Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Slovinsko

Autor Pete 
Slovinsko
03. 11. 2008 04:03
Je docela škoda,že o Slovinsku,této krásné zemi je tu tak málo napsáno.Vždyť má toho tolik co nabídnout.Rozjeďme to!
Re: Slovinsko
03. 11. 2008 07:58
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 18:59).
avatar Re: Slovinsko
03. 11. 2008 20:19
Slovinsko.....nebrat!!!smiling bouncing smiley..jinak skončíme u dr.Chocholouškaspinning smiley sticking its tongue out
Re: Slovinsko
03. 11. 2008 20:27
Nevím,proč si z toho děláte srandu?Když tu lidé píší své poznatky z Černé Hory či Bosny,tak nevidím problém se Slovinskem.Nebo to většina z vás bere jen jako průjezdné místo (teď možná kvůli dáln.popl. neprůjezdné) ? Mám projeté Julské alpy,i kus pobřeží a je to nádhera.Nechápu fóra typu ,, jakým autem kdo jezdí či za kolik to má apod. nesmyslné připomínky.
Re: Slovinsko
03. 11. 2008 20:30
To Fido: Tvoje odkazy o Slovinsku jsou k nepoužití,zejména fórum je mrtvé a téměř bez příspěvků.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Pete (03. 11. 2008 20:33).
Re: Slovinsko
03. 11. 2008 21:07
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 07:28).
avatar Re: Slovinsko
03. 11. 2008 21:20
To: JirkaD
Souhlasím, ta Albánie zní dobře, taky bych se chtěl o ní dozvědět více informací.
Re: Slovinsko
03. 11. 2008 21:26
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 07:28).
Re: Slovinsko
03. 11. 2008 21:43
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 18:59).
Re: Slovinsko
03. 11. 2008 22:20
No výborně chlapci,taky si myslím,že jsme tu správně.My,co chceme diskutovat o Slovinsku,budeme diskutovat zde a ti ostatni,co je toto téma nezajímá ať to vůbec neotvírají.
Re: Slovinsko
03. 11. 2008 22:59
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 18:59).
Ach jo,lidi...thumbs down
04. 11. 2008 01:20
Špatně strýčku Fido,toto se jmenuje jaderské fórum.A Slovinsko má podle tebe jaké moře?Prostě nechápu lidi jako jseš ty,že tu pořád pruděj a snažej se to tu ostatním znepříjemňovat.Prostě sem nelez,a diskutuj si jinde o Chorvatsku.Proboha vždyť je tu fórum o Černé Hoře a nikomu to snad nevadí,tak co ta nevraživost?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Pete (04. 11. 2008 01:36).
Re: Slovinsko
04. 11. 2008 10:49
f



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 18:58).
Anonymní uživatel
Re: Ach jo,lidi...thumbs down
04. 11. 2008 14:39
,



Upraveno 1krát. Naposledy upravil prochy (14. 01. 2015 08:55).
Re: Ach jo,lidi...thumbs down
04. 11. 2008 15:43
prochy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mě osobně diskuze o Slovinsku nijak nevadí. Už
> jsem hodněkrát přemýšlel o spojení dovolené u moře
> v Chorvatsku a pobytu tak na 4 - 5 dní ve
> Slovinských Alpách. Máme rádi jak moře tak i
> krásné hory a cestovat samostatně do Slovinských
> Alp se mi nechce, je to dost daleko. Pokud chceme
> jet jenom někam na hory, tak jezdíme buďto někde k
> nám, nebo na Slovensko. Takové Vysoké Tatry, to už
> jsou nádherné hory a jsou od nás ( Havířov )
> kousek. Nicméně pokud člověk jede do Chorvatska,
> tak od Sloviských Alp jede kousek a možná by
> nebylo špatné se tam na pár dní i ubytovat. Teď
> jen záleží, jestli cestou tam, nebo zpátky. Vždyď
> tady na fóru se běžně rozebíraly možnosti přespání
> v Maďarsku + návštěva jejich termálů. Nic na tom
> přece není, patří to k dovolené v Chorvatsku a
> diskutovat se dá o všem.


Ahoj,
tak jsem o tomhle novém tématu přemýšlela, tedy hlavně jak tady podpořit Peteho, protože má, podle mě, pravdu. A hle, Prochy to udělal z větší části za mě. yawning smiley a dobře, dík Prochy!
Řeší se tu vazby Maďarsko - Chorvatsko, Černá Hora - Chorvatsko ... tak proč nediskutovat o kombinaci Slovinsko - Chorvatsko? Jen pro tu hloupou dálniční známku? Já vím, že hodně lidí vlakem, jako my nejezdí ... ale ... letos, když jsme doma na jaře řešili téma letní dovolená - kam, ale hlavně kudy ... kam bylo jasné, opět do Brely, ale kudy, v našem předsezónním termínu ještě Jadran Ex nejezdil, tak po prostudování všech možností vyšla varianta Praha - Ljubljana - Zagreb - Split. A já bezelstně, ale po důkladném rejdění na netu yawning smiley, pravila, no ale Ljubljana je jen kousek od Bledu, a tam jsme ještě nikdy nebyli ... no debaty byly, jako bych chtěla na konec světa. Zkrátím to ... pobyli jsme na Bledu a v okolí, cestou do Chorvatska, jen 4 dny, ale byly to nádherné 4 dny, objevili jsme kout Evropy, kam možná (určitě) zase pojedeme, ale bude to ve variantě 14 dní Julské Alpy a 4 dny chorvatské moře ...
Mohla bych se rozepsat o detailech naší cesty víc, pokud někoho zajímají naše zkušenosti, ozvěte se SZ, co vím, ráda povím. Mám i pár fotek.
Ivak



