas tak samozřejmě šance ještě větší.
avatar Re: "Na blint"
19. 07. 2014 10:37
Tak tento rok sme boli prvýkrát "na blint-d". Mal som obavy ako to dopadne, či nebudeme prvú noc nocovať v aute, ale podarilo sa nám nájsť dobré ubytko. V Crikvenici sme mohli byť, ale tam to bolo dosť drahé, skúsili sme v Selciach, tam sme našli tiež jedno ubytko, ale starý apartmán a chceli zaňho až 50 Eur a neboli ochotní nič spustiť, tak sme išli ďalej do Novi Vinodolski a tam sme našli veľmi dobrý apartmán za 40 Eur. Takže v pohode.
avatar Re: "Na blint"
19. 07. 2014 11:49
irenej, možná by nebylo od věci upřesnit pro kolik osob, jak daleko jsi od vody, zda máš v ceně turistickou taxu, klimu, wifi apod.
Ať si můžeme udělat reálný obrázek... jinak jsou to jenom nějaká "bezrozměrná" čísla smoking smiley
Re: "Na blint"
20. 07. 2014 07:24
Chci se zeptat jak je to s volnými apartmány v jižní části. Jedeme vlakem do Splitu, takže jsme bez auta a ubytování chceme hledat až tam. Chceme někam mimo split. Autobusy jezdí to už mám zjištěné. Poradte kam jet, kde není moc prelidneno a jestli v pohodě sezeneme ubytování. Přemýšleli jsme i o ostrovech, jak je to tam se sháněním ubytka? Moc díky za rady
avatar Re: "Na blint"
20. 07. 2014 13:00
Kúsok od stanice jazdí trajekt na Brač do Supetaru-krásne mestečko,počas nášho pobytu minulý rok bolo v ponuke dosť voľných apartmánov.smiling smiley
Re: "Na blint"
20. 07. 2014 20:24
sme na ostrove krk v meste baska, mozem potvrdit, ze je tu vela volnych apartmanov. my sme prisli na blind, urobili sme vsak chybu, ze sme si hladali ubytovanie cez miestnu turisticku agenturu, atime zbytocne vela t.j.84 eur / noc za tri osoby, mame dve spalne, kuchynku, socialne zariaddenie a balkon. od centra aj od plaze je to asi 10 minut pesej chodze. na vylete lodou sme stretli ine slovenske rodinky, ktore si hladali ubytovanie priamo u majitela, maju krasny novy apartman tiez s dvoma spalnami, kychynou a socialnym zariadenim, s dvoma balkonmi, priblizne v tej lokalite ako sme my a platia 70 eur za styri osoby.
netreba sa bat ist na blind :-)
Re: "Na blint"
21. 07. 2014 12:08
Irenej: koľko je to veľa ? (v tej Crikvenici)
avatar Re: "Na blint"
21. 07. 2014 13:35
MildeSorte4: V Crikvenici od nás chceli 17 € za osobu za noc. Zdalo sa mi to dosť veľa, keďže je nás 5. yawning smiley
avatar Re: "Na blint"
21. 07. 2014 15:51
Letos při cestě na jih jsem se rozhodl přespat cestou,Byli jsme 3 auta 11 osob.
Rozhodli jsme to zkusit cestou,tak jsme zahnuli do Posedárje,je to hned za druhým tunelem k moři.
Zastavily jsme u domu který nám odpovídal.
Chorvatka požadovala 65 eur za apartmán,bylo by to 195 euro celkem,říkal jsem že to nedám.
Nakonec byla ráda že dostala 110 euro za všechny,to je 37 euro za apartmán.
Jen jsem ji řekl že jedu vedle k sousedovy a byla moje. Bylo to na jednu noc.
Byli jsme připraveni dát max do 50 euro za noc.
Tož tak.
Re: "Na blint"
21. 07. 2014 19:18
Chystáme se 31.7.2014 do Chorvatska,pojedeme na blind spíš někam kolem Makarské,budeme 4,je šance na volné ubytování?Když to tady pročítám tak zatím to vypadá,že volno je.Díky.smiling smiley
avatar Re: "Na blint"
21. 07. 2014 19:23
Švagr se vrátil z Omiše "na blind" a říkal, že nabídek bylo dost, přímo na pláži i dále... jel mimo "turnus" ve čtvrtek...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 64
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.