Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Ubytování 2010

Autor martasfelda 
avatar Re: Ubytování 2010
05. 12. 2009 21:33
2008MIRA za fotky 1, kemp 5. To je teda maso...

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: Ubytování 2010
21. 12. 2009 18:18
Já zatím v "našem" apartmánovém domě zvýšení cen neregistruji. Doufám, že k němu nedojde, jinak bychom se asi s letošní dovolenou rozloučili...
bas
Re: Ubytování 2010
22. 12. 2009 20:29
Dobrý den

Mohli by jste mi prosím poslat něco bližšího o ubytování a případně i foto.
Link:
[www....]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil bas (22. 12. 2009 20:39).
Anonymní uživatel
Re: Ubytování 2010
09. 01. 2010 05:28
Musíš být konkrétní o co Ti jde. Obrtnici - jsou něco jako obchodníci. Tam jsou krámy, bary , hospody atd.spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Ubytování 2010
09. 01. 2010 10:15
Jde mu o to, jestli někdo nebyl v těch apartmánech "Komar" v Povljaně
Re: Ubytování 2010
10. 01. 2010 15:01
Mio,
chci Vám jen napsat, že se ti Chorvati nezbláznili. Už jednou jsem někde na forum psala proč jdou ceny tak rapidně nahoru.
I nám v HR jdou služby a náklady nahoru. Zdražují nám vodu, plyn a o el. ani nemluvím. Platíme daně i boroviční poplatky, která se taky zvyšují.
Mezi námi je to i v česku taky tak./ nájem bytů............atd. / A pokud bude euro padat což každý rok jde dolů, tak klijenti v přepočtu na Kč to zvýšení tak necítí.V žádném případě se nechci hádat, ale 15 let pracuji v turismu a vžádném případě nemůžu říct, že při stéjném počtu klijentů při zvyšování cen, jsem zbohatla. Ba naopak, ale o tom by jsme mohly dlouhé hodiny polemizovat a stejně by jste mi to nemusela věřit.Je, ale pravda, že jsou obrovské rozdíly v cenách apartmánu. Je to, ale letoviskem, kde si dovolenou vybíráte. Př. Makarská má pro 4 osoby až 120 eur a my máme od 60 eur.
Ten rozdíl je opravdu velký.
Stejně Vám přeji ať se Vám v HR dovolená líbí a moc Vás nestojí.
Re: Ubytování 2010
10. 01. 2010 21:03
Když jsme začínaly Chorvatsko tak byli ceny za marky. 1 marka 18kč. Apartmán stál 50 marek. Jak se přešlo na euro tak taky 50 akorát že euro je 27 až 30 kč. A služby nic moc.
Re: Ubytování 2010
11. 01. 2010 00:20
A zase, bych mohla psát dlouhé řádky. To s EUR se stalo v Itálii a ne v HR, protože nemáme oficiální měnu EUR, ale kunu.My jsme to měli vypočítané podle kurzu kuny a to dělalo 2/3 z marky. Když se podíváta v apartmánu na ceník podívejte se, že je v kunach a ne v EUR. A za těch 8 let / kdy se platí EUR/ šly ceny pomalu nahoru až došly tam kde jsou dnes. Ale s čím s Vámi souhlasím, služby jsou rok od roku horší. A bojím se, že se to ani nezmění. Po válce se aspoň snažili lidi přilákat a udržet si je, ale dnes je to tak,že zaplať a běž. A kdo ví co se stane jak bude HR v EU. To se tam teprve domorodci zblázní.
Re: Ubytování 2010
11. 01. 2010 13:27
Co myslíte těmi službami?
Re: Ubytování 2010
11. 01. 2010 15:46
vuinac napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A zase, bych mohla psát dlouhé řádky. To s EUR se
> stalo v Itálii a ne v HR, protože nemáme oficiální
> měnu EUR, ale kunu.My jsme to měli vypočítané
> podle kurzu kuny a to dělalo 2/3 z marky. Když se
> podíváta v apartmánu na ceník podívejte se, že je
> v kunach a ne v EUR. A za těch 8 let / kdy se
> platí EUR/ šly ceny pomalu nahoru až došly tam
> kde jsou dnes. Ale s čím s Vámi souhlasím, služby
> jsou rok od roku horší. A bojím se, že se to ani
> nezmění. Po válce se aspoň snažili lidi přilákat a
> udržet si je, ale dnes je to tak,že zaplať a běž.
> A kdo ví co se stane jak bude HR v EU. To se tam
> teprve domorodci zblázní.

