Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.

Autor vojto62 
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
25. 07. 2008 19:41
Ahojky,
my se dnaska ráno vrátili z Budvy......FREE SHOPY jsou zavřené sad smiley a ani naše domácí nevěděla proč, jinak bylo krásně vyjížděli jsme 13.7. v neděli cestou žádné kolony...vůbec nikde....prostě pohoda. V Budvě se opravdu staví veliký hotelový komplex na kopci jak byl tunel mezi Budvou a Bečiči......co nás sklamalobylo to, že již nejezdí mašinka.
Jinak ceny jsou o něco málo vyšší než loni, ale stále se to vyrovná naší republice, takže se nevyplatí vůbec nic vozit. Moře teplé a čisté.
Cesta domů byla trošku horší na černohorskochorvatské hranici na chorvatské straně jsme čekali skoro 2 hodiny.....chorvatští celníci jsou strašně důležitý a jkmile se jim někdo nelíbí přistaví mu stoleček a vykládej, a jak jsme tam tak stáli tak na opaačné straně si vychutnávali přředevším němce. Nevím co z toho maj - proč jsou tak důležitýeye popping smiley, nepouštěj přednostně ani autobusy které jedou do Čilipi na letiště, tak to tam otáčeli a jeli jinudy. Jinak dovolená byla super a těm co teprve jedou tiše závidím yawning smiley a zároven přeji štastnou cestu a krásnou dovolenou.
avatar Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
27. 07. 2008 11:48
ba.ara napsal(a):
-------------------------------------------------------

> Cesta domů byla trošku horší na
> černohorskochorvatské hranici na chorvatské straně
> jsme čekali skoro 2 hodiny.....chorvatští celníci
> jsou strašně důležitý a jkmile se jim někdo nelíbí
> přistaví mu stoleček a vykládej, a jak jsme tam
> tak stáli tak na opaačné straně si vychutnávali
> přředevším němce. Nevím co z toho maj - proč jsou
> tak důležitýeye popping smiley, nepouštěj přednostně ani
> autobusy které jedou do Čilipi na letiště, tak to
> tam otáčeli a jeli jinudy.

Ahoj ba.ro
mám podobnou zkušennmost - viz 2.strana tohoto vlákna !
Do MonteNegra se totiž přes HR nejezdí, viš ?thumbs up smiley Nemají to rádi, ale jestli budou pokračovat v těch buzeracích, stanou se stejnou tranzitní zemí, jako SLO a H a já jim to celkem i přeju ! Potřebovali by možná zažít "pár let bídného turistického ruchu", aby se trochu probrali.
My Češi si možná necháváme líbit lecos, ale jsem zvědav na reakce německých, holandských a ostatních západních turistů, jakou udělají HR reklamu za tuhle zbytečnou pakárnu ve svých zemích !spinning smiley sticking its tongue out
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
27. 07. 2008 12:30
MODENA

Ahojky,
víš nás to zarazilo hlavně proto, že už jsme tam jeli letos po 6 a tohle se nám stalo poprvé......
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
28. 07. 2008 06:57
Ahojky, oni to nemají rádi ani Maďaři.4 roky jezdíme přes HU a Srbsko, Srbové jsou v poho, ale Maďaři rok od roku předvádějí , čím dál větší buzeraci. Čekání asi 2 hod asi 20 aut, každé auto při vjezdu do země prohledávají.Před námi stál občan Rakouska spol. RTL , byl podezřelý , protože měl jen malou cestovní kabelu, a v kufru 2 noviny. Začal koncert proklepávání všech vzduchových. kapes, odsunování sedaček, otevírání
všeho co šlo a vrchol byl , když dovezl zrcadlo a čuměl mu pod auto, asi jestli tam nemá někoho přilepeného.Jeli jsme dva a můj muž řekl při otázce , že vezeme 3 kartony cigár , v Černé hoře jsou levné /kouřím Ronhill /vychází tam 23,Kč krabička. Zajímali ho opravdu jen kolik cigár, kořalka vůbec. Nastalo poučování , že jsme dva , že za ten karton on má oprávnění nám dat 100 euro flastr, ale ať jedeme a přihlásíme na
naší carině. Načež můj muž pravil , že žádnou carinu nemáme, že jsou prázdné. Jen tak mimochodem , mluvil plynně slovensky.
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
29. 07. 2008 20:23
ba.ara napsal(a):
-------------------------------------------------------
> na černohorskochorvatské hranici na chorvatské straně
> jsme čekali skoro 2 hodiny.....

