Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Zajištění ubytování přes BOOKING

Autor Děda 
Zajištění ubytování přes BOOKING
22. 01. 2016 18:32
Trochu jsem s tímto tématem váhal, zda to není neplacená reklama, ale myslím, že ne !! Navíc je zimní sezóna, všeobecně vhodná pro diskuzi !! Lidé mají problémy, pokud je nejistý termín volna, stejně jako moje rodina, se zajištěním ubytování a hlavně s tím souvisejícím zaplacením zálohy na ubytování. Proto někdy, na příklad minulý rok, jsme využili služeb BOOKING. Pátral jsem i známých, ve svém okolí a musím konstatovat, že největší nevýhodou je cena ubytování, která je přes BOOKING asi o 5 až 10% vyšší, než při přímé objednávce. Výhody jsou podle mne, hlavně v tom, že si mohu zavčas zajistit ubytování a pokud mi to nevyjde, tak v termínu, který je pro toto zajištění určen, klidně rezervaci zrušit. Navíc neplatím zálohu, ani v případě, že na ubytování jedu !!! Další výhodou je, že rezervace ubytování je naprosto spolehlivá. Někdo má obavy z požadavku na uvedení čísla kreditní platební karty (bere to někdy i čísla debetní karty), tento požadavek slouží pouze k identifikaci, zda se nejedná o fiktivního zákazníka. Některá ubytování, ani tento údaj o platební kartě nevyžadují. Takže tímto příspěvkem zahajuji diskuzi na téma BOOKING a čekám, že přátelé fóra obohatí diskuzi o své zkušenosti.
[www.booking.com]
[www.booking.com]
[www.booking.com]
[www.booking.com]
[rejstrik-firem.kurzy.cz]
Re: Zajištění ubytování přes BOOKING
22. 01. 2016 20:19
Booking používám již několik let na přespání cestou do HR i zpět (přespáváme v Zagi penzionu) a několikrát i na zajištění ubytování na dovolené ve Slovinsku a nikdy žádný problém nebyl. Ceny jsem nijak neřešil, ale co se týká penzionu Zagi v HR, tak cena není vyšší, než jakou si penzion účtuje přímo, když tam přijedete bez objednání předem. Mám vyzkoušeno, když jsme tam jednou přespali neplánovaně.
Re: Zajištění ubytování přes BOOKING
22. 01. 2016 22:35
zkoušela jsem takto hledat app. i hotel, ale chybí mi tam možnost hledání "přímo na pláži" nebo pláž 0m . Nebo jsem něco přehlédla?´
avatar Re: Zajištění ubytování přes BOOKING
23. 01. 2016 13:25
Děda napsal(a):
-------------------------------------------------------
> .....Někdo má obavy z požadavku na uvedení čísla kreditní platební karty (bere to
> někdy i čísla debetní karty), tento požadavek slouží pouze k identifikaci, zda se nejedná o
> fiktivního zákazníka.


Zatím jsem neměl problém ani s tím, když uvedu číslo debetní karty. Kartu, kterou při rezervaci uvádím, mám pro platby bez přítomnosti karty zablokovanou, přesto mě jí to vždy vezme. Z toho usuzuji, že ten požadavek skutečně slouží pouze k identifikaci, zda se nejedná o fiktivního zákazníka, jak píšeš.

Jinak Booking využívám k plné spokojenosti, využil jsem již jak k rezervaci doma v ČR tak i v zahraničí. Zatím to bylo vždy pro tranzitní či krátkodobé dvoudenní ubytování. Podle mě je to spolehlivá a skvělá služba. Vyhovuje mě, že u většiny ubytování nemusím platit zálohu a zrušit nebo změnit termín bezplatně mohu třeba i pouhý týden nebo někdy i dva dny před objednaným termínem. Zatím jsem to nikdy nevyužil, ale člověk nikdy neví, co se může stát, obzvláště, když provádím rezervaci třeba už půl roku předem. Takže já jsem maximálně spokojen.

