Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Klidné místo na ISTRII . Tip na luxusní ubytování.

Autor da.backer 
Klidné místo na ISTRII . Tip na luxusní ubytování.
08. 02. 2011 15:45
Zdravím,

Rád bych, zde napsal pár řádků městečku zvaném Ližnjan na Istrii nedaleko Puly (medulinu). Dopředu bych napsal, že to nemusejí číst lidé kteří mají na dovolené rádi rušno a hodně lidí na plážích.

Takže již 4tým rokem jezdím do menšího města Ližnjan, který leží na konci poloostrova ISTRIE, je to velice klidné místo, pro ty z vás co vyhledávají turistický ruch tak je tu cca. 1 km město Medulin kde je na mě až moc rušno. Ale k věci.
Jsou zde obrovské možnosti využití, jak k odpočinku tak i k aktivní rekreaci -> jízda na kole, je tam ranč, tenisové kurty, dobré knajpy, a to nejlepší aspoň za mě co se týče je to, že jsou tam "divoké" pláže s minimálním počtem lidí takže v reálu máte pro sebe opravdu velký prostor k odpočinku.

- Já sám to tam již velice dobře znám tak můžu zájemcům popsat co budou chtít (foto, info). Hlavně co se týče nejlepší cesty tam atd... Osobně jezdím do pořád stejného apartmánu takže budu psát převážně o něm. Nicméně v okolí jsou další hezké apartmány smiling smiley
Majitel tohoto apartmánu tam má domluveno, že pokud zákazníci budou chtít tak je možnost se spojit s jedním pánem a ten vás může vzít na svoji loď a vezme vás po okolí např. na vyhlášené ostrovy, kde jsou bary a písčité pláže. Trochu dál k městečku Premantura kde je super koupání ale jen z lodi protože je tam neuveřitelný nával lidí jelikož každý chce vidět ty jeskyně co tam jsou u moře. Tak si v klidu přijedete na lodi kde si popíjíte vínečko či pivo a vykoupete se, doplavete k jeskyním atd... Ten pán co vás vozí je naprosto v pohodě a je s ním velice dobrá domluva. Cenu si domluvíte přímo na místě.

Tipy na výlety v okolí:

1) Dobré je udělat si výlet do Premantury (jeskyně), Puly (koloseum, nákupy...), Fažana ( Národní park - ostrovy )
2) Pláž je tu hlavní, kde je větší množství lidí, ale stačí jít o kousek dál a na 500m budete jen vy a budete mít svůj klid.(klidně pošlu mapy kde, co a jak.)
3) Nejlepší bude se na místě domluvit s tím výše uvedeným pánem a on toho pro vás dokáže zařídit opravdu hodně, to si můžete domluvit i na následujícím číslo či se na to jen zeptat jak to chodí. BTW- on vám doporučí kde koupit domácí Rakii která se s kupovanou v obchodě prostě nedá srovnat smiling smiley

Jinak kontakt na konkrétní apartmán je: 725 870 723 je to české číslo. [www.chorvatsko-liznjan.cz]. A stojí to tam na noc cca. 60 Euro za apartmán (4 postele + možnost další, klima, kuchyn, sociální zařízení, velké balkóny, tv + satelit, chladnička + mrazák, sporák,) po příjezdu v ledničce na mě vždy čeká červené, bíle víno a domácí rakie.

JInak se mě můžete ptát na cokoliv na Mandak87@seznam.cz

FOTO: [dabackerchybny-odkaz-rajcenastenka]








Upraveno 7krát. Naposledy upravil da.backer (10. 02. 2011 21:39).
avatar Re: Klidné místo na ISTRII - recenze a tipy.
08. 02. 2011 16:13
Ahoj da.backer, jen malá zajímavost k těm jeskyním, jmenují se Mala a Velka Kolombarica a jménu dostáli po morových epidemiích v bývalé osadě Premontore, která kdysi stávala na kopečku chráněného území Kamenjaku, kde jsou teď jakési vojenské stožáry vysilačů (do druhé světové války byla Istrie Italská). Pro nemožnost pohřbívání do skalnatého podloží byli nebožtíci házeni sifóny ve skalách právě do těchto jeskyní. V březnu - dubnu tu snad proto symbolicky rozkvétá až 38 druhů vzácných orchideií. Za zmínku snad ještě stojí ostrůvek Fenoliga s Dinosauřími stopami (poblíž majáku Porer) i nádherné oblázkové pláže s výhledem na širé moře Pinizule a Njive



Upraveno 1krát. Naposledy upravil milošhr (09. 02. 2011 06:57).
Re: Klidné místo na ISTRII - recenze a tipy.
08. 02. 2011 16:19
Děkuji za informace smiling smiley To jsem ani nevěděl. Já tam jezdím na lodí jelikož jsem jednou chtěl jet do premantury a takovej nával aut jsem nezažil. Kde přesně je ten ostrůvek se stopami ? Já byl u toho majáku a potom jsem jel směrem na Brijuny (nevím ja se píše) tak byla ve skále nějaká stará pevnost s dělama a potom ten národní park. Velice pěkné místo.

Tento rok se právě chystám k těm jeskyním, prý když se podplave ta skála tak jsou tam komory se vzduchem. Zatím o tom moc nevím. Ale známej co tam bydlí tak to tam zná takže jsem zvědavej smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil da.backer (08. 02. 2011 16:20).
avatar Re: Klidné místo na ISTRII - recenze a tipy.
08. 02. 2011 16:27
Zde je mapka i s pojmenováním všech ostrůvku atd. Jinak podplavat se dá a dostaneš se právě pod ty sifony, ale bacha je to pro zdatné šnorchlery i poněkud nebezpečné



Upraveno 1krát. Naposledy upravil milošhr (08. 02. 2011 16:30).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 55
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.