Tak to vám závidím. My jsme na cestě tam v pátek 18.7. strávili na hranici 2 a 1/4 hodiny a na zpáteční cestě 25.7. 4 hodiny. Cesta z Budvy do Chorvatska což je asi 60 km nám i s trajektem trvala 6 hodinangry smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ma12 (30. 07. 2008 21:36).
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
01. 08. 2008 13:04
Ahojky,
za týden se chystáme do ČH do Budvy. Zajímalo by mě, jestli nevíte kde se platí v Maďarsku ten dálniční poplatek?
Díky za odpověd!
avatar Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
01. 08. 2008 13:22
My jsme jeli cestou zpátky po maďarské dálnici. Na místě bývalé maďarské celnice jsou budky - viditelné i za tmy.Vyskočíš z auta a jdeš k té budce - nevím jakou chceš známku - my čtyřdenní, zeptají se tě na číslo auta, a jestli jsi Čech, Slovák atd. - asi pro přehlednost, zapíše si to všechno do nějaké centrální databáze, zaplatíš - lépe ve forintech - my 1 500 forintů - a to je všechno. Můžeš jet. Mě ovšem stačili za tu chviličku tak poštípat komáři - že jsem pak zbytek cesty nemohla usedět. Ale jinak maďarská dálnice v pohodě.
avatar Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
01. 08. 2008 13:32
To manocz......asi myslíš ten kousek M 7 s Nagykanizse do Letenye - tak ten je zpoplatněn,ale dá se v pohodě objet po E 65.
Na posledním kruháči za Nagykanizsí rovně směr Becsehély a přijedeš rovnou na přechod.A nebo myslíš M 70 z Tornyiszentmiklós do Letenye - tak ten je zadara do 3,5 tuny.Více info máš na fóru Doprava,tak to pročti a šťastnou cestu.thumbs up
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
01. 08. 2008 14:21
Moc vám díky za info! smileys with beer
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
04. 08. 2008 15:50
Nevím jak na jiných přechodech, ale při našem výletu z Pelješce do ČH (Budva, Miločer, Kotor) se cestou tam i zpět hodinu stálo na hraničním přechodu - Chorvati odbavují jedno auto za 5 minut, šťourají v autech i v dokladech - prý reakce na časté pašování z ČH. Raději s tím počítejte. Jinak je opravdu nesmysl kromě pár věcí tahat sebou plný kufr potravin, markety jsou dobře zásobené a nejen pizzerie jsou cenově na naší úrovni a je tam pizza lepší (restaurace v centru Budvy jsou samozřejmě na stejné cenové úrovni jako restaurace v centru třeba Karlových Varů - oběd za 200,- a výše)...
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
06. 08. 2008 11:46
petr164 - díky za radu, budu si to pamatovat! smiling smiley
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
09. 08. 2008 14:35
Odjezd v sobotu 26.7.08 v 06.00 hod. Ostrava, směr Slovensko,Maďarsko ,Chorvatsko a Černá hora.Jeli jsme do malé vesničky Blizikuče asi 7 km za Budvou. Cesta v pohodě.Jízda přes Maďarsko není tak strašná jak někdo píše.Jelo se mi docela dobře.Hranice Maďarsko - Chorvatsko v pohodě.Žádná kontrola. Když jsme jeli přes mýtnici Lučko, tak z protisměru byla kolona 5 km. První mýtnici jsem platil kunama 38, druhou v Šestanovači kartou 171 kun (Visa Elektron).Jízda tunelama v pohodě dálnici taky. Před tunelem Mala kapela měřili policisté rychlost.Cesta zpět ve čtvrtek 7.8.08. Jízda po dálnici i tunely v pohodě. Asi 5 km před mýtnici Lučko byla dopravní nehoda.Jedno auto bylo naloženo na odtahovce, ulomené přední kolo a podřený celý levý bok.Nevím co se tam stalo.Na mýtnici Lučko čekací doba cca 2 minuty, platba kartou. Zde chtěl i PIN.Platba benzínu na čerpačce INA taky kartou, cena 9.04 kun.Přes hranici žádná kontrola. Dovoloná se vydařila, počasí supr, neustále vítilo slunce.Jsou tam dost laciné cigarety, např.Marlboro-1.4 EU. LM-1 EU.Dovezl jsem si 5 kartonů. Nikde mne nekontrolovali.Takže všem ostatním co teprve pojedou přeji hezkou dovolenou.
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
20. 08. 2008 15:37
Konečně jsem se dostal k tomu, abych sedl ke compu a napsal své poznatky z cesty do Černé Hory - Buljarici. Takže zatím jen stručně.