** Petr **
Re: Zajištění ubytování přes BOOKING
23. 01. 2016 14:50
ZIRO, cenu jsme i známí, kterých jsem se ptal, srovnávali s tím, za co byli ubytovaní ostatní hosté ve stejném zařízení, pokud měli zaplacenou zálohu, ale určitě to nemusí být pravidlem. Myslím, že o to víc budou zajímavé poznatky ostatních účastníků fóra na porovnání cen.
VeronikaF, myslím, že v základním vyhledávači Booking nelze vzdálenost od moře nastavit k setřídění, jako filtr. Píše se to až u konkrétního apartmánu, jak je daleko k moři.
Doplňuji ještě o mapu, která usnadňuje hrubé hledání v dané oblasti těch ubytovacích zařízení, které jsou přihlášeny do Booking.

[www.booking.com]
Re: Zajištění ubytování přes BOOKING
23. 01. 2016 15:57
Já si ubytování v HR zajišťují přes cestovní agenturu, tak nemohu porovnat ceny Bookingu v HR, ale pokud jde o ubytování v ostatních destinací (vyzkoušeno SLO, ČR a dvakrát i zámoří), tak se ceny nelišily.
I ceny v HR jsou od cestovní agentury stejné, jako ceny, které nám řekl domácí na místě.
avatar Re: Zajištění ubytování přes BOOKING
02. 03. 2016 23:04
Ja som si zabezbečoval ubytko cez Booking v Taliansku: v Ríme a v Benátkach. A bol som maximálne spokojný s cenou a aj so spoľahlivosťou. Takže Booking môžem len doporučiť. Ale čo sa týka Chorvátska, tak to neviem.
Re: Zajištění ubytování přes BOOKING
07. 03. 2016 19:00
Přes booking.com jsem zatím vyzkoušel jen 1 noc ve Slovinsku, Postojna. Ale můžu doporučit.
Re: Zajištění ubytování přes BOOKING
08. 03. 2016 07:55
My jsme byly přes booking V Chorvatsku ,Slovinsku a Rakousku a vždycky v pohodě.
Re: Zajištění ubytování přes BOOKING
23. 03. 2016 22:58
Booking com je holandská společnost a od majitelů ubytování vyúčtuje provizi za zprostředkování plus DPH cca 15-16%. takže ti majitelé cenu nastaví tak, respektivně navýší, aby tento výdaj přenesli na hosty a neplatili jej sami ze svého.
To vysvětluje navýšení ceny na těchto stránkách.
Na druhou stranu je zde z výhoda stornování bez pokuty, avšak i v tomto si někteří majitelé mohou nastavit pravidla storna v čase.
Re: Zajištění ubytování přes BOOKING
25. 03. 2016 21:40
Ja som objednávala ubytko a cena bola nižšia,alebo rovnaká ako priamo u poskytovateľa.Za mňa spokojnosť
Re: Zajištění ubytování přes BOOKING
26. 03. 2016 16:45
Taky jsem objednávala většinou to bylo v akci akci a bylo to levnější než u majitele.V září jedeme do Umagu Stela Maris apartman pro 3 osoby za 23 euro.
Re: Zajištění ubytování přes BOOKING
26. 03. 2016 18:09
pridám sa s KLADNOU skúsenosťou ( Slunj )....dobrý výber, super ceny, bezproblémové - pohodlné rezervovanie a možnosť zrušiť rezerváciu 2 dni pred....