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ivak (04. 11. 2008 16:35).
Re: Slovinsko
04. 11. 2008 19:58
Fido napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj, já jsem naprosto v klidu, to byla jen věcná
> připomínka. A když si najedeš na začátek téhle
> stránky, tak tam máš dost velkejma písmenama v
> modrém poli napsáno "Fórum - pobřeží Chorvatska".
> Ale klidně si tu diskutuj, když budou zájemci. Já
> jen, aby se tu za chvíli neřešilo, jak se třeba
> obléct při cestě za Polární kruh.
> Měj se a směj se.

Ahoj,ale musím reagovat,když se podíváš do pole, kam se píše web adresa tak tam je:www.ihvar.cz/jaderske/phorum a to o něčem vypovídá.Ale beztak svým přístupem si mi to nějak zprotivil,že už nemám moc chutě o něčem kvalitním a užitečným zde diskutovat.Toto je už asi 17 příspěvek a stále se tu jen přem,zda-li to sem patří či nikoliv.Je to o ničem.Opravdu nemám náladu diskutovat,když vzápětí člověk jako ty, se snaží to celé rozvrátit a překopat.A vůbec nejlepší příspěvek napsal Vasnivykolista ,, Slovinsko nebrat nebo skončíme u dr.Chocholouška''- proč tato odpověď ? Nechápu!
avatar Re: Slovinsko
04. 11. 2008 20:35
Osobně nevidím problém, proč by tu nemohlo být jedno téma o Slovinsku. Od toho je to fórum Ostatní a už jsou tady větší nesmysly. Většina návštěvníků Chorvatska přes Slovinsko jede a tak se jich to také týká. Buďme tolerantní k ostatním přispívajícím do fóra.

Michal
avatar Re: Slovinsko
04. 11. 2008 20:40
Nejsme všichni stejní - což je dobře, a máme i jiné požadavky a představy o dovolené. Spojuje nás Jadran, a to zejména Chorvatsko pro jeho krásu a rozmanitost. Někdo chce přijet na místo jemu známé v Chorvatsku, a tam se vyrelaxovat. Někdo místa střídá, ale je celou dobu na jednom místě, a nechápe ty, co se po týdnu zvednou, a jedou na místo jiné. A proč by taky měl chápat, stačí se navzájem potřeby a touhy druhých tolerovat.
Já patřím mezi ty, co destinace střídají, dokonce vždy vystřídám 2 místa během 14cti denního pobytu, a to buď na 2 místech v Chorvatsku, nebo týden v Chorvatsku kombinuji s týdnem v Maďarsku, Slovinsku , Rakousku.....atd.
A můžu říct, že asi, ale fakt jen asi, nejvíc vzpomínám na týden v Chorvatsku, s následným týdenním pobytem v Rakousku - Kaprun - s lyžováním a dobrým jídlem - vše zařízeno ještě v předvánočních slevách za přijatelnou cenu. Nemělo to chybu.
Ale asi by to chtělo vlákno " Kombinované pobyty" nebo třeba " Chorvatsko +..."
Myslím si, že každá informace, která může obohatit nějak náš budoucí pobyt v Chorvatsku, je přínosná a dobrá.
PS. Ale musím říct Pete, že ty jsi měl s ostatníma klukama tak dlouhou - skoro bojácnou - předehru na tomto vlákně, a akt- čili konkrétní zážitek či rada - nic, že až Ivanka / Ivak/ - čili holka - to uvedla na tu správnou kolej.
avatar Jeskyně Postojna
04. 11. 2008 21:49
V turistickém průvodci jsem se před pár lety dočetl o jeskyni Postojna. Prý je to snad jedna z největších jeskyní v Evropě. Chtěl bych se Vás tímto zeptat, zda jste tuto jeskyni už navštívili, zda ji doporučujete k návštěvě, případně zda o ní víte nějaké zajímavosti.

Děkuji
Re: Jeskyně Postojna
04. 11. 2008 21:59
...