TAM: Výjezd ze Vsetína 03.08.2008 v 16,10 hod. Příjezd Buljarica 04.08.2008 v 16,55 hod.

Trasa: Vsetín – Nemšová (SVK, nástup na dálnici) – Bratislava – přechod Rajka (H) – Budapest – Kecskemét – Szeged – přechod Chorgoš (SRB, pokr. po rychl. komunikaci) – Subotica – Novi Sad (dálnice) – Beograd – sjezd z dálnice na Čačak – Požega – Užice – Nova Varoš – Prijepolje - přechod Bijelo Polje (MNE) – Kolašin – kaňon Morača – Podgorica – Virpazar (Skadarské jezero) – nový tunel Sozina – Buljarica.

Najeto : 1275 km Celkový čas: 24 h 45 min. Čistý čas jízdy: 16 h 35 min.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ZPĚT: Výjezd z Bujjarice 13.08.2008 v 17,30 hod. Příjezd Vsetín 14.08.2008 ve 20,10 hod.

Trasa: Buljarica – Petrovac – Budva – Tivat – trajekt Lepetani – Kamenari – Herceg Novi – přechod do HR – Gruda – Dubrovník – přechod přes BiH – Gradac – Makarska – Brela – Šestanovac – dálnice A1 Zagreb – dále dálnice A3 kolem Zagrebu – dálnice A4 na přechod Goričan – Letenye – Lenti – Zalalövö – Körmend – Szombathely – Szil – Csorna – Mosonmagyarovár – Rajka – Bratislava – Nemšová – Vsetín.

Najeto: 1284 km Celkový čas 26 h 40 min. Čistý čas jízdy: 16 h 35 min.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pozn.:
Zajímavostí jsou prakticky shodně ujeté kilometry a naprosto stejný čistý čas jízdy. Není to chyba (několikrát jsem to přepočítával a kontroloval), ale náhoda.
Nijak jsem nedivočil, vzhledem k dětem na zadních sedadlech, navíc jsem měl (a stále mám) „menší“ sádru na P ruce po pádu na kole den před odjezdem na dovolenou. Přestávky po trase byly časté, „TAM“ jsem zdřímnul po ujetí 836 km u benzinky ve vesnici Moravci (před Ljig), „ZPĚT“ po ujetí 310 km na prvním odpočívadle na dálnici za Šestanovacem.
Která trasa je lepší, si netroufnu tvrdit. Každá má své kouzlo. Jen úsek „ZPĚT“ z Letenye do Szombathely byl velmi pomalý z důvodu častého omezení rychlosti.
Trasa „TAM“ vyšla v přepočtu asi o 600,- Kč méně na poplatcích
„TAM“ nebylo prakticky žádné zdržení, přechody bez čekání, plynulá jízda.
„ZPĚT“: čekání na trajekt 1h 20 min , čekání na přechodu z MNE do HR 1h 25 min. Tunely v HR bez čekání.
Na přechodech nikdo nic nechtěl vidět, ani v HR „potvrzení“ pro vnoučata. Pouze na přechodu H se SRB v Chorgoši nám dali do pasů razítka – asi na památku. Při přejezdu do MNE chtěli ještě vidět zelenou kartu.
V MNE jsem dále najel přes 300 km. Vyjížďky s prohlídkou (většinou večer) : Ulcin, Petrovac, Bar, Budva, Sutomore. Podrobněji později a jinde, dotazy zodpovím..



