Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Privlaka u Zadaru

Autor dalibor.j 
Privlaka u Zadaru
17. 05. 2009 21:50
zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli je městečko Privlaka vhodná pro rodinu s dětmi (6 a 1 rok)? Případně nemáte někdo typ
na ubytování v Privlace né moc daleko od pláže, ale přitom klidnější místo? Samozřejmě kdybych to chtěl tak do 45 €, tak
mě osočíte, že sem se zbláznil. Poradíte když tak jiné místo pro složení takové rodiny (ten menší musí samozřejmě jezdit
na kočárku) spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Privlaka u Zadaru
16. 06. 2009 20:33
Re: Privlaka u Zadaru
19. 06. 2009 20:54
ahoj.
Privlaka je super.Jezdíme tam obrok a velmi rádi se tam vracíme.Pláže jsou písek a v moři asi 200 m stačíš a samo že opět písek.S dětmi toto místo doporučuji.Akorát těch 45 asi bude problém ,ale za 50 se dá sehnat,loni jsme se tam stavěli a sehnali i koncem srpna.Jo a k moři tak do 300m
Re: Privlaka u Zadaru
21. 06. 2009 21:36
Info na @#$%&
Re: Privlaka u Zadaru
05. 07. 2009 18:54
dobrý den,chtěl bych Vám nabídnout apartmán pro 4 osoby v Privlace u Zadaru . 50m od moře ,písčitá pláž 30 m od břehu voda po kolena. pro děti super.My jsme chtěli jet jíž po páté,ale dcera dostala neštovice. Termín 10.7-22.7. 2009 cena 43 eur za noc. V případě zájmu volejte 603376863. byli jsme tam s dcerou,když ji bylo 9 měsíců. kars71@atlas.cz
Re: Privlaka u Zadaru
06. 07. 2009 22:29
díky všem za info, bohužel jsem nemohl reagovat dříve z důvodu "vyhoření PC". Informace o Privlace jsem
na netu samozřejmě našel, ale šlo mi o skutečné dojmy lidí a né jen líbivé obrázky z netu. Nakonec
jsem si tam zamluvil ubytování (38 € za noc, 70 m od moře ale spíš to bude dle měření tak 100 m, zbytek
uvidíme). Je to v části Skoblari směrem k ostrovu Vir. Našel jsem zde spoustu negativních příspěvků ohledně
hlavy na hlavě, bordelu apod., ale i pár pozitivních viz. výše. Odjíždíme už tento pátek, rád se potom podělím
o nějaké moje dojmy, teď už mi nezbývá nic jiného, než se těšit. Přeju všem příjemně strávenou dovolenou.
Re: Privlaka u Zadaru
06. 07. 2009 22:43
s těma neštovicama mi to je líto, já mám dva syny 5,5 roku a 1 rok a oba to chytli před dvěma měsícama, hlavně ten menší
to hůř nesl, ale máme to už za sebou. Tak ať se toho brzy zbavíte.
PE
Re: Privlaka u Zadaru
08. 07. 2009 21:04
Dalibore, v Privlace - část Skoblari nepřichází v úvahu hlava na hlavě. Je tam asi 1 km dlouhá písčitá pláž a pouze pár !vilek". 15.7. tam jedeme již počtvrté. Na pláži, kterou máme mi nejblíže (bydlíme u Tomislavy Skobar - Apartmán Lara) - asi 80 m chůze, je koncentrace nejvyšší, a to je asi 8-10 lidí!!! Více jich je pouze asi o 500metrů dále k Virskému mostu, kde je taková veřejná pláž poblíž velké diskotéky. Zde bývá někdy i 10-15 osob. Je jedno, jestli to je červenec, srpen nebo září. Máme to vyzkoušené. Vždy jsem zastával názor, že jezdit na stejné místo je blbost, ale zde máme vše, co potřebujeme a mým synům 9 a 5 let se zde moc líbí. Pokud by jsi potřeboval nějaké informace tak se obrať na můj mail: p.espandr@centrum.cz.. V Privlace je pouze více lidí na pláži u autokempu Maritime, a to je asi 2 km daleko a rozhodně zde moc písku není. V části Skoblari je pouze jemný písek na pláži i v moři. I přesto, je zde podmořský život, takže se synem šnorchlujeme každý den a úlovků máme opravdu hodně (krásné lastury a škeble - vozíme je známým).