Upraveno 3krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 07:27).
Re: Slovinsko
05. 11. 2008 20:02
[www.slovenia.info]
Jednou a to snad už brzy, chceme zůstat u Krajinské Gory.Ta se za ty léta, co kolem jezdíme ohromně změnila. Je tam boom v turistice a vyrostlo tam celé město plné hotelů. Z jedné strany Karavanka Alpy a z druhé Julské Alpy. Prostě nádhera.
Jediný problém je, že už je to blízko k moři a nás to k němu táhne víc.
avatar Re: Slovinsko
05. 11. 2008 23:16
Přátelé, když teď tak jezdíme přes Ptuj (abychom minuli slovinskou dálničku), stavěl se někdo v tamních termálech? Prý je tam slušný camp i obsluha. Myslím, že už to tady jednou v nějakém vlákně bylo, ale to je dávno. Jestliže duplicituju téma, je mi to celkem u ř..i. Mají i svoje stránky www.termeptuj.si, ale mě zajímají osobní zkušenosti.
avatar Re: Slovinsko
06. 11. 2008 16:22
Luisu...já sem byl rád, že sem na ty TERMEPTUJ odbočil a eště sa tam zastavovat v tem pařáku a vylézat z auta?...no jak se někemu chce tož nic protismileys with beer
Re: Slovinsko
06. 11. 2008 17:52
I já si myslím, že téma Slovinsko sem patří. Například mě by zajímalo jaké mají pobřeží. Vím, že mají jen kousek, ale slyšela jsem, že je to tam hezké. Byl jste někdo ve Slovinsku u moře?
Pro Pete: nenech se odradit, co člověk to jiný názor. Např. já bych také pobyla jeden týden tady a druhý zase jinde a můj manžel je nejraději na jednom místě no a je problém v rodině. Pokaždé vyhrál až příští léto už snad prohraje.drinking smiley
Anonymní uživatel
Re: Slovinsko
06. 11. 2008 20:31
Market, máš prvdu, toho pobřeží je jenkousek a stojí za to jej vidět. Přístavní město Koper je směsicí stavebních slohů, od secese po ultrmodernu, má svou atmosféru, svého ducha. Nicméně za sebe mohu napsat- učarovaly mi Julské Alpy, oblast Bledu a Bohujského jezera a ljubljana je nádherné město s nádherným historickým jádrem. Nepíši o Postojinske jamě, to je krasová jeskyně, proti níž je naše Macocha bonsajem mezi sekvoji, hřebčín v Lipici není dobře opominout.Tato země je neprávem námi opomíjena a pokud opomíjnena není,m pak proti ní míří spousta siláckých řečí, vyvolaných jejich politikou dálničních poplatků. Jednou jsem bvarazil k Jadranu a stavěl se na Bledu. Věř, toho roku jsem k moři nedojel. Takže- rozumím Ti a jsem rád, že jsou tu lidé, kteří třeba chctějíé vědět o Slovinsku víc, než jen jak objet tamní dálnici.
Re: Slovinsko
06. 11. 2008 21:06
Děkuji lidem jako jsou: Market,Tomm,JirkaD,IvaK,Prochy za podporu.Jste super!!thumbs up Jinak co se týče termálů,mám osobně prozkoumané terme Moravské Toplice a Terme Čatež.Oba areály splňují nejpřísnější hygienická kritéria.Vždy jsme pobyli v kempu ve vlastním stanu.Cena nebyla úplně ideální, nějakých 42 Euro/rodina/auto/el/Den,ale v ceně byl zahrnut již vstup do areálu aquaparku.Celkově panovala v naší rodině vysoká spokojenost.
Re: Slovinsko
07. 11. 2008 14:00
Řekl bych pro Admina. Nestálo by založit nový fórum SLOVINSKO? Máme tam Černou Horu a tam by se daly zakládat jednotlivý témata a je to vyřešeno. :-)
Re: Slovinsko
07. 11. 2008 15:38
Přimlouvám se také za nové fórum SLOVINSKO, tak jak navrhuje Frantas. Slovinsko je pěkná země, kdo bude mít zájem do fóra vstoupí, no a kdo ne, ten do fóra nepoleze, (ale remcalové se najdou vždy). Za to, že místní strana a vláda zavedla poplatky na dálnici, Slovinsko jako země nemůže, kdo chce objede, kdo ne, zaplatí, nebo si najde svoji trasu, a pokud je zvlášť fórum ČERNÁ HORA, mělo by být i Slovinsko.
Re: Slovinsko
07. 11. 2008 20:13
Jé vidíte a dnes už se krásně čtou příspěvky o Slovinsku. Určitě sem patří díky moc za Vaše poznatky doufám, že se ve Slovinsku taky budeme moct nějaký den zdržet, ale zatím náš syn spěchá po dlouhé zimě k moři. No i, když ty termály by ho mohli zlákat. Manželovi by se určitě líbily Julské Alpy, ale to si necháme až jednou bez dětí.
avatar Re: Slovinsko
07. 11. 2008 22:30




Bez komentáře......
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 58
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.