Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Omiš-Marušiči

Autor bobodj 
Omiš-Marušiči
24. 07. 2011 10:26
Kdo jste zde byli,jak se |Vám tam líbilo
Re: Omiš-Marušiči
22. 08. 2011 16:25
Ahojky, letos jsem byla v Marušiči ve vile Peka. Protože jsem neměla žádné informace o tomto prostředí, které mě osobně velice zklamalo tak tu něco taky napíšu. Jestli je Marušiči krásné to je zvláštní otázka protože tam těžko jde někdo na procházku jako v každém jiném letovisku ono by se totiž nejednalo o procházku, ale velmi těžký sportovní výkon. Celé Marušiči je na nepředstavitelně krkolomné skále směrem k moři. Pokud chcete k moři jdete po schodech velice příkrých. Byla jsem tam s rodinou mimo jiné tři malé děti 5,7,11 let a i pro ně to bylo obtížné a otravné vystupovat po těchto schodech úzkých a příkrých. Rodiče s menšími dětmi to měli daleko složitější. Navíc každodenní nošení lehátek, člunů, ručníků, ledničky s pitím bylo zcela vysilující. Od moře jsme došli slití v jeden pot. K vile Peka vede 120 schodů je asi uprostřed nového Marušiči a dál do obchodu a restaurace jsou další schody a putování kolem hlavní silnice kde je velký provoz s dětmi nepříjemná procházka. Zmrzlinu jako takovou na jakou jsme zvyklí z Chorvatska tam nedostanete to musíte jet do Omiše nebo na Makarskou a pivo čepované taky ne jen z láhve vám je přelijou do sklenice /děsný /. A
jinak jsem tu četla, že s majitelem se krásně dohovoříte tak to nevím protože my tam měli nějakou ženskou a tá se nesnažila ani kapičku s námi dohovořit jen shrábla peníze a neporadila ani kde je ochod manžel to docela pracně hledal. A navíc do volného apartmánu pod námi si dala kámošku, která nám do půl noci hučela s pračkou poslední noc to vadilo docela všem potřebovali jsme se vyspát před cestou domů, ale bohužel poslouchali jsme jak ždíme prádlo až do půl noci. Ráno když jsem jí to řekla tak se omlouvala, že / kamarádka / ona nic nevěděla. Jinak poznatek k moři: v Marušiči je velice čisté a slané sůl vám zůstane po uschnutí na těle osprchovat se není kde, krásně se tam opaluje, ale pláže velice maličké a jak dojde příliv tak se pláže úplně zaplaví a není kam se hnout musíte pryč na SCHODY. Pro čistotu moře bych tam chtěla, ale to prostředí a ty schody tak už ani náhodou. /A ještě jedna zajímavost kam všichni čůraj určitě absolvují ty schody někteří říkali, že jich mají 350 tak to bych taky ráda věděla? / Raději do Podgory tam je krásně, Baška voda, i přelidněný Biograd je nádherný, nebo Primošten, Vodice, Vrsar, Poreč, Fažana, Pula, Medulin všude nádherný večerní procházky posezení u pivka nebo zmrzliny to všechno letos NEBYLO !!!!! Marušiči mi umožnilo jen stále být ULOPOTĚNÁ ze schodů a pro srdcaře je to úplná katastrofa. Ale najdou se i tací co tam jezdí po několikáté sice nevím proč? A naopak většinu těch co jsme se tam potkávali nadávalo na tu děsnou trasu k moři. Ještě dodatek v Marušiči šíleně fouká vítr skoro každý den večer. Jinak jsme zažili tři dny strašného větru létal i stůl na terase a posunoval kovové židle. Prádlo muselo ihned pryč.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jen já (22. 08. 2011 17:08).
avatar Re: Omiš-Marušiči
22. 08. 2011 17:48
jen já: čtu váš příspěvek a musím tak trochu oponovat.My jezdíme do Mimic,což je hned vedle,schody taky máme,z parkoviště 120 do apartmánu a pak 120 k vodě.mám 110kg a žádný velký problém mi to nedělá ale to není rozhodující,co se týče zmrzky máte pravdu,o tom pivu bych pochyboval.My chodili každý večer nad vámi do restaurace u magistrály a pivo točené tam měli a celkem i slušný výběr jídla..Čistota moře je v této lokalitě snad nejhezčí(aspoň z našeho pohledu) a co se týká větru tak pokud není bouřka tak je to v poho.Mnohokrát jsme byli v Omiši nabo na Makarský kde bylo zataženo,slabý déšť a v Mimicích supr.Kdyby se nám to stalo jednou ale jezdíme tam již 8let a nikdy ale opravdu nikdy jsme si na počasí nestěžovali.A co se týče čůrání?Kam chodí lidi třeba u nás na rybníku?Škoda že vám jen dovča nevyšla,snad příště.
avatar Re: Omiš-Marušiči
22. 03. 2014 07:14
Ahoj,mám k vám dotaz: nebyl někdo v apartmánu LAVANDA?Chci se vědět jestli se autem dostanu až k apartmánu nebo musím parkovat u silnice?Kolik je to schodů k moři,známá tam jedem s malýma prckama, 6 a 4 roky.Díky
Re: Omiš-Marušiči
22. 04. 2014 13:44
Autem se k Lavandě dostanete v pohodě a domácí mají určitě parkovací místo či garáž, tak jako všichni v okolí. My bydleli u sousedů - Vanja a moc se mi tam líbilo. Lokalita Put Borka je na konci Marušiči a je tam hezčí koupání, než v centru Marušiči, kde bydlela "jen já" viz příspěvek výše. A z Lavandy to k moři zas tak daleko není, cesta vede lesíčkem po schodech a následně pěšinkou až k moři cca 15-20 minut chůze. Dětem to bude určitě trvat déle a nebude se jim to líbit, ale zase ta plážička je pro koupání mrňat perfektní. Není tam moc lidí a i stín se dá najít. Jinak s tou zmzlinou a pivem to je bohužel pravda, do obchůdku se musí po hlavní silnici, takže s dětma taky nic moc. Tuhle lokalitu bych doporučila spíš někomu, kdo oželí tzv. večerní korzování, zmrzlinování či popíjení točeného. Ale je tu klid a výhled z apartmánu Lavanda na moře a Brač vám to vynahradí. P.S. dalekohled s sebou - viděli jsme delfíny, jak se proháněli někde mezi pevninou a Bračem
avatar Re: Omiš-Marušiči
23. 04. 2014 09:39
Soňa. Dekuji za info,predam to me zname at vi do ceho jde.Dekuji
Re: Omiš-Marušiči
03. 05. 2014 19:58
Ahojky v Marušiči jsme byli s dvěma dítky a jezdili jsme do Omiše písečná pláž a mooooc pozvolný spád do moře ideál pro malé děti městečko blízko sice rušno ale nám to nevadilo naše děti stejně nejsou klidné grinning smiley parking 5 kun na celý den kousíček od pláže za barovýma domkama fakticky super smiling smiley a teploučká voda . 3 roky po sobě jsme bydleli v okolí Omiše a Marušiči bylo nejklidnjší ale záleží každý je zvyklý na něco jiného.
Re: Omiš-Marušiči
26. 10. 2014 18:24
slofik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Soňa. Dekuji za info,predam to me zname at vi do
> ceho jde.Dekuji

Zdravím,

máme na příští rok zadanou Lavandu a tak by mne zajímalo, jak se tam Vaší "známé" líbilo nebo nelíbilo.

Díky za odpověď !
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 177
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.