PE
Re: Privlaka u Zadaru
01. 08. 2009 23:23
Vážení čekatelé. Je tomu asi 2,5 hodiny, co jsme s rodinkou dorazili z Privlaky. Manželka nechápe, jak mohu po 900 km řízení ještě sedět u PC. S dětmi se vykoupala a šly spát. Já mezitím vyrovnal nafukovací zavazadlový prostor našeho MPV a k tomu i střešní box (uklízení bude asi hodně dlouhé, jako každý rok). Vzhledem k tomu, že se Vás ozvalo během mého pobytu u moře více, tak uvedu pár informací zde. Začnu cestou. Pokud se chcete opravdu vyhnout kolonám i přesto, že jste nuceni jet na sobotu a v sobotu zase odjíždět, tak musíte být za Karlovacem, případně za Bosiljevem (při cestě k moři) po 9:00 hodině (nazpět to samé). My jsme vyjeli z Privlaky dnes ráno v 6:30 hodin, a to co se dělo na dálnici byla hrůza. Ve směru k moři kolem 10:00 hodiny stála asi 20 km kolona!!! (před hranicemi kolona již od Ptuje). Při cestě nazpět je nezbytně nutné se kolonám na mýtnicích vyhnout. Je nutné platit platební kartou, zde nejsou kolony žádné (opravdu žádné) a platební transakce trvá asi 5 sekund!!!! Nebýt 10 minutového čekání na hranicích, kde to byl mazec, tak jsme cestu projeli bez nuceného zastavení (jako každý rok). Ale dost bylo popisu cesty (k té se vyjídřím případně v jiné rubrice).
Privlaka je 6 km dlouhá rybářská vesnice mezi městem Nin a ostrovem Vir. Je rozdělena na několik částí (každá podle příjmení obyvatel - Glavani, Skrapavci, Skoblari....). Skoblari je ta poslední, kde jsou v podstatě pouze písečné pláže s písečným mořským dnem. Jinde v Privlace tato kombinace není. Pouze v Glavani u Villa Goga (Emil Glavan- údajně nemá rád Čechy), mají navezený písek na pláži o rozměru 6x2 m a písečno-oblázkový vstup do moře. Všude kolem je spíše kamenitý až skalnatý vstup, žádný písek. Nejlepší písečné pláže jsou v přístavu (zde se nám ale zdá, že je voda částečně "kontaminovaná" pohonnými hmotami člunů a navíc se zde provádí asanace mořského dna těžkou technikou). Dále je od přístavu ve směru v Virskému mostu útes, který nemá pláž a za ním nastupují písečné pláže o délce asi 1,5 km až k uvedenému mostu. Nejlepší je pod domem Anteho Skoblara (starý námořník, který pronajímá celý krásný dům se 3 ložnicemi za 100 EUR - letos tam byly Slováci - ti jsou jeho stálí hosté). Za touto pláží jsou navezené obrovské kameny a nastupuje pláž od vily australského rejdaře (letos zde byli ubytování Belgičani, kdy si jeden z nich zlomil kotník, když seskakoval ze člunu) a pod Apartmány Max (zde jsou většinou ubytováni Němci, letos byli i Slovinci, Slováci a před 3 dny přijeli Italové). Nad těmito dvěma apartmány (Max - Zoran Skoblar má 2 budovy) je Lara se 4 apartmány (2x 2+2 osoby a 2x 2+1 osoba). Od této pláže pokračuje jenom písek až k Virskému mostu. Pouze v úseku od vily Australana až po Maxe je vstup do moře pouze písečný bez nějakých rušivých elementů na dně, dále je zde občas nějaký kámen nebo oblázek, dále pouze píseček. Hloubka 2 metry je asi 70-100 metrů od břehu!!! Letos nás moře trochu zaskočilo (byly jsme zde v podstatě počtvrté). 18. a 19. července po smršti, kterou jsem v Chorvatsku ještě nezažil (tato nás zastihla na novém Maslenickém mostě, kde jsem myslel, že nás vítr a bouřka smete přes zábradlí i s autem - v 11:00 hodin byla taková průtrž, že jsem myslel, že je konec světa), jsme 4 hodiny společně s rodinou, jedním pánem z Košič a panem Zoranem Skoblarem uklízeli v kolečku nános trávy, kterou vyplavilo moře. Potom už byla pouze idylka a moře v hloubce 1 metr každý den kolem 17:00 hodin mělo od 27,5 do 29,2 °C (Zadarská oblast má nejteplejší moře). Ráno v 9:00 hodin byla teplota kolem 25°C, hladina byla klidná jako na rybníku, ale odpoledne byl písek hodně zvířený (letos jsem to zažili poprvé). Teplota vzduchu byla ale děsivá . V úplném stínu až 37,5°C (na Slunci 63°C). My klimatizaci v noci nepoužíváme, ale já jsem spát nemohl - v místnosti teplota pod 27°C neklesla.
