Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Ubytování Pelješac

Autor Luckaza 
Ubytování Pelješac
21. 04. 2011 11:44
Zdravím, nemáte někdo nějaký pěkný tip na ubytování na Pelješacu. Pro rodinku 2 + 2 děti (4a 6 let) Nejlépe klidná lokalita, blízko k moři... Směr na otevřené moře...
A neporadíte i lokalitu? Pravidelně jezdíme na Hvar, ale chceme zkusit něco jiného, loni to byla Jakiruša, to šlo, ale ubytko žádný zázrak. Chystáme se na poslední červnový týden a první červencový.
Díky
avatar Re: Ubytování Pelješac
22. 04. 2011 09:15
určitě bych vybíral z oblastí Trstenik, Borak, Potočine, Podobuče
Re: Ubytování Pelješac
24. 04. 2011 18:13
Dobrý den, výše jmenované destinace jsou krásné, zkuste to přes cestovku paní Koucké, tá má dost domů pod palcem a je tam opravdu všude nádhera.
avatar Re: Ubytování Pelješac
27. 04. 2011 19:57
Tak já letos jedu asi po 30 letech na Pelješac mezi Drače a Brijesta . Doufám že to tam bude super. Je to s Hvarem jedno z nejvíc opěvovaných míst, tak jsem zvědav. thumbs up Nikdy se nevrátí pohádka mládí, ale dříve to tam bylo SUPER !

Lidé dobří, uvítal bych informaci kde na Pelješaci, nebo po cestě je nějaký dobrý LIDL, Interšpár, nebo něco podobného.Jedu letos bez fasungu a musím někde udělat velkej nákup.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil trosečník (08. 05. 2011 22:52).
Re: Ubytování Pelješac
10. 05. 2011 09:59
Mám dotaz, loni jsem byl kus od Trstenice.
Ovšem i na druhé stráně Orebiče jsou takové skalnaté zákoutí u cesty (až za hotely).
Nemáte tam někdo kontakt na nějaký fajn apartmán? /pro 2/
Re: Ubytování Pelješac
10. 05. 2011 13:10
Pro trosečníka:Lidl v Trpanji,poměrně velký Konzum na kraji Orebiče.
avatar Re: Ubytování Pelješac
10. 05. 2011 13:44
Citaci
trosečník m.j. napsal(a):
... Lidé dobří, uvítal bych informaci kde na Pelješaci, nebo po cestě je nějaký dobrý LIDL, Interšpár, nebo něco podobného. Jedu letos bez fasungu a musím někde udělat velkej nákup...
Tak si cestou nakup v Neumu - hned za semafory po levé straně magistrály začíná řada obchoďáků, diskont s potravinami jako první (teď si vypůjčím fotku, snad se Fanky nebude zlobit):
. Berou tam kuny, eura, konvertibilní marky a možná ještě něco, ale hlavně berou nejrůznější druhy platebních karet, převod z korunového účtu s nevýznamným poplatkem a bez chyby, nákup i s dojetím do Neumu vyšel o něco levněji, než v chorvatských obchodech. Ten kroužek na obrázku označuje dolní benzínku, je tam pak ještě jedna na výjezdu na Dubrovník v kopci.
Když odbočíš na semaforech v Neumu (odtud je fotka) nahoru na Stolac, tak ve stoupání si můžeš koupit plavky nebo vůbec něco na sebe, hned vedle je pekárna a nahoře na kopci další obchoďák. No a pak se vrátíš na magistrálu a pokračuješ dál na Dubrovník, pak najdeš ještě pár obchodů před výjezdem z Neumu.

Ve Stonu máš Kerum a ještě nějaký ten obchod, hned vedle bankomat Záhřebské banky, nebo si můžeš zajet směrem na Dubrovník do Župa Dubrovačka, tam je taky nákupní zóna.