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Re: Zajištění ubytování přes BOOKING
26. 04. 2016 12:08
Bohužel musím přidat naprosto NEGATIVNÍ zkušenost z loňského roku. Už v lednu jsem si na bookingu zajistil pobyt nedaleko Zadaru- Kožino - Primorje. Luxusní dům asi 30 metrů od moře. V den odjezdu večer mi volal majitel, že mu v apartmánu praskla voda a není možné ubytování. Nabídl mi jiné, přímo v Zadaru, údajně stejné kvality. Když jsem se díval na net, byla to hrůza, jak polohou přímo ve městě, tak vybavením. Odmítl jsem a strávil jsem dvě hodiny na netu, kde jsem si zajistil pobyt v nedalekém Petrčane. O malinko horší vybavení, ale levnější a 50 m od moře. Těsně před Zadarem mi volala operátorka z bookingu, že došlo k chybě systému a apartmán není volný. Nicméně jsme jeli na místo, kde nám majitelka řekla, že na bookingu mají bordel a že nám zajistí něco jiného. Vzhledem k tomu, že všechno u vody bylo obsazené, skončili jsme ve starém Petrčane asi kilometr od vody. Dolů se nedalo jezdit jinak, než autem, za které se navíc platilo parkovné a místa u vody bylo žalostně málo. Nakonec jsme se rozhodli, že budeme raději jezdit 4 km na původní místo v Kožinu. Tam jsme v údivu zjistili, že v původním apartmánu žádná voda nepraskla, ale je obležen auty z Maďarska. Jen totální obsazenost v okolí a hlavně maximální vstřícnost majitelů domu nám zabránila předčasnému odjezdu. Po návratu na základě stížnosti, jsem dostal jako satisfakci 50 éček. Spor se ale táhl dva měsíce, protože pokaždé jsem z bookingu komunikoval s někým jiným, kterému jsem znovu musel celou situaci vysvětlovat. Ještě z Chorvatska jsem vola i panu Vávrovi, jestli něco nemá a ten mi potvrdil, že i jeho klientům už Chorvati podobný podraz udělali.
Po těch zkušenostech jsem si hned začátkem září zabookoval hned několik apartmánů na Omišské riviéře a v Podgoře. Postupně se mi začali ozývat majitelé apartmánů s tím, že v systému byla cenová chyba a musí cenu opravit. Cena tak stoupla z původních 80 - 90 Eur až na 140, a to mi prý ještě dali slevu. Výsledek je ten, že s Chorvatskem končím až do odvolání. To máme za to, že jsme jim tam už od války navozili tolik peněz.
avatar
mdr
Re: Zajištění ubytování přes BOOKING
26. 04. 2016 17:18
Po zadání destinace, případně dne příchodu a odchodu klikněte na modré tlačítko "Hledat" a po zobrazení nabídky se vlevo objeví množství zaklikávacích políček a jedno z nich je "Ubytování u pláže". Já nejčastěji používám "Domácí mazlíčci vítáni" a "Parkoviště".

Booking používám hlavně k zajištění noclehu na 1 noc někde cestou a zatím jsem byl vždy spokojen. K ubytování na dovolenou využívám spíš adriatic.hr, mají propracovanější systém a stálým zakázníkům dávají dokonce slevu. U Adriaticu je ale nevýhoda, že při pobytu na méně než 4 dny počítají docela brutální přirážku, proto na 1 noc spíš booking.

Letos jsme si rezervovali ubytování na jednu noc v centru Zadar, pak v Biogradu a na zpáteční cestě v Zagrebu. Týdenní pobyt na Dugi otoku přes adriatic a pak ještě 6 dní na Murteru přes Adriagent Murter (tam poprvé, tak jsem zvědavý, jestli vše proběhne v pořádku).
Re: Zajištění ubytování přes BOOKING
28. 04. 2016 13:53
Niekoľkokrát som objednávala ubytovanie v Chorvátsku cez Booking, jednu, noc, dve noci, ale aj celú dovolenku ( 9 nocí) a vždy som bola veľmi spokojná. Tento rok to nie je inak, už som objednala pobyt na 8 nocí pri Pule - Pješčana Uvala.
Re: Zajištění ubytování přes BOOKING
10. 05. 2016 09:11
Přidávám se také s kladnou zkušeností. Minulý rok jsme měli přes Booking ubytování na Slovensku ale cestou měl kolega nehodu a na místo jsme nedorazili. Po zavolání a vysvětlení celé situace nám prominuli platbu i když to bylo ten den thumbs up
Re: Zajištění ubytování přes BOOKING
10. 05. 2016 20:23
Jj, funguje to, překvapivě i v Chorvatsku. Byli jsme ve Splitu dvakrát u pána a do třetice jsem si ubytko obědnával po mailu a on mi psal že musel zdražit (přešel na Booking a zdražil o provizi) a tak mi nabídl že mi v určitou hodinu přepíše cenu a objednám to pro mě za starou cenu, což mi přišlo velkorysé, samozřejmě jsem to dorovnal Plzní, protože je fajn chlapík.
Re: Zajištění ubytování přes BOOKING
14. 07. 2016 13:55
Letos jsme si objednali 3 různá ubytování v HR (Slunj, Brela, Jelsa) přes Booking a vše vyšlo dobře. Všechna ta ubytování měla vysoká hodnocení přes 9 a skutečnost tomu docela odpovídala. Když jsem se majitelů ptal proč nabízejí ubytování přes Booking, říkali, že je to tam více záruky pro ně i pro hosty, než když se to dělá přes místní agentury. S cedulemi už taky nikdo stát u cesty nechce.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ekin (15. 07. 2016 08:26).
Re: Zajištění ubytování přes BOOKING
23. 07. 2016 21:02
Letos jsme prvne pres booking a spokojenost. Fotky odpovidaji skutecnosti i popis. Domaci jsou ochotny.
Re: Zajištění ubytování přes BOOKING
24. 08. 2016 18:20
Chtěla bych se zeptat, jestli posíláte před cestou do objednaného místa nějaký potvrzovací e-mail. Myslím tím samozřejmě objednávku z bookingu. J.
Re: Zajištění ubytování přes BOOKING
24. 08. 2016 21:10
Nikdy jsem neposílal email.Mám vytisknuté potvrzení o rezervaci.
Toď vše.
smileys with beer
Re: Zajištění ubytování přes BOOKING
24. 08. 2016 21:19
Tak to se ti muze stat ze te neubytuji doporucuji kontaktovat ubytovani pred odjezdem.
Re: Zajištění ubytování přes BOOKING
25. 08. 2016 06:57
Tak jezdím 10 let a ještě se mi to nestalo a nestane.
Jejich povinností je tě upozornit a nabídnou ti jiné řešení.