Takže abych se opětovně vrátil k vaším dotazům, tak Privlaka má podle mého odhadu 1.000 stálých obyvatel a několik tisíc turistů (nejvíce jich je uprostřed obce v kempu Maritime - zde najdete v okolí vše - Konzum otevřený do 22:00 hodin s možností platby kartou, Slastičarny - cukrárny, u cesty prodej čerstvé zeleniny a také podivné černé človíčky, kterým koukají jenom bílá očička. My jim říkáme bahňáci - jedná se o lidskou rasu, která se natírá privlackým léčivým bahnem (letos mám i nafoceno). Co se týká nočního života, tak je na konci obce u Virského mostu diskotéka - nemohu si vzpomenout na jméno, u bahna jsou atrakce - houpačky, autodrom, půjčovna čtyřkolek s dráhou). Co se týká moře, tak to je čisté, do oběda naprosto klidné. Kdo bude bydlet v oblasti Skoblari, tak naproti absolutně nepřehledné pravoúhlé zatáčce je obchod, který je každý den otevřený od 7 do 21:00 hodin. Chodím tam kupovat pečivo, pokud jsme zrovna nekoupili jiné při větším nákupu v Intersparu v Zadaru. Kdo má děti doporučuji zajet do Zatonu do Holliday Kemp. Dále je krásná procházka po nové promenádě od přístavu, před kemp až do části Glavani - hlavně při západu Slunce a také výlet na ostrov Vir (zde mají nejlevnější zmrzlinu - 5 kun). Také si udělejte výlet do Zadaru do historického centra a na promenádu na mořské varhany. Pokud by se nedalo koupat, tak výlet asi 20 km do Poljica Brig na oslí farmu (vstup 10 kun na osobu a můžete kukuřicí krmit šťastné oslíky). Pokud budete mít ještě nějaké dotazy, tak se je zkusím odpovědět. O Privlace toho s rodinou víme hodně, letos jsme tam, jak jsem již napsal, byli počtvrté a příští rok zase sem. Takže teď čekat dalších 11měsíců a 14 dní.
Jdu ještě něco napsat do rubriky doprava.
Re: Privlaka u Zadaru
02. 08. 2009 15:08
myslím,že ta diskotéka se jmenuje Epicentar.

není to sice k tématu,ale napadlo mě to. jezdíme kolem dost často na Vir.
PE
Re: Privlaka u Zadaru
06. 08. 2009 18:52
.. je to mu tak, Epicentar. Nemohl jsem si po příjezdu vzpomenoutyawning smiley
Re: Privlaka u Zadaru
18. 10. 2009 13:39
Zdravím PE.
V tomto príspevku ma zaujal Váš článok.Skušal som písat na Váš mail ktorý máte uvedený no neviem či ste niečo dostali a tak to skušam tu.Boli sme v chorvátsku 3 krát Biograd,Omiš,Staniči no zaujala ma Privlaka a chcel by som o nej viac informácií, a vidím že Vy máte s touto oblastou dobré skusenosti hlavne ma zaujala časť Skoblari v ktorej ste pravdepodobne boli ubytovaní tak Vás prosím ak možete o širšie informácie a uvítal by som aj foto ak je to možné.Vopred Vám velmi dakujem.
PE
Re: Privlaka u Zadaru
06. 05. 2010 21:55
Vážení milovníci Chorvatska. Omlouvám se všem zájemcům o poskytnutí dalších zpráv o městečku Privlaka. Již delší dobu řeším zdravotní problémy, které mi brání jet na dovolenou (bude to těžké vysvětlit mým synům), a tak možná pochopíte,že nemám moc náladu na tuto skutečnost myslet. Opravdu se moc omlouvám. V současné době řeším, zda-li se tam ještě někdy podívám.