To je seznam nejpřijatelnějších možností dokoupení zásob před koncem cesty.
avatar Re: Ubytování Pelješac
10. 05. 2011 14:50
díky pánové thumbs up
O tom Neumu jsem už asi slyšel, ale nevěděl jsem jestli je to někde na hlavní ulici a jedu kolem. Nějaký diskont bych na webu ještě našel, ale horší je se pak zorientovat v tom městě a najít ho.
Budu bydlet kousek před Drače, tak pak někdy ještě zajedu na nákup do Trpanj, nebo do Orebiče. Stejně furt někde courám a budu muset zajet i pro benzín do člunu.
avatar Re: Ubytování Pelješac
10. 05. 2011 15:09
Ahojte. Při průjezdu Neumem si dávejte pozor. Loni v září jsme tam 2x projížděli, a vždycky naproti toho obchodu při jízdě směrem na Dubrovník zastavovali policajti auta. Hlavně kontrolovali, zda světla na autě jsou rozsvícená, když v Chorvatsku nemusí být....Bylo to v září, tak nevím jestli proto, ale obchod byl dost "vybrakovaný" - čili minimum zboží.
Mapa Orebiče - pro jistotu: Zdraví R.
avatar Re: Ubytování Pelješac
10. 05. 2011 15:26
Rero ty duše dobrá, nemůžeš mi poslat tu mapu se zakreslenou polohou toho Lídlu nebo co tam kýho výra maj, ať to tam nehledám. Předem mnohokrát děkuji za kladné vyřízení žádosti. thumbs up smiley
Re: Ubytování Pelješac
10. 05. 2011 16:36
no pokud mě paměť neklame(a to už se občas stáváthumbs up smiley,) tak to nákupko na téhle mapce není, pokud tedy myslíme něco většího.My jsme v Orebiči dělali větší nákup v obchodě -pokud použiju pro demonstraci tu mapku od rero,tak při výjezdu z Orebiče zpět (do Drače-mimochodem taky jsme tam vloni bydleli), jak je tam plaža Trstenica, tak je to ještě kousek za městem ,po levé straně
avatar Re: Ubytování Pelješac
10. 05. 2011 16:37
Tak nejbližší LIDL je - myslím - v Ploče [213.144.6.110]
Jinak si třeba přečti todle [www.cestovatel.cz]
Ale mám zkušenost, že místní poradí nejlíp, a ještě jsem v Chorvatsku neměla problém s nákupy ve větších i menších obchodech. Zdraví R.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rero (10. 05. 2011 16:50).
avatar Re: Ubytování Pelješac
10. 05. 2011 17:00
tak jsem z větších asi vyčuchal alespoň Kunzum
[www.q3.cz]
Do Ploče se mi moc nechce, jedině po cestě tam a to by asi měl být lepší podle referencí ten Neum. Teda jestli to neprofláknu. Vždycky na něco myslím a pak zjistím, že je to už fuč. Ale děkuji všem...nechtěl jsem to jen moc hledat a je lepší asi kupovat ve velkým obchodě. Zkušenosti třeba z Grebaštice jsou, že to co tam koupím za 50 lasiček, tak v Šibeniku je za 30.
avatar Re: Ubytování Pelješac
10. 05. 2011 20:21
asi nejlepsi velkej nakup se da udelat v Orebici, je to hned na zacatku u silnice takze to nemuzes prehlidnout, za 3 nedele tam pojedu na nakup - tak Ti muzu neco koupit :-) nikdy sebou z Cech zadny jidelni zasoby nevozime a tak Orebic je prvni kam vzdy vyrazime za nakupem...
avatar Re: Ubytování Pelješac
10. 05. 2011 20:30
tak to já jsem byl ten, co mu Chorvati asi říkaj pojízdnej koloniál thumbs up smiley Když jsem měl místo,vezl jsem i větrák. Letos ale vezu poprvé člun a motor, tak se mi tam nic nevejde a musím udělat nákup v místě. V tomhle oboru budu teprve získávat zkušenosti yawning smiley Založ výškový tábor a já to pak přeberu po tobě...já to mám ještě za celejch 73 dní thumbs down
avatar Re: Ubytování Pelješac
10. 05. 2011 20:47
a co zbude spucujem v zari :-)))
Re: Ubytování Pelješac
10. 05. 2011 20:52
Inak v Orebići najvyhodnejšie ceny maju v Studenci su nižšie od Konzumu.
avatar Re: Ubytování Pelješac
10. 05. 2011 21:09
a co je Studenec? Jsem asi nedával ve škole pozor. To je nějaký řetězec či co? Specifikuj prosím.
Re: Ubytování Pelješac
10. 05. 2011 21:22
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (14. 01. 2013 21:03).
avatar Re: Ubytování Pelješac
10. 05. 2011 21:32
dík. thumbs up
Koukám že v Orebiči jsou dokonce dva obchody na jednom náměstí. ( Orebic ul. Ban Jelacic náměstí č.85 a č.23 )
Je to nějaký divný...jestli to není stejný obchod a má dva východy yawning smiley
Re: Ubytování Pelješac
10. 05. 2011 21:49
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (14. 01. 2013 21:03).
avatar Re: Ubytování Pelješac
11. 05. 2011 00:26
Vždycky děláme velký nákup v Konzumu na kraji Orebiče, stalo se to již u nás tradicí i když bydlíme v Žuljaně. Koupíme tam naprosto vše co potřebujeme, olej, vejce, mléko a mléčné výrobky, maso, zeleninu, ovoce.... prostě všechno, z domova až na nějaké drobnosti prakticky nic nevozím. Ceny mě nepřipadají nijak vysoké, řekl bych že jsou v mnohém nižší než třeba ve Stonu. Platba kartou je samozřejmost, v hotovosti platím snad pouze zmrzlinu a nebo v restauraci, v obchodech vždy kartou.