smileys with beer
Re: Zajištění ubytování přes BOOKING
25. 08. 2016 07:28
Já jim tejden před odjezdem napsal email, kde jsem se ptal, co vše si máme sebou vzít, co ubytování nemá. Odpověděli mi celkem rychle. Tím sem si i potvrdil, že s námi počítají.
Re: Zajištění ubytování přes BOOKING
25. 08. 2016 13:41
Děkuju za odpovědi.J.
Re: Zajištění ubytování přes BOOKING
01. 09. 2016 15:14
Ahoj všem. Já teda moc dobrou zkušenost nemám. Ubytování které jsem vybral bylo perfektní, ale dle bookingu bez zálohy , bez ověření karty a přímo na majitele. Ihned po potvrzení rezervace přišel mail na ověření karty, do dvou dnů si ztrhli zálohu bez mého vědomí ( ví někdo jak je to možné?), a potom přišli 3 faktury od Adriagate na doplatek, každá na jinou částku. Složitě jsem potom zjišťoval kolik mám vlastně doplatit na místě. Částka nakonec souhlasila s původní ale byl jsem pěkných pár dní zmatenej.confused smiley
avatar Re: Zajištění ubytování přes BOOKING
01. 09. 2016 21:37
Me se to stalo stejne. Zálohu nevyžadovali, takze kartu jsem zadal tu, kterou nejde platit pres internet. I tak se jim podařilo z ni vysát 30%. Protože na voucheru byla částka k doplaceni ponížena o tuhle zálohu, neresil jsem to. Pri doplatku na miste nebyl problem. Nakonec jsem ušetřil bankovní poplatek za platbu do zahraničí, takže jsem vlastně spokojenej



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (01. 09. 2016 21:39).
Re: Zajištění ubytování přes BOOKING
24. 02. 2017 20:23
neviem ako to bolo s rezerváciou minulý rok, ale tento rok som chcel zarezervovať apartmán na 1 noc po ceste a ejhle.....k ukončeniu rezervácie to chce číslo platobnej karty a nejaký kód a to bohužiaľ verejne nebudem vešať č. karty .
je to z dovodu, že booking si takto poistí prípadne zrušenú rezerváciu, alebo hosť nenastúpi bez oznámenia a sťahuje si storno poplatok.

druhá vec je, booking uvádzal, že apartmán, ktorý som chcel vo vybranom termíne vybrať už bol rezervovaný, tak mi to nedalo a komunikoval som priamo z majitelkou, ktorá mi oznámila, že apt. je voľný a potvrdila rezerváciu.

takže bohužiaľ za mňa booking už nie sad smiley

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Re: Zajištění ubytování přes BOOKING
05. 08. 2017 16:44
Jezdím přes Booking a spokojenost..mám na to spešl účet a k němu kartu zatím vše OK - někdy platím na místě majitelům(jako v případě mé paní domácí -ani se mi účet neblokuje karta je pouze na ověření,někdy to chtějí zaplatit kartou hned někdy týden předem Bokingu- domácí co to chtějí po rezervaci na Bookingu poslat na svůj účet nevybírám)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Janča12 (05. 08. 2017 17:03).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 46
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.