Upraveno 5krát. Naposledy upravil Ivan143 (20. 08. 2008 15:58).
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
20. 08. 2008 16:01
Upravováno je několikrát proto, protože se mi nedařilo nastavit správně velikost písmasmiling smiley.
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
24. 08. 2008 08:54
Také jsme byli loni v Černé Hoře a byli jsme velmi spokojeni. Jedeme letos zase a to do FKK ADA Bojana za Ulcinjem. Co se týče cen, tak určitě budou zase o něco vyšší, ale myslím ,že to nebude tak dramatické a že naše zdražování je výraznější. Nejlepší je mít polopenzi, to již tak řešíme i v Chorvatsku.Pokud je člověk trochu jedlík, tak se mu to v každém případě vyplatí, většinou jsou švédské stoly nebo bufety a to se téměř vždy vyplatí. Přirovnal bych Černou Horu tak asi k Bulharsku a myslím že lacinější země v Evropě ani nejsou. Zejména v turistických destinacích. Mě se Černá Hora líbí a tu trochu nepořádku jim zatím odpouštím,bude to ještě chvíli trvat, ale my nejsme o moc lepší a kdyby jsme neměli příklady tak blízko naší země, tak by jsme Černohorce jistě předčili. Jeďte do Černé Hory, myslím ,že nebudete litovat. Zvláště ta část na konci Č.H. je fantastická, zejména pokud jedete autem. My jedeme v září 2008 a budeme v ADA Bojaně, nudistický kemp. Zdraví Kučerovi z Moravského Krumlova. Dálky se nelekejte, mě je šedesát a s jedním přenocováním v Chorvatsku je to super.
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
24. 08. 2008 12:10
My jedeme v září na 14 dní do ADA Bojana-naturalistický kemp. Loni me byli v Ulcinju v h.Albatros a přes poněkud skromné ubytování, to byla krásná dovolená. Vezli jsme si nějaké potraviny ssebou i když jsme měli polopenzi. Ono to ani není tak o úspoře jako o tom že nevíme jak co chutná a někdy to zboží v obchodě moc vábně nevypadá.Zejména salámy na pultech. V plechovkách nějaká konzerva je taky poněkud sázka do loterie. Taky by mne zajímalo jak to na hranicích s kontrolama vypadá, ale moc tu toho z letoška není na zjištění. Jinak se tam těšíme a doufáme, že nějaký den bude zase trochu pod mrakem, aby se daloi jet do hor. Skadarský jezero je krásný a to i na koupání. Zdravím všechny kdo pojede ještě letos a třeba se tam setkáme. Do kempu ADA Bojana se přijeďte určite podívat, je to přímo na hranici s Albánií a je to tam fantastický. Zdravíme Kučerovi z Moravského Krumlova.
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
25. 08. 2008 16:35
Ahoj všichni,

já jsem se včera vrátil z ČH. Jel jsem trasu Praha - Bratislava - Budapešť - Bělehrad - Žabljak. Na hranicích do ČH nebyl žádný problém. Paní nám přinesla až k auta Ekoznámku. Celníci pouze dali do pasů razítka a zkontrolovali zelenou kartu. To bylo všechno. Kufr neprohledávali ani se neptali jestli nějaké jídlo dovážíme. Ani auta, která stála před náma nešacovali. Asi po 10minutách se jelo dál.

Kdo tam teprve pojedete, přeji Vám šťastnou cestu.
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
25. 08. 2008 20:42
Vojta555: Popiš prosím trasu Bělehrad - Žabljak - pobřeží. Když, tak SZ. Díky.
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
08. 09. 2008 21:31
Cesta z Belehradu do Žabljaku: Naštěsti jsem měl podrobnější mapu Belehradu, odbočka na mezinárodní silnici E763 směr Čačak, totiž nebyla vůbec značená. Nebo jsem se nevšimnul. Každopádně to byl první sjezd za řekou z dálnice A1 směrem na Niš. Silnice do Užice přes Čačak celkem pěkná a široká. Kdo by si chtěl cestu zkrátit přes Valjevo, nedoporučuju. Je to cesta přes hory a samé serpentýny. Ikdyž po těch dálnicích změna nebyla na škodu smiling smiley Každopádně čas ani peníze neušetříte.Silnice z Užice do Prijepolje také bez problémů. Potom byla cesta značená na Pljevlja. Ukazatel v Prijepolji je schovaný za stromem, takže jsem to zpozoroval jen na poslední chvíli. Potom vedla silnice stále do kopce až na hranice Pljevlja/Ranče. Na hranicích nebyl žádný problém. Sjeli jsme do Pljevlje a tam odtud už je značen Žabljak. Z Bělehradu jsem to jel asi 6hodin.
Z hor k moři: Ze Žabljaku až k Nikšiči ouzká cesta, serpentiny, krávy na silnicismiling smiley Cesta dále do Podgorice a do Petrovac na Moru dobře značená, velký provoz.
Asi 200km, ale 4hod jízdy.
Nejdražší benzín je v Maďarsku, nejlevnější v ČH. Tam jsem kupoval Natural za 1,22euro.
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
11. 09. 2008 12:39
vojta555 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Cesta z Belehradu do Žabljaku: .................