** Petr **
Re: Ubytování Pelješac
11. 05. 2011 07:29
Lidl na dovolené: [www.lidl.cz]
Zadej místo svého pobytu a dej vyhledat, najde nejblišší prodejnu včetně mapy, itineráře a otvírací doby.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mirus (11. 05. 2011 07:36).
avatar Re: Ubytování Pelješac
11. 05. 2011 07:37
v našem případě rovnou www.lidl.hryawning smiley
Re: Ubytování Pelješac
11. 05. 2011 10:17
Studenac je tiež siet obchodov ako Konzum. V Orebići su 2 obchody Konzum, Jeden tam kde je trh a druhy von z mestečka.
avatar Re: Ubytování Pelješac
11. 05. 2011 10:25
Ok , mám nastudováno a zakresleno do mapky. Ještě dotaz...je výhodnější tam kupovat zeleninu v těchto marketech, nebo na trhu? Mnohdy jsem se setkal se skutečností, že na trhu to bylo skoro 2x tak drahé, než jsem to pak viděl jinde.Nevím, jestli se něco takového na Pelješaci taky neprojevuje.
avatar Re: Ubytování Pelješac
11. 05. 2011 12:08
Trosečníku-Lidl je stejně jako u nás,nákup je nejlevnější právě tam.Na trhu,hlavně podél magistrály je několikrát dražší.Jinak pokud se nepletu tak jeden Lidl je v Ploče a další hned za křižovatkou Opuzen-Metkovič. Ceny v přepočtu tak jako u nás ne-li i něco levnější.Jinak i nákupy v tak zv. Konzumech je také levný,těch jejich společností je hodně. Je to tam už skoro jak u nás,markety válcují ceny dolů.

MirekŠi
avatar Re: Ubytování Pelješac
11. 05. 2011 12:17
Díky. Lídl pro mne asi nebude připadat v úvahu, protože je v Ploče a to je dost před Pelješacem.Dál už pak asi není.Musím buď nakoupit po cestě tak, abych to nevezl moc dlouho v autě a nebo pak někam zajet až vyložím věci.Auto budu mít našlapaný člunem a motorem, tak by jsme tam byli namačkaný asi moc. Pak by to do Ploče byla dálka. Asi z toho vyleze ten Konzum nebo STUDENEC v Orebiči. Všem ale děkuji za rady. thumbs up
avatar Re: Ubytování Pelješac
11. 05. 2011 12:21
Asi jak kdy a kde, častěji jsem narazil na obchod, kde bylo ovoce a zelenina výrazně dražší, než na trhu. Nebo jsem prostě ty drahé trhovce nepotkal...
avatar Re: Ubytování Pelješac
11. 05. 2011 12:36
Já mám na drahé trhovce štěstí i u nás.Jestli taky nebude rozdíl v tom, že já mám kartu bílou a ty platinovou...to taky dělá hodně yawning smiley , ale ten rozdíl by tam měl být stejně. No vokouknu to a zachovám se třžně.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil trosečník (11. 05. 2011 12:41).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 94
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.