Za 15 let co jezdím do Chorvatska tak sem plati bud markama nebo eurama. Nikdy po mě nechtěli kuny.
Re: Ubytování 2010
11. 01. 2010 18:59
Pozor třeba na Plitvicích,tam v roce 2006 Eura ani náhodou! Taktéž ve Splitu v přístavu na pokladně - jedině Kuny nebo kartou.Ještě že jsem tenkrát kartu měl s sebou.A od té doby platím všude kde se dá kartou,protože to vyjde nejlevněji. smiling smiley
Re: Ubytování 2010
11. 01. 2010 20:39
M.K. napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pozor třeba na Plitvicích,tam v roce 2006 Eura ani
> náhodou! Taktéž ve Splitu v přístavu na pokladně -
> jedině Kuny nebo kartou.Ještě že jsem tenkrát
> kartu měl s sebou.A od té doby platím všude kde se
> dá kartou,protože to vyjde nejlevněji. smiling smiley


Sem myslel ubytko.
Re: Ubytování 2010
11. 01. 2010 21:20
Ubytováníse platilo v DM a teď v Eur, to je pravda, Ale v apartmáně musíte mít ceník v kunách. To je zákonem a inspakcí kontrolováno. Chorvatsko nemá oficiální měnu Eur. Vloni už i supermarkety začaly brát u pokladen Eur, ale není to všude. Ale to je i tak v ČR já platím Eur v supermarketech, ale když jdu do normálního obchodu poklepou si na čelo.

Adult se ptá co jsou to ty služby - třeby u nás na Blatě - máme molo kde se parkují lodě, musíte zaplatit spuštění lodě a každý den zakotvení podle délky lodě. Jde asi tak o 200 kč. Pokud se, ale vaší lodi něco stane / rozbije se o molo, ukradne ji někdo, nebo na ní nerazí druhá loď / za škodu nikdo neodpovídá. Jak jste spokojeni se sprchami a WC na plážích???Víte že platíte za to boroviční taxu. A so campy, ceny jsou stéjné jak v apartmánu, ale já bych tam do umyvárny ani nepáchla. A třeba co půjčovny vodních sportů - cena katastrofa, ale nikdo neví, že kdyby se někomu něco stalo, tak nikdo nic neví, nerozumí a turista má mít řidičák třeba na loď kterou si půjčil. A když nemá tak ho pořádná pokuta nemine.

Jsem češka která tam je už 15 let a to co tam musím kolikrát řešit je až k pláči. Turista nemá žedné právo ani když je v právu.

Víc Vám raději už nebudu psát ať Vás neodradím od určitě příjemné dovolené v HR. Já bez ní už taky nemůžu být.
Re: Ubytování 2010
12. 01. 2010 09:44
V roce 2000 jsem letěl v Dubrovníku do směnárny,poněvadž platba pouze v Kunách.
avatar Re: Ubytování 2010
12. 01. 2010 10:34
Ahoj vuinac Kolik je cena za vodní skutr?Ja jsem v Bašce Vodě platil poprve 300kun na 15min
a podruhé jsem plati po ukecání na 20minut 200kun .jaká je cena jinde
bas
Re: Ubytování 2010
12. 01. 2010 12:13
Kudu napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jde mu o to, jestli někdo nebyl v těch apartmánech
> "Komar" v Povljaně

@ Kudu
Na Google bytu otipkaj,www....a budete se na jejich stránky, kde máte popis ubytování a spoustu fotek, apartmány, Povljane a okolí.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil bas (14. 01. 2010 14:56).
Re: Ubytování 2010
12. 01. 2010 12:13
V Gradacu taky 300kn.
bas
Re: Ubytování 2010
12. 01. 2010 12:42
Šatava napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Musíš být konkrétní o co Ti jde. Obrtnici - jsou
> něco jako obchodníci. Tam jsou krámy, bary ,
> hospody atd.spinning smiley sticking its tongue out

Máš pravdu,www...., ale informace o www....
"o nás" a "kontakt", kde přímý odkaz na stránku.smileys with beer



Upraveno 2krát. Naposledy upravil bas (14. 01. 2010 00:53).
Anonymní uživatel
Re: Ubytování 2010
12. 01. 2010 14:28
To bas,
Přesný výraz slova obrtnici - řemeslníci. Konkrétně na této udávané stránce se mimo jiné ukáže i seznam všech řemeslníků v Dalmaciji. No a ten apartman Komar. Ale malá galerie a jenom kontakt. No a nevěděl jsem zda mu jde o Komar nebo řemeslníly. To jsme si nerozumněli.
[www.gdjenamore.com]
Jinak na těchto stránkách by mělo být více.
Takže - bas - zkus štěstí.thumbs up
bas
Re: Ubytování 2010
12. 01. 2010 17:40
Šatava napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To bas,
> Přesný výraz slova obrtnici - řemeslníci.
> Konkrétně na této udávané stránce se mimo jiné
> ukáže i seznam všech řemeslníků v Dalmaciji. No a
> ten apartman Komar. Ale malá galerie a jenom
> kontakt. No a nevěděl jsem zda mu jde o Komar nebo
> řemeslníly. To jsme si nerozumněli.

