Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

tak už se nám to zase blíží 2009,, já přes Bosnu,,

Autor pepos 
tak už se nám to zase blíží 2009,, já přes Bosnu,,
13. 04. 2009 09:53
zdravím všechny balkánturisty, tak už se nám trochu oteplilo a začínám se probouzet ze zimního spánku mrknul jsem tady na forum zda se už také někdo probudil smiling smiley zabrousil do témat a začetl se do popisu cest do ČH, chybí mi tady Bosna která je stále někam odsouvaná ,také z mého pohledu byla bez povšimnutí z důvodu mé kdysi jízdy přes tuto krásnou divočinu ,ale to bylo před šesti lety kdy se tato zemička probouzela z balkánské války a cestování bylo tak trochu sázka do loterie , rozbité cesty díry a výmoly , jeden i mě nakopnul a tak tak jsem to ustál z roztrženou přední gumou ,komické na této nehodě bylo to že za dvě hodiny co jsem tam stál a dával to do pořádku se to samé stalo dalším osmi autům ,sjíždělo se z kopce lesem a dole byl vysmáty vulkanizer a tam další fronta postižených prostě super výdělečná činnost .
Tak tedy loni v září jsem se rozhodl že to budu opět absolvovat a nelituji ,jel jsem Slovensko Bratislava Maďarsko ten kousek Chorvatska a pak dál Sarajevo a dolů ČH, musím říct že jsem nenajel nikde schválně na žádnou dálnici takový můj malý protest , měl jsem sebou novou navigaci kde jsem si zadal jen silnice a nechal se vést elektronikou a paráda super cestování ,tím že jezdím druhý týden v září tak je celkem už klídek a s mojí paní si užíváme jízdy snad možná menší zadrhel kdy nás někde v jižním Maďarsku nav.navedla přes cigánské geto a dále pak asi 30km přes mysliveckou oboru plnou srn a jelenů, se smíchem vzpomínám kdy moje pani šla vykonat potřebu a pochvíli se vyřítila z křoví a za ní se táhlo jelení troubení a dusot kopyt dál už nic nevím protože jsme rychle ujížděli dál ,shrnu to Bosna divoká jako vždy, ale za těch šest roků silnice opravené nové jen jsem valil oči všude nové benzinky s obsluhou, placení kartou bez problémů ve srovnání s naším tankodromem pohádka, a už vím že jinudy do ČH jezdit nebudu, ve srovnání s dálnicí je to balzám na nervy taková pohoda ale chce to mí čas sháním v Bosně nějaký nocleh na přespání aby si to člověk ještě více užil, budu rád kdyby někdo o někom věděl moc bych si přál prozkoumat vodopády v Jajce tak ahooooj a pište přátelé máme tady novou sezonu grinning smiley
Re: tak už se nám to zase blíží 2009,, já přes Bosnu,,
14. 04. 2009 11:25
Ahoj, môžeš blížšie popísať svoju cestu cez Bosnu? Váham medzi Srbskom a Bosnou, cez Chorvátsko to poznám. Ďakujem.
Re: tak už se nám to zase blíží 2009,, já přes Bosnu,,
19. 04. 2009 11:40
Já jel minulí rok přes chorvatsko tam a zpět přes Srbsko Madarsko Slovensko. Sice 500 km s Baru přes Podgoricu do Belehradu docela pomalá trasa,ale pak už jen dobrá dálnice. A i levnější než přes Slovinsko a Chorvatsko.Jel jsem z K:Varu
Re: tak už se nám to zase blíží 2009,, já přes Bosnu,,
21. 04. 2009 18:21
Minulý rok jsem hledal ubytování v Jajce, ale přímo ve městě nic moc nebylo. Všichni nás posílali k Plivsko jezeru, to je asi 3-4km od Jajce.
Tam je několik soukromých domů kde nabízí ubytování. Při jízdě od Jajce je to po pravé straně kousek od silnice, na domech mají velké tabule
SOBE atd., nelze přehlédnout. My jsme tam nakonec zůstali 2 noci - 50Euro/noc, na Bosnu docela dost, ale měli jsme pro sebe velký byt 3+1
s kompletně vybavenou kuchyní, terasou s výhledem na jezero... Jinak Jajce rozhodně stojí za návštěvu - vodopády, zřícenina hradu na kopci uvnitř města, čisté Plivsko jezero jak na koupání tak pro rybáře, staré mlýnky mezi oběma jezery, a hlavně kolem jezera restaurace s výborným a levným jídlem.
Re: tak už se nám to zase blíží 2009,, já přes Bosnu,,
21. 04. 2009 20:57
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 17:26).
Re: tak už se nám to zase blíží 2009,, já přes Bosnu,,
28. 04. 2009 09:23
ahoj, my přes Bosnu nejezdníme, protože známý říkal, že mají hrozné cesty. jezdíme osvědčenou cestou přes Plitvice. ted jsem se dozvěděla, že do Bosny nemusí být pas, že stačí občanka. jezdíme až do Černé Hory, už čtvrtým rokem jedeme, ale nevím jestli tam náhodou nestačí také jen občanka. nevíte někdo? díky
avatar Re: tak už se nám to zase blíží 2009,, já přes Bosnu,,
28. 04. 2009 13:59
..jeli jsme do Cerne Hory 2006 a stacila obcanka a zelena karta.
Re: tak už se nám to zase blíží 2009,, já přes Bosnu,,
01. 06. 2009 12:38
to pepos:
můžeš prosím popsat kudy jsi to jel?.... Ze Sarajeva jsi jel na Mostar nebo na Nikšič? Já jsem jel před pár lety přes Hum po úzkým mostíku přechod do Č.Hory směr na Nikšič,to byla hrůza.Tenkrát jsem říkal nikdy více,ale řeku Pivu a jezero chci znova vidět.
lk
Re: tak už se nám to zase blíží 2009,, já přes Bosnu,,
05. 06. 2009 19:11
Zatím teoreticky plánujeme dovolenou v Montenegru (Ulcinj) s odjezdem asi 7. 7. z ČR a zpět 16. 7. Trasa by měla vést přes Slovensko, Maďarsko, Chorvatsko, Bosnu a Hercegovinu a dál kolem řeky Pivy na Nikšič. V Montenegru jsme byli autem v roce 2006 (Sutomore), je tam krásně (Pivské jezero, Skadarské jezero, pohoří Lovčen, samozřejmě moře kolem pobřeží aj.), chtěl bych se tam vrátit, ale problém je v tom, že nemáme nikoho s druhým autem a ve dvou se mi to nezdá být příliš bezpečné. Jede tam někdo v tomto období 07/09?
Re: tak už se nám to zase blíží 2009,, já přes Bosnu,,
08. 06. 2009 08:13
Cauko,presne po tejto ceste som siel v roku 2007....o bezpecnost obavu mat nemusis.
Par krat som zastavil a uz sa domaci pytali,ci nepotrebujeme nejaku pomoc.
A cesta od Soce az k moru ke skutocne nadherna.
Ja idem tento rok znova,niekedy okolo 12.7.....termin este presny nemam,ale idem po tej istej trase.