Co tě vedlo k tomu, že jsi jel z Prijepolje na Žabljak a Nikšič? Měl jsi nějaký důvod? Domnívám se, že jsi sjel na horší úsek trasy. Ale třeba se pletu. Já jel z Prijepolje přímo dolů na Bijelo Polje, Morača, Podgorica. Cesta dobrá, malý provoz.
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
15. 09. 2008 11:53
Já jsem v Žabljaku byl 4 dny a potom jsem jel dále na jih. Proto ta zajíšťka.
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
15. 09. 2008 21:08
Tak to josmiling smiley.
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
16. 11. 2008 10:15
Po letošních zkušenostech na hranici Maďarsko - Srbsko ( Horgoš) bych touto trasou do Černé Hory nejel ani náhodou. Jeli jsme koncem června - 26.6.2008, řada na hranicích v délce 5 km, čekací doba 6 hodin v 35 stupních ve stínu. Zrovna se vraceli Turci domů z Německa.Asi jsem jel v nevhodnou dobu, ale slyšel jsem od někoho, že stejná situace byla i na konci července.
Jinak maďarské dálnice byly super, jsou snad nejlepší z východního bloku, v Srbsku je to již horší ( spíše rychlostní komunikace) a navíc předražené.
Takže nevím, jak příště do Č.H., když i Chorvati dělají problémy.
Kontrolovali letos Ćernohorci dovoz potravin? Byl jsem totiž v Bulharsku, a tam již asi dlouho nepojedu. Takže příští rok, pokud bude zdraví a finance, určitě do Chorvatska nebo Černé Hory.

Karel
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
13. 06. 2009 23:42
Nechápu, co lidi stále na cenách v Chorvatsku vidí. My jsme popojeli z Dubrovníku 60 km do Baošiči v roce 2003 a od té doby nám vždy určené peníze na dovolenou v Chorvatsku vystačí na dovolené dvě v Černé Hoře. Doporučuji všem.
Trasa – výpis větších měst – směru jízdy

Česko: Otrokovice, Spytihněv, Uh Hradiště, Nedakonice, Mor, Písek, Bzenec, Strážnice, Petrov.
Slovensko: Skalica, Holíč, Kopčany, Kúty, Sekule, Velké Leváre, Malacky, Lozorno, Bratislava Lamač, Bratislava Jarovce, Rajka,
Maďarsko: Mosonmagyarovar, Janossomorya, Czorna, Szilsarkany, Rabakocel, Kemenessentmárton, Nemeskeresztur, Súmeg, Vindormyafok, Balatonszentgyorgy, Nygytad, Lábod, Barcz.
Chorvatsko: Virtovica, Daruvar, Pakrac, Okučani,
Bosna: Bosanska Gradiška, Banja Luka, Jajce, Donja Vakuf, Bugojno, Gornja Vakuf, Jablanica, Potoci, Mostar, Neum, Dubrovník,
Hetzeg Novi, Baošiči. A dále kam chcete. Chcete li dále na jih, trajekt na druhou stranu Kotorské zátoky stojí 4 eura.
Čau.
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
19. 05. 2010 00:22
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli se platí vstup na Pláže Mogren,Jaz,Slovenská plaža?
A ještě by mne zajímalo, zda je v Budvě povoleno opalování nahoře BEZ, nebo jestli je u Budvy nějaká nudistická pláž?
Odpovědi prosím posílejte na:
dolezal.mike@seznam.cz
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
19. 05. 2010 18:40
Tady také otravuješ? Alespoň to zkus smazat ty tvoje trapné dotazy pořád dokola. Nebo to neumíš?
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
20. 05. 2010 13:44
Ahoj,
už jste letos někdo byl v Budvě ?
Zajímalo by mě jak vypadá stavba hotelu mezi Budvou a Bečiči a jak je na tom ten velkej obchodák naproti tržnici ?
Díky za info
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
20. 05. 2010 17:21
Ahoj. Stavoval jsem se tam někdy v březnu. Oboje bylo velké staveniště, tedy spíše díry do země. M
avatar Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
10. 07. 2010 10:16
...mam dotaz na vsechny,co jedou nebo uz byli letos v CH,davali u nas porad o Budve a ukazovali,ze je letos CH preplnena rusaky a ze se tam pekne rozvaluji...dejte vedet,jestli mate nekdo s nimi v CH zkusenost at uz pozitivni nebo negativni....to by mne teda zajimalo,co je na tom pravdy....diky a peknou dovolenou vsem
Re: Kdo byl a nebo jede letos do Č.H.
10. 07. 2010 12:22
To Fanky:No já tam letos ještě nebyl,ale loni jich tam bylo již dost a to jim ještě vedle hlavního tržiště stavěli apartmánový dům.Tak až ho dostaví tak tak to tam bude jak v Karlových Varechangry smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 289
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.