> Jinak na těchto stránkách by mělo být více.
> Takže - bas - zkus štěstí.thumbs up

Děkujeme vám!
Na stránce, kde je moře, které web adresu.Nalazi výše uvedený e-mail.To má svou vlastní stránku www....smiling smiley



Upraveno 5krát. Naposledy upravil bas (14. 01. 2010 00:50).
Re: Ubytování 2010
12. 01. 2010 23:26
U Nás na Blatě je 220 kun 15 min. / na vlastní riziko

Nevím co řešíta s obrtnaki, ale správně je to živnostník./ jsou to ti co mají živnostenký list /
Anonymní uživatel
Re: Ubytování 2010
13. 01. 2010 12:23
Edit, u nás to byl řemeslník. Strýc byl truhlář a nikdo mu jinak neřekl než - hoblič a správně byl stolar. A na brance byl nápis Stepan Rodeš - obrtnik stolar. To je již jak v kterém regionu.

Co se týká VMP - od letošního roku bude zvýšená kontrola dokumentů a oprávnění pro provoz malých plavidel. Bez tohoto oprávnění je to průser jak hrom. ¨Mimo jiné i zabavení plavidla / do toho spadá i vodní skůtr / Ono se to třeba zase uklidní protože jde o peníze jako výdělek pro toho kdo zapůjčil. Ale jeden policie zabaví a lavina se šíří.
Však je tady vlákno - Jachting na Jadranu. Určitě se dozvíte více. Nebo na stánkách Ministerstva dopravy, moře atd.angry smiley

[www.mmpi.hr]
To je stránka, podle toho se bude jednat.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Šatava (13. 01. 2010 12:40).
Re: Ubytování 2010
13. 01. 2010 16:30
U Nás na Blatě to provozují domácí a vím že to dělají legálně, ale řekni mi kdo z turistů má řidičák na skůter. A klukům to je naprosto jedno, hlavně, že vydělají. Já ho taky ještě nemám a jak ráda si zajezdím. Já, ale poznám, kdy jede námoř. policie tak si to raděj hlídám.
Re: Ubytování 2010
13. 01. 2010 18:13
Díky za objasnění termínu "služby". Je fakt, že služby třeba na plážích jsou špatné, myslím na těch velkých plážích (na té naší "malé" takové zábavné atrakce nejsou). My jezdíme do apartmánu a tam jsme maximálně spokojení, ubytovací taxa je zahrnuta v ceně za apartmán, úklid, výměna ručníků a povlečení během pobytu je samozřejmostí. Se servisem během cesty jsme spokojení. Jednou jsme potřebovali doktora a bohužel mě zrovna zavřeno. Jinak jsme na problémy nenarazili, i když třeba parkovné na Zlatnim Ratu mi přijde dost vysoké - ale byli jsme tam jenom jednou.
Re: Ubytování 2010
13. 01. 2010 20:58
Adult. Jelas někdy po staré. (cestě) ? Sociálky žádné.confused smiley
Re: Ubytování 2010
15. 01. 2010 12:11
Ono už třeba jen to,že je povinnost uvádět cenu za ubytko včetně pobytové taxy. Kde všude se tak děje? Zákon nezákon, v cenících je stále uvedeno "+taxy"
Re: Ubytování 2010
15. 01. 2010 20:11
Tan, kdo nemá ceník v apartmánu dělá ubytování na černo. To znamená, že když mu příjde inspekce, Vás vyhodí na ulici a majitel dostane pokutu a zapečetí mu dům na 2 měsíce. Je to naprosto normální věc, která se stává každou sezonu.
Re: Ubytování 2010
17. 01. 2010 14:13
Zahajsky, cena za apartman je jedno a taxa druhe. Uvadet se maji zvlast, jelikoz je rozdil ve vysi taxy . Deti do 12 let neplati ,12-18 let je taxa nizsi jak osoba nad 18 let. Takze je celkova cena jinsi u rodiny, kde jsou vsichni nad 18 let a rodiny, kde maji treba vsechny deti do 12 let. A taxa je take nezdanitelna, ale to se tyce spise hotelu, jelikoz domaci plati vse pausalem jak taxu, tak i dane ( mimojine vloni je opet zvedly).

Editko, za cenik v apartmane muzes dostat jen pokutu, stejne jak i za to, ze neni dum oznacen znackou apartmany,nebo, ze host neni prihlasen. Dulezite je pro kontrolu mit papir o kategorizaciji, coz je vlastne povoleni o provozovani promajnu .
Byla jsem prekladat i u zapeceteni jednoho domu, ale do toho dojde za jinych okolnosti.
Re: Ubytování 2010
17. 01. 2010 15:22
Vuinac - nevim kde se Vam to stava kazdou sezonu, prijde mi ze strasite lidi....Kontroly samozrejme chodi spis aby kasirovali pokuty nez aby zaviraly domy.
Re: Ubytování 2010
18. 01. 2010 06:40
Přátelé, sledujete, jak se nám tady ty naše české děvčata v HR sešly pěkně pohromadě pod Zahajskejm?!!!!! thumbs up smiley Zdravím! smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mirus (18. 01. 2010 17:01).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 133
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.