Re: Privlaka u Zadaru
06. 05. 2010 22:00
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 15:08).
Re: Privlaka u Zadaru
07. 05. 2010 21:25
ufff...mala som par otazok ale najdem na nete
my sme sa minuly rok po 6 dnoch vracali z Rabu kvoli zdr. problemom mojej mamy /akutna operacia a dlha liecba....16.6 to bude rok / sad smiley
tohto roku s nami nepojde....ale dufam ze buduci rok sa uz snad bude dat

dufame a verime
pa...drzim palce
Re: Privlaka u Zadaru
14. 05. 2010 13:41
Jaké: řeším, jestli se tam ještě podívám?! Samozřejmně si tam ještě i s dětmi všichni zajedete a zařádíte. Zdravotní problémy se dají lépe zvládnout bez černé nálady ale zato s obrovskými plány do budoucna. Vím, o čem mluvím. Takže hlavu vzhůru a říkat si: Privlaka už se těší, až jí načechrám vlnkysmiling smiley.
Re: Privlaka u Zadaru
01. 06. 2010 14:11
Dobrý den , slunce v duši když není venku vám přeje babička.
Na 17.6..2010 máme od února domluvený apartmán u Zrinka Skoblara Privlaka. Do vyhledávače stačí dát Zrinko Skoblar. Vracíme s etam, jsou to perfektní lidé i vše kolem. Ale máme rodinný problém a nemůžeme jet v tomhle termínu.. Následek povodní-se musí opravit dům..máme domluvený pro 2 osoby, jsou tam 3 lůžka. Nemá někdo zájem o tenhle termín? Moře je asi 10 m od postele a písek v moři..
Re: Privlaka u Zadaru
02. 02. 2011 15:45
mohla by jsi mi priblizit apartmany Zrinka Skoblara Privlaka jestli je to vhodne pro dite 2,5roku hlavne plaz a ubytovani nebo jestli radeji ubytovat tam a na plaz jinam
avatar Re: Privlaka u Zadaru
05. 02. 2011 23:07
Tak ubytování u p. Skoblara objednané. Uvidím jaké to tam bude.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kamil (01. 03. 2011 17:09).
EP
Re: Privlaka u Zadaru
01. 03. 2011 18:27
Tak Vás tu to dlouhé době zase zdravím. Zdravotní problémy jsou snad částečně zažehnány. Musel jsem si změnit jméno z PE na EP, neboť jsem zapomněl heslo a byl jsem nucený si změnit e-mail. Mé myšlenky byly asi opravdu moc černé a já se s rodinkou letos po dvou letech vracím nazpět do Privlaky. Sice máme ještě přes 4 měsíce čas, ale ono to uběhne. Už se nemohu dočkat, jak si zase vychutnám pohodovou cestu do Privlaky a odpočinek na písečné pláži u apartmánu Lara. Sice je možné, že na toto místo letos pojedeme naposledy, protože synům bude v té době již 7 a 11 let a já nevím, zda-li by se chtěl ten starší ještě příští rok hrabat v písku, ale uvidíme a po pobytu zhodnotíme. Jsme rádi, že jsme se s Tomislavou Skoblar tak rychle domluvili a byl ještě volný vhodný termín ve spodním apartmánu 2+2. Pokud se tedy budete chtět na něco zeptat, tak jsem k dispozici na e-mailové adrese espandr zavináč seznam tečka cz.
P.S. už začínám nakupovat kuny a eura, protože si myslím, že za pár měsíců budou k dostáni za více korunek. Možná by to chtělo i nějaký ten litřík "levnějšího" paliva, než-li se začnou české rafinérie vymlouvat, že Kaddáfí zapřičinil, že bude benzín za 40,-Kč.
P.S.II. Už i děti pochopily, že pokud chtějí letos k moři, že se musí šetřityawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil EP (01. 03. 2011 18:30).
Re: Privlaka u Zadaru
04. 07. 2011 10:49
Dobrý den,chcem sa len opýtat ci nema niekto skusenosti s ap.Ankica ( majitel je ANKICA ŠANGO MUSTAC) dom sa nachadza na ulici Ante Starčeviča.
Alebo aspon nepoznate tu ulicu - oblast?
Dakujem,kazda info potesi
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 179
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.