lk napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zatím teoreticky plánujeme dovolenou v Montenegru
> (Ulcinj) s odjezdem asi 7. 7. z ČR a zpět 16. 7.
> Trasa by měla vést přes Slovensko, Maďarsko,
> Chorvatsko, Bosnu a Hercegovinu a dál kolem řeky
> Pivy na Nikšič. V Montenegru jsme byli autem v
> roce 2006 (Sutomore), je tam krásně (Pivské
> jezero, Skadarské jezero, pohoří Lovčen,
> samozřejmě moře kolem pobřeží aj.), chtěl bych se
> tam vrátit, ale problém je v tom, že nemáme nikoho
> s druhým autem a ve dvou se mi to nezdá být příliš
> bezpečné. Jede tam někdo v tomto období 07/09?
Re: tak už se nám to zase blíží 2009,, já přes Bosnu,,
08. 06. 2009 08:16
Moja trasa bola:
Zilina,Komarno,Osijek,Sarajevo,Foca,Podgorica,Ulcinj.Ak si dobre pamatam...cca 1100km.
Je pravda,ze nejdes ako po dialnici....ale mne to tak vyhovuje.



choséé napsal(a):
-------------------------------------------------------
> to pepos:
> můžeš prosím popsat kudy jsi to jel?.... Ze
> Sarajeva jsi jel na Mostar nebo na Nikšič? Já jsem
> jel před pár lety přes Hum po úzkým mostíku
> přechod do Č.Hory směr na Nikšič,to byla
> hrůza.Tenkrát jsem říkal nikdy více,ale řeku Pivu
> a jezero chci znova vidět.
avatar Re: tak už se nám to zase blíží 2009,, já přes Bosnu,,
08. 06. 2009 10:03
lk napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zatím teoreticky plánujeme dovolenou v Montenegru
> (Ulcinj) s odjezdem asi 7. 7. z ČR a zpět 16. 7.
> Trasa by měla vést přes Slovensko, Maďarsko,
> Chorvatsko, Bosnu a Hercegovinu a dál kolem řeky
> Pivy na Nikšič. V Montenegru jsme byli autem v
> roce 2006 (Sutomore), je tam krásně (Pivské
> jezero, Skadarské jezero, pohoří Lovčen,
> samozřejmě moře kolem pobřeží aj.), chtěl bych se
> tam vrátit, ale problém je v tom, že nemáme nikoho
> s druhým autem a ve dvou se mi to nezdá být příliš
> bezpečné. Jede tam někdo v tomto období 07/09?


