Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Karawankentunel

Autor Maky38 
Karawankentunel
23. 08. 2009 18:34
Nevite kolik se plati zaKarawankentunel a jestli se na trase Dolní Dvoriste-Lïnz-Salzburg-WILLACH-SLOVINSKO plati jeste nejake tunely pripadne jake a zakolik diky
avatar Re: Karawankentunel
24. 01. 2010 16:49
12 Euro za Tauernskou Autobahn a 6.5 Euro za Karavanku + samozřejmě musíš mít A dálniční známku a SLO dálniční známku, pokud chceš pokračovat dál !smiling smiley
avatar Re: Karawankentunel
25. 01. 2010 07:18
Taky se dá objet přes Loibelpass a jinak, dokonce v A a Slo bez dáln. poplatků ! Ale je to bohužel časově náročnější confused smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil milošhr (25. 01. 2010 09:50).
avatar Re: Karawankentunel
25. 01. 2010 09:42
Tak jak se na to díván,tak poplatky když se to spočítá jsou skoro neli větší než za tu SLO dálnici. Tedy mysleno cesta tam a zpět více jak 10 dní.Prostě za luxus se bude platit víc a víc. Díky všem co jsem uvádí takovéto informace.

MirekŠi
avatar Re: Karawankentunel
25. 01. 2010 09:55
tvsat napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak jak se na to díván,tak poplatky když se to
> spočítá jsou skoro neli větší než za tu SLO
> dálnici. Tedy mysleno cesta tam a zpět více jak 10
> dní.Prostě za luxus se bude platit víc a víc. Díky
> všem co jsem uvádí takovéto informace.

Jasně, v tomto případě + poplatek za tunel/y...bohužel tato varianta na Istrii (paradoxně nejblíže) se jeví jako ještě dražší než např. "klasická" do Dalmácie confused smiley
avatar Re: Karawankentunel
25. 01. 2010 11:59
Naše "klasická" cesta do Dalmácie ze západu Čech je taky docela drahá. Na cestě v Rakousku dva placené tunely+známka, dohromady cca 20 euro jedna cesta. Ale zase frčís 300km po dálnici. Ještě že na německých dálnicích se nic neplatí. K tomu chorvatská dálnice cca 200kuna. Suma sumárum cesta tam i zpět 2500,-. Slovinsko jsme zatím objížděli, jinak by to byla další tisícovka navíc.
avatar Re: Karawankentunel
25. 01. 2010 18:59
jj chtěl jsem jen pro ostatní naznačit,že se tady stále řeší otázka Slovinské dálnice k přechodu Macelj na měsíc za 30 Eček a Rakousko za dva tunely a dálnici je jedna cesta skoro dražší. Tak podle mne nějaké diskuze pak nejsou na místě.Rozhodně jsou lepší informace,než nějaké povídání jestli pojedu a nebo ne.Prostě záleží na každém,kterou cestu si zvolí.Nejdůležitější jsou praktické informace,než k ničemu nesměřující info,zda si vezmu sebou paštiku a nebo ne.Prostě tyhle témata od jisté doby již ani nečtu.Důležité pro mne je kde je krásně a kde raději nejezdit,kolik co stojí,jaká je kvalita cesty a kudy třeba vůbec nejezdit.Jestli Slovinsko objedu a nebo ne je jen na mém rozhodnutí,ale třeba trasa objezdu dálnice,pro ty kteří chtějí ušetřit je zde přínosem.Když se člověk podívá na názvy témat,tak polovina je prakticky o ničem.Chybí mi zde vlastně hlavně praktické informace,těch je fakt tady v současnosti po skromnu. Snad se to zase časem zlepší,doufám.

MirekŠi
Re: Karawankentunel
05. 02. 2010 12:13
info o poplatcích můžete najít na mých mapách na serveru [maps.google.com] a do vyhledávače zadejte název Dovolená 2006 (2002,2004,2008,2010). Jsou veřejné,takže přístup má každý. Na mapách najdete trasy,tunely,které se platí,cenu mýtného atd. kudy jsem jel do Chorvatska a jednu do Itálie (jednou jsem jel na Istrii přes Itálii)

Jinak v Rakousku se platí: dálniční známka 7.70 eur,na A1 se platí tunely Taurus a Katschberk_9,5 euro
na A9 Bosrucký tunel (Bosrucktunnel) – 4,50 EUR a Gleinalmský tunel (Gleinalmtunnel) - 7,50 EUR
mez Rakouskem a Slovinskem je již zmíněny Karavanken - popl. 6,5 euro.

V Chorvatsku: na Istrii - dálnice A9 je most Mirna-14 kuna,most na KRK byl za 20 kuna,teď je myslím za 30 a platí se jen vjezd!! na KRK.
Tunely jsou Mala Kapela na A1 zadarmo,tunel Učka na A8 (istrie) je za 28 kuna. (jiný placený tunely neznám)
Mýtné na dálnicích najdete na [chorvatsko.travel77.com]
Na Slovinsku se platí dálniční známka (měsíční 30 euro,týdenní 15 euro)
info na [www.chorvatsko.cz]

Snad to někomu pomůže. Ahoj Radim alias Kácislav

Jo abych nezapoměl: ceny trajektů v Chorvatsku najdete na [www.jadrolinija.hr]
Re: Karawankentunel
10. 07. 2010 00:46
Pro toho kdo jede na Istrii se lépe vyplatí projet Tauern tunely za 9,5E a místo do Karawanek ve Vilachu pokračovat do Itálie Tarvisio, dál Udine, Terst, Koper. Za dálnici v Itálii je to za 8,8E a těch 16 km z hraničního přechodu I/SLO v Terstu do Koperu projet po žlutých, zadarmo. Tam taky dálnice ve SLO končí. Včera jsem se vrátil a nebyl to žádnej problém. Pak je to většinou po dálnici v HR zadarmo protože na Istrii jí ještě staví.
Anonymní uživatel
Re: Karawankentunel
01. 08. 2012 22:54
Karawanken tunnel se dá snadno objet pres Wurzenpass a dolinou Trenta na jih. Itálie netřeba a 8.8 E ušetřeno.
Re: Karawankentunel
09. 09. 2012 15:58
No, snadno, jak se to vezme. Takze abych to doplnil, tak na Wurzepass je zakaz vjezdu s privesnym vozikem/karavanem (ale da se to) a mezi dolinou Trenta a Wurzenapassem je legrace se jmenem Vrsic (1609 m.n.m.) s petadvaceti serpentinami nahoru a petadvaceti dolu. Taky se to da, jsou tam nadherne vyhledy, ale pocitejte s necelou hodinou navic.


Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 63
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.