3.7. vyrážíme směr MNE - Ulcinj a budeme tam cca do 18.7.
Jedu ze ZC, takže moje trasa je Landau-Salzburg-Villach-Ljubljana-Karlovac-Ploče-Dubrovnik-Ulcinj.
Kdyžtak pošli SZ - můžeme se domluvit !!!smileys with beersmiling smiley
Re: tak už se nám to zase blíží 2009,, já přes Bosnu,,
08. 06. 2009 17:26
Já jel minulí rok přes Podgorica Srbsko Madarsko . Letos chci takhle jet znovu.Tam jsem jel přes chorvatsko a dal jsem na rady rakušáku a ty jezdí přes zminované Madarsko. Celkem solidní cesta bez problému.
lk
Re: tak už se nám to zase blíží 2009,, já přes Bosnu,,
08. 06. 2009 23:15
Díky za nabídku, ale 3. 7. je příliš brzy a ani trasa mně nevyhovuje.
Re: tak už se nám to zase blíží 2009,, já přes Bosnu,,
13. 06. 2009 23:35
Chce li někdo, může zkusit tuto trasu.

Trasa – výpis větších měst – směru jízdy

Česko: Otrokovice, Spytihněv, Uh Hradiště, Nedakonice, Mor, Písek, Bzenec, Strážnice, Petrov.
Slovensko: Skalica, Holíč, Kopčany, Kúty, Sekule, Velké Leváre, Malacky, Lozorno, Bratislava Lamač, Bratislava Jarovce, Rajka,
Maďarsko: Mosonmagyarovar, Janossomorya, Czorna, Szilsarkany, Rabakocel, Kemenessentmárton, Nemeskeresztur, Súmeg, Vindormyafok, Balatonszentgyorgy, Nygytad, Lábod, Barcz.
Chorvatsko: Virtovica, Daruvar, Pakrac, Okučani,
Bosna: Bosanska Gradiška, Banja Luka, Jajce, Donja Vakuf, Bugojno, Gornja Vakuf, Jablanica, Potoci, Mostar, Neum, Dubrovník,
Hetzeg Novi, Baošiči. A dále kam chcete. Chcete li dále na jih, trajekt na druhou stranu Kotorské zátoky stojí 4 eura.

Navíc nikde žádné poplatky a zážitky vskutku veliké. TřebA jízda přes Bosnu kolem kaňonu...atd.
Re: tak už se nám to zase blíží 2009,, já přes Bosnu,,
14. 06. 2009 06:57
Silnice Moravský Písek Bzenec uzavřena. Budeš muset jet přes Veselí.
Re: tak už se nám to zase blíží 2009,, já přes Bosnu,,
16. 06. 2009 18:56
Doporučuji tuto cest. Ani koruna na poplatcích a jsou to cesty pěkné.
Trasa – výpis větších měst – směru jízdy

Česko: Holešov, Otrokovice, Spytihněv, Uh Hradiště, Nedakonice, Mor, Písek, Bzenec, Strážnice, Petrov.
Slovensko: Skalica, Holíč, Kopčany, Kúty, Sekule, Velké Leváre, Malacky, Lozorno, Bratislava Lamač, Bratislava Jarovce, Rajka,
Maďarsko: Mosonmagyarovar, Janossomorya, Czorna, Szilsarkany, Rabakocel, Kemenessentmárton, Nemeskeresztur, Súmeg, Vindormyafok, Balatonszentgyorgy, Nygytad, Lábod, Barcz.
Chorvatsko: Virtovica, Daruvar, Pakrac, Okučani,
Bosna: Bosanska Gradiška, Banja Luka, Jajce, Donja Vakuf, Bugojno, Gornja Vakuf, Jablanica, Potoci, Mostar, Neum, Dubrovník,
Černá Hora:Herzeg Novi, Baošiči. A dále kam chcete. Chcete li dále na jih, trajekt na druhou stranu Kotorské zátoky stojí 4 eura.
2x do roka tuto trasu jezdím a žádný problém. Naopak - zážitek.
Re: tak už se nám to zase blíží 2009,, já přes Bosnu,,
16. 06. 2009 18:58
ok diky za info
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 170
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.